icon

Jaký HiPP výrobek máte nejraději?

avatar
lidka_hipp
6. říj 2015

Vzpomínám si, když jsem se poprvé potkala se značkou HiPP. Vybírala jsem tehdy jemnou kosmetiku pro svou malinkou holčičku a zaujala mě právě HiPP kosmetika s BIO mandlovým olejem. Od té doby naší domácností prošlo skoro všechno, co HiPP vyrábí 🙂 Anička vyrostla na příkrmech HiPP a já jsem věděla, že jí dávám jen to nejlepší. Vůbec největší úspěch u nás měly Tagliatelle s mořskou rybou, brokolicí a smetanou, které Anička mohla jíst skoro pořád 😀 Jaký výrobek HiPP je u vás ten nej? Budu ráda, když se podělíte o své zkušenosti...

Jaký HiPP výrobek máte nejraději?
Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 13. čer 2026 · 106 příspěvků

Stručné shrnutí

  • HiPP Bio Combiotik (1, 2, 3) je v diskusi nejčastěji uváděné kojenecké mléko, které rodiče používají jako náhradu při potížích s konkurenčními mléky.
  • HiPP kosmetika s BIO mandlovým olejem (olejíček, tělové mléko, sprchový gel, krém Vítr & zima) je prezentována jako dermatologicky testovaná volba pro citlivou pokožku, ale v několika případech byly hlášeny individuální alergické reakce na konkrétní krémy.
  • Mezi nejoblíbenější potraviny HiPP patří Boloňské špagety, Tagliatelle s mořskou rybou, BIO Borůvkové rýžové oplatky, BIO Jablečné rýžové oplatky, ovocné tyčinky a vlhčené ubrousky; sortiment a ceny v Česku jsou podle diskuse omezenější a často dražší než v Německu nebo Rakousku, přičemž širší nabídku uvádějí e‑shopy Feedo.cz a Mall.cz.


Q: Jak vybrat kojenecké mléko, když dítě špatně snáší jinou značku?
A: V diskusi rodiče doporučovali HiPP Bio Combiotik (verze 1, 2, 3) jako alternativu při nesnášenlivosti konkurenčních mlék; některé rodiny také zmiňovaly speciální variantu „AR“ pro trávicí obtíže.

Q: Kde koupím výrobky HiPP levněji nebo s širším sortimentem?
A: Uživatelé uváděli, že v Česku jsou výrobky často dražší než v Německu nebo Rakousku, a doporučovali nákup v Rakousku/Německu nebo přes e‑shopy Feedo.cz a Mall.cz, které mají širší nabídku.

Q: Které výrobky HiPP jsou bez lepku a bez laktózy?
A: V diskuzi bylo výslovně uvedeno, že BIO Borůvkové rýžové oplatky a BIO Jablečné rýžové oplatky jsou bez lepku a bez laktózy.

Q: Jakou rehydratační alternativu použít při průjmu u dítěte?
A: V řadě příspěvků se doporučoval HiPP ORS 200 (rehydratační roztok, příchuť apple), přičemž někteří uživatelé poznamenali, že v lékárnách se tento roztok často nenabízí a rodiče proto hledají alternativy.

Q: Která HiPP kosmetika je vhodná pro citlivou nebo atopickou pokožku?
A: Doporučovány jsou olejíček s BIO mandlovým olejem, tělové mléko, pleťový olej a speciální krém „Vítr & zima“; značka uvádí dermatologické testování, ale v diskuzi byly i hlášeny individuální podráždění krémem na zadeček a zákaznice s atopickým ekzémem používaly jen olej.

Q: Jak postupovat při zavádění lepku do příkrmů?
A: Doporučení z diskuze: začít s kašemi určenými od ukončeného 4.–5. měsíce (např. BIO Mléčná kaše s ovocem nebo BIO Obilná kaše ovesná celozrnná), podávat nejdříve jen pár soust a postupně množství zvyšovat, nezavádět lepek současně s dalšími novými potravinami.

Závěry z diskuze

Shoda

  • HiPP Bio Combiotik je často zmiňované jako oblíbené kojenecké mléko a řešení při potížích s jinými značkami.
  • HiPP kosmetika s BIO mandlovým olejem, vlhčené ubrousky a vybrané příkrmy (rýžové oplatky, ovocné tyčinky, špagety) jsou v diskusi pravidelně chválené.
  • Mnoho rodičů považuje sortiment a ceny HiPP v Česku za méně příznivé než v Německu či Rakousku; e‑shopy Feedo.cz a Mall.cz jsou uváděny jako místa s širším výběrem.


Sporné názory

  • Někteří uživatelé tvrdí, že HiPP kosmetika je šetrná a dermatologicky testovaná, zatímco jiní uvádějí konkrétní případy podráždění (např. reakce na krém na zadeček nebo omezení při atopii), takže vhodnost kosmetiky může být individuální.
  • Značka vysvětluje vyšší cenu kvalitou surovin a ekologickým zemědělstvím, zatímco uživatelé poukazují na odpovědnost obchodních řetězců a na dostupnost levnějších variant v Německu/Rakousku.


Otevřené otázky

  • Kdy a které produkty (např. mléčné kaše s keksy nebo širší bezmasá menu) budou dostupné v českém trhu v rozsahu německé nabídky?
  • Do jaké míry lze HiPP kosmetiku a konkrétní balení (kačenka, tuleně) považovat za vhodné pro děti s těžší atopií?


Zmíněné značky a firmy
HiPP, Feedo.cz, Mall.cz, Weleda, Mixa, Nutrilon, Smecta, Hidrasec, Vendova

Zmíněné produkty a metody
HiPP Bio Combiotik 1, HiPP Bio Combiotik 2, HiPP Bio Combiotik 3, HiPP AR (varianty AR), HiPP ORS 200 (rehydratační roztok, apple), HIpp BIO Borůvkové rýžové oplatky, HIpp BIO Jablečné rýžové oplatky, vlhčené ubrousky HiPP, olejíček s BIO mandlovým olejem, tělové mléko HiPP, krém „Vítr & zima“, pleťový olej HiPP, sprchový gel s pumpičkou, mycí kačenka (pěna), tuleně (pěna se šampónem), šampón Vlasy & tělo, BIO Mléčné kaše na dobrou noc, BIO Mléčná kaše s ovocem, BIO Obilná kaše ovesná celozrnná, BIO Mléčné kaše s keksy (zmíněno v souvislosti s DE), instantní čaj Rooibos s ibiškem a pomerančem, fenyklový čaj HiPP, rýžové chlebíčky, ovocné tyčinky, ovocné kapsičky, rýžová kolečka, Srdíčka (těstoviny), Boloňské špagety, Tagliatelle s mořskou rybou, menu s lososem, krém na zadeček (reakce u některých dětí), balzám Vítr a zima, olej na strie.

Místa a osoby
Německo, Rakousko, Česko

Strana
z4
avatar
pavlinna28
11. říj 2015

Honzík miluje v osmi měsících všechny příkrmy,které mu nabízím...ovocné,masozeleninové,svačinky.. No a nesmím opomenout ani šťávičky. Samotnou vodu do něj nemohundostat,ale když ji malinko naředím s ovocnou šťávou,to je teprve ňamka 🙂

avatar
lucianapolis
11. říj 2015

@lidka_hipp Ano ano, už ano 🙂 děkuji za upozornění!

avatar
lenakladickova
11. říj 2015

U nás frčí Hipp Bio Combiotik 1, kterým jsme nahradili Nutrilon HA, který malý vůbec nesvědčil. Jsem s ním velmi spokojená, maličká změnu také velmi dobře uvítala a krásně pije od první lahvičky. Proto jsem také sáhla ještě po Hipp fenyklovém čajíčku a nedávno nakoupila Hipp příkrmy brambory s mrkvičkou, které brzo otestujeme. Co se týče kosmetiky, zatím používám pouze obyčejný slunečnicový olej z lékárny, ale kosmetiku Hipp mám o zkoušenou na sobě, mám velmi citlivou a často vysušenou pokožku a nejenom, že má příjemné aroma (sprchový gel i tělové mléko), ale je šetrný k mé citlivé pokožce.

avatar
silvie_s
11. říj 2015

Od Hippu neznám výrobek, který bychom rádi neměli 😀, tuto značku máme tak oblíbenou, že neleníme a jezdíme si ji nakupovat do Německa, používáme Hipp ubrousky i mycí kosmetiku, Hipp příkrmy, Hipp ovocné tyčinky, Hipp čaj, kaše. Když to přepočtu, tak za příkrmy utrácíme nejvíce, takže jsou naše nejoblíbenější 😀

avatar
adellt
12. říj 2015

Naším favoritem jsou vlhčené ubrousky, bez kterých se celá rodina neobjedeme, vozíme stále s sebou. Pak jsou to čaje, ovocné kelímky a olej do koupele. 😀

avatar
mkrelo
12. říj 2015

Nám chutná kasička na dobrou noc.Zlepšilo se Matějovi spaní. Přidal se k tomu věk, ale určíte i kasička se sušenkami. 🙂

avatar
alyssa.anna
12. říj 2015

@lidka_hipp Tak musím říci, že jste nám poradila moc dobře 🙂 Malá měla 2 dny průjem tak jsme nasadili malou dietu a v obchodě jsem sáhla po rýžových oplatkách HIPP s borůvkami (rýžové mi přišli dietní a navíc, borůvky "staví"). Malá chutnají, pomohli jí při dietě a navíc je mohu i já (mám bezlepkovou a bezlaktozovou dietu)
Takže za nás asi nový nejoblíbenější výrobek HIPP 😀

avatar
hance09
12. říj 2015

Momentálně dětské menu 1-3 roky, ale ten výběr tady 😒

avatar
bimmka
12. říj 2015

Protože do příkrmů jeden teprve dorůstá a druhý je na ně už veliký vede u nás jednoznačně Hipp olej, který dětem ze začátku bral i manžel ekzematik, takže nakonec se kupují vždy dvě lahvičky, kdy jedna je speciálně pro manžela. Už se těším, až malá začne s příkrmy, protože první zeleninová směs je pro nás jasnou volbou, ještě teď si pamatuji krásnou zeleninovou vůni, při každém otevření.

avatar
ninusch
12. říj 2015

U nás je to jasně olejíček, ten zbožňuje celá rodina 🙂 V poslední době má mrňousek moc rád i příkrmy s rybou 🙂

avatar
lidka_hipp
autor
12. říj 2015

@pavlinna28 Je super, že máte jedlíka, který rád ochutnává různé příkrmy 🙂

@lenakladickova Jsem moc ráda, že nám naše mlíčko vyhovuje 🙂 Jinak kosmetika s BIO mandlovým olejem je volba prověřená mnoha maminkami 🙂

@silvie_s Příkrmy HiPP jsou určitě dobrá investice. Moje Anička na nich vyrostla 🙂

@adellt Vlhčené ubrousky jsou něco, bez čeho si neumím představit svůj život 🙂 Vozím je s sebou na cestách, protože jsou moc příjemné třeba na osvěžení pleti nebo na odlíčení. Samozřejmě se hodí pokaždé, když se Anička někde zapatlá 😉

@mkrelo Jsem moc ráda, že kašička pomáhá přivolat dobré spaní 🙂

@alyssa.anna Děkuji za milá slova 🙂 Těší mě, že moje rady jsou k užitku 🙂

@hance09 Pracujeme na tom, abychom nabídku co nejvíce rozšířili. Děkujeme za upozornění, co máme ještě zlepšit.

@bimmka Pozdravujte manžela, který voní po HiPP oleji 🙂

@ninusch To je moc dobře, že má mrňousek rád příkrmy s rybou. Jsou moc zdravé 🙂

avatar
monunkaaa
12. říj 2015

U nas vede mandlovy olejicek 🙂

avatar
luciezza
13. říj 2015

Dobrý den,ráda bych se zeptala,kterou kaši byste mi doporučila pro zavedení lepku, děkuji 🙂

avatar
lidka_hipp
autor
13. říj 2015

@monunkaaa Olejíček je skvělá věc na voňavé masáže 🙂

@luciezza Děkuji za dotaz. Rozhodující je věkové určení kaše. Vy si můžete vybrat z jakékoliv kaše, která je od ukončeného 4. nebo 5. měsíce. Já sama jsem začínala zavádět kaše tak, že jsem Aničce nabídla nejdřív takové, které obsahují to, co už zná a má ráda. Myslím, že první u nás byla BIO Mléčná kaše s ovocem, pak následovala BIO Obilná kaše ovesná celozrnná a vůbec největší úspěch u nás měly BIO Mléčné kaše na dobrou noc. Ty jsem nabízela jako jednu z večeří. Anička byla docela hladové miminko, a tak potřebovala večeřet dvakrát 🙂

Obecně je dobré lepek zavádět postupně. Nejprve pár soust, počkat na reakci a později nabídnout trochu více. Také je dobré současně nezavádět lepek s dalšími novými potravinami, abyste věděla, jak miminko reaguje. Tady najdete přehledné informace o všech kaších HiPP: http://www.hipp.cz/index.php?id=14288

avatar
mississka11
17. říj 2015

My máme nejraději masozeleninové příkrmy a mléčko Hipp Bio Combiotik. Kosmetiku moc ověřenou nemáme, vždy dostaneme jinou značku jako dárek, tak jsme ji ještě neměli potřebu kupovat. Jen párkrát a nádherně voní. Olejíček jsem dostala jako vzorek a je úžasný. Koupel jsme měli kačenku, líbí se mi hravý nápad balení. Bohužel je to dost malé balení za stejný peníz, jako ostatní značky. Ale když teď půjdou koupit, sáhnu po Hippu, protože jsme i s těmi vzorečky byla spokojená a je mi jasné, že kvalita se prostě musí zaplatit. Ale dělá to naštěstí jen pár korun 🙂

avatar
mississka11
17. říj 2015

@silvie_s koukám, že to mají v Německu o dost levnější...

Strana
z4