Jak filtrovat potraviny pro maminky

frantisek_kosikcz
13. pro 2017

Měl bych zase jednu prosbu pro chytré hlavy 🌞
Už nějakou dobu se v Košíku bavíme o vyladění filtrů, podle kterých by bylo možné vybírat potraviny s konkrétním složením nebo konkrétního typu. Filtr by měl sloužit nejen při dietách, ale třeba i při žaludečních obtížích v průběhu těhotenství nebo pro vyřazení potravin nevhodných pro kojení. 🍼
Máme ale zkušenost, že hodně filtrů už uživatele spíš mate a pak je přestávají používat úplně ☹.

Dokážeme se spolu zamyslet a zkusit navrhnout a vybrat filtry, které by byly pro maminky nejlepší? 👍❤👏

ireniq
13. pro 2017

Ty potraviny nevhodne pri kojeni jsou hrozne individualni, nekdo muze jist cokoli, nekdo jen suche brambory - na tenhle filtr bych se vykaslala.

frantisek_kosikcz
autor
13. pro 2017

@ireniq K tomu jsme dospěli taky :( Možná leda nastavit možnost individuálního filtru, kde by si třeba člověk sám naťukal alergeny z nějaké široké nabídky...

ireniq
13. pro 2017

@frantisek_kosikcz mozna, uvidite, co maminky navrhnou, ja pouzivam zavoz potravin uz mnoho let a za celou dobu tehotenstvi a kojeni me nikdy nenapadlo, ze bych takovy filtr chtela vyuzit. Umim si to predstavit u konkretnich diagnoz (dia, bez lepku, bez laktozy, nevim jake jeste alergie), ale to tehotenstvi a kojeni fakt ne 🤰

prostejina
13. pro 2017

Nejdřív me ten filtr nadchl, ale... Kojící jen omezují potraviny - čerstvý pečivo, cibule, koření, tepelne neopracovaných maso,... Takže si vlastně můžou vybrat vše, kromě toho. Lepší by byl filtr právě zmíněný pro dia, bez laktozy, lepku, při hubnutí, pak třeba bio potraviny,... 🙂
A strašně skvělý by byl možnost bezobalovyho nákupu, to je ale dost nereálný, co? :( nebo alespoň nepoužívat mikrotenovy sáčky a nahradit je recyklovanymi papírovými sáčky 🙂

anetka1701
13. pro 2017

Spíš bych šla po seznamu alergenů... Ona těhotná a kojící nejlíp ví co koupit - a hlavně!! Stejně nakupuje pro celou rodinu... Ale nadchl mně filtr "Bez palmáče" sakra práce, super práce 🙂

olga_
13. pro 2017

Souhlasím s tím, že filtr pro těhotné a kojící je blbost. Někdo je na suché rýži, někdo se s tím trápit nemusí, někdo musí vyřadit i mléčné výrobky, někdo se jimi naopak láduje. A těhotná - upřímně ta má milion chutí a nechutí. Já teď čekám dvojky a asi po deseti letech jsem s chutí sežrala celou Májku, kterou bych jindy do pusy prostě nedala...
Ale smysl mají filtry na alergie, plus bych se soustředila na důsledné uvádění složení výrobků, nebo přímo fotografie etikety. U některých produktů jsem například narazila na to, že tam složení snad ani uvedené nebylo.

frantisek_kosikcz
autor
13. pro 2017

Moc děkuju, docela jste nám to ulehčily 🙂 Zaměříme se tedy obecně na alergeny. Děkuju 😘

makynaeliska
13. pro 2017

A tehotenska cukrovka?Ja ji teda nemela ale ted me to tak napadlo,ze tam asi jsou taky nejaka omezeni,tak jen davam do placu navrh ☺️

loc
13. pro 2017

Me spis nez filtr napadlo, ze by si kazdy registrovany zakaznik mohl ukladat do sveho uctu oblibene potraviny a pri opakovanem nakupu by mohl ty potraviny ze sekce oblibne proste jen naklikat do kosiku. To by treba pro me bylo paradni ulehceni, ale samozrejme netusim, na kolik je to technicky mozne / narocne.

minoritti
13. pro 2017

Urcite bych neresila jenom bez laktozy, mam dite s abkm a musime uplne eliminovat vse co kolem kravy proslo. A to mliko je fakt skoro vsude, ani me ty etikety uz nebavi cist. Takze bych urcite byla pro filtr bez mleka, tudiz jak pisou vsichni - alergen.

frantisek_kosikcz
autor
13. pro 2017

@makynaeliska To je super nápad. Zeptám se našeho doktora Košíka, jaké potraviny na ni mají vliv.

frantisek_kosikcz
autor
13. pro 2017

@loc My už dnes máme něco podobného. Jmenuje se to oblíbené položky - prostě dáte srdíčko těm, které kupujete často a voilá, máte je napořád na prvním místě.

frantisek_kosikcz
autor
13. pro 2017
loc
13. pro 2017

@frantisek_kosikcz tak to je super, toho jsem si ani nevsimla. Takze to zustane v oblibenych i do pristiho nakupu? A funguje to na tabletech? Pokud ano, tak tuhle funkci budu rada vyuzivat. 😉

frantisek_kosikcz
autor
13. pro 2017

@loc Ano, přesně jak říkáte. Hlavně pokud se přihlásíte na tablet a PC pod stejným účtem, samozřejmě se to "synchronizuje" na obou. Já to používám a musím říct, že díky tomu mám naklikáno fakt za 5 minut. ❤

loc
13. pro 2017

@frantisek_kosikcz dekuji za info, diky tomu budou me dalsi nakupy o dost snazsi! 😉

chocolady
14. pro 2017

Ja bych jeste udelala filtr "Cesky vyrobek" protoze kdyz mam moznost si vybrat, tak mnohem radsi podporim nasi ekonomiku.. 🙂

nikinelinaty
14. pro 2017

Určitě udělat filtr bezlepkové výrobky, já musím říci, že opradu jít do obchodu osobně je uplně o nervy, když mají rozmístěné výrobky mezi regály sladkosti a maji tam vše dohromady a to mají uplně u všeho i mouky například takto to má Kaufland.
Takže určitě filtr bez lepku, bez laktozy, bez cukru.

A ostatní co si zvolí pak sama maminka, co si dovolí sníst v těhotenství by už se měla zamyslet ona sama. Snad každý ví co je dnes zdravé a co není.

nikinelinaty
14. pro 2017

Škoda, že nejde do těch filtrů zařadit i rovnou veškeré věci co jsou bez lepku. Viz například kečůp, který může obsahovat gluten, takže kdybyste tam zařadili naprosto vše podle popisu, co uvádí výrobce, tak takto by se maminkam s touto dietou nakupovalo a rádi se k Vám vrátili. Protože já už mám ustálené výrobky, co my 3 si můžeme dovolit sníst, takže já už pak i další výrobky nestuduji a manžel jí co doma nafasuje bez lepku a on si koupí jen občas něco pro sebe. Kromě pečiva to jí svoje.
Takže mít tam například i šumky bez lepku v té kategorii by bylo prima.
Takto jse se musela dlouho učit.

frantisek_kosikcz
autor
15. pro 2017

@nikinelinaty Díky za nápady. Možná i ty výrobky bez cukru nejsou špatný nápad.

nikinelinaty
15. pro 2017

@frantisek_kosikcz
http://bezlepek.cz/category/katalog-produktu/pa...
Jestli se nepletu jsem jen na mobilu existuje katalog výrobků co je bez lepku, jestli se nepletu je to tato stránka.
Už to zvládám sama

Ale když byste si udělali kromě klasických věci bez lepku
Značky schar to už lidé ví že je automaticky bez lepku ale kdybyste tam daly i listovat další výrobky přímo jogurty uzeniny tak by to hodně ulehčilo vyhledávání, kdo s dietou začíná
Tak otevírá s takovou každý výrobek a čte