Vymýšlíme zlepšováky pro Košík.cz!

frantisek_kosikcz
11. pro 2017

Mám při pondělním večeru takový spiklenecký nápad 🤐 😉 😍.
Co kdybychom zjistili, jaké by bylo vést Košík.cz chvilku odtud z Koníka? 😀 👏 🎉 Třeba nám to hrozně moc půjde a vymyslíme spolu skvělé věci 😅. (Nebo alespoň ty nejvíc nejlepší!)

Pojďme spolu třeba hledat věci, které by bylo dobré zlepšit. Ale pozor! Ke každému nedostatku musíme umět najít také řešení. 🐧 🐧 🐧 Protože schopnost věci vylepšovat, to je teprve ten pravý kumšt.

Možná zjistíme, jak se zbavit velkého množství tašek, jak přiblížit Košík opravdu všem anebo vymyslíme další skvělé kategorie do našeho sortimentu. 😉 Jdete do toho se mnou? ❤ Určitě najdu i nějakou fajn odměnu pro ty nejlepší nápady. Jo - a nezapomeňte se zeptat doma dětí, z mé zkušenosti mají nápady často nejlepší 😂

frantisek_kosikcz
autor
11. pro 2017

@claudie89: Děkuju. Je pravda, že se chceme hodně věnovat i starším lidem nebo seniorům a podpořit ty, kteří by pro ně třeba objednávali (nebo je třeba naučili objednávat). A telefonní linka je moc dobrý nápad. Telefon už sice dnes máme, ale nikde neříkáme, že se dá použít třeba i takto. 👏 👍

claudie89
11. pro 2017

@kristyn.g nerekla bych buzerace. Vzdyt by se jen mile zeptali zda mate zajem. Pokud ne,nic se nedeje,poprejou hezky zbytek dne a jedou😃 ale casto tady pada napad- dat lidem neco zadarmo. No jo jenze obchod taky musi nejak vydelavat. A ano,je fajn dat nekomu zdarma lizatko jehoz kupni cena je treba tri kacky. Jenze kdyz toto lizatko date udarma treba dvou tisicum nakpujicich,uz mate 6000 kc. To uz nezni tak dobre vidte? A to vse ten obchod pocituje. Takze pak musi nekde zdrazit aby dorovnal ztratu. ( no vsak kouknete na cenu masla😅). Takhle by mohl obchod nabidnout zbozi za kupni cenu,tim padem ani neziska,ani neprodela a vy jako zakaznice mate radost,ze jste vlastne dostala neco navic za dobrou cenu.

claudie89
11. pro 2017

Jo a urcite nadale spolupracovat se socialnimi sitemi. Ty jsou mocne. Ja nemam zadny fb,ani instagram atd atd atd,mam jen tadytoho kona😃 ale jsem za nej moc rada a jsem rada,ze jste sem zavitali,i kdyz vas to stoji spoustu prace navic a hlavne casu,ale myslim,ze si tady spoustu zakazniku ziskate,ne-li uz ziskali ( treba me😃). Takze to je take reklama sama o sobe. A ja urcite dam vedet lidem odsud,ze existujete,at na vas mrknou.

anetka1701
11. pro 2017

Tak jsem si zkusila projít web, že bych se vyhla vánocům v obchodáku a u nás nic :( A to jsme "okresní město").

Jsem bejvalá markeťačka :D Sbírání bodů, dárky, překvápka - to je prostě to nej, co lidi láká a nutí je nakupovat. Dobrá marketingová kampaň a nešlápnete vedle 🙂 Ideálně formou nějakého momentu hry, možnosti soutěže... Stírací los k nákupu nebo podobný srandy a lidi se můžou zbláznit :D Jinak za mně by táhla ekologie - bezobalová nabídka, což je u eshopu chápu složitější, ale třeba konkrétně pro mně by to byl důvod objednat... Kdyby jste zaváželi :D :D

claudie89
11. pro 2017

Jo a jeste pomaha mit sveho maskota. Neco s cim si vas lide hned spoji. Treba Alza ma tu zelenou upistenou potvoru co svym skrekem drasa usi,ale funguje to. Lide hned vi ze je to Alza a dokonce toho mimozemstana kupuji detem jako plysaka na hrani. Brrrr

claudie89
11. pro 2017

Banka kde jsem pracovala,ma zase kocoura. Kdyz jste se pri akvizicich predstavil do telefonu jako GE nebo jiz Moneta Money Bank,novi potencionalni zakaznici nevedeli o cem je rec. Jak jste ale rekl Banka s tim koucourem,hned vedelina dokonce po nas chteli prodat reklamni predmety s onim kocourem😃

kristyn.g
11. pro 2017

@claudie89 jé to mě nevadí, občas mě potěší něco reklamního když už, mě by stačilo aby řidiči jezdili včas ( třeba posílit personálně pátky kdy pokaždé mi přišel nákup pozdě) a udrželi si cenovou konkurenceschopnost kamenným prodejnám...

kristyn.g
11. pro 2017

jo a taky mě napadlo pokud by to šlo zavést možnost platit stravenkama, to je teď vlastně hlavní důvod proč jezdíme i do supermarketu.

pincola
11. pro 2017

@kristyn.g aha, tak nic😀

majus6
11. pro 2017

@frantisek_kosikcz
V prve rade by bylo potreba, abyste dodavali cerstvou a bezvadnou zeleninu, protoze nakupovat nekde, kde si nemohu koupit zeleninu me neusetri cesty do obchodu.
Kdysi jsem vyzkousela Tesco online a Kosik.cz - oba nakupy dopadly stejne spatne - nevyhovujici kvalita zeleniny. Na nejaky cas jsem od online nakupu upustila. Kdyz byly pred rokem deti asi mesic nemocne, zkusila jsem Rohlik a k memu prekvapeni bezvadna zelenina. Nakupovala jsem tedy par mesicu tam a kdyz meli inventuru rozhodla jsem se dat druhou sanci Kosiku a opet stejny problem, nevyhovujici kvalita zeleniny + nejake zamenene zbozi. Na moji reklamaci jsem nedostala odpoved. Priznam se, ze me to nestalo ani za nejake doprosovani a vratila jsem se na Rohlik. Tam kdyz napisu co bylo s nakupem spatne, tak bez reci vrati penize. Krome toho hodnotim i snadnost orientace ve zbozi pri nakupu. Hodnotim ted verzi asi tak pul roku starou - mozna jste se polepsili, ale nakup na Kosiku byl pro me uzivatelsky neprivetivy.
Takze za me je treba mit bezvadne zakladni sluzby jako kvalita zbozi a snadnost nakupu a pak az to dalsi.

sell1
11. pro 2017

Stačil by dovoz do Karlových Varu (na čemž se nas karlovarských shodlo více) 🙂

majus6
11. pro 2017

@kristyn.g Nevim jestli me tu nesmazou, ale ja prave utratila nekolik tisic ve stravenkach na Rohlik.cz 😉.

olga_
11. pro 2017

@claudie89 @frantisek_kosikcz Hlavně to ne, otravují s tím pošťáci, otravuje s tím kde kdo. Je to 30 vteřin a otravných, fakt otravných. Pokud už, tak ať to vyhodí systém na konci nákupu jako speciální slevu, aby si to tam člověk třeba přihodil, ale mezi dveřema fakt nee. Brr.

bayt
11. pro 2017

@majus6 Já zkusila jen Rohlík a Tesco (myslím, že ještě něco, ale už si nepamatuji, co). Musím říct, že zeleninu i ovoce jsem měla pokaždé bezvadnou ze všech obchodů. Právě že lepší, než co člověk najde na pultě.

majus6
11. pro 2017

@bayt Na Tesco me stvalo, ze mi pokazdy vymenili 2-3 vyrobky za jine (treba sunku v akci za jinou dvojnasobne drahou) s tim, ze to co jsem si objednala nemaji a ze si to nemusim brat. No ale kdyz mam v planu tu vec pouzit, tak si to nevemte. Moc jsem jim to neverila, ze to nemeli. Zajimave je, ze na Rohliku se mi to nestalo ani jednou. Zelenina nebyla nic moc, ale uznavam, ze jsem na to hodne narocna. Navic na Tesco se mi spatne naklikaval nakup. Na Rohliku opravdu je zelenina lepsi nez v obchode.

pabka
11. pro 2017

Já mám strašné zkušenosti s Rohlíkem, celkem dobre s Tescem, takže bych mohla poskytnout rady co a jak NE 🙂
Je pravda jak tu již zaznělo, ze o vás jsem ještě neslysela, takže též bych doporučila posílit reklamu.

hanka_333
11. pro 2017

Tyčinky mezi dvěma se slevou a lízátko ta 3 Kč jako dárek mě teda spíše od nakupování odradí. Čekám doručení včas, rozumné zabalení - krabice, žádné tuny igelitaku a hlavně objednané zboží v dobře kvalitě. S těma marketingovými akcema bych to fakt nepřeháněla. Já chci při on line nakupování šetřit hlavně čas, sily a nervy. K získání zákazníka postačí třeba usmevavej řidič, kterej to vynese nákup až do bytu. Pokud pri tom prohodí pár slov a bude si zákazníky pamatovat, má šanci uspět i u seniorů.

terezapetrova
12. pro 2017

@claudie89 me by nabizeni coko tycinek spis odrazovalo, kdyz jsem si to neobjednala tak to asi nechci a kdyz sem objednala pres net tak z duvodu, ze fakt nestiham takze resit s kuryrem, ze mi něco vnucuje fakt ne. To je jako kdyz nekdo zavolá v 8 vecer a nutné potřebuje delat průzkum na tel.

terezapetrova
12. pro 2017

@frantisek_kosikcz tleskam za nápad založit diskuzi na MK. A kolegy "posmevacky" mějte na háku 🙂 Za me všeobecně rozšířit sortiment, v tomto itesco nemá konkurenci.

terezapetrova
12. pro 2017

Stalo se mi nekolikrat, ze mi chybělo dost položek. Jednou asi 40ks- polovina objednávky nicmene nejsem si jista, jestli to nebyl rohlík. Takze jestli byl nesklouznete tam, i tesco ma občas takové problemy, holt asi malo lidi. A jeste me napadlo expres dodání 90min to je fajn. Bylo by to pro Vas možné?

terezapetrova
12. pro 2017

@majus6 tesco ma mega vyber takze se muze lehce stát, ze něco nemaji, me nápad náhrad z jejich strany nepřijde tak špatný.

terezapetrova
12. pro 2017

@frantisek_kosikcz a jeste možná mini rada pred Vánoci se více zásobit surovinami na stedrovecerni veceri, loni to byl problem tesca, rohliku i Vas, proto jsem už ted přiznávám na tescu objednala s dovazkou pred Vánoci, snad to klapne a ty veci budou mit. Prijde mi fajn, ze se u nich da objednat ted už treba na Silvestra. Je to možné i u vás? Nejsem si jista. Proto se ptám 🙂

claudie89
12. pro 2017

@kristyn.g prave ze lidi maji radi reklamni predmety te spolecnosti,kde nakupuji,,😊 ja taky😊

Holky s tim ridicem to byl jen napad jak nedavat vsem neco zadarmo protoze obchod je tu od toho,at vydelava. Tak kdyz ne ridicovi,tak bych to dala na stranky jako Hit dne treba.

zkrat
12. pro 2017

@frantisek_kosikcz Nejspíš budu rýpal ale co.
Zbožňovala jsem nákupy na koloniálu! Jako jediní z těch co jsem vyzkoušela (tesco,košík,rohlík,koloniál) mi vyhovovali. Když jste koupili koloniál zkusila jsem to i s vámi ale děs. Vaše stránky byly nepřehledné (což jak jsem teď koukala se zlepšilo) ale i tak máte věci co mě při nákupu ruší. Nepotřebuji vidět recepty, chci rychle nakoupit a jít zas dělat svoje. Za mě ale nejhorší čas a nedodání plné objednávky. Nezlobte se ale z nákupů, které jsem u Vás zakoupila (3) byla průměrná doba zpoždění 38 minut. To je sakra dost. Když je pak člověk objednaný k lékaři jde to opravdu těžko skloubit. (navíc pokud si dobře pamatuji měli jste dvouhodinová okna dovozu teď je to už dle stránek jinak) Možná bych to ještě pochopila kdybych byla z vesnice ale Praha? Další nedodání objednávky. Jste jediní po kterých jsem musela vždy celý nákup vyložit a zkontrolovat seznam. V každé objednávce totiž něco chybělo. Ano byly to třeba pitomé rohlíky ale pak člověk do toho obchodu stejně musel. Vaše reakce? Na infolince jsem nahlásila číslo účtu kam chci vrátit peníze (pro rýpaly chyběly 2x rybí prsty čili nešlo o 10 korun) a ačkoli jsem ji nahlásila tak nic. po týdnu mi přišel email s žádostí o číslo účtu a ačkoli jsem ho opět napsala nic. Pro velké překvapení přišel znovu email s prosbou o číslo účtu. Poslední kapka a už nenakupuji. Možná někdy v budoucnu opět zkusím ale uvidím.
Co bych vylepšila krom zmiňovaného?
U některých věcí mi chybí datum spotřeby.
Uvítala bych místo tašek krabici jako v koloniálu. Buď ji vrátila nebo upotřebila jinak. Vaše papírové tašky používám dodnes na tříděný odpad a to poslední nákup byl cca před půl rokem. Bylo jich mraky a poloprázdné ale o tom už tu byla řeč s označením o minimu obalů.
Hodně štěstí v novém roce 🙂

terezapetrova
12. pro 2017

@claudie89 akorát kdyz budou zákaznici naštvaní, ze jim obchod cpe očko tycky, tak tam nebudou objednávat a obchod vydělávat nebude

claudie89
12. pro 2017

@terezapetrova v pořádku. Já jsem se vyjádřila, ze pokud ne ridici,tak dat to jako Hit dne na stránky. Vsak já respektují názor všech,ze to nebyl dobrý nápad. Me by to nevadilo, ale jiným by mohlo. To je v pořádku. Jen se ptam teda- kdyby člověk dostal tu tyčinku zdarma k nákupu,co by mu nevadilo,když si ji vlastně neobjednal? Ale to je už pak otázka do pranice. Já znám lidi z dob prace na telefonu. Někomu dáš něco zdarma nebo s velkou slevou,je nadšen. Jineho to naštve. Každý je jiný.

marketass
12. pro 2017

Minulý týden jsme poprvé objednávali od Vás a velmi nás zklamalo, že nepřijímáte stravenky. Nakupovali jsme dřív u konkurence a Vaše zboží i kurýr nám vyhovoval mnohem víc, ale vzhledem k tomu, že neberete stravenky budeme muset střídat Vás i konkurenci. Myslím, že v dnešní době by šlo lehce zařídit, aby se stravenky přijímali. Zkuste na tom zapracovat 🙂

marketass
12. pro 2017

A ještě mám jeden nápad. Náš syn má alergii na kravskou bílkovinu. Kdyby šlo ve vašem obchodu vyfiltrovat zboží, které neobsahuje různé alergeny, myslím, že by to ulehčilo práci mnoho lidim. Filtr: alergie na kravskou bílkovinu (mléko), alergie na lepek, alergie na vejce, alergie na ořechy, alergie na kakao, ... myslím, že by šlo těchto možností vyfiltrovat víc.

loc
12. pro 2017

Ja mam zatim s kosikem bohuzel spise negativni zkusenost - zbozi bylo objednano na vecerni hodinu, ale v uvedenem casovem rozpeti nikdo nevolal ani neprijel, zadna omluva, nic. Na infolince samozrejme uz nikdo nebyl. Nastesti tedy ridic prijel asi za hodinu a zbozi privezl, ale situace to byla opravdu neprijemna, doma mi chybely zakladni potraviny, nemela jsem co dat jist dalsi den detem a jedine mozne reseni by byvalo bylo jet do supermarketu s non stop oteviraci dobou. No nastesti to dopadlo dobre a i kosik pote poslal jako omluvu nejake body, ale kazdopadne muj “zlepsovak” jednoznacne zni zlepsit komunikaci, aby ridic (pripadne dispecer) daval v pripade zpozdeni zakaznikum vedet nebo aby zakaznici meli moznost se nekomu dovolat po celou pracovni dobu kosiku (mam na mysli cely casovy horizont, kdy je zbozi rozvazeno).

terezapetrova
12. pro 2017

@claudie89 zdarma k nákupu rovnou v taškach a ze nemusím nic vyrizovat s kuryrem ("ztraceny" čas naprosto minimalni) jako to děla rohlík.. Proti tomu naprosto nic nenamitam