Zajímá se váš pediatr o kosmetiku, kterou u dětí používáte?

simi_linola
13. led 2016

Asi nejvíc chodíte k dětskému lékaři s dětmi vy, maminky. Doporučuje vám váš dětský lékař nějaké přípravky pro péči o pokožku nebo to nechává na vás? Nebo dáte na to, co vám doporučí v lékárně? Diskutujete s ním i na téma péče o pokožku?

elena2907
13. led 2016

Dobrý den,ano doporučuje.U nás doporučila Biodermu,Linola.Malá měla hodně suchou pokožku,zdálo se i se sklonem k atopickému ekzému.Na opruzeniny Sudocream.U olejů říkala,že vysušují pokožku.Co se týče koupání tak se spíše zeptala,jakou značku používám 🙂

sedmiteckas
13. led 2016

Dobrý den, ne, moje pediatrička se mi nikdy ke kosmetickým výrobkům pro miminko nevyjadřovala.
Naštěstí jsme s ní v kontaktu minimálně, dcera zatím nebývá nemocná, ťuk ťuk, pouze teď jsme řešili kožní problémy, ekzémek, a na to nám dala mj. i Linolu - olej do koupele, je parádní, dcera má promaštěnou pokožku, ale přitom ten olej není vyloženě mastný, nemám od něho pomaštěné ložní prádlo atd... ten je vážně fajn, i pěkně voní, je příjemný

petra_pf
13. led 2016

Můj doktor nedoporučuje ani se neptá. Pouze řeší opruzeniny, ale to jen tak, že se zeptá, zda to mažu, ale čím, to je jí šumák 🙂

simi_linola
autor
13. led 2016

@elena2907 Ďakujem, že ste napísali baby 🙂 Vyhovuje vám takýto prístup od vašich lekárov, či by ste boli radšej ak by to bolo inak? ...teda ak sa vás nepýta, tak že by niečo lekárka doporučila alebo naopak ak doporučuje, tak radšej by to nechala úplne na vás? Nechávate si poradiť aj napríklad v lekárni? 🙂 Ďakujem ešte raz, že ste mi napísali 🙂

simi_linola
autor
13. led 2016

@petra_pf
@sedmiteckas zabudla som vás označiť dievčatá k predchádzajúcemu príspevku 🙂

aninousek
13. led 2016

Neptá mám atopika u nás je velká spotřeba oleje linola krásně se mu pokožka zklidní

simi_linola
autor
13. led 2016

@aninousek ďakujem za tvoju milú skúsenosť 🙂 a ak máš teda atopika, asi navštevujete kožnú - s tou konzultuješ prípravky?

sedmiteckas
13. led 2016

@simi_linola mě její přístup - nepřístup nevadí, nevadi mi, že mi nic moc nedoporučuje. Stejně se prostě rozhoduji podle sebe, podle toho, co si načtu, dozvím se reference atd.

aninousek
13. led 2016

Ne nechodíme na kožní člověk musí přijít sám na to co mu vyhovuje a co pomáhá u nás je to linola olej do koupele ,bioderma se zinkem a konopí na kožním první co udělají napíšou kortikoidy neaplikuji

petra_pf
13. led 2016

@simi_linola Určitě je výhoda, že doktorka nepreferuje nějakou svoji značku, léky apod., nechává výběr na rodičích, mně to asi vyhovuje. Spíš si nechávám poradit v lékárně...a nechám se často i ovlivnit jejich doporučením.

simi_linola
autor
13. led 2016

Ďakujem dievčatá za vaše názory 🙂

bimmka
13. led 2016

U nás se na kosmetiku neptala, jen všichni doporučovali sádlo, které ani jednomu dítku nesedlo a hned se mi po něm opupínkovatěli a ještě ke všemu u nich kňučel pes, kam jsem skovala ten řízek. Takže milé sádlo letělo z domu.

simi_linola
autor
13. led 2016

@bimmka :D prepáč, to ma pobavilo s tým psom :D ale teda úplne ťa chápem :D mne takto doporučovali kúpať v majolke a už som ju mala doma v chladničke, že to odskúšam ( bola som naozaj totálne zúfala ) a našťastie ma pred majolkou zachránila Linola, ktorú som si v ten deň tiež priniesla z obchodu a hneď zabrala 🙂 to bola úľava :D

kupcovci
14. led 2016

Ahoj my s mojou pediatrickou konzultujeme na poradniach vsetko aj ona my odporucila linolu dokonca v cakarni ma omalovanky pre deticky linola 🙂

elena2907
14. led 2016

@simi_linola Ano vyhovuje mi takový přístup,že má zájem,zajímá se a ne,že jen malou změří,zváží,naočkuje.Ptá se jakou máme umělou výživu,jaké příkrmy dávám,co jsem malé vše zkusila už dát jakou kosmetiku používáme,jak reaguje atd.Ano i v lékárně se u nás snaží doporučit jak krém,tak popř.léky na teplotu,rýmu atd. 🙂

fouskovi
14. led 2016

Náš pediatr ano zajímá se už hlavně z důvodu toho, že jsem atopik , tak aby jsme něco nepodcenili.

xboax
14. led 2016

Naša pediatrička sa absolútne nezaujíma o kozmetiku, ktorú používame, aj napriek tomu, že má dcéra ekzém. Stále len predpísala namiešanú masť z lekárne, ktorá vôbec nezabrala, alebo nám dávala vzorky inej (jednej) značky, než je vaša (dokola stejnú). Takže to bolo skôr na tom, ktorý obchodný zástupca ktorej značky viac zapôsobil . Bohužiaľ. Teraz pediatričku meníme, uvidím, či nastane zmena. Napriek všetkému sme si Linolu našli sami po mesiaci pokusov s inými značkami. A sme max spokojní, celá rodina 😉

verkaunka
14. led 2016

Naše doktorka se také nezajímá o kosmetiku, jakou máme, ale často podotkne - jéé to vaše děťátko tak krásně voní 😀... tak se zmíním, co je to za krém, jinak pokud se nezeptám já sama, jaký přípravek je vhodný na co, tak se jinak nezajímá...

apacheee
AMBASADORKA
14. led 2016

S Eliáškem jsem momentálně již u druhé pediatry, o kosmetiku se nezajímala ani jedna:(

ta_kacka
17. led 2016

doktorka se na jedne z prvnich kontrol ptala co uzivam a to je teda bioderma atoderm a tu mi chvalila... biodermu mam na doporuceni z lekarny, bo ja mam atopicky ekzem

twoangels
17. led 2016

Ano, u nás nastal problém s citlivou pokožkou hned po příjezdu z porodnice a naše MUDr. nám poradila Linolu, která nás zachránila 🙂

lidka_novak
19. led 2016

nám poradila na první známky suché kůže expicial (bez většího úspěchu), následně indulonu. Konzultujeme s pediatričkou, co je možné použít a jaký by měl být efekt - vždy mi sdělí více variant

janicka1424
20. led 2016

ano, neboť u dceři se objevil ekzem a na doporučení pediatra kožní používame linolu .)

pavlak5
20. led 2016

Spis ne.

janawei
24. led 2016

Myslím, že naše paní doktorka se o toto moc nezajímá. Doporučuje modrou indulonu, nebo to, co univerzálně pediatři doporučují - Biodermu, Hipp apod. Takže si to řeším sama a vůbec mi to nevadí.