Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak ulevit miminku od bolesti bříška?

gabrisova_vivaxcz
26. led 2017

Být čerstvou maminkou je náročné. Nové pocity, situace, problémy, se kterými je třeba se vypořádat. Pokojné a usměvavé děťátko je odměnou za celé hodiny bezvýhradné péče a lásky, kterou ho zahrnujete.
Bohužel, situace nebývá vždy ideální jako v romantických filmech, či reklamách. Nezřídka mívají dětičky problémy s bolestmi bříška, takzvanými kojeneckými kolikami. V těchto dnech jsme už vzpomínali, jak můžou pomoci v boji s kolikami způsobenými intolerancí laktózy, kapky ColiPrev.
Co ješte může pomoct? Například masáž bříška ve směru hodinových ručiček, cvičení s nožičkama, houpání miminka na rukách bříškem dolů, teplé obklady bříška, procházky v kočárku, anebo jemné použití rektální rourky na odplynění.
Máte Vy nějaký svůj zaručený nebo osvědčený recept, způsob? Podělte se o Vaše zkušenosti s ostatními maminkami a zapojte se do diskuse.

marketa11112
26. led 2017

tyto kapicky neznam . ale mozna v te době, kdy se narodil syn, jeste ani nebyly na trhu.my pouzivali kapicky bio gaja a espumisan, cviceni na brisko...noseni na tygříka a v klubicku..casto spal syn na me hrudi...kojila jsem, takze jsem si upravila stravu.. nejedla jsem nic nadymaveho, pecivo jen starsi apod..syn je nedonoseny, tak mel problémy delší dobu. cekame ted druhé mimco, spis doufam, ze to nebude potřeba a nebo méně, v pripade potřeby bych ale vyzkoušela snad cokoli..

mouse77
27. led 2017

Prý je dobré, když maminky, co kojí pijí kmínový čaj,.. 🙂

vila_z_lesa
27. led 2017

Dceři zabrala bezplenková komunikační metoda + upravit stravu, tj. vysledovat na co mi miminko zareagovalo, u mě to byl čerstvý chléb

gabrisova_vivaxcz
autor
27. led 2017

Existuje samozřejmě spoustu zaručených i méně zaručených rad a věřím, že maminky vyzkouší skoro cokoli, co by mohlo pomoct, že? 🙂 A každému pomůže něco jiného 🙂
My jsme to množství rad rozšířili ještě o další variantu, jak pomoci bříšku 🙂

klara_hollasova
28. led 2017

Náš malý měl velké trable. Teď je to o moc lepší (musím zatukat), když bere denně 5gtt BioGaia Protectis a před každým kojením 6gtt espumisanu. Ale biogaia musí být hned po otevření uchovávána v ledničce, jinak tam ty bakterie do dvou týdnů vymřou. Velké zlepšení přišlo do čtyř dnů. A nošení v klubicku a v klokankovi nám pomaha.

gabrisova_vivaxcz
autor
29. led 2017

@klara_hollasova výhodou kapek Cliprev je, že nemusí přechovávat v lednici. Obsahují přírodní enzym laktázy a není tedy nutné je po otevření mít v chladu 🙂 výhoda, když chcete vyrazit na delší dobu ven z domova.

Sem začni psát odpověď...

Odešli