Vymýšlíme zlepšováky pro Košík.cz!

frantisek_kosikcz
11. pro 2017

Mám při pondělním večeru takový spiklenecký nápad 🤐 😉 😍.
Co kdybychom zjistili, jaké by bylo vést Košík.cz chvilku odtud z Koníka? 😀 👏 🎉 Třeba nám to hrozně moc půjde a vymyslíme spolu skvělé věci 😅. (Nebo alespoň ty nejvíc nejlepší!)

Pojďme spolu třeba hledat věci, které by bylo dobré zlepšit. Ale pozor! Ke každému nedostatku musíme umět najít také řešení. 🐧 🐧 🐧 Protože schopnost věci vylepšovat, to je teprve ten pravý kumšt.

Možná zjistíme, jak se zbavit velkého množství tašek, jak přiblížit Košík opravdu všem anebo vymyslíme další skvělé kategorie do našeho sortimentu. 😉 Jdete do toho se mnou? ❤ Určitě najdu i nějakou fajn odměnu pro ty nejlepší nápady. Jo - a nezapomeňte se zeptat doma dětí, z mé zkušenosti mají nápady často nejlepší 😂

golca
12. pro 2017

@frantisek_kosikcz nezkousela, je to proe velka neznama. Diky, mrknu. 👍

zvedavec2
12. pro 2017

@frantisek_kosikcz diky.
Prislo mi to absurdni. Na email jsem odpovedela, ze chci kontakt na sefa, protoze to musi byt nejaky omyl a dostalo se mi ignorace. Uz zadna odpoved... Takze jsem se vratila ke konkurenci.

Takze vyskolit si lidi na supportu, ze takhle fakt ne. Diky.

frantisek_kosikcz
autor
12. pro 2017

@zvedavec2 : Myslíte, že byste mi mohla hodit tu konverzaci (nebo alespoň číslo objednávky a datum) do zprávy. Štve mě to stejně jako Vás 😠.
Asi bych byl rád, kdyby se Vám mohl někdo ozvat alespoň dodatečně a věc s Vámi dořešit (pokud by Vám to samozřejmě nevadilo). Je totiž škoda, že jsme Vás zklamali zrovna takovouto věcí 😢.

frantisek_kosikcz
autor
12. pro 2017

@dc2015 Díky, taky zkusíme vymyslet nějaký regionální zlepšovák 😉 Co myslíte, že by bylo nejlepší? Letáky? Billboardy?

dc2015
12. pro 2017

@frantisek_kosikcz Nebo třeba místní rádio 🙂 Ale taky je pravda, že nejlepší reklama je spokojený zákazník. Nákup s mým dítětem je fakt síla :D Takže já Košík miluji a dělám reklamu zdarma 🙂

katka_kosikcz
12. pro 2017

@frantisek_kosikcz
@zvedavec2 Přidávám se k Františkovi, tohle mě totiž taky zamrzelo. Navíc když jsem to teď řekla kolegům v kanceláři, tak jsme byli trošku v šoku všichni. Možná se někdo na supportu zaučoval a vyřešil tu situaci trošku "po svém", ale určitě bychom o Vás neradi přišli jen kvůli téhle chybce ☹ Zkusíme dořešit a najít si k vám cestičku zpátky 🙂

dc2015
12. pro 2017

A ještě si dovolím jeden tip a přestanu spamovat :D Osobně by se mi líbilo, kdyby se nezobrazovalo zboží, které "došlo", nebo tam byl alespoň čudlík, který ho zneviditelní... Trošku mě vždycky naštve, když něco hledám a mám tam 5 položek skladem a dalších x, které nejsou... zvlášť, když mě pak mrzí, že to a to zboží není. Co oko nevidí :D...

zvedavec2
12. pro 2017

@katka_kosikcz
@frantisek_kosikcz

Frantisku, mate to v emailu. Jsou to 3 zpravy, nejde mi nijak prehledne vlozit cele vlakno diskuse, tak jsem to rozdelila.

Katko, ja to chapu, jsme jenom lide. Mozna by stalo za to zvazit "eskalacni/reklamacni" linku? Mit moznost jit i jinou cestou, nez tou pres ten zakaznicky email.

Muj prvni nakup taky nebyl ok a na email nikdo neodpovedel. Druhy nakup - tohle. Treti jsem uz neudelala. A muzu vam rict, ze navrat k rohliku byl pro me ego zasek... Dokonce jsem asi mesic jezdila nakupovat po staru, ale to nejde. Jak jednou okusite dodavky domu, neni cesty zpet 😉)

Takze jsem spolkla pychu a navratila se k jednicce. Pac tohle (Frantisek ma ty emaily), to mne rozsekalo. Posilat 12,90 (nebo i zalohu??) na firemni ucet, to je gol 😉

olga_
12. pro 2017

@katka_kosikcz Ne, igelitky bych neodpustila, ani ty odbouratelné 🤐 Já si to nějak takto představovala, to takzvané sci-fi. Ale prostě bych na místě, kde se nákup schází, zaměstnala někoho, kdo to bude dávat dohromady a nestane se tak, že budu mít 10 tašek a na dně každé budou dva produkty. Ono to ve výsledku nakonec stejně zdrží řidiče, když má ke dveřím všechny ty tašky dotáhnout... Místo toho by mohl odnést třeba jen 3 a vy byste ve skladu pro dodržení hygieny používali obaly na vícero použití. Igelity, i rozložitelné, jsou peklo. ☹
Druhá varianta je to, že bych si to z tašek rovnou přendala, přeházela do svojí přepravky a řidič by si ty prázdné odnesl na další použití. Nevadilo by mi, kdybych nákup dostávala v použitých taškách.

claudie89
12. pro 2017

@frantisek_kosikcz dobrý večer, tak jsem namalovala dva košíky😂😂😂 jako maskoty😂 nicméně jsem zjistila ze dítě v první třídě maluje lépe😂 ale snaha byla😁 a zkoušela jsem vymyslet i logo k tomu. No bylo by třeba na tom zapracovat ale tohle je ma představa😂 tak aspoň se po těžkém dni zasmejete

frantisek_kosikcz
autor
12. pro 2017

@claudie89
Super :D Myslím, že zítra vyhlásíme tu soutěž, tak budu rád, když se zúčastníte 🙂

claudie89
12. pro 2017

@frantisek_kosikcz já myslím ze už nic lepšího nevymyslim😂

igiana
13. pro 2017

Mne by se libilo, ze kdyz se prihlasim na Vasi stranku, mnela by jsem tam seznam veci a potravin, ktere nakupuju temer pokazde a stacilo by jenom odklikat. Nemusela by jsem se zdrzovat hledanim 🙂

frantisek_kosikcz
autor
13. pro 2017

@igiana My tam tu funkcionalitu máme - u potravin, co kupujete často, stačí zaškrtnout srdíčko. Budou pak hned v první záložce v oblíbených 🙂

olga_
13. pro 2017

@igiana Jo, je tam. Já teda spíš využívám funkci nákupní seznam - uložím si svoje seznamy a pak jen vyškrtám/přidám položky, nebo si v klidu sepíšu seznam na papír, jako kdybych jela do normálního obchodu, potom si ho opíšu jako seznam nahoře v košíku a vyjede mi výběr produktů. To mi přijde jako nejrychlejší způsob...

igiana
13. pro 2017

@frantisek_kosikcz
@olga_ 👍 👍👍

verinikki
13. pro 2017

Já nakupuji online už téměř vše, u nás však nerozvážíte. Zkusila jsem jednou, zjistila že k nám nedovážíte a jsem u konkurence - nenapadne mě už to zkoušet znovu-jedině, že by mne cíleně někdo oslovil. Pokud budete rozšiřovat, vzala bych to cílovou reklamou klasicky - letáček do schránky nebo normálně zaplatit reklamu v místním obecním plátku, čtou to všichni a je to minimální částka za reklamu.
Jinak funkce nákupní seznam je super, funkcionalita oblíbených položek je dle mého k ničemu, využívám toho, co psala paní přede mnou, do košíku na příště a pak vyškrtám či přidám.
Igelitky jsou super - využiji vždy na něco jiného.

pabka
13. pro 2017

@frantisek_kosikcz
Obavám se, ze mě tu ukamenují 😂😂 ale já si naopak myslím, ze velka rada lidí igelitky v nákupu vítá, zejména těch starších, vidím to u našich a spol., dávají pak do nich odpadky apod., vím, jak kamarádky máma špatně nesla, když v Lidlu začali dávat papírové tašky, ne každý smýšlí ekologicky a i když se nám to nemusí líbit, je to tak.

tajemna30
13. pro 2017

Krásný večer,

pokusím se i já přidat s tím, jak košik.cz z mého pohledu vylepšit.
Jsem vdaná, 2 děti, VŠ, a nákup si domů necháváme dovážet docela často.

1. lepší propagace - přiznám se, že jsem o košik.cz vůbec do tohoto týdne nic nevěděla. Osobně bych uvítala např. leták ve schránce, nějakou marketingovou akci spojenou s prvním nákupem apod.

2. webové stránky - na ty jsem se dnes podívala poprvé, a jsou pro mě hrozně nepřehledné. Na úvodní stránce spousta informací, které mě "ruší".

3. Pro mě důležitá informace - "vánoční rozvoz, vánoční otevírací doba - prostě do kdy si u Vás mohu objednat ...... to jsem nikde nenašla, nebo jsem možná špatně hledala, v té spoustě informací na úvodní straně ....

To jsou pro mě zatím 3 zásadní připomínky ... které neberte jako kritiku, spíše jako postřeh možná budoucího zákazníka ....

lisianne
13. pro 2017

Dobrá reklama na váš e-shop 😅 a ještě získáte tipy na zlepšení zdarma. Opravdu chytré.

linee
13. pro 2017

@lisianne ja myslim,ze to tak dela hodne shopu a znacek.Casto ve forme souteze,kde za napr.logo/slogan/obrazek ziskas nejakou vyhru.Ty mas pocit,ze jsi vyhrala,oni maji podchyceny marketing.Nic neobvykleho...

olga_
14. pro 2017

@frantisek_kosikcz Teď jsem dělala nákup a přišla jsem na jednu věc, která mně vadí a zdržuje. Navrhuji, aby i výrobky ve slevě a ve výprodeji byly řazeny nejen podle výrobce, ale také podle typu (alespoň základní maso, mléčné, ovoce, zelenina atd.). Nebaví mě prolézat všechno a přitom by se některé věci hodily jako inspirace na rychlé spotřebování - např. maso za dobrou cenu na dnešní večeři apod.

Jo a další, co mě napadá, je katastrofální výběr výrobků v kategorii pro děti. Chápu, že se to řídí reklamou výrobců (např. tavené sýry, kterou jsou plné tavicích solí a je to odpad největší, ...). Tam bych si představovala zařazování výrobků s větší rozvahou a péčí. Filtr jsem použila jednou, zděsila jsem se a už nikdy více.

misisska
14. pro 2017

Dneska jsem otestovala aplikaci... naházela jsem do košíku všechno, co potřebuji, ale když jsem klikla na pokladnu pro zjištění konečné ceny, tak mi tam vyskákaly věci, které jsem vůbec do Košíku nedávala. I při loginu to po mě chtělo znovu adresu. Když jsem nechtěné zboží chtěla z košíku smazat, vyskočilo mi tam znovu. Tohle se nepovedlo 😞

Chybí mi cukrářské piškoty 😀 ty nemáte (když jsem hledala “piškot”

dc2015
14. pro 2017

@lisianne Zdarma? 🙂 Dny na Koníku nejsou zdarma, stojí to nemalou sumu :D Ano, je to reklama. Placená. Se vším všudy...

linee
14. pro 2017

@dc2015 ale @lisianne nepsala, ze oni maji zdarma reklamu, ale ze kosik ziska zdarma tipy. A je to pravda - je to mnohem levnejsi, nez si najmout firmu nebo profika, co vam udela marketing.

frantisek_kosikcz
autor
14. pro 2017

@lisianne My si všech, které nám tu pomáhají, neskonale vážíme. Na druhou stranu je mnohem příjemnější zeptat se narovinu, co děláme blbě a nechat si navrhnout, co dělat líp přímo od vás, protože - světe div se - my tu službu opravdu chceme mít odladěnou tak, aby vám 100% sedla. 🙂

Kdybychom nacpali spoustu tisíc do panelu respondentů, nikdy nezískáme tak upřímnou reakci, jako tady. A ty peníze, co zaplatíme za sponzoring Dnů se značkou zase Koník rozumně využije, aby mohl fungovat. Což nám dává u takhle fajn komunity smysl 🙂

dc2015
14. pro 2017

@linee
Já si prostě myslím, že za ten balík, co platí za reklamu, to zadarmo není. Jen a pouze reklama by šla zaplatit mnohem levněji. A uživatelky to přece dělají dobrovolně 🙂 Přijde mi to eticky zcela v pořádku.

Navíc já osobně ráda názor vyjádřím, protože službu využívám, ale také proto, že vím, jak složité je v ČR podnikat a každému, kdo se do toho pustí, držím palce.

dc2015
14. pro 2017

Ještě mě napadla jedna věc. Právě jsem přebrala nákup od Košíku. Vše v pořádku, řidiči skvělí. Ale došlo mi, že když dávám potraviny do lednice, dívám se na datum spotřeby. Zkrátka ho neznám, když objednávám. Je mi jasné, že to nejde u každé věci zvlášť, to je nereálné. Jen by s mi líbila nějaká garance u kategorií. Třeba u uzenin týden, u sýrů 14 dní apod. Jednou se mi stalo, že jsem nakoupila hodně jogurtů a měly tu lhůtu relativně krátkou, kolik už nevím. Jsme žraví, zas tak moc to nevadilo :D Ale tahle možnost by byla moc fajn .-)

frantisek_kosikcz
autor
14. pro 2017

No, zase nechceme být takoví škrti 🙂 Takže jsem si vygeneroval slevové vouchery a ty nejlepší rady na konci týdne odměním 🎉

dc2015
14. pro 2017

A ještě jedna věc. Dneska jsem mluvila s kamarádkou, přes kterou jsem se o vás dozvěděla, říkala, že jste k ní přestali zavážet, přestože je jen z jiné části města než jsem já. Co zavést "závozové dny"? Třeba do dané lokality jezdit jen každou středu... Myslím, že maminky na mateřské či senioři se rádi podřídí jednomu dni... Než třeba s prckem kupovat balíky plen, popř. senioři s taškou na kolečkách.