Poslední SOUTĚŽ o balíček relaxačních pomůcek
Přípravy na Vánoce jsou někdy náročné, ale k svátkům už patří klid, pohoda a součástí toho jsou asi pro všechny z nás pohádky. Na kterou z nich se nejvíc těšíte a nikdy si ji nenecháte ujít, i když jste ji viděly snad stokrát? A proč je to zrovna tahle? Podělte se s námi o své pohádkové příspěvky, obrázek je jako vždy vítán 😉 A aby byl váš odpočinek o Vánocích co nejpříjemnější, jedna z vás od nás dostane několik pomocníků z KiKu pro krásný odpočinek 🙂
Toto je naše poslední soutěž, do které se můžete zapojit do neděle 14:00. Pak už se můžete těšit na výsledky všech našich denních soutěží i té velké týdenní. Tak se moc těším, že spoustě z vás zítra uděláme radost!
Stručné shrnutí
- Mezi nejoblíbenější vánoční a silvestrovské pohádky běžně uváděné jako tradice patří "S čerty nejsou žerty", "Tři oříšky pro Popelku" a "Mrazík".
- Rodiny sledují pohádky jako vánoční rituál a filmy jsou dostupné v televizi (ČT1, Nova, Prima), na DVD, videokazetách a audiokazetách; mnohé tituly lze také stáhnout z internetu.
- Novější české pohádky, které se objevují jako alternativy ke klasikám, zahrnují "Tajemství staré bambitky", "Anděl Páně" a "Tři bratři".
Nejčastější otázky
Q: Jaké pohádky jsou v Česku nejčastěji spojovány s Vánocemi a Silvestrem?
A: Mezi nejčastěji zmiňované tituly patří "S čerty nejsou žerty", "Tři oříšky pro Popelku", "Mrazík", "Pyšná princezna", "Popelka" (různé verze) a také "Anděl Páně" či "Tajemství staré bambitky".
Q: Kde je možné tyto pohádky sledovat, pokud je televize nevysílá?
A: Filmy jsou k dispozici na DVD, videokazetách a audiokazetách; uživatelé v diskuzi uváděli také možnost stažení z internetu a vlastní DVD sbírky jako zdroj bez reklam.
Q: Které televizní kanály tradičně vysílají vánoční pohádky?
A: V diskuzi byly zmíněny ČT1 jako kanál s vánočními premiérami, dále stanice Nova a Prima jako možné vysílatele známých pohádek.
Q: Jaké pohádky jsou vhodné pro malé děti, které rychle ztrácejí pozornost?
A: Pro malé děti byly v diskuzi doporučeny krátké nebo animované pořady jako "Krtek a Vánoce", "Mickeyho klubík" a "Prasátko Peppa" (včetně vánoční epizody "Prasátko Peppa a Vánoce"), zatímco některé hrané pohádky mohou dítě polekat (scény s Babu Jagou).
Q: Kde se natáčely některé známé pohádky uvedené jako oblíbené?
A: "Zlatovláska" se natáčela na zámku Červená Lhota a řada diskutujících zmiňovala hrad Bouzov jako lokalitu spojenou s pohádkovým natáčením.
Q: Jsou novodobé pohádky stejně oblíbené jako klasiky?
A: V diskuzi někteří uváděli, že dávají přednost starším klasickým pohádkám (černobílé i barevné), zatímco jiní vyzdvihovali novější tituly jako "Tajemství staré bambitky", "Anděl Páně" nebo "Tři bratři" jako plnohodnotné současné alternativy.
Závěry z diskuze
Shoda
- "S čerty nejsou žerty", "Tři oříšky pro Popelku" a "Mrazík" jsou opakovaně uváděné jako vánoční klasiky.
- Pohádky jsou vnímány jako rodinná vánoční tradice a lidé je sledují buď při vysílání v televizi (ČT1, Nova, Prima), nebo ze záznamů na DVD či videokazetách.
Sporné názory
- Někteří preferují staré klasické pohádky (černobílé i barevné) versus jiní preferují nové pohádky typu "Tajemství staré bambitky" a "Anděl Páně".
- Někteří účastníci považují "S čerty nejsou žerty" za pohádku spíše pro dospělé a tvrdí, že děti ji nepochopí, zatímco jiní ji považují za vhodnou i pro rodiny s dětmi.
Otevřené otázky
- Jaký bude konkrétní televizní program pohádek v jednotlivých letech (které tituly budou zařazeny na Štědrý den a Silvestr)?
- Jak nejlépe zajistit klidné sledování klasických hraných pohádek pro malé děti, které se často bojí nebo ztrácejí pozornost?
Zmíněné značky a firmy
KiKu, ČT1, Nova, Prima
Zmíněné produkty a metody
S čerty nejsou žerty, Tři oříšky pro Popelku, Mrazík, Popelka (černobílá), Popelka s Libuší Šafránkovou, Pyšná princezna, Tajemství staré bambitky, Anděl Páně, Tři bratři, Zlatovláska, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Princezna ze mlejna, Šíleně smutná princezna, Což takhle svatba, Ať přiletí čáp, královno, Třetí princ, Perimbaba, Lotrando a Zubejda, Dvanáct měsíčků, Obušku z pytle ven, Princ a Večernice, Sůl nad zlato, Nejkrásnější hádanka, Peklo s princeznou, Polární expres, Prázdniny, Pretty Woman, S tebou mě baví svět, Pelíšky, Sam doma, Grinch, Krtek a Vánoce, Mickeyho klubík, Prasátko Peppa a Vánoce, DVD, videokazeta, audiokazeta, stažení z internetu
Místa a osoby
Červená Lhota, Bouzov, Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, Ondřej Vetchý, Martin Dejdar, Roman Vojtek, Ladislav Pešek, Jan Hrušínský, Vladimír Menšík, Jan Kraus, Karel Gott, Petr Štěpánek, Petr Máchal, Jakubisko
s manželem se vždy díváme hlavně na 2 pohádky první je O statečném kováři a druhá je Tři veteráni 🙂 a jinak především od malička miluji Tři oříšky pro popelku a potom Mrazíka 🙂
Nám se velice líbí pohádka s čerty nejsou žerty a to kvůli písničce větře větříčku a prostě celá pohádka je krásá. Ale nejkrásnější je černobílá popelka akorád že ji vžy dávají brzo ráno tak to si vžy musíme přivstat.
🙂
Kazdy rok od 1.12 mame s manzelem takovou "tradici" ze koukame kazdy vecer na jeden vanocni film..at uz je to pohadka, komedie, nebo dokonce hooro :D letos jsme zacali Polarnim expressem, ktery patri mezi nase TOP vanocni pohadky 🙂 moc jsme se na tuhle dobu tesili a o to vic si to letos uzili, kdyz s nami poprve koukal nas syn..Takze to bylo moc hezke 🙂 vsichni tri pod dekou u telky prituleny k sobe a syn byl z Vlacku nadseny 🙂 Jinak mame moc radi Sam doma nebo treba Jack Frost 🙂
Ač to není úplně stará pohádka, u nás rozhodně nevynecháme Princeznu ze mlejna, oba díly...jedna z našich nejoblíbenějších, pamatuju když jsem jí viděla prvně, tak mě uchvátila a loni už chytila staršího syna, letos možná že kouzlí i našeho nejmenšího 🙂
U mě vede S čerty nejsou žerty, líbí se mé Anděl Páně a taky Tajemství staré bambitky🙂
Moje každoroční vánoční pohádka, bez které bych se neobešla, je pohádka Tři oříšky pro popelku s Libuškou Šafránkovou. Máme vždy takový zvyk, před touto pohádkou se jít ven projít, trošku se vymrazit a když se vrátíme celí zmrzlí, tak si sedneme s čajem (nebo svařáčkem), dáme si tácek s cukrovím a koukáme na pohádku s vánoční pohodičkou.
Jakoukoliv jinou pohádku můžu oželet, ale bez této se prostě neobejdem 🙂
Já jich mam víc. Nejhezčí S certy nejsou žerty, pak Tajemství stare bambitky, Lotrando a Zubejda,Tří oříšky z tech nových Nejkrásnější hádanka. Jinak me baví Sam doma a Grinch 🙂
Mám ráda Tři oříšky pro popelku, to je klasika vždy na Štědrý den 😵 A teď se mi hodně líbila nově natočená pohádka Sedmero krkavců 😉
Anděl Páně- v poslední době nejlepší pohádka.. stará Popelka s Evou Hruškovou- vzpomínka na Vánoce u babičky..
Miluju Vanocni koledu - behem vanocnich svatku prelouskam vzdy celou knizku a jsem pokazde nameko 🙂
Mě se nejvíc líbí Popelka-ta první,černobílá,tu miluji. Děti se těší na S čerty nejsou žerty, Mrazíka, Pyšnou princeznu, Tři oříšky pro Popelku, Zlatovlásku a Princ a Večernice.😊
Já doufám, že letos budou dávat S čerty nejsou žerty, to je pohádka ze života, viděla jsem ji snad 100x a stejně se na ni těším, jak malé dítě.
Myslím si, že děti tuto pohádku moc nepochopí, ta je prostě dělaná pro pobavení dospělých 🙂 Hlášku typu jdu se obětovat do hospody, doma slýchávám docela často 🙂 🙂 🙂
Tajemství Stare bambitky. Viděla jsem ji cca 7 let zpátky poprvé a od te doby ji miluji doufám že letos se na ni mohu těšit o vánocích
My už pohádkovou sezonu odstartovali včera Šíleně smutnou pronceznou....Vloni se nám jch podařilo skouknout opravdu nečekaně hodně a je těžké si vybrat mezi tolika krásnými....Ty starší jsou prostě klasika - Byl jednou jeden král, Tři oříšky pro Popelku - ty se mi nikdy neomrzí... Z těch novějších miluju Tajemství staré bambitky a Anděl Páně 🙂
A kluci u pohádky ani nedutají - viz foto;)
S Vánoci mám jednoznačně spojenou pohádku Tři oříšky pro Popelku, ale můj TOP, co si nemůžu nechat ujít, je Anděl Páně 🙂
Já se nejvíce těším na Anděl Páně, krásně naladí atmosféru den před Vánoci 🙂 Na Štědrý den vždy koukáme na Popelku, bývaly doby, kdy navečer nebyla, tak jsme si ji pustili na videu - Popelka musí být 🙂 A je u nás už tradicí, že dopoledne, den před Vánoci, koukáme na starý český film Nebe a dudy. Vánoční sice není, ale tak neskutečně radostný, že ho všichni, včetně už i starší dcerky, milujeme 🙂
u nas taky vede S certy nejsou zerty,pak Andel pane a letos nas ocarovala nova pohadka Sedmero krkavcu.Ale nase maly zatim fandi jen pohadce Krtek a Vanoce 😉
Manžel má moc rád jak už je tady několikrát psáno S čerty nejsou žerty 🙂 ty hlášky z pohádky mě provázejí snad celý rok 🙂
Hlašky, které používá:
Lucifer: „Degraduju tě na králíka!"
Kaprál: „Zas ti to spadlo. Asi vítr, né?”
Kaprál: „Je to rebel! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil.”
Petr Máchal: „Tak dobře, já se půjdu obětovat do hospody a ty zatím hlídej venku.”
Čert Janek: „Ty jseš hodnej.”
😀 a to je jen pár z mnoha...
Já mám ráda Zlatovlásku 🙂 i třeba Šíleně smutnou princeznu ... líbí se mi hudební pohádky a ty české jsou nej ... 🙂 vždy když jsou v televizi tak si s nimi zpívám , letos budu zpívat ( pokud se tomu tak dá říkat) i s naší malou Eleonorkou 😀
P.S. Vím že, toto je film ale S tebou mě baví svět a Pelíšky to je u nas tradice a opět hlášky z filmu jsou u nas cely rok a vždy se těšíme až filmy uvidíme... třeba Pelišky tradičně na štědrý den večer
tři oříšky pro popelku s libuší šafránkovou a pavlem trávníčkem.... nevím čím to je, jestli tou zimní atmosférou, Rozálkou nebo čím ale milovala jsem ji jako malá a miluji dodnes a už se těším až holky budou větší a budeme na to koukat společně. Jednou jsem na vánoce dostala tuhle pohádku na videokazetě a byl to jeden z nejhezčích dárků co si z dětství pamatuju.
Já se v letošním roce těším nejvíc ze všeho na pohádku, kterou budu s manželem u stromečku na dece povídat naší v té době pětiměsíční dceři. 🙂
Televizi vypneme a budeme koukat na světýlka na stromečku a do ouška jí budeme povídat pohádku o jedné krásné holčičce, kterou si maminka s tatínkem přáli a která se jim jednoho dne narodila .... 🙂
Za mne je to pohádka Tři oříšky pro popelku. Pustím si ji na notebooku a peču u ní cukroví. Až je napečeno, kouknu se na ní znovu v TV a tentokrát to cukroví při ní ujídám. Je takový můj menší rituál🙂
Jako u většiny ostatních si na Vánoce nenecháme ujít Tři oříšky pro Popelku, Mrazíka, S čerty nejsou žerty. Popelku kvůli nádherné Libušce šafránkové a Pavlu Trávníčkovi, Mrazík je pohádka našeho dětství...po revoluci nám nějaký čas v televizi chyběla takže o to víc si ji teď užíváme, a S čerty nejsou žerty kvůli suprovému příběhu a vtipům.
Nicméně si vzpomínám jak jsme se minulý rok těšili, že se bude syn konečně dívat s námi, že si uděláme takovou tu pravou vánoční pohodu...cukroví, jídlo, peřiny na gauči, my v peřinách...Syn do té doby sledoval jen animované pohádky, hrané mu nic neříkali. No a popravdě Vánoce s malým dítětem jsou takové hodně v poklusu...dny mají stejný režim, odpočívat není moc kdy. Takže jsme syna natěšili na Mrazíka....a že může být s námi déle vzhůru a dívat se. Bylo to peklo. Za každou větou v televizi následovala nějaká synova otázka....A proč jsou tam ti lupiči? A jaktože ty palice nespadnou na zem? A proč je z něho medvěd? Můžu taky louskat ořechy v puse? To vše zakončené pláčem při pohledu na Babu Jagu. Prostě klidný večer jak vyšitý 😀 . Letos učiníme druhý pokus...držte nám palce 😀
U me jednoznacne vitezi Silene smutna princezna, miluju ty pisnicky, Neckare, tu veselou atmosferu, u manzela vitezi ma druha oblibena S certy nejsou zerty, vtipne texty, herecke vykony, hudba, take hodne povedena 🙂









U mě vede Což takhle svatba princi. Prostě proto že nejde v televizi x a proto že se v zpívá