Dárky pro učitelky ke konci roku. Máte tip?
Holky, dáte mi prosím tip na dárek na konec školního roku pro paní učitelku a vychovatelku? Děkuji.
Stručné shrnutí
- Rodiče často dávají konzumovatelné dárky na konci školního roku, například oříškové kornouty, oříškové kytice, makronky, čokoládu, kávu, čaj nebo med, protože se rychle spotřebují a nezabírají místo.
- Dárkové poukázky do obchodů jako DM, Zalando nebo Notino jsou běžnou volbou; v diskusi byla konkrétně zmíněna DM karta na 300 Kč a poukázky kolem 200 Kč.
- Dávání alkoholu (láhve vína, sektu nebo malé 0,2 l lahvičky „Bohemky“) je v praxi rozšířené, ale v diskuzi vyvolává rozporné názory a někteří rodiče považují předávání alkoholu přes dítě za nevhodné.
Q: Jaký dárek na konci roku učitelce obvykle potěší?
A: Konzumovatelné dárky jako oříškové kornouty nebo oříškové kytice, makronky (např. balení 5 ks), kvalitní káva, čaj (zmíněn Leros čaj), med od místních včelařů nebo balíčky od Mixit jsou často doporučeny.
Q: Jsou dárkové poukázky vhodné a jakou hodnotu dát?
A: Ano; v diskuzi byly zmíněny dárkové karty na DM, Zalando nebo Notino, konkrétně DM karta 300 Kč a poukázky kolem 200 Kč jako přijatelná částka.
Q: Je vhodné dávat učitelům alkohol přes dítě?
A: V praxi rodiče dávají víno nebo sekt a byly zmíněny i 0,2 l lahvičky „Bohemky“, avšak část rodičů to považuje za nevhodné, zejména pokud dar předává nezletilé dítě.
Q: Čemu se vyhnout, aby učitelka nedostala zbytečné „pracholapy“?
A: Doporučuje se vyhnout opakujícím se dekorativním drobnostem jako hrníčky, lžičky, přívěsky nebo magnetky a raději zvolit jedlé dárky nebo poukázku; v diskuzi byla výslovně uvedena slova „pracholapy“ jako něco k vynechání.
Q: Jaké domácí dárky jsou vhodné?
A: V diskuzi byly zmíněny domácí marmelády, sušené bylinky, domácí koláče, med od místního včelaře a plato domácích vajec jako přijatelné domácí dárky.
Q: Co dělat, když učitelka dostane mnoho květin či drobných dárků?
A: Praktiky zahrnují, že učitelé nechají čokoládu sníst dětem ve třídě, část květin mohou učitelé darovat dál (např. na hrob), a rodiče raději volí trvanlivé nebo balíčkové potraviny.
Závěry z diskuze
Shoda
- Preferovat konzumovatelné dárky (jíst/vypít) před hromadou drobných suvenýrů.
- Dárkové poukázky do obchodů jako DM, Zalando nebo Notino jsou běžně považovány za vhodné.
- Domácí výrobky (marmeláda, koláče, med) jsou vnímány jako milejší a osobnější alternativa k masově vyráběným předmětům.
Sporné názory
- Někteří rodiče běžně dávají alkohol (víno, sekt, malé lahvičky „Bohemky“), zatímco jiní považují předávání alkoholu přes dítě za nevhodné a kulturně nežádoucí.
- Někteří považují klasické řezané květiny za vhodný a tradiční dárek, zatímco jiní je považují za plýtvání a raději volí trvanlivé nebo jedlé dárky.
Otevřené otázky
- Jaká je „správná“ částka za dárkovou poukázku pro učitele v různých školních úrovních?
- Jak řešit individuální omezení učitele (alergie, abstinence) při výběru hromadného dárku?
Zmíněné značky a firmy
Lipoo.cz, Mixit, Fermata, Davídkovo koření, ecohaus, Waterdrop, Zalando, Notino, DM, Leros, Bohemka, Merci, Janka
Zmíněné produkty a metody
oříškové kornouty, oříškové kytice, květinová bomba (Lipoo.cz), makronky (5 ks), Mixit tubusy dobrot, Leros čaj, med od včelařů, domácí marmeláda, domácí koláče, domácí vejce, balíčky Fermata (dochucovací fermentovaná omáčka, dochucovací sůl), balíčky Davídkovo koření, hořčíkové soli, vonné vosky, přírodní mýdlo, přírodní parfém, gravírovaná kytice ve džbánku, makramé magnetky, Lego kytičky, dárkové karty/poukázky (DM 300 Kč, poukázky ~200 Kč), 0,2 l lahvičky Bohemky, sekt, káva, čokoláda (např. Merci), tubusy dobrot Mixit
Místa a osoby
žádné
@kacka1994 taky davam alko, priznam se,.letos 0,2 l lahvicky bohemky. ale zas bacha, moje teta byla ucitelka na gymplu a chlastala az moc a manzelova teta, rovnez jeste nedavno ucitelka,.je nyni uz v poslednim stadiu alkoholismu, ehm.
Já jsem fakt zastydla v době kamenné 🙈😄 Copak se už nedávají normální kytky jako za nás? 🤨 A dávat učitelkám chlast, dobrý no 🙈
Já jsem fakt zastydla v době kamenné 🙈😄 Copak se už nedávají normální kytky jako za nás? 🤨 A dávat učitelkám chlast, dobrý no 🙈
@klokanka31 30 deti, 30 kytek? :D krasny, ale ucitelku, ktera dost pravdepdobne odjede nejpozdeji za par dni na dovcu, nebo chalupu asi uplne moc nepotesi? 🙂 Prijde mi to jako mrhani penez a kytkami. Stejne jako dostat kazdy rok hrnicek nejlepsi ucitelka, nebo dekuji za krasny rok, Anicka.
Ja jako ucitelka mela problem s prijimanim poukazek nekam, prislo mi to jakoby mi nekdo dal penize.
Cokolady a caje nejim a nepiju, slo to dal... snazim se vymyslet co vim, ze ty konkretni osoby uziji a oceni 🙂 Ale kdybych ucitelku neznala, dostane pravdepodobne makronky, nebo cokoladu no
Já jsem fakt zastydla v době kamenné 🙈😄 Copak se už nedávají normální kytky jako za nás? 🤨 A dávat učitelkám chlast, dobrý no 🙈
@klokanka31 buď v klidu, já jedu klasiku, prostě kytku a teda,abych šla,,s dobou,, tak dávám ještě navíc cokoladu/oříšky,ale taky mi to přijde,jak kdyby ti učitele v dnešní době byli nevděčný (omlouvám se těm, které jsem teď urazila), já dělala asistentku a přestože jsem dostala míň kytek než učitelka,tak mě to rozhodně potěšilo a nevadilo by mi mít doma těch květin třeba 30.Pochopim, že každý rok dostávat miliontý padesátý hrníček s nápisem skvělá učitelka,je už asi opravdu opruz a chápu, že tím si zaplevelit dům jako nechce,kdyz si stejně za pár let nevzpomene, která Andulka z Horní Dolní ji ho dala.Ale co mi teda dost vadí,je dávat ucitelkam/učitelům jakýkoliv alkohol,kdy ho předává nezletilé dítě.Ano možná to většinu učitelů potěší víc než kytka,ale pokud to nepredavam ja jako rodič,tak mi to jde proti srsti.A ze mi přijde,ze se s tím poslední dobou roztrhl pytel
Dokonce už mi přijde, že se jede na to,vymyslet co nejoriginálnější dárek,abych byl lepší než ostatní (viz.ruzne poukazy apod.)
@klokanka31 30 deti, 30 kytek? :D krasny, ale ucitelku, ktera dost pravdepdobne odjede nejpozdeji za par dni na dovcu, nebo chalupu asi uplne moc nepotesi? 🙂 Prijde mi to jako mrhani penez a kytkami. Stejne jako dostat kazdy rok hrnicek nejlepsi ucitelka, nebo dekuji za krasny rok, Anicka.
Ja jako ucitelka mela problem s prijimanim poukazek nekam, prislo mi to jakoby mi nekdo dal penize.
Cokolady a caje nejim a nepiju, slo to dal... snazim se vymyslet co vim, ze ty konkretni osoby uziji a oceni 🙂 Ale kdybych ucitelku neznala, dostane pravdepodobne makronky, nebo cokoladu no
@kacka1994 Moje babička byla učitelka v první třídě a nikdo neměl 1.7 tak pěkně ozdobený hroby a šťastný děti špinavý od čokolády jako naše rodina 😀 😀 😀
Pamatuju, že část květin, které jsem dostala v prvním roce působení jako AP ( po 3 měsících, začínala jsem v dubnu) jsem taky donesla na hrob babičce, protože ona by z toho měla radost, vždycky mě podporovala v tom jít za tím co chci.
@klokanka31 buď v klidu, já jedu klasiku, prostě kytku a teda,abych šla,,s dobou,, tak dávám ještě navíc cokoladu/oříšky,ale taky mi to přijde,jak kdyby ti učitele v dnešní době byli nevděčný (omlouvám se těm, které jsem teď urazila), já dělala asistentku a přestože jsem dostala míň kytek než učitelka,tak mě to rozhodně potěšilo a nevadilo by mi mít doma těch květin třeba 30.Pochopim, že každý rok dostávat miliontý padesátý hrníček s nápisem skvělá učitelka,je už asi opravdu opruz a chápu, že tím si zaplevelit dům jako nechce,kdyz si stejně za pár let nevzpomene, která Andulka z Horní Dolní ji ho dala.Ale co mi teda dost vadí,je dávat ucitelkam/učitelům jakýkoliv alkohol,kdy ho předává nezletilé dítě.Ano možná to většinu učitelů potěší víc než kytka,ale pokud to nepredavam ja jako rodič,tak mi to jde proti srsti.A ze mi přijde,ze se s tím poslední dobou roztrhl pytel
Dokonce už mi přijde, že se jede na to,vymyslet co nejoriginálnější dárek,abych byl lepší než ostatní (viz.ruzne poukazy apod.)
@ajja87 Mně přijde celkově blbé dávat učitelce alkohol. Ať rodiče, nebo dítě. Přece jen učitelka má jít příkladem, být vzorem, a ne někým kdo chlastá 🙈
@kacka1994 Moje babička byla učitelka v první třídě a nikdo neměl 1.7 tak pěkně ozdobený hroby a šťastný děti špinavý od čokolády jako naše rodina 😀 😀 😀
@terulin to je vyborny :D ale nekdo treba nema hriby jam dat kytky, nebo deti ktery by chtel nacpat cokoladou :D jako me je to fuk, potesilo me ze si vzpomneli a radost mi to udelalo, ale ve vysledku, ja jsem to vyhodila (dnes bych to asi nekomu darovala) no... ale ted to vidim proste z jineho pohledu 🙂
@terulin to je vyborny :D ale nekdo treba nema hriby jam dat kytky, nebo deti ktery by chtel nacpat cokoladou :D jako me je to fuk, potesilo me ze si vzpomneli a radost mi to udelalo, ale ve vysledku, ja jsem to vyhodila (dnes bych to asi nekomu darovala) no... ale ted to vidim proste z jineho pohledu 🙂
@kacka1994 Jako v podstatě ono je to fuk... dostaneš víno, jsi abstinent (a teba mně se příčí, aby děti rozdávali alkohol), dostaneš čokošku, nejíš sladký, dají ti kytku, nesnášíš řezaný, je to hrnek, máš jich 20 stejných a na ořechy jsi alergická.
Celý je to lehce přehnaný, možná zbytečný. Ale zároveň milý. Takže tradice držím a třeba učitelka dcery, která nejedla sladký ty čokolády nechala sníst děti pospolu ve třídě a bylo to taky hezký.
Táta byl doktor a dodneška je sklep plný alkoholu od pacientů, který jednou někdo vyhodí... to prostě tak je...
@ajja87 Mně přijde celkově blbé dávat učitelce alkohol. Ať rodiče, nebo dítě. Přece jen učitelka má jít příkladem, být vzorem, a ne někým kdo chlastá 🙈
@klokanka31 jakože učitelka nemá nárok se dat skleničku? Nejlepší příklad a vzor jsou snad rodiče a ti tedy také nesmí pít?
@kacka1994 Jako v podstatě ono je to fuk... dostaneš víno, jsi abstinent (a teba mně se příčí, aby děti rozdávali alkohol), dostaneš čokošku, nejíš sladký, dají ti kytku, nesnášíš řezaný, je to hrnek, máš jich 20 stejných a na ořechy jsi alergická.
Celý je to lehce přehnaný, možná zbytečný. Ale zároveň milý. Takže tradice držím a třeba učitelka dcery, která nejedla sladký ty čokolády nechala sníst děti pospolu ve třídě a bylo to taky hezký.
Táta byl doktor a dodneška je sklep plný alkoholu od pacientů, který jednou někdo vyhodí... to prostě tak je...
@terulin ja treba nejsem pro plosne davat alkohol :D pokud ale vim, ze ucitelka si na spolecne akci mimo skolku vino da, tak nevidim duvod proc ji nepotesit tim 🙂
pokud bych nevedela, tak radeji dam cokoladu 🙂
@klokanka31 jakože učitelka nemá nárok se dat skleničku? Nejlepší příklad a vzor jsou snad rodiče a ti tedy také nesmí pít?
@enoli Asi tak nějak 😁
@kacka1994 Jako v podstatě ono je to fuk... dostaneš víno, jsi abstinent (a teba mně se příčí, aby děti rozdávali alkohol), dostaneš čokošku, nejíš sladký, dají ti kytku, nesnášíš řezaný, je to hrnek, máš jich 20 stejných a na ořechy jsi alergická.
Celý je to lehce přehnaný, možná zbytečný. Ale zároveň milý. Takže tradice držím a třeba učitelka dcery, která nejedla sladký ty čokolády nechala sníst děti pospolu ve třídě a bylo to taky hezký.
Táta byl doktor a dodneška je sklep plný alkoholu od pacientů, který jednou někdo vyhodí... to prostě tak je...
@terulin já jsem se paní učitelky syna zeptala co by ji potěšilo (právě abych se nesekla). Řekla, že nic nechce, že je ráda za slovní ocenění. Ale zaujal mě tu nápad s medem (DIKY,) to snad nikoho neurazí. Když tak to pošle dál.... Dávat dárky není samozřejmě povinnost, pro me je to vyjádření spokojenost s nadstandardní úrovni služeb. Dyško také nedám když me číšník ignoroval....
@terulin já jsem se paní učitelky syna zeptala co by ji potěšilo (právě abych se nesekla). Řekla, že nic nechce, že je ráda za slovní ocenění. Ale zaujal mě tu nápad s medem (DIKY,) to snad nikoho neurazí. Když tak to pošle dál.... Dávat dárky není samozřejmě povinnost, pro me je to vyjádření spokojenost s nadstandardní úrovni služeb. Dyško také nedám když me číšník ignoroval....
@skororozvedena u nás holky dají marmeládu. Podílely se na výrobě, tak je to dárek od nich.
Med je supr, ale ve třídě mladší jsou 2 rodiny včelařů, u kterých med kupuju, takže bych dávala jejich med a to mi přijde, že jim kradu možnosti. Kamarádky děti učitelkám nasušily sklenice máty na čaj. To mi taky přijde hezký. A teda nejlepší mi přijde kluk, co ponese plato domácích vajec. To bych brala hned.😆
Zeny, ja myslim, ze cokoliv je mile. Ja klidne beru i hrnek s anickou 🤣 ty veci rada pouzivam, mam schovane i pohledy apod. Ke vsemu se vaze nejaky pribeh. Jen ty kvetiny jsou problematicke (my zase mame kocky, to neni kompatibilni a prevozem domu puget sakra trpi, nota bene v lete). Ale alkohol fakt ne. Jeste kdyz mi to dali rodice sami bokem ok (no jsem abstinent, ale slo do vareni), ale normalizovat detem tuhle alko kulturu mi neprijde vhodne. Stejne jako rychle spunty, nealko pivo, nutnost pripitku. Nejde o to, proc by si uca nemohla dat sklenicku, jde o ten alko ritual, kdy odmala deti ucime, ze alkohol je v zivote norma. Dali byste jim do balicku kartac cigaret? Taky asi ne. A alkohol ma svedomi vic tragedii nez jakkoliv jina droga
Jo a za sebe davam makronky nebo cokoladu treba od janka. Ze ma nekdo cukrovku nebo celiakii vetsinou vim 🤣


Mám připravené krabice lego kytek 🙂