Poslední SOUTĚŽ o balíček relaxačních pomůcek
Přípravy na Vánoce jsou někdy náročné, ale k svátkům už patří klid, pohoda a součástí toho jsou asi pro všechny z nás pohádky. Na kterou z nich se nejvíc těšíte a nikdy si ji nenecháte ujít, i když jste ji viděly snad stokrát? A proč je to zrovna tahle? Podělte se s námi o své pohádkové příspěvky, obrázek je jako vždy vítán 😉 A aby byl váš odpočinek o Vánocích co nejpříjemnější, jedna z vás od nás dostane několik pomocníků z KiKu pro krásný odpočinek 🙂
Toto je naše poslední soutěž, do které se můžete zapojit do neděle 14:00. Pak už se můžete těšit na výsledky všech našich denních soutěží i té velké týdenní. Tak se moc těším, že spoustě z vás zítra uděláme radost!
Stručné shrnutí
- Mezi nejoblíbenější vánoční a silvestrovské pohádky běžně uváděné jako tradice patří "S čerty nejsou žerty", "Tři oříšky pro Popelku" a "Mrazík".
- Rodiny sledují pohádky jako vánoční rituál a filmy jsou dostupné v televizi (ČT1, Nova, Prima), na DVD, videokazetách a audiokazetách; mnohé tituly lze také stáhnout z internetu.
- Novější české pohádky, které se objevují jako alternativy ke klasikám, zahrnují "Tajemství staré bambitky", "Anděl Páně" a "Tři bratři".
Nejčastější otázky
Q: Jaké pohádky jsou v Česku nejčastěji spojovány s Vánocemi a Silvestrem?
A: Mezi nejčastěji zmiňované tituly patří "S čerty nejsou žerty", "Tři oříšky pro Popelku", "Mrazík", "Pyšná princezna", "Popelka" (různé verze) a také "Anděl Páně" či "Tajemství staré bambitky".
Q: Kde je možné tyto pohádky sledovat, pokud je televize nevysílá?
A: Filmy jsou k dispozici na DVD, videokazetách a audiokazetách; uživatelé v diskuzi uváděli také možnost stažení z internetu a vlastní DVD sbírky jako zdroj bez reklam.
Q: Které televizní kanály tradičně vysílají vánoční pohádky?
A: V diskuzi byly zmíněny ČT1 jako kanál s vánočními premiérami, dále stanice Nova a Prima jako možné vysílatele známých pohádek.
Q: Jaké pohádky jsou vhodné pro malé děti, které rychle ztrácejí pozornost?
A: Pro malé děti byly v diskuzi doporučeny krátké nebo animované pořady jako "Krtek a Vánoce", "Mickeyho klubík" a "Prasátko Peppa" (včetně vánoční epizody "Prasátko Peppa a Vánoce"), zatímco některé hrané pohádky mohou dítě polekat (scény s Babu Jagou).
Q: Kde se natáčely některé známé pohádky uvedené jako oblíbené?
A: "Zlatovláska" se natáčela na zámku Červená Lhota a řada diskutujících zmiňovala hrad Bouzov jako lokalitu spojenou s pohádkovým natáčením.
Q: Jsou novodobé pohádky stejně oblíbené jako klasiky?
A: V diskuzi někteří uváděli, že dávají přednost starším klasickým pohádkám (černobílé i barevné), zatímco jiní vyzdvihovali novější tituly jako "Tajemství staré bambitky", "Anděl Páně" nebo "Tři bratři" jako plnohodnotné současné alternativy.
Závěry z diskuze
Shoda
- "S čerty nejsou žerty", "Tři oříšky pro Popelku" a "Mrazík" jsou opakovaně uváděné jako vánoční klasiky.
- Pohádky jsou vnímány jako rodinná vánoční tradice a lidé je sledují buď při vysílání v televizi (ČT1, Nova, Prima), nebo ze záznamů na DVD či videokazetách.
Sporné názory
- Někteří preferují staré klasické pohádky (černobílé i barevné) versus jiní preferují nové pohádky typu "Tajemství staré bambitky" a "Anděl Páně".
- Někteří účastníci považují "S čerty nejsou žerty" za pohádku spíše pro dospělé a tvrdí, že děti ji nepochopí, zatímco jiní ji považují za vhodnou i pro rodiny s dětmi.
Otevřené otázky
- Jaký bude konkrétní televizní program pohádek v jednotlivých letech (které tituly budou zařazeny na Štědrý den a Silvestr)?
- Jak nejlépe zajistit klidné sledování klasických hraných pohádek pro malé děti, které se často bojí nebo ztrácejí pozornost?
Zmíněné značky a firmy
KiKu, ČT1, Nova, Prima
Zmíněné produkty a metody
S čerty nejsou žerty, Tři oříšky pro Popelku, Mrazík, Popelka (černobílá), Popelka s Libuší Šafránkovou, Pyšná princezna, Tajemství staré bambitky, Anděl Páně, Tři bratři, Zlatovláska, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Princezna ze mlejna, Šíleně smutná princezna, Což takhle svatba, Ať přiletí čáp, královno, Třetí princ, Perimbaba, Lotrando a Zubejda, Dvanáct měsíčků, Obušku z pytle ven, Princ a Večernice, Sůl nad zlato, Nejkrásnější hádanka, Peklo s princeznou, Polární expres, Prázdniny, Pretty Woman, S tebou mě baví svět, Pelíšky, Sam doma, Grinch, Krtek a Vánoce, Mickeyho klubík, Prasátko Peppa a Vánoce, DVD, videokazeta, audiokazeta, stažení z internetu
Místa a osoby
Červená Lhota, Bouzov, Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, Ondřej Vetchý, Martin Dejdar, Roman Vojtek, Ladislav Pešek, Jan Hrušínský, Vladimír Menšík, Jan Kraus, Karel Gott, Petr Štěpánek, Petr Máchal, Jakubisko
Jak se budí princezny. Mladý Jan Hrušínský jako princ mi přijde trochu nekňuba, ale Vladimír Menšík a hlavně Jan Kraus jsou top!! Pohádku umím celou zpaměti, manžel na ní se mnou nechce koukat, protože říkám text dřív než v televizi a hlášky z ní používám celý rok. Pro mě nejvtipnější pohádka a hned za ní je Dvanáct měsíčků s Veronikou Žilkovou, tu milujeme s manželem oba.
Jednoznacne pohadka S certy nejsou zerty. Pohadka se vsim, princezny, certi a hlavne ty nesmrtelne hlasky
Já se každý rok nejvíce těším na Popelku s Libuší Šafránkovou, od malinka tuhle pohádku miluji - a proč? atmosféra té pohádky, krásná jemná Libuška, závěrečná písen Karla Gotta a Libuška s Pavlem Trávníčkem na koni ..... a také ten sníh, zima kterou už na jihu moravy vůbec neznáme
Zlatovláska a princezna ze mlejna uzasne a krasne pohadky ktere neomrzi jako mala sem je sledovala porad a i ted rada kouknu 🙂
Moc se těším na tu pohádku, kterou uvidím od začátku do konce 😀 S mojí 18 ti měsíční dcerkou, která si chce hrát, kreslit a zpívat zrovna když si chvíli sednu, se to asi moc nepodaří, s ní ještě koukat na TV nejde, pokud to teda zrovna není Mickeyho klubík, a to můj šálek kávy fakt není 😉 Vzhledem k tomu, že brzy přibude bráška, si můžu na pohádky jako Tajemství staré bambitky, Jak se budí princezny či Kouzla králů, nechat, ještě nějaký ten pátek, zajít chuť.
Urcite Popelka a taky Pysna princezna.Starsi pohadky maji proste sve kouzlo. Krome pohadek bych se podivala i na Snezenky a machri
Moje neoblíbenější pohádka z dětství je Nesmrtelná teta. Vždycky se mi moc líbil rozum a štěstí. Kdyby byly plyšový jako je například Olaf, už bych je měla doma 🙂 Jinak se moc těším na Vánoční koledu, Princeznu Večernici, Obušku z pytle ven! a Z pekla štěstí 😀
Jako malá jsem se těšila na pohádky a vždy mě mrzelo,že jich najednou dají tolik a nemohu vidět všechny. Asi nejoblíbenější je Princezna se zlatou hvězdou na čele. Já si ji pojmenovala Miší kožíšek. Nikdy jsem si nevzpomněla na pravý název. Pohádky s manželem sledujeme do teď a už se moc těšíme, až se bude moct maličká koukat s námi. O silvestru zas vede Mrazík..hlášku babušky Jagušky Ha Ivan si povídáme dost často. 🙂 i ostatní pohádky mám ráda,ale kladika je klasika 🙂)
Tak to je otázka do pranice. Já prostě miluji celou tu sváteční pohádkovou pohodu, přepínám z jednoho kanálu na druhý a nejraději bych sledovala vše najednou - a s manželem.
Proto mě dost mrzelo, když dcery byly ve věku, kdy už mohly sledovat a rozumět a ofrňovaly pod nátlakem všech šílených seriálů, kterých jsou televize po celý rok přesyceny, nos.
!Naštěstí! z toho ale vyrostly a sledují čím dál více nejen nových pohádek, ale i těch starších, před kterými kdysi z obýváku utíkaly. A pokud byla nedejbože černobílá, no to už vůbec....
Takže to shrnu asi takto: nejsem schopna vybrat jednu dvě, máme jich oblíbených strašně moc a i když si dnes nemusíme na ten nával pohádek počkat jen na svátky, protože vše se dá stáhnout z netu, vyšly několikrát na DVD, tak si stejně ráda sednu k televizi právě o Vánocích, je to takové svátečnější, navíc máme doma po celou dobu i tatínka, což není během roku běžné, dlabeme cukroví, přepínáme a koukáme všichni spolu, i když už i holky znají spoustu replik nazpaměť. 😵
Všem krásné pohádkové Vánoce 😉
Já se vždycky nejvíc těším na nové pohádky na Štědrý den a další svátky na ČT 1, pak si většinou nenechám ujít Princeznu ze mlejna (pokud jí zrovna dávají).
U nás celá rodina milujeme pohádku S čerty nejsou žerty - je dokonalá, perfektní herecké obsazení, vtipy jsou tak úžasné, že se smějeme jak blázni, i když je slyšíme už po sté a navíc se natáčela v mém kraji (mlýn Máchalových máme skoro za humny). Pohádku známe skoro nazpaměť a repliky dialogů používáme i v běžné mluvě... prostě blázni🙂
Miluju všechny pohádky a tento rok to nabere ještě větší grády, protože je budeme sledovat společně se synem a možná po očku koukne i dcera 🙂 A určitě nebudou chybět Tři oříšky pro Popelku, to je rostě klasika, bez které si Vánoce nedovedu představit 😉 Druhá nejoblíběnější je Síleně smutná princezna ... a pak vlastně všechny zpívané jako Co takhle svatba, princi a At přiletí čáp, královno 🙂
U nás máme tři favority - Tři oříšky pro Popelku (tu miluju já), O statečném kováři ( ta je manželova oblíbená- já ji vůbec neznala, ale manžel mě naučil ji mít ráda) a společně nás nikdy nezklame S čerty nejsou žerty ( to je klasika, která nikdy nezklame) 🙂
Moje nejoblíbenější je S čerty nejsou žerty a proč? To nedokážu říct 🙂 A nejoblíbenější filmy, na který koukám o Vánocích jsou Prázdniny a také Pretty Woman (tu dávají až na Silvestra většinou🙂 )
Za mě vítězí S čerty nejsou žerty, Popelka, Princezna se zlatou hvězdou a vlastně mě napadá další spousta krásných pohádek jako : Obušku z pytle ven, Čert a Káča, Zlatovláska a a a
Mne posledni dobou bavi hlacne ty novejsi, Laska rohata, Andel pane a hlavne Tajemstvi stare bambitky, ale sednout si, byt k jedne z nich cele, to mi asi nehrozi, s mymi aktivisty se musi porad neco dit. Starsi ditko milije Tri bratry, ale relac to u nich take neni, protoze mame obdobi proc. "A proc je ten rytir kostra? A jak se mu to stalo? A proc je ta baba z mokrin? A co to n ni roste? A proc Ruzenka usnula? No materstvi je drina i u pohadek🙂)))
Takhle spolu koukaly holky na pohádky o svých prvních společných Vánocích 🙂 Jinak u nás vede vše, co se zpívá a jsou tam princezny - to se pak holčičky oblíknou do šatečků a tančí před televizí jak o život. Takže letos si myslím, že nejpopulárnější budou "tři bratři" - a jestli nám je nepustí v televizi, tak si je pustíme sami na DVD.
Tak na prvním místě je S čerty nejsou žerty, protože je to geniálně udělaná česká pohádka. Zbožňuju ji pro dokonale vtipné repliky, taky v ní baštím oba dva kluky🙂 a jak nad tím teď přemýšlím, tak ty role neskutečně sedly všem hercům a všechno je propracované, z čehož by si tvůrci novodobých pohádek měli vzít příklad. Na tuto pohádku se těším na Vánoce a máme ji i doma na DVD, takže jsem jí viděla opravdu mockrát a troufám si říct, že mě baví čím dál více, jelikož už ty dialogy znám a můžu se vždy těšit na scénu, která přijde. No za mě prostě nejlepší pohádka! A víte co? Díky za tohle téma, protože teď jsem se tím psaním tak moc navnadila, že si ji pustím na dobrou noc🙂
Krásný večer,
já si myslím, že každá pohádka v TV je příjemná změna, oproti negativům, které slyšíme a vidíme neustále. Během roku tv sledujeme sporadicky, ale v době adventu a o Vánocích se nemohu dočkat pohádek, které vykouzlí úsměv na tváři a vrátí mě v myšlenkách zpět, do dob mého dětství.
Vede u mne pohádka Tři oříšky pro Popelku, Mrazík, Pyšná princezna a důvod? Protože láska a dobro vítězí nad zlem - tak by to mělo být nejen v pohádkách 😵
Proto všem přeji hlavně zdraví, lásku a pohodu nejen o Vánocích.
😀 Odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil 😀 aneb Panská skála-Varhany
U nás nesmí chybět pohádka S čerty nejsou žerty. Bez ní si neumím Śtědrý den představit. Mám jí v paměti zafixovanou už ze svého dětství - tenkrát jsme s mamkou připravovali vánoční stůl, venku už byla tma a v televizi hrála tato pohádka - tu znělku která hraje v čertovské jeskyni si vždycky zařadím k tomuto okamžiku. A pokud by jí na Štědrý den náhodou nedávali v TV, máme jí naštěstí na DVD a bez reklam 😝
Tak snad se štěstí usměje, právě relaxační balíček by mi udělal největší radost - s rostoucím bříškem, bolavými zády a malou rošťandou na krku potřebuji pohodlné odreagování jako sůl. Nicméně tolik času jako při Míše pro sebe nemám 😀 ale chvilku vždycky urvu i ta největší rošťanda se totiž unaví
Mám ráda snad všechny pěkné, oddychové ČESKÉ pohádky, hlavně ty starší na kterých jsem vyrůstala, ale i ty novější Princezna ze mejna, Tajemství staré bambitky, Anděl páně, Tři bratři, ... Uý se na ně těším!!! 🙂
Tak já miluju Zlatovlásku. Od mala je to moje milovaná pohádka. Jako malou holčičku mě učarovala princezna se zlatými zářícími vlasy a krásné písničky. Později jsem ocenila nádherný příběh, prostředí či krásné herecké obsazení a tuto pohádku miluji dodnes. Asi hlavně i proto miluji zámek Červená Lhota, kde se Zlatovláska natáčela a když jsem vybírala místo pto naší svatbu, pohádkové místo jako Červená Lhota bylo jasná volba. Sama jsem si tam ten den prožila svojí vlastní pohádku a připadala si jako (byť ne zlatovlasá) princezna 🙂
Takže za mě ZLATOVLÁSKA ve všech ohledech 🙂
U nás doma se vždy koukalo na pohádku Třetí princ, teď v posledních letech i na nové krásné pohádky jako Nejkrásnější hádanka, Peklo s princeznou či Tajemství staré bambitky 🙂 Všechmy tyto pohádky nám velice přirostli k srdci - jsou krásné a některé víc než dosti aktuálně tématické :D
Ale letos o vánocích budeme prožívat jinou -svoji pohádku 🙂 Těsně před vánocema se má narodit náš první syn Tadeášek 🙂
U nás si nedovedu představit Vánoce bez pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele... ta pohádka má tak neuvěřitelnou atmosféru, jako žádná jiná... vždycky mě přepadne zvláštní nostalgie, a dostávám se do svého dětství, kdy jsme neměli žádné starosti a radovali se jen z dárků... pak samozřejmě S čerty nejsou žerty - také jedna z nejkrásnějších pohádek... já prostě tu Máchalavovou miluji 😀
Doufám, že se mi povede "ještě letos porodit" 😀 U nás stále "klid"... co se týče vánočního programu, tak se těším na klasické pohádky... Pyšná princezna, Popelka s Libuškou Šafránkovu, S čerty nejsou žerty, Princezna se zaltou hvězdou na čele a Mrazík... Jako malí jsme měli s brachou pohádky z televize natočené na audio kazetě (dnešní mládež to už nezná 🙂 ), takže jsme poslouchali po celý rok.. Mrazíka umíme snad celého z paměti, stejně tak Pyšnou princeznu, či Princeznu se zlatou hvězdou na čele... Vždycky jsme seděli u starého kazeťáku a poslouchyli, bylo nám fuk, že zvuk šumí a praská... a když se kazeta zamotala, tak jsem honem hledali tužku, abychom mohli vše napravit a poslouchat dál. Mělo to své kouzlo.
Já miluji pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele a to nejen proto, že se po té princezně i jmenuji 🙂
U nás vede Čerti a máma, S mámou nejsou žerty aneb mámo ty zkrátka na nic koukat nebudeš 😂😂😂











Já miluju všechny pohádky a jsem moooc ráda, že tohle máme s manželem společné 😵 naše nejoblíbenější je S čerty nejsou žerty, klasika 😀 a u mě patří k vánocům i Pretty woman 😀