Jsou mezi námi nějaké bezstarostné mámy žáby?

jana_rajec
Moderátor
16. led 2018

U nás to začíná už ráno – hektické vypravování ptáčete do školky, poté dopolední hoňka od krámu přes plotnu až po vyřízení mailu, pak odpoledne kroužky a večer úklid domácnosti. 🛒 🚗 🏡

Každá máma je v průběhu dne vystavena asi miliardě stresových situací... Je tedy vůbec možné zachovávat si status bezstarostné mámy žáby? 😲

Co vám pomáhá zachovat chladnou hlavu? Vedete si plánovací kalendář? A kolik aktivit během dne zvládáte? Máte nějaké tajné triky v rukávu, jak zaměstnat děti, aby se doma nenudily, když se jim zrovna nemůžete věnovat?

A pokud náhodou stále ještě nevíte, jaký typ maminky z Rajecké doliny sedí na vás, mrkněte na web www.rajec.com/jaka-jste-mama. 😉

jujatko
17. led 2018

@blahova_andrea Ale ne, vše se dá. Já se dcerce i nyní dost věnuji a hodně věcí tahám po nocích - běžně chodím spát ve tři ráno. Je to hodně o nastavených prioritách. Přiznávám, že pro mne není prioritou umyté nádobí a vyžehlené prádlo. Pro mne je prioritou užít si dětství své dcerky, aspoň v rámci možností. Tomu jsem podrobila i svoji "kariéru". Když vidím jiné maminy od nás z práce, které pořád někam cestují (pracovně), tak vím, že bych tohle nechtěla. Samy poví, že ví, že se nevěnují dětem tak, jak by měly. Mnohé řeknou, že ví, že dítě má raději tatínka, babičku než je. Protože ony, i když jsou doma, tak sedí u PC a dělají a dítě kouká na pohádky.

jujatko
17. led 2018

@jana_rajec Já myslím, že mám na dcerku relativně dost času, prostě si ho udělám - vaření není každý den, vařím na více dní. Ale není to prostě tak jako při mateřský. A hlavně ta zima - brzy tma - to je na pytel. V létě sedíme večer na zahradě a užíváme si ty chvilky 🙂

blahova_andrea
17. led 2018

@jana_rajec bohužel u nás na vesnici moc trh práce není a se spojem jednou za hodinu to také není žádné terno. částečných úvazků moc nevidím a nebo stejně třeba na šestou ráno někde. ale ano, sázím na to, že se nějaká ta práce najde až bude potřeba. iluze si ale nedělám. nástup do práce a do první třídy bude prostě masakr

blahova_andrea
17. led 2018

@jujatko s úklidem si hlavu nedělám. fakt spíš s tou prací, abych to časově nějak s tím dojížděním zvládala, abych si ty děti stihla právě trošku užít 🙂

ginnyw
17. led 2018

Tak prý jsem bezstarostná žába i já. Zatím mám doma pětiměsíční mimi. Je celkem hodný, jen málo spí a už umí válet sudy, tak je ho všude plno. Co je důležité si píšu do kalendáře, koupili jsme sušičku a na zbytku nezáleží. Hrajeme si, jíme, nakupujem, uklízím skoro pořád, když je čas, každý den vařím... ale tak nějak všechno s klidem. Až bude, tak bude. Možná je to tím, že jsem učitelka. Sice na gymnáziu, ale na řev jsem zvyklá, na shon i odlišné názory :D

marecek4
17. led 2018

vyklidněná žába 🙂 no za prvé jsem se k tomu dopracovala a vyučila-už mám čtvrté dítko a vzhledem k absenci tatínků z jakéhokoliv důvodu,ty rozepisovat nebudu,tak mi nezbývalo nic jiného nebo by mě brzy měl u dveří Dr Chocholoušek 😀,takže za zachování zdravého rozumu jsem se naučila přehlížet to co ostatní žere a řídím se celoročně heslem alá Ježek se narodil ve chlévě tak proč uklízet-neznamená to že je u nás čurbes,ale prostě neřeším neřešitelné-má mladej binec nacpaný pod postelí a stěžuje si že nemá ponožky nebo trenky-no prosím uklidí a hend jich má plnou pračku.......a tak teď se přenesem o pár let dopředu,tři velcí se už osamostatnili a i ten kluk co nechával věčně špinu pod postelí a holky se dohadovaly která udělá nádobí a která půjde do obchodu tak si uklízí,nakupují,a jsou soběstační,umí uvařit,umí zapnout pračku a co v dnešní době fakt oceňuju i si navaří,jsou už ve věku pomalu na ženění a vdávání,ale nehrnou se do toho,jsou samostatní a mama hotel nevyužívají,i když přiznám se mě to občas chybí ten šrumec kolem mě no a já poučena z dřívějších nezdarů a zdarů se tím samým řídím i při výchově teď,takže neřešitelné neřeším,však miláček na to dojde sám,že když si neuklidí to lego že skončí ve vysavači a tak podobně,a proč já si kvůli tomu vyřvávat hlasivky,či dokonce otloukat ruku 😀,zatím dokonale funguje že k nám nesmí kluci pokud má v pokoji nastláno,a k pokojíčku má vynášení koše a nádobí-myčka naštěstí myje sama,ale když je i na odkapávači na to rád zapomíná ,a pomalu ho zapojuju i do úklidu vlastních svršků,tam se zatím jeví jako kopyto,ale i to se poladí a ten věšák se stane kamarádem a ne soupeřem ve skříni