Co se učíte s kostkami?

bara_lego
3. říj 2016

Hra s kostkami LEGO DUPLO děti baví i rozvíjí zároveň. Děti se mohou naučit spoustu nového: barvy, počítat, denní režim a mnoho dalšího. Používáte kostky LEGO DUPLO při učení některé z těchto dovedností? Co se učíte nejčastěji? 🙂

brasilka
3. říj 2016

My s holkama trénujete barvy, počty, jemnou motoriku - skládání kostek na sebe, ale také třeba denní režim. Máme duplo domeček a holky si hrají na rodinu a trénují s panáčky ráno vstát, poledne oběd, odpoledne hra, večer spát.. Jezdí na výlety vláčkem, nebo letadlem a momentálně u nás frčí hra na školku 😉 Prostě Duplo je vděčná hračka, ale když na něj večer stoupnu když jdu holky kontrolovat, tak bych jim ho nejraději vyhodila 😀

bimmka
3. říj 2016

Nejvíc se učí kreativitě a vlastní představivosti. Nestaví podle plánku, ale vymýšlí si stavby typu panelák, bioplynovou stanici atd. posledně jsme zkoušeli, když postavil barevného hada anglicky barvy. A hlavně figurky mu dělají rodinu a každá představuje někoho z nás, takže je problém, když se někde doma zakutálí, to se pak učíme úklidu raz dva.

billi
3. říj 2016

S kostkami počítáme, třídíme je na hromádky podle barev, poznáváme zvířátka. Starší syn z nich zkouší stavět písmenka a čísla.
U Dupla se mimo jiné učí logickému uvažování, spolupráci a trénují představivost.

brendamonique
3. říj 2016

Náš malý miluje stavebnice a skládačky všeho druhu, které se snaží kombinovat se všemi dohromady možným i nemožným způsobem 🙂 Od Lego Dupla máme nejraději zvířátka - Zoo, naučil se je tak pojmenovávat nejprve zvuky, teď se již snaží používat správné názvy. Samozřejmě i Lego Duplo zvířátka a panáčci mají hlad a jak lépe uspokojit jejich prázdná bříška, než je s oblibou házet do jídla (největší radost má maminka z krupicové kaše 🙂 ovšem po jídle je důkladná i společná hygiena v koupelně a před spaním je nejlépe vyskládat někam na dobře viditelné místo a co neblíže postýlky. Minulý týden jsme dokonce spali s Lego autíčkem. Starší syn vyrostl na klasických Lego stavebnicích (dnes je mu již 14 let) tenkrát jsme Dupl neměli a začali kupovat až od cca 6 let jeho věku, skončili jsme suma sumárum asi na 17 stavebnicích, které jsou dobře uložené pro našeho nejmenšího, ovšem poztrácené dílky bude potřeba doplnit. Jen toho Lega Dupla nemáme tolik jako klasického, tomu konkurovat zatím se 3 mi stavebnicemi nemůžeme 🙂 ale jistě to náš dvouleťák v budoucnu dožene 🙂 Všeobecně je Lego pro nás nejlepší hračkou, co vydrží cokoliv (jen ne poztrácení 🙂 a neuvěřitelně rozvíjí fantazii a jemnou motoriku. 😉

mavanka
3. říj 2016

@hz my jako první měli krabici samostatných kostek a velkou zelenou desku, k tomu vzápětí zvířátka... a pak se to rozšiřovalo o různé další sady, ale základem se pak stal dům (střechy, dveře, okna, patra... postavičky)... pak hasiči (měli skluzavku), čísla... různá auta a pod... máme obrovskou krabici.

hz
3. říj 2016

@mavanka mas na mysli takoveto Duplo(velke kostky)? docela se mi to plete s temi mensimi(od 4let),obcas se uvadi totiz taky jako Duplo.. ty vetsi kostky(od 1-5let) mi pripadaji prave pro vetsi-skolkove deti takove az moc detinske..

jannca82
3. říj 2016

U nás stavění věže a potom ji bourat. Taky, ale barvy a počítání. Maminka a tatínek mají kostičky rádi, hlavně v noci, když na ně šlápnou 😉

drzticka81
3. říj 2016

@olga_ kouknete na mimibazar -prodavaji se tam pouzite duplo -a popelare tam urcite sezenete 🙂)))i jine starsi kolekce 🙂)))

drzticka81
3. říj 2016

@hz prave ze tato velikost kostek je pro skolkove deti nejlepsi a navic je neodradi od staveb-co jsem tak cetla-u klasickeho lega trva nez se neco postavi-mame deti 2.5 a 4.5 -investovali jsme hodne penez do dupla i s tim, ze si s tim vyhraji dlouho!!!! ma predstava je klidne do deviti let (v kombinaci uz s legem)-ty velke kostky pasuji i na desticky klasickeho lega......mame z dupla dokonce i divadlo -to uz je z hodne stare kolekce 🙂)) jsem sberatele raritek 🙂)))

hz
3. říj 2016

@drzticka81 to je zvlastni, mam opacnou zkusenost. pracuji nekolik let ve skolce a vsechny skolky, kde jsem pracovala meli prave to mensi Lego-Duplo zadne. A ty 3-6lete si s nim bezproblemu hraly, proto se ptam a premyslim nad temi mensimi kostkami..

maanule
3. říj 2016

My na hrani s neteri (4 roky) pouzivame domecek - kostky nemame..

Je to ale puvodni domecek - seda podlozka a stav si jak chces... "Projektujeme pudorysy" a ucime se denni rezim a rodinne vztahy... Je to kolikrat sranda... 🙂

drzticka81
3. říj 2016

@hz no nevim jak deti u vas, ale kdyz jsem videla sve deti - kolem dvou let zacaly stavet z dupla nejaky komin, pak staveni kolem desticky- teprve az 4.5 lety syn si je schopen sam neco kloudneho postavit.......dle me, pokud detem date duplo, a nebudete ho seznamovat hnedka s legem klasik-budou si radi hrat s duplem.......v synove skolce, co vim, tak maji duplo 🙂)))
treba od kamosky syn uz asi rok az dva (taky mu je 4.5) ma lego junior, ale jen z toho duvodu, ze mel lego po svem tatinkovi a duplo uz nechtel......ale nevim, jak to stavi, jestli sam, ci mu nekdo pomaha???

nikola_w
3. říj 2016

Syn má 16 měsíců a nejraději stavime komín , vozíku kostky na náklaďáku , počítáme a učíme se barvy 😊

hz
3. říj 2016
mina_
3. říj 2016

se starším synem trenujeme barvy, čísla, mladší dcerka se u bedynky urcene na duplinu uci chodit a její největší kratochvíle je hrabošit v kostkách a vyhazovat je ven 🙂
dupla máme maličko a i když syn moc rad staví, tak z našeho množství se nepostaví ani pořádná garáž na auto ☹ Tak stavíme věže a dcerka je boří.

petit_grisu
3. říj 2016

Ted zrovna trénujeme barvy a poznávání zvířátek. 🙂

kalkulantka
3. říj 2016

Ucime se barvy, dále také poznávání zviratek a hlavně manuální zručnost samozřejmě 😉

princeznaj
3. říj 2016

U nás je největší zábava se zvířátky a postavičkami 🙂 takže se učíme, co kdo dělá a jak se stará o zvířátka, a co které zvířátko "produkuje" 🙂 a ještě stavíme domy s balkónem 😀 to je největší zábava dávat postavičky na balkón 😀

mottlova
3. říj 2016

Asi nejvíc stavění věží a zvířatka, nechce se mu moc mluvit takže barvy zatím nic moc ☹

sunsmile
3. říj 2016

Barvy a počítání. A samozřejmě jemnou motoriku, trpělivost, vytrvalost a představivost.

alkena
3. říj 2016

@hz Loni před vánoci, když měla starší dcera 3,5 roku, jsme řešili, jestli investovat do dalšího dupla nebo raději už nějaký ten junior. Nakonec jsme se s ohledem na mladší dceru, které v té době bylo 8 měsíců, rozhodli, že pojedeme pořád v duplu. A jsem ráda. Koupili jsme velkou farmu (tu fotku, co jsi sem dávala 😉 ) - tam je fakt hodně kostek, i pro stavbu domů, což naši sbírku podstatně rozšířilo, takže ta velká staví ráda a často. Občas chce i klasické lego (tatínkovy zásoby z dětství), ale to staví tatínek a dcera tak akorát přicmrdává.
Jinak ve školce mají taky duplo a roztažené bývá velice často.

sss0408
3. říj 2016

My často třídíme barvy a učíme se stavět garáže a jiné stavby pro auta. Těch není nikdy dost.

hz
3. říj 2016

@alkena rozumny pohled, diky..👍

tanapa1
4. říj 2016

U nás je lego duplo už přes pět let a nejvíc mě teď překvapuje ten nejmladší 3roky. Z kostek je schopný postavit snad vše. No má inspiraci u těch starších dětí. Ale krásně jde vidět jak lego rozvíjí i fantazii dětí. Na co mít letadlo v celku, když si ho může postavit podle svých představ třeba i s bombami a nevím čím ještě. Je úžasné kolik času s legem děti stráví.

tanapa1
4. říj 2016

U nás je to hlavně o samostatnosti a rozvíjení jejich fantazie. I když se děti učí i barvy, zvířátka, čísla i písmenka. Počítat kostičky. Lego je prostě univerzální pomocník při každém učení. Máme ho všichni moc rádi.

verkaunka
4. říj 2016

jednou to je počítání, pak barvy, vláček z kostek, domeček, je toho spousta a pokaždé něco jiného...tohle nikdy neomrzí....

dadakin
4. říj 2016

Mám 4 děti už se těším až nejmladšímu koupíme k 1 narozeninám Lego Duplo moje 8letá dcera ted staví s Lego Friends a Elves, můj už 15 letý syn stavěl Lego Star wars , Hobbit a Pan prstenů a skoro 20 letý syn miloval Lego Harry Potter všichni začínali na Duplu. Dle mého názoru je Lego nej vděčnejší hračka. Stálo barevnost,nerozbitnost,super.I já mám vzpomínky na Lego duplo stoupnout v noci na kostku bosou nohou úžasná věc. 😀

domca89
4. říj 2016

@dadakin 100% tak příjemné jako kytička z lego duplo pod bosou nohu a ve chvíli kdy nesu uvařené těstoviny v hrnci na scezení.

dadakin
4. říj 2016

@domca89 tak určitě hlavně v noci neúpět bolestí neb bych vzbudila dítka nadávala jsem si vduchu

domca89
4. říj 2016

@dadakin Což neúpět, ale kam s hrncem plným vroucí vody. 😀