Za týden jsou Vánoce. Stíháte?

lidka_hipp
17. pro 2014

Vrcholí u vás přípravy na Vánoce nebo si říkáte, že máte ještě dost času? U nás se Anička tak pětkrát denně přijde zeptat, kdy přesně budou Vánoce a jestli by nemohly být dřív 🙂 Já i manžel se snažíme zvládnout pracovní povinnosti a přemýšlíme, jestli by se svátky nedaly ještě o něco posunout 😉 Řešíte u vás velký vánoční úklid nebo si říkáte, že nepořádek stejně rychle vznikne, a tak velké uklízení nemá moc cenu? Máte už všechny dárky nebo ještě vybíráte? Mám kamarádku, co má nejen všechno nakoupeno, cukroví napečeno, byt jako klícku, ale ještě taky všechny dárky zabalené. Jen je chudák strašně vyčerpaná ☹

maraida
17. pro 2014

@lidka_hipp tak my tedy zatím nasáváme jen tu českou atmosféru,nechce se mi malou tahat někam daleko.ale i na to jednou dojde.Zatím jsme byli na Staromáku,a na adventních prohlídkách na zamcích v Dobříši a v Mníšku pod Brdy.A v neděli asi pojedeme na advent na Karlštejn.

lamakrelka
17. pro 2014

Úklid letos neřeším, protože je neuvěřitelné, jak rychle znovu vznikne bordel, když mám doma 17-ti měsíčního syna 🙂 dárky taky ještě zabalené nemám, chystám se na ně o víkendu. Cukroví u nás nikdo nejí, ale něco málo se snažím spatlat 🙂 stromeček ozdobíme v noci 23.12. a těším se, jak se bude syn tvářit, až ho tu uvidí...dřív jsem musela mít všechno perfektní, ale o tom vánoce nejsou a jsem ráda, že jsem to konečně pochopila. Nicméně, Ježíšek se narodil ve chlévě, tak se u nás bude mít dobře 😀 Navíc mě včera skolila střevní viróza, tak chybí i energie...jsem ráda, že má manžel od pátku dovču a pomůže mi a taky jsem ráda za moji mamku, která si včera vzala syna, abych ho nenakazila...dneska je mi už lépe a chystám se dodělat nepečené cukroví...všem pohodové vánoce 🙂

ratatooy
17. pro 2014

zařadím pětku a všechno stíhám,v jedny ruce hadr,v druhy ruce váleček,nohama si hraju s dětma a ještě omotat izolačkou mobil k hlavě a je toooo.a od neděle nedělám nic!!!!!

brendamonique
17. pro 2014

@lidka_hipp ...mohla bych říci to samé, také jsem šťastná, za to, že mám tchýni takovou jakou mám, protože, když si občas někdo ze známých postěžuje na tu svou, říkám si ..."ještě, že mě tohle nepotkalo" ... parfém určitě ocení, vždyť byl také vybírán s láskou 😉

xpetulkax
17. pro 2014

Já mám napečeno, maso na štědrovečerní večeři v mrazáku připravené, stromeček na balkoně. Úklid už moc nechystám, nemusíme mít sterilní domov a myslím, že každá se snažíme mít aspoň trošku uklizeno i přes rok. Jen v pátek se ještě chystám nakoupit potraviny. Teď mám žravé období, tak abychom aspoň tři dny vydrželi 😀. 22.12. ustrojíme v poklidu stromeček, a 23.12. připravím salátek a obalím si maso. Na Štedrý den, jen hodím na pánvičku a budu si užívat atmosféru. Na Vánoce to venku vůbec nevypadá, ale jde spíš, jak se člověk naladí sám. Nastavit si vnitřní pohodu a odpočinout si od venkovního shonu, strávit to v klidu s nejbližšími. Moc se na letošní Vánoce těším, ač budu poprvé od rodiny, ale budu je trávit prvně celé s přítelem. Navíc v lednu se bereme, takže se mi do těch Vánoc, příprav na prcka přidala i svatební příprava na rychlo.

lidka_hipp
autor
17. pro 2014

@maraida Jaké jsou adventní prohlídky na zámcích? Jen jsem o tom slyšela, ale ráda bych se někdy na něco podobného vypravila s dcerou.

@lamakrelka Myslím, že to hlavní, co vaše domácnost potřebuje, je odpočinutá maminka 🙂

@ratatooy Takže se kolem vás pohybují věci a vše vypadá jako ve filmech se Supermanem? 🙂

@brendamonique Moje tchýně zastává skvělou zásadu. Je to váš život a já se do něj nemíchám. Proto taky dostane parfém a ne papuče 😀

@xpetulkax Zimní svatby mají své kouzlo 🙂 Sama jsem se vdávala na začátku prosince a bylo to super. Přeji vám, ať jsou vaše první vánoce takové, jaké si je přejete...

brendamonique
17. pro 2014

@lidka_hipp 😀 😀 ..." a a a vo tom to je" 😀

swellt
17. pro 2014

Nestiham vubec nic, vzhledem k nasemu stehovani... Trochu mne to desi a depta,protoze stehovani ve vanocnim case neni zrovna nejlepsi napad. :/ Darek ani jeden a kloudne napady se taky zrovna nehrnou. Pecu si alespon par druhu cukrovi jeste ve starem byte,ale je to tak narychlo,ze si to ani moc neuzivam. :/ Ale na pristi Vanoce se s pritelem tesime uz ted, protoze budeme tri. Ted se nas drahous
ek jeste "pece" :D
Ale vsem ostatnim tady na Koniku preji,aby vse stihli,jak chteji a meli.krasne a pohodove Vanoce.

maraida
17. pro 2014

@lidka_hipp na Dobříši byla klasická prohlídka,jen v některých komnatách byly navíc vystaveny betlémy.Dceru to moc nebavilo.
Na Mníšku to bylo super,prohlídka byla přímo uzpůsobená dětem.Prováděla je sněhová královna,povídala o vánočních zvycích,děti si pouštěly lodičky z ořechů,házaly botou,zdobily stromeček,rozkrajovaly jablko...a nakonec dostaly vánoční dárek.A pak tam byla vánoční dílnička kde si mohly vyrobit ozdobičku,svícen nebo hrneček.

somalicats
17. pro 2014

Já mám napečeno (cukroví peču ráda, jednak mě to baví, jednak to rádi jíme a je to jen jednou do roka), úklid dorazíme s partnerem o víkendu, stromeček koupím asi zítra. Žádný velký nákup už neplánuju, dárky zbývá zabalit. Před Štědrým dnem už jen uvřím polévku, udělám salát a předchystám kapra, starší dcera ozdobí stromeček jako každý rok a 24.12. si dáme kopyta hore, pohádky a nějakou tu procházku (dle počasí) a budeme se těšit na Ježíška. Přes Vánoce zásadně relaxuju, což bude letos trochu horší, neb 29.12. slaví mladší dcera 1. narozeniny. Ale i tak si to užijem.

brusinka.pusinka
17. pro 2014

Nestíhám ale užívám...však nemusí být vše dokonale...hlavně že to děláme pro sebe navzájem s láskou...;^)

mpavlinka
17. pro 2014

Záleží jak je myšleno, co stíháme... Pečeme, posloucháme koledy, pálíme františka, svíčky hoří všude, vyprávím Nikolce o tom, jak jsem byla já malá a slavili jsme Vánoce, dnes jsme zdobili stromeček, tvoříme, koukáme na pohádky...
Co se týče úklidu, tak vzhledem k tomu, že máme dva psy a dvě děti, tak uklízím pořád (několikrát denně) a stejně to není vidět... tak asi tak 😀.

lidka_hipp
autor
17. pro 2014

@swellt Chápu, že takové předvánoční stěhování musí být velmi vyčerpávající ☹ Sama si pamatuji první Vánoce v našem bytě mezi krabicemi. Bylo to zvláštní, hodně netradiční, ale přesto krásné 🙂 Byly to naše první společné Vánoce a s malou Aničkou v mém bříšku...

@maraida Prohlídku se sněhovou královnou bych si nechala líbit 🙂

@somalicats Myslím, že když někoho pečení cukroví baví, může mít před svátky docela příjemný čas. Já obecně moc nepeču. Ale o to radši cukroví jím 😉 I když vždy 23. odpoledne nebo 24. dopoledne se "donutím" a vytvořím s Aničkou pár kousků jen tak pro radost. P.S.: Pozdravujte oslavence 🙂

@brusinka.pusinka Ty "pravé" Vánoce máme přece v sobě, ne? 🙂

bobovci
17. pro 2014

Tak upratovať nejako extra nebudem, tak ako každý týždeň. Darčeky už sú zabalené, stromček až z 23 na 24 a jedine čo zostáva tak upiecť, ale ešte času dosť. 🙂 Takže pohodička 🙂