Přechod od lahve k hrnku

petra_mam
14. zář 2016

Milé maminky,
dnes bych vám ráda představila naše hrnky. MAM hrnky jsou vhodné pro děti již od 4 měsíců a jsou díky různým pítkům ideálně přizpůsobeny dovednostem dítěte. Náš první hrneček, Starter Cup, má extra jemné pítko, které dětem umožňuje kontrolovat průtok tekutiny a zároveň je nevylévací. Díky praktickým protiskluzovým ouškům se hrnek snadno drží a je tak ideální volbou pro rodiče, kteří chtějí své dítě postupně naučit používat hrnky 😉

A jak probíhal přechod u vás? Z čeho nyní pije vaše dítě? 🙂

Těším se na vás v komentářích,
Petra

babunka1
14. zář 2016

Tak toto je pro mě aktuální téma. Naše malá (aktuálně 10 měsíců korigovaně) stále pije z lahvičky se savičkou (jiná pítka nechce) a tak stále zkouším nové způsoby. Nyní přemýšlím jestli zkusit lahvičku s brčkem nebo nějaký jiný učící hrneček. Je to trošku boj ☹.

petra_pf
14. zář 2016

Na UM savička, na vodu od začátku pítko, nejdřív gumové a kolem 10 měsíce již tvrdé. Přestože skoro 4 letá Amy z hrnku pít umí, nejraději mi pije ze "zdravé láhve".

hance09
14. zář 2016

Pro staršího jsme měli MAM láhev s pítkem, to bylo super než to začal kousat,že jsme mohli měnit co týden...

petra_mam
autor
14. zář 2016

@babunka1 Hrneček Starter Cup má extra měkképítko a povrch je stejný jako u našich silikonových saviček, tak aby byl přechod co nejsnazší 🙂 Doufám, že brzy najdete vhodný hrnek 😉

chanelle1
14. zář 2016

@babunka1 : No my sice máme tyhle MAM hrníčky (a i další) - ale moc dobře se jí z toho nepilo - jestli to zkusila jendou a odhodila to. Takže jsem jí dala takovou tu malou skleničku na panáky z IKEA - má silné sklo. A za dva dny pila vodu a čaj jen ze skleničky. A praktikujeme to cca od 8-mého měsíce.
Začala jsem s troškou vody - aby se moc nepocintala a pak jsem přidávala.
Další věc na pití co si zamilovala je extra small hrneček od keep cupu - to jí taky baví. (Brčka a zdravé láhve od cca 9 měsíců).

babunka1
14. zář 2016

@chanelle1 děkuji za tip. A jak jste to praktikovali třeba na cestách?

chanelle1
14. zář 2016

babunka1 : Vzala jsem jí láhev s brčkem (nebozdravou láhev) a když jí to ještě nešlo tak jsem vytáhla ten pidi keep cup, přelila jsem jí tam trochu vody a bylo. Ten keep cup je dobrý v tom, že má víčko. Tažke když víčko sundáte - tak mate normálně otevřený malý kalíšek a když víčko zaklopíte otevřete jen malou štěrbinu a dítě může pít I v kočárku a nepoleje se 🙂.
Koupili jsme tu nejmenší velikost a pohoda 🙂

https://www.zoot.cz/polozka/55545/designovy-ces...

janawei
14. zář 2016

My jsme přešli z lahvičky se savičkou na netekoucí hrneček a z něj po cca 2 měsícíh na klasický hrnečk. Ven dáváme vodu do lahve Equa a jsme s ní moc spokojení, hlavně prcek. Láhve s brčky a zdravé láhve dávat nechceme, připadá mi to zbytečné, když umí pít z té klasické.

laisobel
14. zář 2016

U nas bez problemu presla ve 4m dcerka na mekke pitko nejdrive na lahvicce, pak jsme pridali ouska - system od NUKu to umoznuje. Pak jsme presli na ucici hrnecek od Aventu, rovnou ten pro rocni deti,mezikroky nechtela. V roce sama zacala bez jakehokoli problemu pit z klasickeho hrnecku s ousky a dodnes je zvykla u jidla pit jen z hrnku.
Hrnecek s tvrdým pitkem zustal vybalen a vicemene nepouzit, vubec ho nechtela.

laisobel
14. zář 2016

A k ostatnim komentarum - na ven se nam osvedcila lahev od Camelbaku, je sice cyklisticka ale jako jedina vydrzela nerozbita 😀 Navic se dobre myje a udrzuje a i objem vyhovuje. Zkouseli jsme ruzne "klasicke" lahve a sice se z nich napije v pohode ale vzdy si jen cucne. Z tehle se napije pořádně.

nikola_w
14. zář 2016

Mi mame tento hrneček 😊 Silikonové pitko ale rozkousal, tak jsme koupili umělo hmotné tuším a super.. Bohuzel uz je pitko docela opotřebovane, poskrabane od zoubku a jak sním občas mrskne ne beton tak musime koupit nový hrnicek .. Ale urcite koupime stejný, veliká spokojenost 😊

zmrzlinkaa
14. zář 2016

Dceři je skoro 11 měsíců, stále kojim, takže klasickou lahvicku nezná, ale musím říct ze nemáme problém, vodu pije krásně brčkem, napije se i z normalniho hrnecku, ale máme i lahvicku se sportovním uzávěrem, dokonce i tento učící hrnek...

petra_mam
autor
14. zář 2016

@nikola_w Jsme rádi, že jste spokojeni 🙂

avori
14. zář 2016

Naše holčička nejdříve pila z hrníčku MAM Starter Cup s měkkým pítkem, pak jsme koupili hrníček Fun To Drink Cup s tvrdým pítkem, které ji moc nevyhovovalo. Tak jsme malou začali učit pít z obyčejného plastového hrníčku a malé sklenice. Když jsme na procházce, tak používáme sportovní láhev. A přechod na hrníčky byl v pohodě. 😉

verunka_korunka
15. zář 2016

Malé jsme koupili starter Cup cca v 5ti měsících korigovaně. Pít z něho umělá hned ze začátku, ale problém byl, že si s ním hrála. Nacucala příliš tekutiny a pouštěla to koutkem ven. Takže mokrá celá a když se sebrala láhev dřív než byla prázdná, byl řev. Takže jsme přešly na hrnek s tvrdým pítkem. To už teklo z koutku míň 😉 ale strašně se tím tvrdým pítkem mlátili do hlavy. Tak jsem pořídila měkké. Už to skoro nepouští koutkem (teď má 10m korigovaně) ale občas pitko začne okusovat a vrzat, tak ji to vždy seberu aby pochopila ze takto ne. Jinak když chce, zvládne se napít už tak 2 měsíce i z hrníčku nebo sklenice. Dokonce i z pet láhve. Prostě je zvědavá a chce co máme my 😀