SOUTĚŽ: Jak se vám líbí náš produkt Linola šampon?
Setkali jste se již s Linola šamponem, který je určen pro suchou a svědící pokožku hlavy?
U nás doma se těší velké oblibě hlavně u dcerky Lenky, protože ji konečně nic neštípe v očkách a taktéž i u mě, protože obě děti mají konečně klid od seborei ve vláscích.
Rada si přečtu i vaše názory či postřehy a jednoho z vás odměníme Linola figurkou.
Stručné shrnutí
- Linola šampon je dermatologicky zaměřený produkt určený pro suchou a svědící pokožku hlavy a uživatelé ho v diskusi uváděli jako účinný proti seboreě a lupům.
- Šampon má jemné složení obsahující tenzidy, neobsahuje barviva, parfémy ani konzervační látky, neštípe v očích a pění méně než běžné šampony.
- Produkt je dostupný v běžném balení i jako cestovní balení (3 vzorky) nabízené na e‑shopu medacshop.cz za 98 Kč a vzorky se distribuují i do vybraných pediatrických a dermatologických ordinací.
Nejčastější otázky
Q: Je Linola šampon vhodný pro novorozence a kojence?
A: Ano, v diskusi bylo potvrzeno, že šampon lze používat u dětí „od narození“ (u uživatelů i v komunikaci značky zmíněno „od prvního dne“).
Q: Pomůže Linola šampon na seboreu a svědění hlavy?
A: Ano, více rodičů uvádělo zlepšení seborey a snížení svědění; pediatři a kožní lékaři jej doporučovali jako šetrnou alternativu, přičemž byla zdůrazněna odlišnost od hormonálních mastiček (působí pomaleji než hormonální léčba).
Q: Kde lze získat vzorek nebo koupit Linola šampon a kolik to stojí?
A: Vzorky jsou distribuovány do vybraných pediatrických a dermatologických ordinací a na e‑shopu medacshop.cz je cestovní balení (3 vzorky) za 98 Kč; šampon je také dostupný v lékárnách a běžném prodeji značky Linola.
Q: Neštípe Linola šampon v očích a pění dostatečně?
A: Uživatelé i značka uvádějí, že šampon neštípe v očích; značka i rodiče zároveň popisují nižší pěnivost kvůli jemnému složení a tenzidům, přičemž někteří uživatelé považují pěnivost za dostatečnou.
Q: Jak často mýt vlasy Linola šamponem u dětí?
A: Doporučení v diskuzi bylo řídit se stavem pokožky — obvykle postačí mytí 2× týdně u dětí; zároveň bylo uvedeno, že šampon je natolik jemný, že je možná i každodenní aplikace podle potřeby.
Q: Je Linola šampon vhodný i pro dospělé nebo osoby s atopickým ekzémem?
A: Ano, v diskusi byly zmínky o vhodnosti pro dospělé i starší osoby a o využití v rámci péče o atopický ekzém; uživatelé uváděli, že šampon pomohl i dospělým se suchou svědící pokožkou a lupy.
Závěry z diskuze
Shoda
- Linola šampon je v diskuzi široce uváděn jako šetrný a účinný prostředek proti seboreě a svědění pokožky hlavy.
- Šampon neštípe v očích a jeho složení je prezentováno jako bez barviv, parfémů a konzervačních látek.
- Produkt je vhodný pro kojence i dospělé a uživatelé ho kombinují s dalšími produkty řady Linola (olejíček, sprchová emulze, tělové mléko).
Sporné názory
- Pěnivost: značka i někteří uživatelé uvádějí nižší pěnivost jako důsledek jemného složení, zatímco jiní uživatelé popisují pěnivost jako „dostatečnou“.
- Rychlost účinku: část uživatelů uváděla zlepšení po prvním použití, zatímco jiní zdůrazňují, že účinek nastupuje postupně a pomaleji než u hormonálních mastí.
- Vhodnost při mastných vlasech: někteří uvádí, že je vhodný i pro mastící se vlasy a lze ho používat častěji, jiní doporučují vyzkoušet, protože šampon je primárně určen pro suchou a svědící pokožku.
Otevřené otázky
- Jaká je dostupnost Linola šamponu v konkrétních lékárnách a drogeriích v jednotlivých regionech?
- U kterých konkrétních typů seborey je šampon dostatečný a kdy je nutné nasadit lékařskou (hormonální) léčbu?
- Jaký přesný rozvrh mytí (frekvence) je optimální pro různé věkové skupiny a stupně suchosti pokožky?
Zmíněné značky a firmy
Linola, Medac, medacshop.cz
Zmíněné produkty a metody
Linola šampon, Linola olejíček do koupele, Linola Olbad, sprchová emulze Linola, tělové mléko Linola, krém na ruce Linola, cestovní balení (3 vzorky) za 98 Kč, tenzidy, bez barviv/parfémů/konzervačních látek, hormonální mastičky, vyčesávání stroupků, mazání mastičkou, léčba seborey, péče při atopickém ekzému, barvičky do vany (jako alternativní zábava při mytí)
Místa a osoby
žádné
@kh to sa veľmi teším a ďakujem za tvoju veľmi milú reakciu 🙂 prajem pekný deň 🙂
@pavlikovarenata moja dcérka je na štipľavé šampóny tiež háklivá, tak sme tento od Linoly my dospeláci podrobili skúške a s mužom sme ho vyskúšali a neštípali, takže u nás spokojnosť 🙂 verím, že to tak bude aj u vás a synček bude spokojný 🙂
Linola šampon jsem začala používat na 1. dceru když se jí objevila seborea ve vlasové části-musím říct, že efekt byl znát po 1. použití. Prostě TOP produkty :o)
Je i pro dospělé??? Já že mám přesně tento problém ... ale mastné vlasy ... myslíte, že by pro mě byl vhodný??? 😉 Zatím máme od Linoly skoro vše, ale šampon ne 🙂
Linola šampon dělán je z lásky,
milujeme ho všichni na naše vlásky 😉 .
Nejvíc ho syn při koupání užije,
hlava po něm nesvědí a to on miluje.
K tomu okejícek do vody,
v klouzaní málem jsou to závody.
Celý voňavý pak do postýlky běží,
sladký je, když usíná a spokojeně leží.
Pro spokojenost a zdraví našich děti,
Kupujeme Linolu. Děkujeme jste zlati. 😉
Šampon jsme nezkoušeli, ale určíte bychom rádi zkusili...Matysek má zatím jen pár vlásků, ale už mu začínají vice růst. .. 🙂
U nás sa používa už iba tento sampon... pomohol nám s lupinami a dcére sa aj lepšie rozcesavaju vlasy a nemastneju jej tak rychlo ... takže je to pre nás jednicka 😉
@jamborka áno, je vhodný aj pre dospelých, no je určený pre suchú a svrbiacu pokožku hlavy....správe rozumiem, že takú máte a k tomu sú vlásky aj mastné?
Ano, šampon jsme vyzkoušeli( díky info od kamarádky, která také používá) na malé když měla asi 2 měsíce a měla šupinky na hlavičce, s používáním tohoto šamponu jsme se jich brzo zbavili a už jsme u šamponu zůstali, dcerku neštípe v očích, je velmi příjemný. I já sama ho používám, zmizely mi konečně lupy a jsem s ním taktéž velmi spokojená 😉 🙂 😵 Určitě doporučuji všem, je to parádní výrobek 🙂
ahoj, osobně nemám zkušenost, ale kamarádka ho používá a veliká spokojenost...
tak jsem právě vygooglila co to vůbec seborea je a zjistila jsem, že je to právě to co má od narození ve vláskách můj 4 měsíční syn :( takže dnes vyšlu manžela pro šampon a začneme řešit a snad pomůže. Moc děkuji, že díky vám bude mít syn hezčí hlavičku 🙂
Ahoj, ztím nemám žádnou zkušenost s Vaším šamponem, ale potřebovali bychom něco na seboreu pro synka. Tak koupím a ráda vyzkouším.
Dobrý den, zkušenosti nemáme, potřebovali bysme nějaký vzoreček jestli to naše mládě snese, má strašně citlivou pokožku 🙂
@simi_linola ano, mám suchou pokožku hlavy, často svědí ... a k tomu mastné vlasy :-/ Takže šampon na suché vlasy není vhodný ☹
Linola šampón je super, používame veľký aj malý a hlavne dcérky konečne nekričia, mamka štípe, nechce umýva´t hlavu, ale naopak, umývanie hlavy bez stresu a plaču, to je hlavne, ale je aj účinný krásne umyje a vlasy hebké a krásne sú. pekný deň
Vypadá dobře, zatím jsem ho tedy nepoužila. Voní stejně jako většina produktů? Nemastí se po něm příliš vlásky? Děkuju 😉
Šampon jsem koupila na doporučení kamarádky. Viktorka měla po porodu na hlavičce hodně seboreu a tento šampon nám moc pomohl. Lahvička nám vydrží strašně dlouho, stačí dát malinko šamponu a pění celá hlavička 🙂 Jsem moc spokojená
@rezetka vôňu má veľmi jemnú a nevýraznú, no za to pre mňa príjemnú 🙂 a čo sa týka mastenia, ja dokonca sebe umývam vďaka nemu vlasy len 1x týždenne a deťom taktiež 🙂 my sme veľmi spokojný 🙂 a dokonca neobsahuje žiadne farbivá, parfumy ani konzervačné látky 🙂 🙂
@simi_linola čítam tu čoraz viac skúseností o dobrom penení šampónu, tak neviem :D asi každý každý máme iné požiadavky na peno, ale teda možno by sa aj tvoja dcérka uspokojila :D 🙂 🙂
už jsem o něm slyšela od kamarádek, ještě jsem ho nevyzkoušela,ale značku Linola máme doma moc rádi 🙂
Ahoj 🙂 Dakujem za tvoj dotaz. Co se týká vzorků, tak je distribuujeme do vybraných pediatrických a dermatologických ordinací. Tam už je přímo těm potřebným dětem posunou.
Avšak ještě jedna možnost je na našem e-shopu, kde je možné si objednat cestovní balení (balení na zkoušku), kde jsou 3 vzorky mezi nimiž je i Linola šampon. Stojí to 98 Kč a je možné i osobní vyzvednutí u nás pokud by maminky nechtěly platit poštovné.
http://www.medacshop.cz/linola-mini-cestovni-ba...
Tak snad to trochu pomůže. 🙂 Preji hezkej den 🙂
@jamborka hmmmmm, to je ťažká situácia :( No co se týká šamponu, tak je nejšpíš nejlepší to vyzkoušet. Já jsme se s tím zatím nesetkala.
Když jsou mastné vlasy, tak je i zvýšený mazotok v kůži a nebývá suchá, ale může svědit....
Ale Linola je šampon jemný a je možné i každodenní mytí, tak čistě logicky aspoň by neměl dráždit a určitě by eliminoval svědění.
Neviem či sme pomohli, asi najlepšie by bolo vážne vyskúšať :( držím palce 🙂
Za nas super....starsi dcerka je svetlounke pleti a blond vlasky 🙂 ale celkem se ji vlasky prave poti tak jsme od nasi pani doktorky dostaly navrhnuto, ze mame zkusit Linolu na zlute fleky a hlavne je i citlivy k pokozce deti a
Linola sampon u nas super, doporucila nam ho detska doktorka pote co me maly plnou hlavickou stroupku, velice rychle se nam to zacalo uzdravovat, takze ted uz jiny sampon nekupujeme.


@cb ďakujem za tvoj tip 🙂 pekný deň prajem 🙂