Hrajete si s dětmi?

bara_lego
Moderátor
17. říj 2017

Když si vaše děti hrají s kostičkami, necháváte je spíš, aby si hrály samy nebo jim při stavění pomáháte? A nemáte náhodou občas pocit, že vás to baví víc? 🙂

luckamb
17. říj 2017

Jak kdy, když vidím, že jsou do hry zabrani, nechávám je ať pouštějí uzdu svoji fantazii. Když mě ale vezmou do party, občas si nevsimnu, že už odešli 😂

brendamonique
17. říj 2017

Tak k vašemu popisku nad obrázkem ani nemusím nic dodávat.
Nedávno jsme pořizovali malému od jedné paní Lego Duplo Farmu a než jsme mu jí stačili se starším synem předat k narozeninám, sestavili jsme ji ( samozřejmě, pro jistotu zda něco nechybí 😅😀 ) a hráli si spolu se starším jako malé děti.
Ať už to vyzní jakkoliv, tak si stavění z kostiček konkrétně já sama užívám snad ještě víc než děti, možná pro to, že já sama jako malá nic podobného neměla. A konkrétně u vašeho jeřábu/bagru se nepřestanu divit nad kvalitou plastu vašeho Lega Dupla, když vidím, kolikrát za den malý obě lžíce nandá a sundá, ještě se svou dětskou (ne)opatrností a hračka stále drží a je jednou z našich nejoblíbenějších vůbec.

janawei
17. říj 2017

Většinou ho necháváme hrát samotného, naše fantazie té jeho nestačí, tak mu nechceme brzdit jeho "projekty". Ale když už s ním stavíme, tak si to moc užíváme, naše dětství byla Seva a Merkur, tak si kostičkami děláme aspoň hezčí a zábavnější dospělost, když jsme si tak nemohli krášlit dětství.

lenkaatom
17. říj 2017

Jak, kdy si s nimi hrajme většinou starší bráška si s Pájou hraje každý den staví spolu a vymýšlí různé kombinace co postavit za auto, nebo bagra.🙂

ladyhacek
17. říj 2017

Jak kdy někd ysi stavíme smai, někdy koukám jak si hraje a dost často já něco postavím jsem nadšená a on mi to zboří 😀

kspp1
17. říj 2017

Většinou si hrajeme spolu a mně to asi baví víc 🙂

minizirafa
17. říj 2017

my si hrajeme společně, malý rozdá úkoly, autíčka, postavičky, kostičky a jdeme na to!

kubuska
17. říj 2017

U nas : Pojd si se mnou hrat s duplem znamena: ja aedim tady a stavim svoje a ty tady a stav svoje. Jde mu spis o tu moji pritomnost nez o to ze chce pomoc se stavenim nebo fantazii. Dcera uz davno presla na divci lego a tam je to jina, tam uz musime podle planku a ja jsem 'vrchni priplacavac' :D

eldrag
17. říj 2017

Jsem asi jedna z mála matek , kterou fakt nebaví skládat stavebnice , jezdit vláčkem nejvetším trestem pro mně je písek a bábovky. :D takže pokud to jde, hrají si děti sami, pokud to nejde, směřuji jejich zábavu na něco co by alespon trochu bavilo i mne.

hani1234
17. říj 2017

Já rada tvořím .. stavím a stavím , a dcera mi to jen bourá 😀

ilona87
17. říj 2017

Syn potřebuje u hraní asistenci, nemusím si s ním hrát, stačí když u něj sedím. 🙂
Před měsícem ho začlo bavit pexeso a karty, takže to hrajeme často.
Kostky/lego stavím převážně já, on přidá občas kostičku... ale postavil to přece on 😀

stuplakova
17. říj 2017

Naše prďolka má teprve dva měsíce, ale když si hraji se synovcem, tak ten se s legem teda vyřádí 🙂 staví, rozkládá, skládá, někdy mu ty kostičky i pochybí 😀

luca16
17. říj 2017

Nechávám je hrát si samotné, pač když se do toho dám s nimi, zaberu se do toho tak, že nakonec u lega zůstanu sama.

jijanka
17. říj 2017

Těšila jsem se, až malému koupím Lego, že si s ním budu hrát taky a nebudu za blázna 😀 Malý si něco staví sám, ale podle návodu ještě postavit neumí, takže s tím mu pomáhám nebo stavím za něj. On si staví svoje stavby dle fantazie. I tatínek si rád pohraje 🙂 A perlička - i synův praděda si s ním hraje s Legem 🙂

jijanka
17. říj 2017

S taťkou a pradědou 🙂

olga_
17. říj 2017

@bara_lego
Syn si často vymyslí nějakou šílenost typu odšťavňovač, trouba na pečení, automyčka (kvůli ní jsme z bazárku dokupovali otočné kostky, aby se točily kartáče 😀). Syn sám staví popelnice na různý tříděný odpad. Ve svých třech letech zvládá všechny barvy popelnic včeteně elektroodpadu. Jo a vymyslel si speciální popelnici ze světle zelených kostek - ta je prý na batohy 😂. Sám si také staví různé farmy pro zvířátka, auta apod. No, baví nás to všechny. Nejlepší je, když si sám řekne, s čím mu máme pomoct, že to sám nezvládne, a v okamžiku, když to začneme stavět, trhá nám kostky z ruky: "Ne, tak to nepatří, to patří sem. Tam to nedávej. Já ti to ukážu, já to umím líp." 😅

bimmka
17. říj 2017

Manžel je na rodičáku, takže si s dětma opradu vyhraje, když zrovna nevymýšlí z dupla mlýn poháněný vláčkem, tak ze zvířátek je posledním počinem svatba gepardů.

princeznaj
17. říj 2017

Já se poslední dobou snažím, aby si syn hrál chvilku sám a s Duplem to není vůbec problém 😇 jinak spolu stavíme nebo spíš já stavím a on vdechuje život mým vytvorům 🙂

brasilka
17. říj 2017

U nás je to tak 50 na 50. Jsou dny kdy si děti hrají samy a jsou dny, kdy vyžadují naši asistenci. Pak to ale stejně většinou končí tak, že si vše přeskládají k obrazu svému a vlastně jim stačí jen naše přítomnost.

yymajkx
17. říj 2017

Ja se snažím se synem hrát, ať už jsou to kostky nebo cokoliv jiného. ❤️

pettule87
17. říj 2017

Já to mám když si jdeme s dcerou malovat. Vodovky, fixy, voskovky... Sem jako malá 😀

michaltrinev
17. říj 2017

Ano rada si s ni taky hraju

jarcca
17. říj 2017

Já byla pomalu až dojatá, když si se synem v pokojíku hrál tatínek a po nějaké chvíli přiběhl nadšený synáček s tímto v ruce a dával mi to! 🙂

pomoztekacence
18. říj 2017

My si s Karolinkou hrajeme nejcasteji s Duplem nebo děláme pisipisi.Nebo s kacou.

pomoztekacence
18. říj 2017

Myslím ze nás to baví obě hodně.😉

vercik83
18. říj 2017

@bimmka tak toto mne fakt rozesmálo🙂

simdan
18. říj 2017

S dcerkou si hrají denně nejvíc běháme po venku, ale když je nepříznivé počasí tak doma, hlavně s kostkama a prohlížíme knížky.Co se týče kostek, tak většinou si dcerka staví sama a nechce, aby jí někdo pomáhal 😉 je šikovná a snaží se, akorát uklízet potom už moc nechce 😅

panihk
18. říj 2017

Hrajeme si spolu, dcera přikazuje, co mám postavit, syn to pak bourá. 🙂

kuliseks
18. říj 2017

My si zacneme hrat az po vanocich, uz mame pripravene pod stromecek neco🙂 a tesime se zatim sami, protoze maly nic netusi 🙂 budeme si rozhodne stavet s nim 🙂

babunka1
18. říj 2017

My si s dcerou hrajeme jak kdy. Někdy si hraje sama a je do hry tak zabraná, že ji nechci ani rušit. Nehledě na to, že když bych jo do toho začala zasahovat, tak se začne rozčilovat, že to dělám špatně 😀. Někdy ale vyloženě chce, abychom si hráli s ní a tak k nám suverénně přijde, vezme nás za ruku a zavelí "ďeme".....a je vymalováno 🙂