icon

SOUTĚŽ o stavebnici LEGO DUPLO Velká pouť!

avatar
bara_lego
Moderátor
18. říj 2017

Vydejte se s malými dobrodruhy na zábavnou pouť. Skluzavky, kolotoč, vláček i ruské kolo nabízí bezpočet možností, jak si hrát. 🙂

Právě nyní můžete vyhrát jednu z pěti stavebnic LEGO DUPLO Velká pouť. Stačí se se svými nejmenšími na chvilku přesunout do světa pestrobarevných atrakcí. Jak by vypadala podle vašim nejmenších ta nejlepší atrakce? Nahrajte nám sem do fóra fotku s výtvorem vašich dětí. Pět vybraných odpovědí odměníme krásnou stavebnicí. Ostatní odpovědi získají srdíčka. 🙂

SOUTĚŽ o stavebnici LEGO DUPLO Velká pouť!
Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 226 příspěvků

Stručné shrnutí

  • LEGO DUPLO Velká pouť obsahuje skluzavky, kolotoč, vláček i ruské kolo a je prezentovaná jako stavebnice pro tvorbu poutového areálu doma.
  • Rodiče v diskuzi uváděli, že LEGO DUPLO často vede u malých dětí před jinými hračkami a podporuje delší samostatnou hru.
  • V probíhající soutěži lze vyhrát jednu z pěti stavebnic; pět vybraných odpovědí obdrží stavebnici a ostatní odpovědi získají srdíčka.


Q: Co obsahuje stavebnice LEGO DUPLO Velká pouť?
A: Stavebnice je prezentována se skluzavkami, kolotočem, vláčkem i ruským kolem (popis v úvodním příspěvku soutěže).

Q: Jaké atrakce na pouti děti nejčastěji preferují?
A: V diskuzi se nejčastěji opakují atrakce: kolotoč (včetně řetízkového kolotoče), skluzavka, vláček, autíčka/autodrom, houpačky a skákací hrady; často jsou zmiňovány i stánek se zmrzlinou či cukrovou vatou a jízda na koníkovi.

Q: Pro jaké věkové skupiny se v diskuzi jevilo Duplo jako vhodné?
A: V příspěvcích byly uvedeny konkrétní věky dětí používajících Duplo: 13 měsíců, 19 měsíců, 1,5 roku, 2 roky, 2,5 roku, 3 roky, 4 roky a 5 let.

Q: Co dělat, když dítě raději demoluje než staví?
A: Rodiče popisovali praxi, kdy dospělý postaví větší model (např. zoo nebo vláček) a dítě ho rozebírá; doporučená strategie je nabídnout role (panáčky, jízdu vláčkem) a aktivity zaměřené na manipulaci spíše než na precizní stavění.

Q: Je LEGO DUPLO vhodný jako vánoční dárek?
A: Ano; v diskuzi několik rodičů zmiňovalo, že plánují koupit LEGO DUPLO nebo konkrétně „Velká pouť“ jako dárek na Ježíška či k Vánocům.

Q: Jak lze domácími prostředky nahradit návštěvu poutě?
A: Rodiče popisovali domácí alternativy jako skládání „poutě“ z kostiček, výrobu vodních atrakcí z brček a hrnků, pečení perníčků a stavění z nich, nebo návštěvu komerčních skákacích hradů s časovým vstupem (v diskuzi zmíněno zakoupení vstupu na 45 minut).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Děti preferují atrakce, u kterých se dá jezdit, skákat nebo které jsou barevné: vláček, kolotoč, skluzavka, skákací hrady, autíčka a houpačky.
  • LEGO DUPLO je v diskuzi uváděno jako hračka, která udržuje pozornost malých dětí a usnadňuje rodičům dohled i společné tvoření.


Sporné názory

  • Někteří rodiče popisují poutě jako zážitek, který děti milují a na který rodiče rádi utrácejí za jízdy, zatímco jiní rodiče uvádějí, že jejich dítě na skutečných poutích hystericky pláče a proto se velkým poutím vyhýbají.
  • Někteří rodiče preferují mechanické atrakce (autíčka, kolotoče), jiní preferují kreativní aktivity (malování, pečení perníčků, domácí stavby) jako vhodnější zábavu pro děti.


Otevřené otázky

  • Kolik kostiček nebo jak velká stavebnice je optimální pro to, aby dítě mělo dlouhodobou zábavu?
  • Jak přizpůsobit návštěvu poutě nebo atrakce dětem, které jsou na veřejných poutích stresované?
  • Kdy je vhodné přejít od LEGO DUPLO na klasické LEGO pro starší děti?


Zmíněné značky a firmy

LEGO, LEGO DUPLO, Bruno Family Park, Nostalgia Express, Barbie, Peppy, Dukovany

Zmíněné produkty a metody

LEGO DUPLO Velká pouť, Duplo, skákací hrady, skluzavka, kolotoč, řetízkový kolotoč, vláček, autodrom, houpačka, trampolína, kuličková dráha, perníčky (pečení a zdobení jako aktivita), malování na zeď, Cesta kolem světa (sada)

Místa a osoby

Košice, Plasy, Hlavní třída, Bruno Family Park, Dukovany

Strana
z8
avatar
rmarci
18. říj 2017

To je naše atrakce

avatar
eva1987
18. říj 2017

Ta nej atrakce podle naší Nikolky jsou schody do nebe a o pár minut později je zbořil náš malý raubíř 😀

avatar
babunka1
18. říj 2017

Omlouvám se, že nepřidám výtvor naší dcery, protože ona není moc výtvarně zaměřená. Malování a tak ji moc nebaví a většinou spíš vymýšlí nějakou neplechu. Je to malej ďáblík. Ale nejlepší pouťová atrakce by pro ní určitě byl mega obrovský bazén s barevnými balonky do kterého by se jezdilo po klouzačce. To by tam byla naložená od rána do večera. Na poutích ji zatím ale baví nejvíce malý dětský kolotoč s autíčky. 🙂

avatar
anetka1701
18. říj 2017

Starší dcerka postavila velký skákací hrad pro děti s klouzačkou a kolotočem a hřištěm pro zvířátka 🙂 To lego pouť je naprosto úžasný! Perfektní nápad 🙂

avatar
petkasadelkou
18. říj 2017

Pouť podle Adélky (3,5 let). Vláček, houpačky, zvířátka, něco na zub ...

avatar
bledulka84
18. říj 2017

Na pouti ma dcerka zatim nejradsi jezdici vlacek, maly retizkac nebo kdyz jdeme spolecne na auticka, ale postavila velkou zabavnou vez pro zviratka, aby si taky mohla hrat 🙂

avatar
jerryrose
18. říj 2017

U nás je nejlepší atrakce ta, co se zrovna ta, co je nejbarevnější 🙂 Letos jsme byli na kolotočích poprvé a největší úspěch měl barevný vláček 🙂

avatar
brendamonique
18. říj 2017

Náš rarášek by byl pro, kdyby se na pouti mohl dosytosti točit na dětském kolotoči a nejlépe v jeho oblíbeném dopravním prostředku - traktoru 😉 proto jsme dnešní soutěžní úkol pojali rodinně při kreslení křídami na chodník se zapojil i starší bráška, který velmi rád tvoří a naše společné akce ho baví. ❤

avatar
tarien
18. říj 2017

U nás holky mají momentálně nejraději prolézačky, takže volba byla jasná, co budou stavět. Prolézačky, skákací hrady i kolotoče jsou jejich oblíbené, nemůžou se dočkat dne, kdy k nám jednou ročně přijedou 🙂 Stejně mají rády i lego duplo kostky. Z velké i malé pouti (už je viděly v obchodě) byly nadšené 🙂

avatar
bimmka
18. říj 2017

Nejlepší atrakce je pro ně autodrom, akorát že z dálky volají, hurááá jdeme na vysavače.

avatar
kiki83
18. říj 2017

syn by chtel bud kabinovy vytah,abychom mohli jezdit nahoru a dolu nebo nejakou velkou prolezacku 😉

avatar
uglyduckling
18. říj 2017

Každý rok k nám přijede pouť a letos to vypadalo, že si ty kolotoče asi budeme muset koupit domů, protože malý je odmítal opustit a nepomáhalo ani prosení, přemlouvání a vyhrožování. Musel vyzkoušet koníky, tramvaj, motorky, autíčka a všechny ostatní atrakce. Dokonce si troufnul s tatínkem absolvovat i labutě. Protočili jsme tam majlant, ale za tu radost v dětských očích to stálo 🙂

avatar
lulluu123
18. říj 2017

Nahoře je kočička, uprostřed koník a dole klouzačka. Tak si to představuje naše tříletá dcera 👍

avatar
1miska
18. říj 2017

Nas tata to s holkama "vzal ve velkem" a vysledek celoodpoledni tvorby pred spanim🙂 skakaci vez, tygrik z maleho kolotoce....🙂

avatar
1miska
18. říj 2017

A spravny obrazek, vyse se nahral spatny, neumim ho smazat🙂

avatar
sfinga12
18. říj 2017

U nás je najlepšia atrakcia všetko čo podnikajú spoločne 🙂 jedna bez druhej to proste nejde 🙂

avatar
vanule
18. říj 2017

Poutě mají naše děti moc rády, pro ně bohužel, pro nás naštěstí jsou omezené ročním obdobím... první pouť začíná v dubnu ve vedlejší vesnici a "sezonu" končíme v září u babičky. Takže za ten "pouťový rok" navštívíme 6-7 poutí a bezpočet atrakcí. Vytvořené je děti bohužel nemají (Lego je zatím u nás na seznamu pro Ježíška) ,ale fotek z kolotočů máme habakuk 🙂

avatar
apacheee
AMBASADORKA
18. říj 2017

Tak tohle je pouť podle našeho tříletého Eliáška - poutě má moc rád, tak jsme soutěž pojali jako úkol pro celou rodinu - stavěli jsme všichni společně a užili jsme si u toho spoustu zábavy. Abych byla upřímná, tak s manželem nás Duplo moc baví a občas mi přijde, že možná i více než synka🙂

Na naší pouti je k vidění veliký kolotoč se zvířátky, pokladna, kde se dají koupit lístky, klec s tygrem a nesmí chybět velká skluzavka. Tak kdopak se k nám dojde pobavit?

A ještě přidávám jednu fotku, jak si to umíme užít jako rodina na skutečné pouti🙂

avatar
kacazagi
18. říj 2017

Tak naše atrakce by musela mít zvířátka, klouzačku a zmrzku a pizza jako bonus 🙂 ke konci léta jsme byli na krásné pouti s udržovanými atrakcemi, horská dráha byla bezva, ale měli 3-4 patrový hrací pirátský dům s obří klouzačkou, kde mohli být jak dlouho chtěli.. paráda 🙂

avatar
mrkew
18. říj 2017

Nejlepší atrakcí je tatínek jelikož s námi není tak často skrze pracovní vytíženost ale když už je doma tak se dcerka z mamiňáka mění na tatiňáka a máma nesmí ani pomoct s mícháním polívky když vaří tatínek, vše musí dělat ona a táta:D alespoň si užívám chvilky Klidu

avatar
shak29
18. říj 2017

U nas Duplo vychladne pouze, když jde smečka spát 😀 jinak se pořad staví a prestavuje. Nedavno jsem u toho vydrzela sedet i ja asi hodinu a stavet domecek s nejmladsi.. a bylo fajn vrátit se do dětských let 😊

avatar
kikiciruela
18. říj 2017

U nás je teď největší atrakce jízda v bedýnce na duplíky. Každý, kdo k nám příjde musí malého povozit☺️ A když nejezdí Eda (13měsíců) v krabici, tak rád rozkládá to, co máma postavila. Nejradši si ale hrajeme s velrybou, lodí, skluzavkou a tučňáky ve vaně. Zbytek kostiček z “ Cesty kolem světa” čeká na malého pod stromeček. Snad to vydržím a nevybalím do Vánoc i ostatní zvířátka a kostičky😀 Jsou skvělé a baví nás!

avatar
zanri
18. říj 2017

Jak by vypadala podle malého ta nejlepší atrakce? Prý takto🙂 Nejprve mi řekl, že nakreslil kolotoč a autíčka, když jsem se zeptala podruhé, tak to byla trampolína a skákací hrad - miluji ty jeho abstraktní obrázky, které můžou být čímkoliv😀

avatar
petronellarikov
18. říj 2017

Eminka si nechá vždy postavit zvířátka nebo domeček a pak je nejraději rozdělává 🙂

avatar
moonka7
18. říj 2017

Tak tohle je teprve začínající výtvor naší dcery. Každý den mi "pomáhá" v kuchyni při vaření. Její nejoblíbenější atrakcí je skákání v nafukovacím hradu. Dokáže v něm skákat i třičtvrtě hodiny (občas jezdíme do nedalekého obchodního domu, kde mají asi pět skákacích hradů, zakoupíme lístek na 45 min a pak ji odtamtud ještě musíme tahat). Lego ještě doma bohužel nemáme, ale napíšeme o něj ježíškovi. 🙂

avatar
sarka49
18. říj 2017

Dcerka sice ještě Duplo nemá, ale určitě by postavila labutě!!!!!!!😍

avatar
dvoraiv
18. říj 2017

Nejlepsi aktrakce pro nasi Elli? Prexe babicka, ktera s ni dela blbiny, schovava se ji po byte a honi se a my jen zirame a obdivujeme, kde na to bere energii 🙂

avatar
kacakkv
18. říj 2017

Dotáhl to fakt do detailů - všechno musí být na kolečkách - ten kolotoč musí přeci někdo přivést - no, tak tedy i k nám dneska přijela pout🙂))

avatar
lilulilu
18. říj 2017

Kresba nejlepsi atrakce naseho synka ;). Jde o detsky kolotoc s auty, traktory, koniky apod. a jede na nem se synem i dcerka 🙂.

avatar
tadecek
18. říj 2017

Pouť je vzpomínka na dětství

Strana
z8