Advent je za dveřmi

klara_kik
Moderátor
28. říj 2018

Přeji krásnou neděli, milé ženy a maminky,

ať už se tomu člověk snaží odolávat jakkoliv, nejde si toho nevšimnout. Přibližně za měsíc tu máme advent. Přiznám se, že vánoční dekorace miluji, a tak se u nás samozřejmě každou neděli zapalují adventní svíčky. Děti odpočítávají (a také ujídají) čas do Štědrého dne v adventním kalendáři.

V KiKu mě zaujaly různé adventní kalendáře, do kterých můžete schovat nejen sladkosti, ale i malé dárečky a děti to tak mají daleko pestřejší.

Myslím, že by se takové daly i vyrobit. Už jste to někdy zkoušely? Nebo dáváte přednost klasickým čokoládovým kalendářům?

Vaše

Klára

soleilll
28. říj 2018

@klara_kik Čistě můj pohled - nějak ti ty příspěvky nevěřím. Navíc odpovídáš a likuješ jen reakce, které ti "hrajou do noty". Pročetla jsem pár vláken celých a opakovalo se to. I když se někdo nevyjádří v duchu tvého úvodního příspěvku, hodilo by se zareagovat alespoň neutrálně - ocenit, že se další člověk svým názorem do diskuze zapojil. Přistupovat ke všem stejně. A výherci soutěží by se měli losovat a ne vybírat dle individuálních preferencí, podle "nejzajímavějšího" - ale samozřejmě je vaše věc, komu poukázky k nákupu dáte, to je jasný. 🙂
Do KIKu budu chodit stejně, jako doposud, tato kampaň na tom nic nezmění, jen jsem měla potřebu vyjádřit, že mě zklamala. Tak hodně zdaru v další práci. (Omlouvám se za off topic.)

klara_kik
autorModerátor
28. říj 2018

@soleilll Děkuji za tvůj pohled, rozhodně si ho vážím tak, jak si vážím všechny ostatní příspěvky, bez ohledu na to, jestli mi hrajou do noty. Děláme to právě proto, abychom poznali všechny názory (i ty, které se nám nemusí líbit) a mohli pracovat dále na tom, co je potřeba zlepšovat 🙂
Co se týká výběru výherkyň, ve "velké" celotýdenní soutěži výherkyně vylosujeme 😉
Jsme moc rádi, že nám zachovávaš přízeň.

romaz
28. říj 2018

Perfektní inspirace pro letošní výrobu adventniho kalendáře, už se těším

sitemaka
28. říj 2018

zatím jsem na mateřské,takže čas mám a každý rok vyrábím těm svým třem rošťáků, sama adventní kalendáře,kam dávám sladkosti,dárečky,nebo jen nějaký ukol spojený s adventem

gabkekoczi
28. říj 2018

Prozatím dcera dostávala jen čokoládový. Ale zrovna jsme od kamarádky dostaly obdobný kalendář po jejích dětech, takže letos to bude i o menších dárcích a ne jen o sladkostech. Jen ten náš 14ti měsíční kluk nechce nic jíst, tak tomu nevím jaký udělám kalendář🤔

tulikiss
28. říj 2018

Kazdy rok si rikam ze musi vyrobit a skoncim u cokoladovyho. Ale letos budu po operaci tak by mohl byt konecne ten cas na vyrobu.

klara_kik
autorModerátor
28. říj 2018

@sitemaka nepošleš nám nějakou fotečku pro inspiraci? 🙂

danulle_
28. říj 2018

@normalnimatka mohu se zeptat jaké předvánoční aktivity máte na mysli? Sbírám inspiraci a nechci kalendář plný čokolády ani, aby syn dostával každý den nějakou hračku i když by to byla jen drobnost. Děkuji

popelka1984
28. říj 2018

Do teď jsem synovi dávala čokoládový, letos zkusíme látkový. Šicí stroj nemám a dělat v ruce se mi nechce tak jsem si ho objednala na netu. Každým dnem přijde, tak jsem zvědavá. Je to rozhodně zajímavější forma než čokoládový. Budu tam střídat bonbóny, čokoládky, nebo třeba razítka, nebo dostane penízek do kasičky.

normalnimatka
28. říj 2018

@danulle_
Někde jsme si určitě dávali i tipy s ostatníma vánočním nadšenkyněma ve zdejší mk skupině "Blíží se Vánoce" - tak se zkuste přidat a pod lupou vyhledat.
jinak dost tipů bylo v tomhle vlákně
https://www.modrykonik.cz/forum/rodinne-slavnosti/adventni-kalendar-poradite/
nebo třeba v jiný zdejší skupině Tvoření s dětmi atd. tam určitě taky najdete spoustu tipů, co třeba vyrábět s dětma vánočního🙂 nebo v těch skupinách narazíte zase na tipy na dobrý knížky o tvoření, klidně zaměřený na vánoce, je toho dneska opravdu fůra.

normalnimatka
28. říj 2018

@danulle_ ve vánoční skupině koukni třeba na příspěvek z 4.9. tam jsme zrovna řešily ty knížky i aktivity, někde jsou i odkazy, co kde🙂

danulle_
28. říj 2018

@normalnimatka ten odkaz je super 👍

danulle_
28. říj 2018

@normalnimatka děkuji určitě se podívám

normalnimatka
28. říj 2018

@danulle_ snad poslouží 🙂

lisska
28. říj 2018

My jsme nikdy čokoládový nedávali, každý rok vyrábím kalendář, kde nakombinuji mňamky (ať už čokoládku, oříšky, sušené ovoce, zdravé sušenky, žvýkačky ...) s nějakou skládačkou (loni měla dcerka kostky - 12 kostek, letos dostanou doplňky na lego duplo - zvířátka, žebřík, klouzačku...). Když není dílek do skládačky, dostává drobnosti (sponky, gumičku do vlasů, gelové fixy, vánoční omalovánky, přívěšek, penízek, gumu na gumování, samolepky, tetovačku, formičku na pečení...). A každý den navíc aktivitku (loni jsem stahovala z internetu - hádanku, obrázek k vymalování, bludiště, rébusy, stíny....). Dost si s tím vyhraju, ale baví mě to a nejvíc mě baví, když každý den jen dcerka rozlepí oči, uhání ke kalendáři a už tam loví další papírový pytlíček 😀

ivaze
28. říj 2018

@klara_kik ten adventni kalendar na fotce je z Kiku, pokud ano, tak z jakeho je materialu? Jinak bych rada kupovala cokoladove, jako mala jsem je zboznovala, ale nechutnaji mi.Pokid by nekdo mel vyzkouseny dobry cokoladovy, rada si necham poradit😊

klara_kik
autorModerátor
28. říj 2018

@ivaze Ano, ten je z KiKu 🙂 Zjistím použitý materiál a dám vám vědět do interní pošty.

vercula7
29. říj 2018

Koupila jsem u vás teď adventní pytlicky se šňůrkou a samolepkami a budeme teď tvořit .mám v plánu koupit látku zelenou a ušít dva stromečky a na ně připevnit ten provázek cik cak jako řetěz a na to ty vaše pytlicky pripevnim dřevěnými kolíčky .Na dřevěné kolíčky pripevnim dřevěné stromečky nebo hvězdičky z vašeho obchodu aby to bylo také ozdobné .No do pytlíčků plánuji pro dceru ,sem tam kokino ale spíš sponecky ,gumičky nějakou drobnou hračku ,kosmetiku (jako jelení lůj ,lak na nehty ) pro syna je to těžší oříšek :D tam pořád přemýšlím čím naplnit .rozhodně takové kalendáře se mi líbí víc jak kdyby se měli cpat čokoládou každý den a že vždy dostali kalendáře od babiček a dcera jich pak měla třeba pět :(

ladyhacek
29. říj 2018

Vloni jsem sila pytlicky, letos budu sit na plátno " kapsičky" a z kik na ně mám nalepovací čísla 🙂.
Jinak výzdobu už mám doma nakoupenou, a z kiku 🙂 😉. Na první advent chci mít vždy nazdobino takže listopad je v úklidovem duchu.

pomoztekacence
29. říj 2018

Já byla doposud pro čokoládové ale letos chci zkusit vyrobit s malými darecky a úkoly. Snad taky potěší. Mam rada svetylka.

ckei
29. říj 2018

Vyrábím. Loni byl takto, letos bude hodně podobný, ale trochu jiný. Téměř bez sladkostí. Povětšinou v něm najdou malé balíčky sušeného ovoce, balíčky oříšků nebo nějakou domácí dobrotu zabalenou v celofánu.

helca_skorovlckova
4. lis 2020

Náš advent bude letos dopisový - každý den děti dostanou od zajíčka dopis o tom, jak cestuje za Ježíškem, co se mu ten den přihodilo a s čím by od dětí potřeboval pomoct.. taková adventní dopisová bojovka 🙂 www.hravavlcata.cz

eithelwing
4. lis 2020

Kupovali jsme v Lidlu pytíčky a má to dcera zavěšené v pokoji. Uvnitř jsou domácí perníčky, ty nejvíc miluje, případně samolepka. Poprvé měla i puzzle, každý den jeden dílek, na závěr z toho byl obrázek jesliček. 🙂
Díky covidu jsem se naučila trošku šít na šicím stroji, takže teď už bych si troufla na ušití vlastních pytlíčků nebo kapsáře. 🙂 Do budoucna bych ráda společné úkoly/aktivity, ale počkám si, až bude mladšímu aspoň rok. 🙂

ckei
4. lis 2020

@helca_skorovlckova od zajíčka????? 😁

helca_skorovlckova
5. lis 2020

@ckei Jojo, i zajíčci chtějí vidět Ježíška.. 😀 samozřejmě počítám, že na Velikonoce prožije další dobrodružství a kdo ví, co bude dělat v létě.. 😀

ckei
5. lis 2020