SOUTĚŽ o stavebnici LEGO DUPLO Školka! 🙂

bara_lego
Moderátor
16. říj 2017

Chodí vaši nejmenší do školky? A co na ní mají nejraději? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a získejte srdíčka. Řekněte nám, jaká zábavná příhoda, se vašim dětem ve školce přihodila. Popište nám příběh do komentáře a vyhrajte. Deset z vás získá krásnou stavebnici LEGO DUPLO Školka. 🙂

zjano
16. říj 2017

Do školky dcera chodí celkem ráda. První školní den začínal jako každý jiný, vzdit se, nasnídat, obléci. učesat, obout zkontrolovat věci jestli máme vše. Vyrážíme s bečem do školky. po přeslečení v šatně zjištění že nemáme papučky. Chudinka z toho byla celkem v šoku.

tomikkubik
16. říj 2017

Mám tři syny. Do školky chodí zatím jeden. Párkrát se mi stalo, že jsem že školky odešla i s navlékama na boty a vůbec mi to nepřipadalo divné, že školky moc humorných historek zatím asi nemáme. Kromě toho, že se bohužel synek počural do postýlky s snažil se to zamaskovat, vše sruloval a dal si na své místo, kam si dávají věci z postýlky a myslel si, že paní učitelka mu na to nepřijde...ale přišla..

mi123
16. říj 2017

Naše Týnka chodí do školky od loňska i když to byl boj nakonec si zvikla a chodí tam moc ráda! Letos ji nejvíce baví plavání a tanečky. Jinak v loni když jsem se jí cestou domů ptala co měli k obědu, naprosto suveréne řekla že knedlíky s masíčkem a kopřivama, ale neplatili maminko.☺(knedlík, maso, špenát) no tlemila jsem se celou cestu domů 😀

adriana383
16. říj 2017

Školku i paní učitelky máme rádi. Syn si zvyknul hned první den. Do školky rád chodí, miluje výlety (těmi u nás nešetří) takže spokojenost 🙂 A není spokojenejší matky, než ta co má spokojené díte! Syn naštěstí trapasy nevyhledává, to spíš maminka 😅 třeba když jsem ho přivezla do školky a paní uklízečka se na mě dívá jestli jsem normální, všechny deti jsou už asi 20min na výletě jenom můj syn má popletenou maminku která nějak nehlídala kalendář 😕

berunka389
16. říj 2017

Ve školce se nejvíce vyžíváme s kostýmy na karneval 🙂

evik_svistik
16. říj 2017

Náš syn si školku zamiloval od prvního dne, ale to až takovým způsobem, že nám ani nedá pusu na rozloučenou, vběhne do třídy a práskne dveřmi a dál se o nás nezajímá. Je strašně spokojený mezi dětmi. První dva týdny byl problém ho ze školky dostat, vždy strašně brečel a dělal scény, naštěstí už pochopil, že druhý den přijde zase. A paní učitelky jsou s ním spokojené, jak hezky papá, to je pokaždé spoustu chvály, že si přidal a pak ještě dopapal po dětech, přitom je to největší hubeňour.

germaine
16. říj 2017

Zdravím,
přidám čerstvý zážitek ze školky - kamarád našeho Matouška ve školce blinkal - na tom by nic divného nebylo, kdyby zrovna nestál a u něj posazená paní učitelka, bohužel to schytala přímo do pusy...paní učitelka zásah ustála bez úhony....Matouš střevní chřipku chytnul ještě ten večer...a tím nakazil celou naší rodinu.

simdan
16. říj 2017

Příhoda se stala mému dnes již 12ti letemu synovi, tehdy mu byly 3roky.Dnes mi to přijde sranda, tehdy mě to vtipné nepřišlo.Chodil do školky a jednoho dne mi volala učitelka že musím přijít pro syna a jít sním k lékaři že si strčil do nosu část lega, udivilo mě že takové malé dílky vůbec ve školce mají.Lekarka nás poslala na ORL,protoze kostička byla hluboko v dutině, syn k panu doktorovi na ORL velice nerad chodil, protože mu 3x píchal ucho, takže jsme šli směrem na autobus, že jedeme na ORL a syn začal hystericky řvát že nikde nejde, najednou si kýchnul a kostička vyletěla z nosu. 😅

mrkew
16. říj 2017

Moje dcerka nastoupila teď v září jsou jí dva roky, naskytla se možnost ji přijmout a zároveň mám místo učitelky v té samé MŠ. Příběhů mám spoustu tak vyberu jeden. Spolu s ní chodí do třídy Ondrášek a nevěřila jsem ale láska k druhému pohlaví se u naší majdy projevila už teď. Doma jsme spolu vyráběli srdíčka dědovi k narozeninám a jedno nám zbylo. Po víkendu jsme šly do školky a co nevidím ona nesla srdíčko a říkala že ho dá "Ondáškovi" mami,miuu Ondáška v překladu miluji Ondráška🙂 nooo to aby tatínek jako myslivec začal pomalu nabíjet kulovnici :D

hhranolka
16. říj 2017

Dnešní cesta ze školky plná překvapení. Maminko, já nebudu mít nikdy miminko, protože budu bydlet s Elou. Když se nám něco rozbije,tak zavoláme truhláře. .... A budete mít i bazén Terezko? .... Vždyť ho doma máme... Aha, takže vy budete bydlet s náma? .... Neeeee, vy snad přece umřete, takže budeme bydlet sami - kdo by tam asi pak bydlel?!!!! To vše domluveno ve školce s kamarádkou 🙂

dzannett
16. říj 2017

Dcerka chodi do skolky druhy rok. Ma tam svoji oblibenou kamaradku. Ma rada honicku,rada se uci nove pisnicky. Co se ji naopak nelibi je ze musi odpocivat poobede,protoze uz nespinka. Jednou jsem se musela hodne smat,kdyz prijela domu a rika ze umi novou pisnicku,zaspivala:,,Mami mami vrat me do ZOO, nebudu uz cekat dlooouho. Naucila paji ucitelka 🙂. Tak u nas radost chodit do skolky 🙂 Doma kamaradky nema tak zabavou je pro ni lego. Kdyz je venku spatne pocasi, dlouhe vecerr sedime u lega. A proto by se hodne potesila 🙂

petulka_zdenda
16. říj 2017

Naše Viktorka začala chodit od září , sice ještě trošičku bojujeme ,ale je ve školce moc spokojená , už umí pár básniček, baví jí tvořit a vypráví nám co ten den dělali ve školce.
Na konci září jsme ji vzali do zoo , a říkám jí , že musí říct paní učitelce , že byla v zoo na zvířátkách :D A další den mi učitelka říká , že Vikča vyprávěla , že jsme byli v zoo a naše madam dodala ,,Mami a byl tam ten opičák co čůral do lahve a pak to pil " . No myslela jsem že mě trefí :D Tos Viki říkat nemusela :D

kariii
16. říj 2017

Syn teď od října začal chodit do jeslicek, chodí tedy jen 2 krát v týdnu, ale zvládá to celkem dobře, když odcházím, tak tedy ukapne nějaká slzicka, ale pak to prý zvládá dobře. Hlavně je to dítko společenské, takže je spokojený mezi detma a ja se vždy těšila, až se mi lednice začne hromadit vykresama ze školky, tak vždy něco tvoří a ja už konečně nějaké "maluvky" mám 🙂

lilulilu
16. říj 2017

Syn chodi do skolky druhým rokem. Nejradeji na ni ma ruznorodost hraček, ma rad auta a stavebnice, ale hraje si i s kuchynkou a kocarkem. Libi se mi, ze se ve skolce uci samostatnosti, slušnosti a toleranci.
Jsem moc rada, ze se ranni louceni odehrává bez slz a jsem rada za fajn pani ucitelky.

handous
16. říj 2017

Mám dvě děti, obě už chodí do školky. Starší syn když nastoupil prvně před dvěma lety, tak si oblíbil dvě holčičky. Jedna jeho zájem míč neopětovala, ale druhá ( Petruška) se s ním skamarádila. Nás malej klouček se do ni ve svých 3,5 letech zamiloval a šel do toho se vším všudy, včetně pusinek.
Když jsem se ho po čase zeptala, co Petruška, tak mi zklamaně odpověděl, ze nic, že už ji nemiluje, protože se jí nelíbilo, jak ji pusinkuje. Bylo mi ho v tu chvíli líto 😃

wosk
16. říj 2017

Syn chodí do školky třetím rokem, dcerka začala prvním. Ale u nás to není úplně jednoduché... vzhledem k našemu rozhodnutí neočkovat standardním očkovacím kalendářem nemohou chodit do státní školky... ovšem až doposud, kdy naopak syn už musí... nicméně jsme díky tomu mohli zažít úžasné lidi v naší lesní školce. Není to jen školka, je to velmi rozmanitá skupina/komunita lidí, ve které jsem strašně ráda i já. Obě děti začaly chodit už před třetím rokem, třída je smíšená, celé dny jsou venku v přírodě... Je zde velmi individuální přístup (15 dětí, 3 průvodci). Tento rok jsou tam spolu, je to prostě super. Letos teda syn navíc kombinuje obě školky a přichází na rozdíly v obou "institucích". Velkou výhodu lesní školky vnímám v tom, že si děti hrají se vším, co je po ruce, staví si bunkry, domečky, sjíždějí po zadku bahenní kopce, ideálně po dešti - to to klouže nejlépe! Zasadili strom, na jiný natáhli provázek a navlíkli korálky z přírodnin, atakdále atakdále, mohla bych pokračovat donekonečna 😉 Obě děti jsou společenské a mají rády děti kolem sebe, hlavně ta mladší, tak jsem rád, že dostaly tu možnost "lesa". Normálně jim závidím a hned bych si to s nima vyměnila 😉 Nicméně syn je rád i ve státní. je to pro něj nové. nové hřiště, nové hračky, noví kamarádi i jiné aktivity... (první dvě fotky z prvního školkového dne, další v průběhu září - kvalita mizerná, ale zašpiněnost a výraz dětí je čitelný i tak 😀 )

mia_elisa
16. říj 2017

Miriam sice ještě do školky nechodí, zato moje neteř ano. Je to taková rozumbrada 😉 vyprávěla mi, že si hrají s Jáchymkem na pána a psa. Tipovala jsem, že pán je určitě on a ona musí být poslušný cvičený pes, ale ona na to: "ne, pes chce být každý, já pes nikdy nejsem. Musím být pán 😣 a když moc poroučím, Jáchym mi řekne, že jsem rozhodovna a že uteče!" Tak máme doma rozhodovnu 😂

monika_david
16. říj 2017

Tak syn sice do školky ještě nechodí, ale při nedávné procházce se tak nějak připojil k hloučku dětí ze školky, co šly na procházku. Jen tak se chytil nějakého chlapečka za ruku a že jdeme s nima. Paní učitelka navrhovala, ať jim ji tam nechám a jdu si v klidu nakoupit, vypadal totiž moc spokojeně 🙂 Nakonec jsme je jen doprovodili na hřiště. Ale už teď se fakt nebojím, že by se snad bál dětí.
Z výhry lega bychom měli oba velkou radost, za chvíli bude mít Mikulášek narozeniny a lego Duplo na seznamu dárků rozhodně nechybí.

beelzebub
16. říj 2017

Školka našeho kluka teprve čeká, ale lego má moc rád a nejen duplo, s nadšením si hraje s tátovými technic kousky. Tahle sada by se do sbírky náramně hodila 🙂

mia_elisa
16. říj 2017

Jinak lego i lego Duplo patřilo k mým oblíbeným dětským hračkám. Ráda bych tu radost poskytla i Miriam a její sestřičce. Bohužel moje maminka stačila Duplo zapůjčit a již se nenašlo. Nejvíc jsem milovala zvířátka- zvlášť slona a žirafu, mají úplně dokonalé tvary.

kamimnichov
16. říj 2017

Syn (3r) chodi do skolky v Nemecku. S nemcinou se seznamoval prubezne,ale preci jen se doma mluvi cesky. Nejvic historek mam samozrejme z vtipnych zamen slov a nepochopeni. Takhle jednou zacal jako zasekla gramofonova deska vypravet,ze Anika uz jde domu. V realu to vypadalo Anika domu,Anika dom,Anika dom...nacez vsichni slyseli Anika dumm = Anika je hloupa.
Nase pani ucitelky jsou moc hodne a nejake vicejazycne dite uz je nerozhodi. Takze pokud (dela ze) nerozumi,tak mu klicove slovo prehravaji na google translate (pry neumi spravne vyslovit).

1111nickel
16. říj 2017

Moje dcera chodi do jeslicek, jen par dni a tak zatim zadnou zabavnou prihodu nema. Ale kdyz vidim vyhru Lega skolky, dekuji tomu, kdo ji vymyslel.... Diky teto stavebnici, zacala moje dcerka kamaradit s nocnikem a zachodem 🙂👍

tarien
16. říj 2017

U nás je školka taky oblíbená. Máme spíše příběhy kolem vodění a vyzvedávání do/ze školky. Dcerka si trochu vymýšlí a to tak, že ji na to skoro vždy všichni skočí (až na mě, na mě to už zkoušet přestala) - vždyť je to přece taková ,,blbost, mami" 🙂 Dědečka letos při vyzvedávání ze školky přesvědčila, že už ráno ji maminka zapomněla přezout a přivedla ji jen v papučkách; tatínka donutila uvěřit tomu, že bundu opravdu domu nenosí, má ji jen na procházky (venku bylo celý den 10 stupňů) a babičku přesvědčila jasně o tom, že tu plácačku na mouchy do školky fakt a opravdu potřebuje, že s ní budou cvičit 😀

hannicka32
16. říj 2017

Máme tři děti, dva kluky a holčičku. Když byly mladším synovi tři roky a začal chodit do školky, zažila jsem šok 🙂
Ráno jsem odvedla do školky Jiříka a odpoledne si vyzvedla Jiřinku 😂
Holky předškolacky ho oblékly do šatiček pro princezny, učesaly mu mini culíčky ( měl delší blonďaté a kudrnaté vlásky) a na obličeji dětská líčidla. Co na obličeji, všude 🙂 Rtěnka od ucha k uchu, stíny jak dva monokly a pořádná růž na tvařích.
Se rtěnkou jsme chodili další tři dny, nešla vůbec dolu 😀
Syn si to ale náramně užil a všechny pobavil 🙂

ladyhacek
16. říj 2017

Syn má 2,5 let a do školky chodí a miluje ji 🙂. ráno tam hned běží. dnes po týdenní nemoci ani nechtěl snídat 🙂. Vtipné historky zatím moc nemáme jen, že hodně dětí brečí když jdou do školky náš první tři dny brečel když šel ze školky. Pomalu mi ani nezamáví a hned si jde hrát. Díky školce tkaé začla jíst. Dřív to byl velký nejedlík a teď zbaští na co příjde 🙂. Školka má najem jen ten nejlepší vliv. A doufám, že díky ní se i brzo rozmluví.

sarka49
16. říj 2017

Moje dcerka ještě trvale do školky nechodí, nemá na to věk. Ale občas si zajdeme do školky pohrát na školkové hřiště. Jedna holčička si ji tam vždy chytne za ručičku a hrají si spolu. Ona jí to tam vše ukazuje a dává na ní pozor a také ji zasvěcuje do her. Zrovna nedávno jsme tam byly, když si děti hrály na honěnou. Holčička naší malou chytla za ručku a že se budou honit s dětmi. Jenže naše o rok mladší kvítko nestíhalo tempo, což holčička ještě neuměla posoudit a naše malá neustále padala. Holčička mi přivedla dcerku celou zablácenou se slovy, že jí mám do příště naučit běhat, že to ale vůbec ještě neumí 😀

kkaatte
16. říj 2017

Dcera má teprve dva roky, takže školku zatím okukujeme. Máme ji přímo naproti domu, takže vždycky kouká z okna a hlásí, že jde někdo do školičky. Na procházce jsme děti potkali, tak jsme šli s nimi. Už se tam moc těší a snad na jaře se za nimi občas podívá 😍

karchinka
16. říj 2017

Náš Péťa chodí do školky moc rád. Nejraději máme oba příchod do školky - u dveří si přečteme menu na celý den, většinou jsou tam samé dobroty, v šatně u převlékání prozkoumáme nové písničky a obrázky na nástěnkách, u dveří do třídy si dáme milion pusinek a já pak rychle utíkám ven a máváme si přes okno.
Ve školce je pořád veselo, někdy ani paní učitelky netuší jak.. Jednou po cestě ze školky, když jsme si s Peťou povídali, mi řekl, že dneska papal travičku. Hned jsem zpozorněla. Prý nebyla nic moc. Tak honem zjišťuji detaily - a kde jste tu travičku papali? Na zahrádce, s Kubíkem a Davídkem. A paní učitelka o tom věděla? Kdepak, my jsme se schovali za stromeček 😁 Když jsme příhodu vyprávěli tatínkovi, jen si povzdechl - už je vidím za 10 let za stromem u školy s úplně jinou travičkou... 😁

petra_pf
16. říj 2017

Milá Báro, chtěla bych se podělit s aktuální zkušeností a "vtipnou" scénou z prostředí školky.

Mám dvě dcery, každá je povahově protipólem té druhé. Starší silný introvert, mladší silný extrovert. Jak se to projevuje? Nechala jsem starší dceru do jejích pěti let doma, myslela jsem si, že čím bude starší, tím lehčí bude nástup do školky. Och, jak jsem se mýlila 🙈

První dny byly plné brečení, smlouvání a psychického vydírání. Opravdu náročné září (i říjen). Starší dceru tlačím ráno do dveří do třídy a mladší tahám ze dveří pryč ze třídy ...ano ano, u nás typický paradox 😉. Když můžeš do školky - nechceš, když nemůžeš, tak tam chceš 🙂))

Introvertní dcera lego miluje, třeba by si přes hru na školku s Legem tu doopravdickou zamilovala 🙂 🌞

xaxanka
16. říj 2017

Náš Kubik půjde do školky od ledna ...no ale učitelky budou mit veselo ☺dela si rád pri oblékání srandičky veme si jednu ponožku a obuje dvě boty....nebo v tričku dáva ruku k hlavě a říka ze to tak patří ☺☺no a na každé jídlo říka ze chce maso☺školko těš se☺je nám 2 a půl roku