Dny s HiPP začínají! Co vás čeká?

lidka_hipp
5. říj 2015

Milé maminky, mám moc velkou radost, že se spolu opět potkáváme 🙂 Právě začínají naše další Dny s HiPP, kterými vás budu provázet. Jsem tu od toho, abych odpovídala na vaše otázky, reagovala na vaše připomínky a vy jste se mohly dozvědět všechno, co potřebujete vědět o dětské výživě a péči o vaše miláčky 🙂 HiPP to jsou nejen kvalitní a chutné příkrmy v BIO, ale také mléka s obsahem probiotik a praebiotik, šetrná kosmetika s BIO mandlovým olejem a výrobky pro těhulky. Všechno, co vyrábíme, prochází velmi přísnými kontrolami, a tak vám můžu zaručit, že se k vám dostane jen to nejlepší. Samozřejmě si s vámi budu moc ráda povídat o všem, co vás zajímá 🙂

Samozřejmě pro vás mám připraveno spoustu soutěží o krásné dárky HiPP 🙂 Taky se těšíte, až si spolu zasoutěžíme?

alboo
5. říj 2015

Super, nase miminko vyrostlo a stale roste na HA Hippu, kdyz musim sahnout po sklenicce, tak vetsinou volim Hipp, kosmetika prevazne taky. Tak treba na nas zbyde nejaky darecek 🙂

lidka_hipp
autor
5. říj 2015

@ladyhacek Díky za milé zprávy 🙂 Kosmetiku HiPP s BIO mandlovým olejem jsem používala na miminko a používáme ji pořád, i když moje "miminko" už chodí do školy 🙂

Pokud jde o příkrmy HiPP, sama jsem přesvědčená, že je to dobrá volba. Moje Anička na nich vyrostla a kladný vztah k jídlu jí zůstal doteď 😀

Jen drobnost, nespletla jste si v obsahu ovocných přesnídávek sůl a sodík? V ovocných příkrmech pochopitelně sůl není, ale obsahuje sodík, který se přirozeně ve velmi malém množství může vyskytnout i ovoci.

V případě soli tady mám podrobnější odpověď od naší nutriční terapeutky, která se týká zeleninových příkrmů a masozeleninových příkrmů (menu):

HiPP zodpovědný výrobce potravin pro kojence a malé děti vždy velmi pečlivě zvažuje, co je pro děti to nejlepší – a to v i případě obsahu soli.

Kojenci a malé děti mají omezenou kapacitu ledvin, které se teprve vyvíjí, a znamená to, že nemohou snadno udržovat minerální a vodní hospodářství. V důsledku toho jejich příjem soli musí být přiměřený. Zdravé děti s postupem času zlepšují schopnost sodík vylučovat. Proto byly odborníky na dětskou výživu doporučeny vhodné hladiny soli pro děti v závislosti na věku, sůl je tedy v konkrétních množstvích povolena v dětské stravě.

Zejména v období uvádění příkrmů je důležité dát možnost dětem ochutnat přirozenou chuť jednotlivých složek pokrmů – proto všechny naše HiPP Zeleninové příkrmy od ukončeného 4. Měsíce jsou vyrobeny bez přídavku soli (sodík/sůl je v tomto případě obsažena jako přirozená součást surovin, ze kterých je příkrm složen) – příprava, která je pro nás důležitá již delší dobu.

Při pokračování s uvedením nových složek stravy jsou naše příkrmy velmi šetrně zpracovány, a naše HiPP Menu od ukončeného 4.měsíce, HiPP Masové příkrmy od ukončeného 4.měsíce, a sortiment Menu od ukončeného 7.měsíce jsou také vyráběny bez přídavku soli.

Obecně se má za to, že strava dětí se se zvyšujícím se věkem a u starších dětí, by měla být také bez obsahu soli a bez přídavku kuchyňských bylinek. V lidském těle hraje sůl ale nepostradatelnou roli v regulaci objemu tekutin a krevním tlaku. U starších dětí, jejichž strava se stává velmi rozmanitou, vyrábíme příkrmy se sníženým obsahem soli.

Pokud je sůl do našich výrobků přidávána – používáme sůl s obsahem jódu. Proto naše výrobky také představují důležitý zdroj jódu ve stravě Vašeho dítěte – jód je esenciální pro správnou činnost štítné žlázy.

@alboo Jsem moc ráda, že se vašemu miminku dobře daří i díky HiPP 🙂

pecora
5. říj 2015

Dobry den, my mame doma jen Hipp ale me by treba zajimalo proc je takovy problem Vasi znacku sehnat a byva v ni v obchodech tak maly vyber? Vyrobku mate spoustu a kvalitnich ale kdyz prijdu do obchodu nebo lekarny tak maji narvane regaly nejmenovanymi znackami a od Vas jen par vyrobku. Pouzivame mlicko AR (vsude jen na objednavku), kase a ciste maso ve sklenickach (jmenovala jsem co nejvice).

lidka_hipp
autor
5. říj 2015

@pecora Díky za dotaz. Mrzí mě, že máte problém s dostupností našich výrobků. Asi největší sortiment nabízí síť drogerií dm, také hypermarkety Tesco, Albert nebo Globus. Poměrně dobrý výběr je v drogeriích teta nebo Rossmann. Osobně bych vám doporučila objednávat "vyzkoušené" výrobky přes internet, třeba v eshopech Feedo.cz (https://www.feedo.cz/obchod/vysledky-hledani/hipp/), Mall.cz (https://www.mall.cz/znacka/hipp) nebo Pilulka.cz (http://www.pilulka.cz/hledat?q=hipp). Jde o velké prověřené eshopy, u kterých se nemusíte bát nakupovat.

anuliina
5. říj 2015

Taky mám ráda vaši značku.Už moje 9 leta dcera vyrustala na mlicku vasi znacky.Sice byla do roku kojena,ale pote jsme dloho vybirali kvalitni mlicko.Vyhral to Hipp.Ted mame 4 mesicni miminko,zatim plne kojene,ale pouzivame kosmetiku od vas.A taky se tesime na prvni mrkvicku,jedine s vasim logem.Jedine,co musim vytknout je,ze uz neni mlicko v plechovkach,jako tomu bylo drive.Bylo to praktictejsi na uchovavani.Ale chapu,ze se zrejme setri zivotni prostredi.

lidka_hipp
autor
5. říj 2015

@anuliina Pozdravujte svoje děti 🙂 Jsem moc ráda, že je tu maminka, která si pamatuje HiPP "z dřívějška" 🙂 Určitě o vás musím říct kolegům, kteří pro HiPP pracují mnohem déle než já. Potěší je to.

Pokud jde o změnu obalu mlék, velmi dlouho jsme jí zvažovali i s ohledem na potřeby našich maminek. Nakonec ale u nás zvítězilo přesvědčení, že se jako firma hlásící k péči o životní prostředí, musíme postarat také o to, zda je možné naše obaly dobře recyklovat. Proto používáme papír certifikovaný FSC (Forest Stewardship Council), což zajišťuje trvale udržitelné spravování lesů pro dobro dnešní i budoucí generace. Při výrobě obalů Eco-Comfort-Pack® používáme pouze tiskařské barvy na bázi rostlinných olejů a současně se nám podařilo snížit emise CO2.

pecora
5. říj 2015

@lidka_hipp to taky delam, jinak bych se ubehala a to nakupuji v Praze kde verim ze je vyber 🙂. Kazdopadne dekuji moc za odpoved a za kvalitni vyrobky kterych je dnes jiz malo.

lidka_hipp
autor
5. říj 2015

@pecora Naprosto chápu. Nebydlím v Praze a výběr ve zdejší jediné drogérii a jedné lékárně není nic moc, takže co můžu, řeším online. Hlavně mě nebaví tahat těžké tašky 😉

anuliina
5. říj 2015

@lidka_hipp moc dekuji za krasnou odpoved.To me moc tesi.
Vysvetleni z jakeho duvodu se preslo na jine baleni naprosto chapu a take schvaluji.
Jinak jsem jeste zapomela podotknout,ze do budoucna mame v planu u vasi znacky urcite zustat.
Muj muz miluje vuni olejicku 😉 Vase vyrobky take pouziva nase porodnice,kde moje deti prisli na svet.Takze o duvod vic.

twoangels
6. říj 2015

Hurá 🙂 Dny s HIPP jsou vždycky fajn 🙂 Přejeme všem, ať si je užijou a třeba i něco pro své miláčky vyhrají 🙂

lidka_hipp
autor
6. říj 2015

@anuliina Tolik milých slov najednou 🙂 Moc děkuji 🙂

@twoangels Děkuji. Sama se vždycky moc těším, až se opět potkám s tolika milými maminkami 🙂

prada11
6. říj 2015

Dobrý večer. Mám velkou radost, že jsem vás objevila. Začali jsme používat výrobky Hipp a jsme moc spokojeni. Hlavně teď nové ubrousky bez parfemace. Jsou super!!! Budem moc ráda když se něco poštěsti i nám. Přeji všem krásný večer. 🙂

lidka_hipp
autor
7. říj 2015

@prada11 Taky mám radost, že jste spokojená 🙂 Děkuji, že jste zmínila naše nové HiPP Čistící vlhčené ubrousky ULTRA SENSITIVE s jemnými vlákny, které umožňují mimořádně šetrné očištění pokožky. Ubrousky jsou napuštěny jemným pleťovým mlékem, které obsahuje výtažek z BIO mandlí. Jsou proto vhodné už od narození. Hodí se i na ošetření pokožky se sklonem k alergiím a atopické dermatitidě, protože nejsou parfémované, neobsahují éterické oleje, mýdlo, barviva, parabeny a ani složky živočišného původu. Mají neutrální pH a nejsou běleny chlórem.

mimar
7. říj 2015

Dobrý den, jsem tu nová a jsem potěšena že jsem Vás tu našla. Používáme vaše výrobky a to zejména vlhčené ubrousky. Hodně jsem se ted toho tady dozvěděla a jsem ráda za nové informace. Taky si zkusíme zasoutěžit a třeba něco vyhrát 🙂

lidka_hipp
autor
7. říj 2015

@mimar Vítejte na našich Dnech s HiPP 🙂 Velmi ráda vám odpovím na vaše otázky ohledně dětské výživy a výrobků HiPP 🙂

monunkaaa
9. říj 2015

Dobrý den Lído, děkujeme za týden s Vámi. Moc se těšíme a třeba se nám poštěstí něco vyhrát pro našiprinceznu. Máme zkušenosti s kosmetikou, je úžasná. Teď se chystám koupit mycí pěnu s kachničkou, aby měla naše malá ve vaně na co koukat. Nejvíc mi vyhovuje mandlový olej, ten je naprosto úžasný a malá po něm kouzelně voní..

bbrittany
11. říj 2015

Dobrý den, měla bych dotaz: kupuji výrobky hipp v Česku i v Německu. Naší Jolance chutná hipp kaše na dobrou noc s jablíčkem a ovesnými vločkami. Ale překvapilo mě, že u nás je možné ji podávat od 5. měsíce, ale v Německu je psaná až od 8. měsíce. V čem spočívá rozdíl? Podle obalu se jedná o shodné výrobky... Děkuji předem za odpověď.

lidka_hipp
autor
11. říj 2015

@monunkaaa Taky jsem ráda, že tu s vámi můžu být 🙂

@bbrittany Děkuji za dotaz. Musím se přiznat, že odpověď neznám, ale už jsem se spojila s kolegy v Česku v Německu, abych vám přinesla vysvětlení. Jen prosím o trpělivost, bude to chvilku trvat, než zjistím vše potřebné.

megy
11. říj 2015

Nečetla jsem každý příspěvek tady, ale
@lidka_hipp mohla byste tady maminky informovat o těch rehydratačních roztocích? Ono se k nim bych řekla málokterá maminka dostane, protože o nich třeba ani neví a jak říkám v lékárnách je běžně ani nenabídnou a bylo by fajn, aby maminky o nich věděly. Děkuji Kamča

lidka_hipp
autor
11. říj 2015

@megy Mo díky za připomínku! Rehydratační výživa HiPP ORS 200 je v prodeji pouze v lékárnách a to proto, že se jedná o dietní potravinu pro zvláštní lékařské účely. Jde o rehydratační roztok vhodný pro miminka od ukončeného 4. měsíce a starší děti. HiPP ORS 200 je vhodný k léčbě průjmových onemocnění, protože hned nahrazuje ztrátu tekutin a minerálů.

Mám HiPP ORS 200 vyzkoušený na dceři, která jako malinká hodně trpěla průjmy, a to zejména v létě. Bylo pak velmi těžké do ní dostat jakékoliv tekutiny. Dobré bylo, že na rozdíl od jiných rehydratačních roztoků a solí HiPP ORS 200 chutná jako šťáva z mrkve nebo jablka a není vůbec hořký, proto ho děti dobře přijímají. Podrobnosti najdete tady: http://www.hipp.cz/prikrmy/produkty/produkty-pr...

lin18
12. říj 2015

@lidka_hipp na dny s Hipp se moc tesim, treba i neco vyhrajeme. Rada bych se ale zeptala na obsah palmoveho oleje v mleku 1 Combiotik. Vsude se ted proti nemu broji a ja ho nasla ve slozeni. Mleko malemu jinak po vsech strankach vyhovuje, ale chci pro nej samozrejme to nejlepsi...

lidka_hipp
autor
12. říj 2015

@lin18 Jsem ráda, že tu s námi jste a mléko vám vyhovuje 🙂

Mléčná výživa HiPP je vyráběná podle vzoru mateřského mléka, což se týká i poměru nasycených a nenasycených monomastných a polymastných kyselin. Také tyto látky jsou v mateřském mléku přirozeně obsaženy. Velmi důležitý je právě jejich vyvážený poměr.

Abychom dosáhli správného poměru nasycených a nenasycených mastných kyselin, používáme kombinaci rostlinných olejů, jako je například řepkový nebo právě palmový olej. Jejich množství je ale v konečném výrobku, přesněji porci stopové. Dítě s mléčnou výživou HiPP přijímá minimální množství, jenž ale zajišťuje vyvážený poměr nasycených a nenasycených mastných kyselin, které jsou velmi důležité pro rozvoj mozku a nervových buněk. Určitě tedy není problém pro zdraví vašeho miminka, když bude přijímat malinké množství palmového oleje. Naopak jsme velmi pečlivě zkoumali mateřské mléko a hledali způsoby, jak se mu co nejvíce přiblížit, a proto používáme kombinaci více olejů.

Současně považujeme za důležité, abychom suroviny pro naše výrobky získávali šetrně s ohledem na životní prostředí, a proto využíváme palmový olej, který pochází z certifikovaných trvale udržitelných zdrojů, tedy při jeho získávání nedochází ke zbytečnému ničení lesů.

lin18
12. říj 2015

@lidka_hipp dekuji za vycerpavajici odpoved. Jsem rada, ze mohu mleko dale bez vycitek pouzivat...jako jedine na trhu synovi vyhovuje naprosto dokonale.

alyssa.anna
12. říj 2015

Také máme dny s HIPP moc rádi, asi nejraději ze všech značek co se tu prezentují. Jsou pro mě nejpřínosnější, vždy mě přivedou na něco nového a inspirují mě. Jen v těch soutěžích nemáme vůbec štěstíčko, ale třeba do třetice všeho dobrého smůlu prolomíme 😀

lidka_hipp
autor
12. říj 2015

@bbrittany Už pro vás mám odpověď ohledně věkového určení HiPP Mléčná kaše na dobrou noc ovesné s jablkem. Máte pravdu v tom, že v Německu i v Česku se prodává stejný výrobek, ale věkové doporučení je jiné. Je to dáno zvyklostmi v obou zemích. Ne snad, že by německé děti byly jiné než ty české 😉 Určitě není problém, když nabídnete tuto kaši už od ukončeného 5. měsíce. Toto doporučení plně odpovídá požadavkům EU a ČR legislativy a současně jsme jej probrali s experty na výživu, takže kaši mohou dostávat i menší děti. Její složení je vhodné pro miminka už od ukončeného 5. měsíce.

@alyssa.anna Jsem moc ráda, že se vám Dny s HiPP líbí 🙂 Soutěží je hodně a ještě vás nějaké čekají 🙂

alyssa.anna
14. říj 2015

@lidka_hipp Ohledně dostupnosti - také mě udivilo, když jsem manžela poslala do Kauflandu pro 3 výrobky HIPP (ORS šťávu, oplatky a inst. čajík), volal mi, že tam z toho nemají nic. Hnala jsem ho tedy do poměrně velké Billy a tam také nic.

partyzanka91
15. říj 2015

ahoj Lidko, ráda bych se zeptala jestli bude taky nějaká soutěž pro těhulky. Skoro vždycky se jedna v dnech s HIPPem objevila a jelikož jsem v radostném očekávání a téměř na jeho začátku byla bych za ní moc ráda

lidka_hipp
autor
15. říj 2015

@alyssa.anna Mrzí mě, že jste narazili na problém s dostupností ☹ Vůbec nejlepší výběr HiPP produktů mají drogerie dm, hypermarkety Tesco, Albert nebo Globus. Poměrně dobrý výběr je v drogeriích teta nebo Rossmann. Osobně bych vám doporučila objednávat "vyzkoušené" výrobky přes internet, třeba v eshopech Feedo.cz (http://www.feedo.cz/obchod/vysledky-hledani/hipp/), Mall.cz (http://www.mall.cz/znacka/hipp) nebo Pilulka.cz (http://www.pilulka.cz/hledat?q=hipp). Jde o velké prověřené eshopy, u kterých se nemusíte bát nakupovat.

Pokud jde o rehydratační roztok ORS 200, tak jde o výrobek, který se prodává pouze v lékárnách, protože se jedná o produkt pro zvláštní lékařské účely.

@partyzanka91 Děkuji za zajímavou připomínku, určitě na těhulky budeme myslet 🙂