Za týden jsou Vánoce. Stíháte?

lidka_hipp
17. pro 2014

Vrcholí u vás přípravy na Vánoce nebo si říkáte, že máte ještě dost času? U nás se Anička tak pětkrát denně přijde zeptat, kdy přesně budou Vánoce a jestli by nemohly být dřív 🙂 Já i manžel se snažíme zvládnout pracovní povinnosti a přemýšlíme, jestli by se svátky nedaly ještě o něco posunout 😉 Řešíte u vás velký vánoční úklid nebo si říkáte, že nepořádek stejně rychle vznikne, a tak velké uklízení nemá moc cenu? Máte už všechny dárky nebo ještě vybíráte? Mám kamarádku, co má nejen všechno nakoupeno, cukroví napečeno, byt jako klícku, ale ještě taky všechny dárky zabalené. Jen je chudák strašně vyčerpaná ☹

jaja01k
17. pro 2014

Žádný zvláštní vánoční úklid se nekoná. Výzdoba: na stole mísa ořechů. Stromeček nebude, stejně přes svátky nebudeme doma, tak bychom si ho ani moc neužili a jen bychom hlídali, aby ho prcek neshodil. Cukroví nepeču, stejně to pak nikdo nejí. Na dárky se chystám v pátek, kdy si mrně odveze na celý den babička 🙂

lidka_hipp
autor
17. pro 2014

@jaja01k Tomu říkám pohodový plán 🙂

yvonneullmann
17. pro 2014

Ja měla vse super vymysleny jak budu stíhat pect zdobit plnit cukroví presne dny pak nákupy vylety a navstevy prarodicu a rodičů az do neděle kdy me muj milovanej prcek onemocnel (9mesicu). Ma prujmy blinka nechce papat protože ma k tomu zanet nosohltanu a porad chce jen chovat. Takze zdobeni plneni a jezdeni jde stranou baleni darecku taky jedine co jsem za posledni dva dny zvladla tak uklid a postavit stromecek. Snad se nám bobik brzy uzdravi abychom meli pohodove vánoce. Posilam fotecky od pc prave ted a u stromecku vcera večer.

indy2
17. pro 2014

Jestli je kamaradka vycerpana, nekde asi udelala chybu 🙂 ja to rikam porad, ze Vanoce maji lide takove, jake si je udelaji..my mame vse temer prichystane, darky zabalene, cukrovi upeceno (nedelam ho na tuny, ale.tak, abychom meli co zobnout, kdyz je chut), uklizeno se snazim mit stale, par veci navic jsem ale zvladla..jako vytridit skrine (to i z praktickeho hlediska), uklidit knihovnu atd.. ceka nas jeste peceni vanocky, salat a zdobeni stromku..a to vse az 23.12., takze na to se spis tesim a nemuzu se dockat 🙂 taky jeste koupime ziveho kapra.. proste same prijemne povinnosti..takze i kdyz mame Vanoce da se rici tradicni, vse slo v klidu, pohode, s malou dcerkou a v sestem mesici 😵 jo a vycerpana nejsem 😉 spis si rikam, jak si tu dobu zkratit 🙂

zulitvi
17. pro 2014

Nemám tak úplně vše jak bych chtěla, ale nijak se tím nestresuju .. jak není sníh, tak mi vůbec nepřijde, že už ty vánoce budou.

blahova_andrea
17. pro 2014

já tedy stíhám, protože vánoce až tak neřeším. úklid mě bere víc na jaře, takže jen běžný každodenní s dvěmi dětmi 😅 cukroví nepeču, ale v pondělí bude péct synek s tatínkem vanilkové rohlíčky, tak se těším spíš na čumendu a ochutnání, dárky nějaké mám, ale rozhodně ne zabalené, stromeček ještě nemáme...vždyť ony ty vánoce přijdou tak jako tak...i tam, kde nejsou umytá okna 😉

lenka5731
17. pro 2014

Ano, stíháme, nevím, co by matka na mateřské měla na vánocích nestíhat 😕 🙂 Při práci na plný úvazek je to už ovšem jiná káva, takže vyčerpanou kamarádku s dětmi chápu.

Děti jsou už větší, tak se vánoce nedají úplně odfláknout, výzdobu a cukroví vyžadují.
Dárky jsou doma z 99%, z 90% zabalené, zbývá dokoupit dvě maličkosti při běžném nákupu.
Úklid žádný zvláštní nebude, nemá to smysl.
Výzdoba = světýlka, adventní věnec a jedna ozdobená větvička.
Upečeno trochu lineckého, ještě uděláme pár perníčků (ty se skoro snědly), čokoládové košíčky a rafaelo kuličky, možná švestky v čokoládě plněné mandlí, vše z max. jedné dávky, často i z poloviční, takže je rychle hotovo.
Salát a stromek uděláme den před štědrým dnem, takže se na štědrý den půjdu asi i proběhnout ven. 🙂 🙂

lidka_hipp
autor
17. pro 2014

@yvonneullmann Koukám, že se skřítek opravdu moc těší na Vánoce 🙂

@indy2 Naprostý souhlas! Vánoce máme takové, jaké si je uděláme 🙂 Přeji ať miminko v bříšku kope tak akorát 😉

@zulitvi Sníh mi taky chybí. Přijde mi, že je venku březen a ne polovina prosince ☹

@blahova_andrea Ano, Ježíšek doručuje dárky bez ohledu na stav oken 🙂

@lenka5731 Jít si zaběhat na Štědrý den je hodně zajímavý nápad 🙂

jge
17. pro 2014

NE!

jetynka
17. pro 2014

U nás se taky nějak zvlášť negruntuje, mám aspoň vyprané záclony a trošku umyté okna aspoň zevnitř. A nazdobené okna (sněhové vločky )a parapety výrobky dětí ze školy, školky a z domu. Máme napečené a nazdobené cukroví, chybí ještě dodělat nějaké nepečené, ale to je už pohoda 🙂.
Komodu v obýváku a v dětském pokoji ozdobíme vázou s větvemi borovice ozdobené perníčky + malý dřevěný betlém.
Stromeček nazdobíme den před štědrým dnem, pak už doděláme jen nejnutnější úklid (utírání prachu, vysávání,něco vyprat a vyžehlit), bramborový salát + zabalit dárky, ale děti jedou na prázdniny k babičce takže se to bude dát krásně stihnout a pokud něco nestihnu, jako třeba žehlení tak se hold svět nezboří 🙂
Pak už si dám jen nohy na stůl, zapnu si pohádky v tv a dám si skleničku bílého vína za odměnu a bude mi fajn 🙂. Protože u mě platí, že všeho z mírou, nechci být ta nervozní, unavená máma, vánoce jsou přece svátky klidu, míru a pohody a ne že budu mít u zadku vrtuli a nezastavím se, uklízíme přece celý rok průběžně tak nevidím důvod proč zrovna na vánoce uklízet všechno od stropu až po podlahu 🙂, ono se říká, že i duši by měl mít člověk vymetenou 🙂
Jinak děti se už nemůžou dočkat, naštěstí se nám je daří pokaždé něčím zabavit, taky se chodí ptát x krát denně kdy už bude Ježíšek a my se těšíme s nimi, protože mě každoročně dojímá ta jejich upřímná radost z dárečků, které si opravdu přáli a dostali 🙂

yvonneullmann
17. pro 2014

@lidka_hipp spis ani ne tak skřítek jak maminka 🙂) skoda jen ze nam onemocnel. Lehl tatka lehl malej ted jeste já a bude to konec

eldrag
17. pro 2014

vůbec, se synem jsme chciploušové a tatulda pracuje az do patku. všude bordel, posmrkane kapesniky a leky.... žadna vyzdoba, ani pečení se nekona ☹

sisinka74
17. pro 2014

Napeceno, stromek nazdobime o vikendu, darky v dnesni dobe nakoupene a zabalene rychlosti blesku, uklizim celorocne, takze nejaky velky uklid me spis ceka na jare na chakupe, kde jsme byli vytopeni.

indy2
17. pro 2014

@lenka5731 to je fakt, ze nepracuji, takze v kombinaci s plnym pracovnim uvazkem se muze situace zmenit a clovek nebude vedet, co driv 🙂 ale zase si rikam, ze je lepsi mit treba o to mene druhu cukrovi, ale byt v pohode a na Vanoce se tesit, nez se 24.12. vecer zhroutit unavou ke stedrovecerni veceri a dekovat, ze se blizi konec kolotoce 😵

majatob
17. pro 2014

já ani nevím, nějak není čas přemýšlet jestli stíhám, kolotoč práce-škola (moje)-školy a školky dětí-kroužky-domácnost má nějak vysoké tempo na můj vkus, naštěstí mám velmi schopného manžela 😀
Cukroví jsme napekly 5 druhů, udělaly jsme si holčičí jízdu - moje babička, já a dcera, byla to moc příjemná neděle 🙂
Uklizeno jakž takž, na velký úklid není čas.
Dárky více méně mám, něco i zabalené.
Stromeček koupil manžel s klukama, když jsme byly na tom cukroví, ozdobily děti večer společně.
Co jsem zatím nezvládla, tak odeslat vánoční přání.
A odmítám se stresovat, když něco nebude, tak to holt nebude. 🙂 Jen mě mrzí, že nemám čas s dětmi víc vyrábět, loni jsme každý den něco vytvářeli a bylo to bezva, letos bohužel ☹

mon_88017
17. pro 2014

Na úklid dlabu, beztak by tu byl za chvíli zase chlív, páč kočka a dítě sou výkonnej generátor bordelu 😎. Na pečení dlabu, páč to nejíme (jenom perníky a ty sem teda symbolicky z půl kila zadělala). Na nějaký veledary dlabu taky, pracák mi vánoční odměny neposlal a těch pár drobností jsem sehnala během jednoho odpoledne. Takže sečteno a podtrženo, mám hotovo a je mi to tak nějak u zadele, teď jen přežít zdvořilostní návštěvu u příbuzných otce Zelené, to je mnohem větší stresor než celý vánoce 😀 😀 😀 😀

sisinka74
17. pro 2014

jako v dnesni dobe nestihat a nebo stihat a pak se hroutit, zvlast kdyz jsem doma a mam jedno dite, nechapu. Je to o organizaci a nastavenem rezimu. Moje mamka nemela pracku,mycku, jednorazove pleny a i tak stihla napect s nami deckami za prdelou, uklidit a to chodila do prace. Darky se za komousu shanely dost blbe a zadny e-shop nebyl. A presto byly vzdy vanoce se vsim vsudy. Vystresovana rozhodne nebyla. Otec nebyl s nami. Kdybychom ji nektera z nas rekly, ze nestihame, tak nas posle nekam 😀

happylenulka
17. pro 2014

já jsem udělala větší úklid před týdnem, teď se to snažím udržovat :D
ještě chci vyprat a vyžehlit asi tak tunu prádla, aby mi to tu přes svátky neleželo.
napekla jsem 6 druhů cukroví, což stačí.
dárky jsem nakoupila a zabalila do konce listopadu, čímž jsem se vyhla stresujícím nákupům v davech lidí 🙂
stromeček jsme koupili o víkendu a zdobit budeme teď o víkendu
v sobotu akorát zajedeme nakoupit potraviny a pak už mě z domu nikdo nedostane 🙂
od neděle začínáme s vánoční atmosférou - návštěvy, pohoda, pohádky, procházky, lenošení. Manžel má náročné zaměstnání a jen přes vánoce má 3 týdny volna v kuse, tak si chce hlavně odpočinout a co nejméně toho dělat ;)

těším se a rozhodně se nestresuju 🙂
největší dárek budem oznamovat rodině na vánoce, tak jsem zvědavá, jak vnouče přijmou 🙂

loninkan
17. pro 2014

Tak ja uz napeceno mam, darky nakoupene taky, jen je jeste nekdy zabalit. Vanocni uklid? Uklizim kazdy den, takze tu mma poradek....az na rozhazene hracky, ty muzu uklizet 100x a jspu zase venku...akurat jete mi chybi dokoupit surviny na salatek. Ozdoby uz mam vsude taky, Vanpcno stromecek nam stoji taky, ale stejne to neni ono. ten snih proste chybi☹ podivam se z okna a vidim jaro

lenka5731
17. pro 2014

@indy2 ja si myslím, že řada žen, co musí pracovat na plný úvazek a má minimálně dvě děti padá na pusu za běžného provozu i bez vánoc 😒 Stačí pak pár hodin navíc věnovaných výběru a balení dárků, obstarání cukroví a dekorací a situace se může stát neunosnou. O vlastnoručním pečení x-druhů cukroví nemůže být myslím řeč. 🙂 Vezmi si, že 9-10 hodin denně od pondělí do pátku jsi mimo domov a pak musíš s dětmi dělat úkoly a zajišťovat provoz kolem dětí (úkoly, kontrola věcí do školy, svačiny) a dělat běžné věci kolem domácnosti a vánoce jsou další práce "navíc", byť se to oseká, co to jde.

pouzarovaj
17. pro 2014

Tak letos díky mateřské stihnu mít bez stresu uklizeno - dnes dodělávám, i napečeno - též budu dopékat dnes a zítra (vždycky jsem finišovala 23. a část věcí jsem musela vynechat, protože bych to prostě nestihla🙂. Na balení dárků je ještě čas.. Je pravda, že velký úklid a mytí oken dělám postupně už od začátku listopadu..

berynka
17. pro 2014

mám systém a plán, takže bych měla všechno stihnout 😉 , i když jsem letos na všechno sama a bez hlídání... manžel se dostaví až k hotovému 😎

kalkulantka
17. pro 2014

Já mám vítr hlavně z toho, že nestíhají obchody a pošta - dodat ty objednané dárky 😀 Postupně si uklízím a dělám věci, co se dělají párkrát do roka jako mytí oken, praní záclon a tak podobně 🙂 Nějaké to cukrovíčko už je hotové, zbývají jen vosí hnízda(naštěstí to moc nejíme, tak toho nemusí být tolik). Horší to bude přímo na Štědrý den, jelikož má synovec narozeniny a já dělám už 3. rokem dort. Nevím jak pak budu stíhat salát, řízky, rybu, klobásu a polívku 😀 Nějak extra se ale nestresuju, říkám si, že chci hlavně klid a pohodu a né vyleštěné příbory a nervy v kýblu. Včera byl manžel na noční a já jsem si udělala hezký večer s pohádkou a balila jsem první dárky. Takhle to má podle mě o Vánocích být 😉

twoangels
17. pro 2014

Letos se držím hesla: "Co stihnu, stihnu, co nestihnu - nevadí, svět se nezboří!" 🙂 Protože se mě ne a ne pustit bacily a už mám třetí antibiotika, nehodám se přetrhnout... Bohužel matky musí fungovat i když jsou nemocné... Ale ono určitě bude za pár dní líp a Vánoce si užijeme, i když nebude napečeno 20 druhů cukroví 🙂

marssyy
17. pro 2014

Stromeček už máme nastrojený, dárky jsem dnes dobalila, cukroví nepeču nemá to kdo jíst. Úklid také nepřeháním, uklízím denně tak si myslím že nějaký extra úklid není potřeba, radši si užiju pohodičku.
Chybí nám sníh 😖

lidka_hipp
autor
17. pro 2014

@jetynka Naprosto souhlasím. Někdy je nejlepší, když má člověk moc práce, jít si lehnout nebo koukat na pohádky a být rád, že je 🙂

@eldrag Přeji vám, ať se brzy uzdravíte!

@yvonneullmann Myslím na vás, ať bacily brzy odejdou a jste všichni fit 🙂

@sisinka74 Když zvládání balení dárků rychlostí blesku, nemohla bych si vás na chvilku půjčit? 🙂

@majatob Předvánoční holčičí jízda je skvělý nápad!!! V pátek plánujeme podobné setkání s kamarádkami. Budeme jíst cukroví, povídat si a necháme dětičky, ať se vydovádí 🙂

@mon_88017 Nevím, čím to je, ale pokaždé, když se u nás doma uklidí, tak ten nepořádek rychle sám vznikne 😉

@happylenulka Gratuluji k nejkrásnějšímu dárku 🙂

@loninkan Taky se mi zdá, že je teď březen a ne prosinec ☹

@lenka5731 Mám pocit, že žádná z nás nemusí zdůvodňovat okolí, kolik toho stíhá nebo "nezvládá". Každá z nás jsme jiná, máme různé povinnosti, a tak bychom se měly brát s nadhledem 🙂

@pouzarovaj U nás naštěstí okna myl manžel 😀

@berynka Koukám, že si to manžel umí zařídit 😉

@kalkulantka Já dneska byla na poště a bylo to poněkud napjaté 😉 Taky neklidně čekám, zda všechny dárky dorazí včas, ale doufám, že vše klapne 🙂

@twoangels Ze všeho nejvíc si zasloužíte odpočinek. Přeji vám krásné Vánoce a to bez ohledu na "nestíhání". Nepořádek přece neuteče 😀

@marssyy Určitě máte krásný stromeček!!! U nás se zdobí až 24. dopoledne. Máme dvě kočky a ty berou stromek jako super prolízačku 😉

maraida
17. pro 2014

Tak já dům mám vyzdobený,cukroví ve špajzu,stromek koupený,zdobit se bude v neděli,dárky nakoupené,zabalím je dnes.Chybí kapr,toho koupím v úterý.Každý víkend jezdíme někam na advent nasávat atmosféru.
Žádný stres nepociťuji.

brendamonique
17. pro 2014

...jak se letos stíhá/nestíhá u nás ? Tak dárky naštěstí řeším už od konce léta - zvykla jsem si tak, co jsem měla kdysi sezónní práci a tak jsem přes letní měsíce vydělávala nejvíce a začínala nakupovat dárky - snažím se toho držet i teď ... a díky tomu mám vánoční dárky především pro naše děti už pěkně nachystané ve sklepě.
Ještě že tak, že nemusí nic shánět o adventu, když jsou obchody plné lidí a já s 5. ti měsíčním drobkem - popravdě by se mi do toho mumraje ani nechtělo 🙂
Cukroví letos napeče "úžasná, přešikovná" babička - tchýně - jak já jí miluju, je nejlepší na světě. Tolik mi teď co je prcek na světě pomáhá, až přemýšlím o tom, jestli bych jí neměla pořídit svatozář 🙂.
...a protože jsem si to uměla před 12 lety zařídit ... tak stromeček ozdobí náš starší Ájík, který mi zároveň pomůže dochystat i vše ostatní ke Štědrému dni ... (však za to na něj také čeká kupa dárků).
Jediné co máme "navíc" je 22.12. kdy bude Ájík slavit narozeniny - včera jsem ještě vyřizovala s neteří (která se učí posledním rokem na cukrářku) výrobu "Mimoňovského" dortu, který si tak přeje + ještě zařídit oslavu s pár kamarády, kterou si náš šikula, beztak bude chtít "zrežírovat" sám ... chipsy, jednohubky, popcorn, džus a rodiče co nejdál 😀 ...takže ano ....stíháme ...ale jen za pomoci všech rukou v rodině dohromady 🙂

novynka
17. pro 2014

NESTÍHÁM! ani mi to nedochází, že už za týden.... o víkendu jsme se nastěhovali do nového, takže všude krabice, nic nemá své místo, spoustu věcí nedodělaných, o cukroví ani nemluvím... ale jsem šťastná, že jsme s rodinkou konečně sami ve svém a těšíme se na nadšení našeho ročního synka ze stromečku a dárečků 🙂

lidka_hipp
autor
17. pro 2014

@maraida Nasávání předvánoční atmosféry mě taky moc baví 🙂 Letos jsem se dostala do Německa byla tak nějak dojatá všemi světýlky, krásnou výzdobou i vůní svařáku 🙂

@brendamonique Tchýně si svatozář určitě zaslouží! Já jí aspoň koupila parfém, o kterém doufám, že jí potěší. Je to skvělá ženská, která stojí při mě, ať se děje cokoliv 🙂

@novynka Myslím, že vy jste si ten největší dárek už dali a je super, že jste zvládli stěhování 🙂 My se před lety taky stěhovali těsně před Vánoci. Nějak jsme tehdy ani neměli stromeček, jen větvičku v zavařovací sklenici, já byla těhotná a bylo mi strašně špatně, ale mělo to své kouzlo 😉