Jak jste vybíraly jméno pro miminko?

lidka_hipp
8. říj 2015

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste vybíraly jméno pro miminko? Nebo právě teď řešíte, jak se váš brouček bude jmenovat? Právě pro vás je tato diskuse 🙂 U nás to bylo docela jednoduché, protože jsme se s manželem rychle shodli na tom, jaké jméno bude to pravé. Anička nakonec dostala jméno po svých prababičkách a jmenuje se Anna Marie. Líbilo se nám, že jí dáváme jména s rodinnou tradicí, a přitom bude pro ní v budoucnu snadné představovat se v zahraničí 😉 Jak to bylo u vás? Pomáhala vám rodina s výběrem? Došlo u vás u na hádky kvůli jménu?

dominikamatyas
11. říj 2015

@78marcela Jsem taky Alena a mám svátek a narozeniny v jeden den 🙂 , moje mamka to zjistila až mi byl rok 🙂)

kosta24
12. říj 2015

U nás to bylo jasné,holčička po mé nejlepší kamarádce TEREZCE a chlapeček mé vysněné jméno DAVID!Zatím máme jen holčičku ale i Davídek bude🙂

mkrelo
12. říj 2015

U nás to bylo tak,že jsme vybírali ze 2kalendářů vody 3jména, pak se jména dala dohromady. Jelikož jsme nenašli žádnou shodu. Tak jsem to nechala na manželovi, ten vybral 2 a 2. Byla to Jakub a Matěj a Štěpánka,.. 🙂 Po porodu nahlásil jmeno. Máme doma Matěje. 😉

mkrelo
12. říj 2015

U nás to bylo tak,že jsme vybírali ze 2kalendářů vzdy 3jména, pak se jména dala dohromady. Jelikož jsme nenašli žádnou shodu. Tak jsem to nechala na manželovi, ten vybral 2 a 2. Byla to Jakub a Matěj a Štěpánka,.. 🙂 Po porodu nahlásil jmeno. Máme doma Matěje. 😉
Navíc se narodil na 17.9. na tchánovo narozeniny,mysleli jsme,ze mu to udělá radost, ale již 10mesicu ho neviděl. ..nemá zájem. Ale jeho chyba,Matýsek je moc šikovný. 🙂

majkapb
12. říj 2015

Ahoj, u dcery jsem si přála Annu, ale pak mi to všichni zprotivovali a tak jsem dala na výběr Adélu nebo Terezu, podle manžela prý Adéla ještě nevečeřela a tak vyhrála TEREZA, tento měsíc jí bude 9 let a jméno je super 🙂 a u syna to byl problém, já chtěla Filipa, manžel po sobě Jardu a naše Terka Matěje a protože my dva jsme se nebyli schopni dohodnout , tak vyhrál podle dcery MATĚJ 🙂 a dnes je z něj Matěj jako z pohádky, jiný jméno si na něm už neumím představit 🙂

karolinahd
12. říj 2015

U nas byl vyber jmena boj...kdyz sme se konecne domluvili prisla pritelova maminka s tim ze se ji to jmeno nelibi a pritelovi se to rozlezelo v hlave a najednou chtel jine....kdyz sem musela jet v 32tt akutne do nemocnice narychlo jsme vyplnovali papiry o otcovstvi a jelikoz sme stale nebyli domluveni na jmenech dali jsme jmena po nas...coz sem pak i obrecela protoze sem nechtela aby se moje dcera jmenovala Karolína....nakonec sme se k reseni jmen vratili a schodli sme se na jmene pro chlapecka Miroslav problem byl v tom ze jsme vedeli ze cekame holcicku....dokazali jsme vybrat tri jmena Natalie ( tu chtel pritel ale mne to jmeno nesedelo k prijmeni) Šarlota ( tu jsem chtela ja uz od zacatku a dokonce to bylo jmeno ktere si pritel rozmyslel) a Beáta ( toto jmeno nam nevadilo ani jednomu ale ani to nebylo pro ani jednoho znas jmeno ktere by jsme uplne chteli) nakonec sme jmeno vybirali tak dlouho ze sme se dohadovali jeste na porodnim sale kdyz se nase princezna narodila....pritel nakonec svolil k Šarlotce...i kdyz mi to pak vycital s tim ze to byl odemne podvod protoze po tom co jsem mu porodila potomka tak by mi pry odsouhlasil cokoliv.....😃

78marcela
12. říj 2015

@dominikamatyas tak to je docela blby🙂 ale u nas se svatky resi nejakou bonboskou nebo drobnosti, tak snad ji to vadit nebude, az bude vetsi.

eliskan
13. říj 2015

Os zacatku jsem vedela, ze kdyz to bude holka, bude to Stella. Jsem rada, ze to vedel i muj deda, ktery se nasi Stellinky uz nedozil. Trochu jsem to brala i jako zavazek dat toto jmeno. Je krasne a s manzelem jsme se na nem hned shodli.

karich
13. říj 2015

My máme Richarda a Karin, obě jména jsem navrhla já a u obou jsem musela manželovi trochu "zahrát na city" aby mi prošly 😀

katerina1985
13. říj 2015

My vybírali tak, aby ve jméně nebylo R, jelikož manžel trošku ráčkuje a nechtěla jsem, aby mu to děcko v hádce někdy nevpálilo zpět-např. nemluv na mě, když mě ani neumíš oslovit apod.-puberta je potvora🙂...a ještě máme příjmení Alexovi, takže mně se například líbilo Elena nebo Stela, ale to je super jazykomal🙂...dále taky trošku dám na význam jmen, takže jméno s vyloženě špatnou charakteristikou bych nedala a pak ještě termín porodu byl v lednu, takže aby nebyly Vánoce, narozky a svátek hned za sebou...nebylo to jednoduché🙂...kupodivu jsme se s manželem okamžitě shodli a narodila se nám úžasná malá slečna Klaudie. A my jsme Kateřina a Martin, takže jsme K, M, K a další jméno budeme směřovat na M nebo také znova K 🙂.

luciepisek
13. říj 2015

Můj přitel razantne prohlasil , ze si preje aby nas syn nosil stejne jmeno jako on Jan 🙂

babanci
13. říj 2015

My čekáme s největší pravděpodobností holčičku, za 14 dnů bychom to měli vědět stoprocentně z výsledků Prenascanu. Doufáme a věříme, že bude zdravá a v pořádku. Jako babička od maminky mám právo nějaké jméno navrhnout. Líbí se mi Adinka, Apolenka, Josefína, Antonie - ta se vždycky líbila mojí dceři, nastávající mamince. No, uvidíme, teď, co jsme byly s dcerou takové rozrušené z testů na Downův syndrom, které nevyšly úplně na sto procent dobře, jsem holčičce říkala Adinko.

megy
13. říj 2015

tak u nás to byla sranda - když jsme čekali prvního kluka, chtěla jsem jména jako Vít, Tomáš, Lukáš - jenže pak přišel kámen úrazu a to rozvětvená rodina manžela, z ničeho nic mu začal říkat Matouš - jsem si říkala, ho to přejde a ono první syn se jmenuje Matoušek. druhý syn jsem byla rozhodnuta pro štěpánka nebí vítek, manžel přišel s rodokmenem jeho rodiny a je to Jindřišek 😀 no jak jsme vybírali? no nevím, kde na to manžel přišel 😀

chilodonella
13. říj 2015

My jsme až do 25tt čekali holččičku, ale jméno jsme nevybírali, dokud to nebude 100% jisté a najednou se ukázal pindík. A od té doby bloumáme v kalendáři, na začátku jsem měla vypsaných asi 9 jmen, která postupně redukujem, zatím jsme na třech a pořád se nemůžeme rozhodnout :(

smallinka
13. říj 2015

Když jsme vybírali jména, tak jsem se dívali, jaký mají původ a význam. Také aby se nám líbila a aby měli také několik variant po domácku. Já jsem chtěla Alžbětku, Anežku nebo Marii. Manžel zase Františku (protože chtěl kluka Františka 😀 Nakonec vyhrála Kačenka a Karolínka 😉 Prostě nám tyto jména padly do oka a oba jsme se nějak shodli. Karolína se nám líbila jako jméno samo o sobě a Katka se nám později zalíbila, když jsme projížděli společně česká jména 🙂 A vyšlo nám také to, aby byly holky na stejné písmeno. No my s dvojčátky to máme všechno o něco složitější 😉

pavlinna28
14. říj 2015

My měli jasno...jméno pro holčičku by bylo Karolínka. Ale protože chlapeček byl "jistý" už od počátku,nebylo co rozmýšlet. Jméno Honzík po tatínkovi,dědečkovi...generace za generací.

lucy_89
14. říj 2015

Syn se jmenuje po svém dědovi. V rodině manžela je taková tradice, že je vždy Antonín ob generaci, snad někdy od počátku 18. století. Takže např. synův prapradědeček byl Antonín, pak jeho děda a teď on 🙂 Navíc se nám jméno líbilo a shodli jsme se na něm jako na jediném oba dva 🙂

karolinahd
14. říj 2015

@smallinka je to je krasny....ja se jmenuji Karolína a moje babicka mi od mala rika Kačko nebo Kačenko😂....a musim rict ze to co se mi na mem jmene libi je jeho vyznam....i proto se moje dcerka jmenuje Šarlota ( nechtela jsem jmeno po mne) je to jmeno stejneho vyznamu jako moje jen jineho puvodu...

buldrik
14. říj 2015

Protoze bydlime v cizine a pouzivame 4 jazyky .. tak jsme jednoznacne chteli mezinarodni jmeno .. Na UTZ se ukazala holcicka, tak jsem vzala kalendar a jela .. Nejvic mi padla do oka Silvie, tak jsem se zeptala manzela, co na to rika .. Obvykle mame na vsechno stejny vkus, takze jeho mlceni me prekvapilo (mlceni vetsinou znamena nesouhlas 😀). Pak uplne dojate rekl, ze lepsi jmeno jsem vybrat nemohla a ze se tak jmenovala jeho babicka. Ta babicka, ktera ho prvni roky vychovavala, kterou uplne zboznuje a byla neskutecne silna zena. Jeji pribeh jsem znala, ale jmeno ne, byla to neskutecna nahoda ! Manzelova rodina byla z vyberu jmena nadsena, nikdo neveril, ze jsem s tim prisla jako prvni ja 😀

No, a doufali jsme, ze UTZ nelhal, jmeno pro kluka jsme nemeli vymysleny zadny 😵

avori
15. říj 2015

Tak my jsme to měli rozdělené. Já jsem vybírala jméno pro chlapečka a manžel pro holčičku. Máme holčičku a jmenuje se Mariana. Nikdo v rodině toto jméno nemá a hodí se k našemu příjmení. 😉

partyzanka91
15. říj 2015

já jako malá snila o holčičce jménem Adrianka. Strašněj sem milovala a miluji dodnes muzikál Dracula, pro Adrianu jsem brečela a líbilo se mi jak zněle tam to jméno zpívají. Když jsme se však začali doopravdu snažit o miminko už mi to jméno nepřišlo tak ideální. Najednou jsem zjišťovala že je spousta znělejších holčičchí jmen, které nejsou tak tvrdé a dají se hodně obměňovat podle věku (nikdy se mi moc nelíbilo mé jméno Klára protože je krátké a nedá s z něj postavit moc názvů max Klárka, Klári..). Ano ve výběru byla hlavně hodně dlouhá jména jako Michaela, Karolína, Veronika, Monika - no a vyhrála to Míša, obněn má fakt hodně Michalka, Míša, Miška, Miš, Ela, Misha 🙂 - přezdívku si tak jednou bude moct lehce zvolit. U kluka to bylo složitější protože musíte hledět na koncovku která se tluče s příjmením. Tím odpad můj oblíbený Dominik. Nakonec jsem zvolila Pavla - dobře se vyslovuje, není nemoderní, ani příliš časté a je pěkné.

Teď nás čeká výběr jména znovu. Protože jméno Pavel se neužilo, když se nám narodila holčička, přechází do druhého kola. Tentokrát je však ještě ve hře jméno Ladislav, které si přeje manžel, je po zesnulém dědovi. Mě se tolik nelíbí protože už není moc moderní. Kromě Pavla jsem začala uvažovat také o Tobiášovi (ale to se moc nelíbí rodině) a začal se mi zamlouvat Jáchymek. U holčičky mám jasno, tam se nám všem líbí Karolínka. Bylo by krásné mít takové dvě dlouhojmenné princezny - Michaelku a Karolínku

meduzka123
16. říj 2015

My jméno pro chlapečka - Ríša bylo vybráno tak za 10 minut a jednoznačná volba. Staré vznešené jméno. Navíc máme krátké příjmení tak jsme si to mohli dovolit. Ovšem pro holčičku jsme jméno vybrat nedokázali. Ještě u vchodu do porodnice jsme se o tom dohadovali a vymýšleli ☹. Naštěstí k úlevě nás obou se narodil Chlapeček 🙂

elu
16. říj 2015

@meduzka123 ja mám tydenního chlapečka a měl to bejt matej, na porodním sále manžel vyrukoval s ríšou a toho doma taky máme....jsemmoc ráda, protože matěj to je jméno pro noumu z chaloupky u lesa...jak je to v pohádkách....kdežto richard lví srdce je královské jméno 🙂

spruzinka
16. říj 2015

Pro holčičku jsme měli vybráno hned v počátcích našeho vztahu, tedy před 8 lety, kdy jsme spolu plánovali budoucnost 🙂 Nejsem si jistá, ale myslím si, že to byl nápad přítele. Jméno, které máme, se mi zdá vznešené a není tak časté a tedy ani ohrané 🙂 Nastal však problém u jména pro kluka. Jména, které se líbily mě, se nelíbili příteli. Jelikož jsem věděla, že čekáme holčičku, shodli jsme se na kompromisu - David. Pak už jen doufat, že naší holčičce nenaroste pindík. Jak já byla šťastná, když jsem viděla poprvé svou holčičku Alexandru 🙂