SOUTĚŽ o HiPP novinku pro miminka
Mám tu další balíčky a to hned s naší HiPP novinkou pro všechny maminky miminek 🙂 Je to náš nový rozpustný Baby Fenyklový čaj, který je vhodný pro miminka už od ukončeného prvního týdne. Obsahuje pouze 100 % extraktu z fenyklu. Je bez lepku a samozřejmě bez přidaného cukru. Byl navíc oceněn nezávislou asociací Aktion zahnfreundlich e.V. „ŠŤASTNÝM ZOUBKEM“. Protože myslíme na maminky, které mají plné ruce práce, je čaj balený po malých sáčcích, které jen stačí zalít vodou.
Pokud vyzkoušet náš nový Baby Fenyklový čaj a vyhrát balíček, ve kterém najdete i naše BIO sáčkové čaje, napište mi, co s dětmi děláte teď na podzim. Chodíte na procházky a užíváte si spadaného listí? Vyrábíte zvířátka z kaštanů? Milují vaše děti kaluže? Jsem zvědavá na vaše zážitky 🙂 Na deset z vás tu čeká náš balíček plný voňavých čajů.
Stručné shrnutí
- HiPP uvedl rozpustný Baby Fenyklový čaj vhodný pro miminka od ukončeného prvního týdne; čaj obsahuje 100 % extraktu z fenyklu, je bez lepku a bez přidaného cukru a je balen v malých sáčcích určených k zalití vodou.
- HiPP Baby Fenyklový čaj byl oceněn nezávislou asociací Aktion zahnfreundlich e.V. označením „ŠŤASTNÝM ZOUBKEM“ a v soutěžních balíčcích je HiPP prezentován společně s BIO sáčkovými čaji.
- Rodiče na podzim běžně používají kočárek, nosítko nebo šátek pro miminka (příklady: 3 měsíce, 4 měsíce), a starší děti (přibližně od 11 měsíců do 1,5 roku) často skáčou v kalužích, sbírají kaštany a pouští draky.
Nejčastější otázky
Q: Je HiPP Baby Fenyklový čaj vhodný pro novorozence?
A: Ano; v popisu produktu je uvedeno, že HiPP Baby Fenyklový čaj je vhodný pro miminka od ukončeného prvního týdne a obsahuje 100 % extraktu z fenyklu, bez lepku a bez přidaného cukru.
Q: Jak se připravuje rozpustný fenyklový čaj HiPP?
A: Čaj je balen po malých sáčcích, které stačí zalít vodou, což je určeno pro rodiče „s plnýma rukama práce“ a usnadňuje rychlou přípravu.
Q: Obsahuje HiPP čaj cukr nebo lepek?
A: Ne; produkt je označen jako bez přidaného cukru a bez lepku.
Q: Jaké odsávačky nosu rodiče v diskuzi hodnotili jako funkční?
A: Rodič v diskuzi uvádí, že elektrická a manuální odsávačka byly „na nic“, zatímco odsávačka na vysavač fungovala výborně; zároveň rodiče zmiňují, že dítě může odmítat i aplikaci mořské vody do nosu.
Q: Jaké podzimní aktivity jsou vhodné pro děti podle věku?
A: V diskuzi se uvádí, že miminka (např. 3–4 měsíce) pozorují z kočárku nebo nosítka, batolata kolem 11 měsíců se nosí v nosítku a začínají zkoumat okolí, děti kolem 1 rok až 1,5 roku si oblíbijí skákání v kalužích, sbírání kaštanů a pouštění draka.
Q: Co dělat doma s dětmi v ošklivém počasí podle zkušeností v diskuzi?
A: Doporučené aktivity jsou pečení sušenek či perníčků, modelování z plastelíny, malování křídami, skládání kostek a výroba dekorací z listí a šípků.
Závěry z diskuze
Shoda
- Rodiče často využívají kočárek, nosítko nebo šátek k venkovním procházkám i v podzimním období.
- Děti rády sbírají kaštany, oříšky a listí a baví je skákání v kalužích.
- Rozpustný fenyklový čaj v malých sáčcích je vnímán jako praktická možnost rychlé přípravy.
Sporné názory
- Někteří rodiče chodí ven s dětmi za každého počasí, zatímco jiní zůstávají doma, pokud dítě nebo rodina marodí.
- Někteří rodiče hodnotí elektrickou a manuální odsávačku nosu jako neúčinnou, zatímco jiní v diskuzi uvádějí, že odsávačka na vysavač funguje lépe.
- Někteří rodiče dávají přednost ponechání miminka v kočárku z hygienických či bezpečnostních důvodů, zatímco jiní podporují dřívější volné objevování na zemi.
Otevřené otázky
- Jak bezpečná a vhodná je dlouhodobě odsávačka na vysavač pro nos malých dětí?
- V jakém konkrétním věku a za jakých podmínek je optimální začít nechat dítě volně prozkoumávat podzimní přírodu mimo kočárek?
- Jak nejlépe přimět malé dítě, aby spolupracovalo při aplikaci mořské vody do nosu nebo při odsávání?
Zmíněné značky a firmy
HiPP, Aktion zahnfreundlich e.V.
Zmíněné produkty a metody
HiPP Baby Fenyklový čaj, BIO sáčkové čaje, elektrická odsávačka, manuální odsávačka, odsávačka na vysavač, nosítko, šátek, kočárek, gumáky, mořská voda (nosní sprej), drak (pouštění draka), pečení sušenek a perníčků, modelování z plastelíny
Místa a osoby
Jeseníky
Vzhledem k mnozstvi deti,ktere se u nas vyskytuji se vhodna podzimni zabava voli obcas hure.Vsechny,vcetne tatinka,ale bavi pousteni draku na poli pred domem.Nase nejmladsi se nosi v satku a vzteka se,ze na draka nevidi,ale jinak se vsichni usmivaji.No a zrovna tento vikend se chystame vzit deti na vyzkouseni dalsi cinnosti,u ktere se v techto chladnych dnech zahrejeme a to foukani skla,ktere mame moznost si vyzkouset.Odpoledne pak zajdeme pro kastany a orechy a s teplym cajem budeme tvorit ze spadaneho listi a plodu stromu.A nejstarsi bude s tatinkem opravovat ptackum budku,aby byla na zimu pripravena.Hezky vikend vsem🙂
My na podzim máme hodně práce na zahradě a na poli. Děti při všem pomáhají. Hrabou listí, trhají jablka, hrušky, kiwi, sbírají špatné ovoce a odvážíme je na hnojiště (každý má své kolečka), taháme řepu, lezeme po stromech a pak děti s manželem chytáme. Chodíme na hřiby, na vycházky, chodíme vyhledávat užovky, vyrábíme řetězy z listí, šípků, šišek a pak je pověsíme na stromy. Pouštíme draka, ale ne ledajakého, ale draka, který koupil můj tatínek v roce 1983. Ale nejvíc co děti milují je, když prší, tak je obleču do nepromokavého oblečení, dám jim gumáky a jdou na dvůr, kde máme beton a tam skáčou do kaluží a o kousek dál i do bahna. To je ta největší prča na světě 😀 .
My nyní chodíme na procházky s kočárem, nejčastěji do parku před barákem, kde máme dětské hřiště a nebo taky různě po okolí, kde je spousta kaštanů a se starší dcerou je vždy hledáme (ale je to tu dost probrané, protože starší děti to asi nosí do školy a modelují z nich zvířátka 🙂 )
Snažíme se o pestrost dne stejně jako v jiná roční období. Ovšem o tu největší se stejně postará náš 15ti měsíční synek, který vždycky něčím překvapí 🙂 A protože moc rád chodí, chodíme společně zkoumat tu krásnou, i když poslední dny zamračenou, podzimní přírodu. Miluje sbírání všecho, mnohdy i toho nepodzimního 😀, louže jsou naprosto úžasná věc a takové boty olepené mokrým spadaným listím jsou zábava na dlouho. A když déšť nepřeje procházkách, zabavíme se doma. Hračky, říkanky, písničky, pohádky nebo vaření nějaký dobrůtek, jako třeba jablíčkovo-hruškového kompotu se skořicí :-P
Protože máme dceru ještě v kočárku, tak s námi nic na podzim nedělá. Jen maminka vytváří podzimní dekorace, stará se o byt a zahradu, protože nejen teplo rodinného krbu dělá domov. Krb nemáme, máme centrální topení, ale podzim se snažíme díky zahradě užívat co to jde. Zavařuji potraviny, chystám papání pro Moničku a vysazuji ozimné rosliny abychom to tu na jaře měli nádherné 🙂
Teď mala kouká z kočárku na barvící se listí, které miluje , ale už se těším na příští rok jak budem pouštět draka a vyrábět hady z listí, zvířátka z kaštanů a skákat do hromady bukového listí u našich na zahradě 😊😍
No tak teď na podzim nám mimo jiného nabízí zajímavý program naše zahrada - každý den před procházkou jdeme s kočárkem nejprve na zahradu a Monička se se zájmem kouká jak mamka ohýbá hřbet a maká🙂 Dneska se dívala, jak stříhám hrozny a sbírám ořechy a moc se jí to líbilo. Doma pak máme taky o zábavu postaráno, to mi pak Monča pomáhá vše zpracovat - vyhazuje ořechy z krabice kam je mamka nandá, honí po podlaze kuličky hroznů, a tak podobně🙂
,
Protože je náš poklad ještě v kočárku, nemá moc možností si všechno ošahat. Ale moc se mu líbí barevné listí a pokud mu nějaký lístek podáme do ručičky, tak je to ta nejlepší hračka.
A díky podzimu máme k obědu dýni, která je jeho nejoblíbenější zeleninou. Nevím, co bude obědvat na jaře, až dýně dojdou 😀


S Kačkou chodíme na procházky. Když je ošklivo, tak si doma prohlížíme knížky, skládáme kostky. Nebo si Kačka hraje s FP pejskem a panenkami. Ještě toho moc v roce nenamluví, tak mi většinou prstíkem ukáže s čím si chce zrovna hrát.