Oblečení pro miminka - co oblékáte do kočárku?

klara_kik
Moderátor
25. říj 2018

Milé maminky,

blíží se období, kdy se budeme muset připravit na lezavou zimu a zamračenou oblohu. U nás nastane každý rok výměna šatníku, vytáhnou se teplejší boty a různé rukavice a šály. Jak na podzim ale připravit ty nejmenší?

Nedávno se mě kamarádka ptala, co má obléci synovi do kočárku, když už je ráno zima. Zajímalo by mě, co byste poradili této čerstvé mamince jako „must have“ kousek oblečení pro miminka do chladného počasí? Vrstvíte oblečení na sebe nebo oblečete děťátku hřejivou kombinézu?

Těším se na vaše příspěvky!

Klára

newmom17
25. říj 2018

Já měla všude vždy nejméně oblečené dítě, držím se vrstvy navíc, jak se doporučuje, ale dávám opravdu jen jednu. takže na podzim punčocháče,tepláky,ponožky. Nahoře nátělník,tričko s dlouhým rukávem, mikina, bunda nebo vesta.. já mám vždy krátký rukáv a je mi teplo a malá je taky vždy v pohodě 😊 Trošku pak v tomhle bojují s tchýni a starší generaci, vždy odkazují na studené ručičky. Ty mám celoživotně ale i já, řídím se u malé zátylkem a nechci aby byla studená,ale ani přehřátá.. mám mnohem horší reakce -potnicky, ekzém, když je oblečená moc než kdyby byla méně 😊

klara_kik
autorModerátor
25. říj 2018

@newmom17 Také si myslím, že by mělo být všeho s mírou 🙂. Mě se osvědčilo mít s sebou nějakou další vrstvu a v případě potřeby jsem přioblékla 🙂

newmom17
25. říj 2018

@klara_kik jojo. To taky praktikujeme 😊taham zeď s sebou náhradní vrstvu a ještě všechny vrstvy dvakrát, odplenkování 🤷😀

vladienka
25. říj 2018

@newmom17 aj ja to tak mam.. uz od mimina bola vzdy najmenej oblecena, na kontrole kycli mala teple saty, puncochy a vesticku a niektore deti tam boli v zimnych kombinezach 😂 a vzdy je krasne tepla, zalezi ale na dietati samozrejme..

romaz
25. říj 2018

Ještě mám v živé paměti, jak jsme se v zimě chrastily ven 😀. Já dávala bodyčko, polodupačky, mikinu, ponožky a kombinézu, když bylo tepleji tak jen fleecová, jinak zimní a šup s cibulkou do fusaku. Rukavičky, pokud nemá kombinéza přetahovaci rukávy. Nezapomenout teplou čepici a nákrčník - pozor nedávat nic přes pusinku, hrozí omrzliny. A nezapomenout pořádně namazat obličej.

soleilll
25. říj 2018

Bavlněný overal, na něj flísový overal a na něj kombinézu. Pak ještě čepici, deku a fusak. To je vyjmenované samozřejmě maximální možné "obalení" mimina. Takže vrstvení a podle aktuální potřeby přidávat nebo ubírat. A tepelný komfort mimina zkoušet na zátylku - žádné nosy nebo ruce.
Když je dítě ještě malinké, pořád jen leží v kočárku, nehýbe se a většinou spí, potřebuje být v teple a pohodlí, takže za mě měkké a hřejivé materiály a praktické celorozepínací oblečení kvůli pohodlnějšímu převlékání. Žádné "parádní" rifle, mikiny a bundičky, které mají zbytečně tlačící lemy a omezující střihy a na zádech se vyhrnují. (Těch si užije, až povyroste.)

terezet
25. říj 2018

Když byl syn opravdu maličký - což bylo právě na podzim - tak se mi osvědčil flísový emitex, do toho jsem ho oblékla podle situace, ale většinou do bavlněných overálků, aby mu bylo pohodlně, pak už jsem jenom přidala nebo oddělala flísovou dečku, kterou jsem měla s sebou navíc... Když byl potom větší, snažila jsem se ho obléct tak, aby mu nebylo horko, když s ním např. vlezu do obchodu, protože to potom hrozně vyváděl, takže spíš tenčí čepice a přes ni kapuce než mohutná huňatá a stejně jsem to měla i s oblečením - hodně oddělávacích vrstev, deček, nánožník, který se dal oddělat nebo přidělat podle potřeby...

oveckaluky
25. říj 2018

Teď oblékáme jednoduše - to, co mají na doma (body + punčochy), mikinu a čepici a šup s nimi do chlupatého pytle, v kočárku už pak jen přidám háčkovanou deku a slídu - a když je z kočárku vyndám, jsou krásně teplouncí, i bez fusaku (na který se mě dost lidí už ptalo, proč ho ještě nedávám...proč? Protože co bych jim oblékala v zimě?) 😉

pomoztekacence
25. říj 2018

Vrstvime ale jen s mírou a radim se s dcerkou co oblečené,samozdrejmne rozumne

zzandulkaa
26. říj 2018

Já vrstvu navíc nedávám. Oblíkám jak sebe. Ale já jsem zimoumřivá. Takže teď nosím dlouhý rukáv, mikinu, bundu. Starší syn taky tak. A mladší v kočárku v hluboké korbě má dlouhý rukáv, mikinu, čepici a teplou deku. Samozřejmě tepláky a ponožky.

petuliee
26. říj 2018

naše 15ti měsíční miminko oblikam do bodyčka s dlouhým rukávem, mikiny (když je chladněji tak už i punčocháče) tepláčky a podzimní bundu. v kočárku máme deku a ted jak fouká už má na kočárku i nánožník.

yvonneullmann
26. říj 2018

Vzhledem k tomu ze prvni syn se narodil v breznu a druhy prijde na svět v unoru tak oblékání je vylozene vrstvene. Dnes jsme pro budoucího brášku koupili hodne teplý overal tak snad nam par vstev ubude. 🙂))

klara_kik
autorModerátor
26. říj 2018

@yvonneullmann Jé, panda! Ten je boží 😍

bayt
26. říj 2018

@klara_kik Syn se narodil v lednu a i když jsem více nosila (pod nosící bundou, takže oblečení v podstatě tak, jako doma), tak jsem používala i kočárek. Za mě u takhle malého miminka je ideální fusak, nejlépe prachový peří, to je nejhřejivější materiál vůbec. Dávala jsem ho tam i jako novorozeně jen v bodýčku a byl krásně v teple. Když byly jo mrazy, akorát jsem přidala chlupatý overal.

Tuhle zimu už nám bude prcek chodit, takže už je koupená kombinézka, zase z peří. Opět do ní plánuju dávat jen jednu vrstvu, v mrazech asi i tenčí svetýrek.

vikca214
26. říj 2018

Většinou dáme body s krátkým nebo na ramínka overalek a teplou medvidkovou kombinézu z kiku 🙂

yvonneullmann
27. říj 2018

@klara_kik taky jsem na nej cekala 3mesice nez byl v malé velikosti :D

vercula7
28. říj 2018

Tak dcera je od malinka zmrzlík jak moje švagrová takže tam jsem oblékala jako miminko do kombinézy i do fusaku .doteď je to hrozný zmrzlík jakmile je už podle ní jen 10 stupňů chodí jaká je ji zima a že chce svetr i doma (25 stupňů doma ) :D syn je zase pravý opak hodně se potí a když se nabalí víc tak je hned zpocený tak to mam zase já takže tam oblékám lehce .Příklad dcera na podzim jde v bundě a syn jen mikina :D jako miminko jsem malého měla ve fusaku jen body krátký rukáv ,mikina ,tepláky nebo overal a mikina až začaly fakt mrazy tak teprve dostal kombinézu ale pod tím měl jen body a krátkým a punčochy .

luckamb
28. říj 2018

U mě zálezi na počtu dětí 🤣 První dítě mikina, tričko, radši ještě jedna mikina, kombinéza, deka, fusak. Druhé dítě...ubyla spousta mikin, třetí a čtvrté, buďme rádi, že jsem je nezapomněla obléknout 😂

ladyhacek
28. říj 2018

Syn měl body, ponožky, slabou kikiny a teplákový overal, a šel do podzim fusaku. Byl v autě, venku v obchodě a byl i trochu spoceny 🙂.
Má 2 měsíce. Ja se to vrstvou navíc řídím jen někdy, raději beru dolu do kočárku navic dvě deky jefnuz slabší a jrfnuz silnější.
V kočárku je o 8C více takže se snažím řídit i tím.
Když byli ráno 2 stupně dala jsem zimni fusak.
Punčochy dávám když je pid 10C do 5C mám podzim fusak a více oblékám. Když dám ještě ještě kryt na kočár má tam teplicko

1nelinka
28. říj 2018

Mam holcicku narozenou 3.2 a do kocarku jsem davala bavlneny overa, na nej kombinezku a cepicku..pak podle pocaska bud jeste prikryla deckou nebo jen nanoznikem..mala nebyla nikdy studena v hluboke korbicce jsou hodne chraneny a neni treba vrstvit..ted ji budou 2roky a nikdy jsem nedavala tilecka,puncochy,extra body atd a zatim a to zatukam nebyla ani nemocna..

krtcice
28. říj 2018

Syn má půl roku a dávám body s dlouhým rukávem, punčocháče, teplé flanelové kalhoty s ťapkanu, milinu, bundu, čepici a když je chladno tak už dávám klasický zimní fusak. Jsem zastánce aby byly děti v teple. Jsme rodina zimomřivá a na nějaké otužování nás neužije. Navíc syn má hydronefrozu, od toho záněty močových cest a je i doporučení lékařů aby byl pořádně v teple.

papaja90
28. říj 2018

Ja ted davam body s dlouhym rukávem, puncochace a na to teply overal takovy ten nunací, cepici a dám do fusaku, kdyz je hodne zima tak jeste připnu ten vršek na kočárek, nebo jak se to nazývá 😁