Soutěžte o MAM Lžičky

petra_mam
7. zář 2016

Milé maminky,
dnes jste mě v diskuzi o MAM lžičkách citlivých na teplo velmi potěšily, když jste si je chválily. Proto jsem se rozhodla, že si o ně dnes zasoutěžíme 🙂

Soutěžní otázka je snadná: Mají vaše děti rády zeleninu? Pokud ne, jak je přimějete, aby ji jedly? 😉

Soutěž trvá do zítřejších 9 hodin, poté vybereme 3 maminky, které odměníme lžičkami.

andrysek30
7. zář 2016

Nás tohle všechno teprve čeká, máme 6 týdnů a jsem pak moc zvědavá jak budeme "bojovat" 🙂 takže držte palce

kkaatte
7. zář 2016

Můj tříletý synovec se může po zelenině v jakekoliv podobě utlouct. Roční dcerka zatim jí zeleninu převážně vařenou, ze syrové ji zatím šmakuje salátová okurka. Snad bude aspoň trošku po synovečkovi 😉

verca38
7. zář 2016

U nas se neda rict,ze by male neco nechutnalo 🙂 ..ale kdyz ma svuj den,kdy se u jidla vzpouzi,tak vzdycky pomuze jit ven,sednout si na terasu a pozorovat stromy,pejsky a nasi kocku 🙂

varenka87
7. zář 2016

Můj syn je takový malý kombajn. Sní úplně všechno a bez mrknutí oka 🙂. Zeleninu má nejraději ze zahrady. Občas ani nestihnu opláchnout od hlíny 🙂

sowelo26
7. zář 2016

Naše Mína zeleninu miluje, nejraději červenou řepu, dýni a brokolici.

hance09
7. zář 2016

Starší syn byl zpočátku nevybíravý a baštil všechno,co jsem naservírovala. Momentálně má rajčatové období 🙂. Zeleninu mu nenutím, jen chci aby alespoň ochutnal.

charlies777
7. zář 2016

Naše malá ze začátku zeleninu striktně odmítala. Velice se mi osvědčilo to, že jsem jí ji násilím nenutila, zapojila jsem jí do příprav, kdy mi tupým nožem pomáhala zeleninu krájet 🙂 potom jsme jí společně dali na talíř, který se položil na stůl a celá rodina jsme před ní průběžně uždibovali 🙂 občas se přidala věta typu ,,slyšíš, jak ta mrkev křupla, to je sranda, viď?" a výsledek se dostavil sám 🙂 dodnes hned ráno připravím mističku zeleniny, ze které si malá sama podle chuti bere a v průběhu dne ji jen doplňuji, tak ji sní totiž nejvíc 🙂

svetlus_pepca
7. zář 2016

Maxík má rád zeleninu od prvních příkrmů a naštěstí ho to zatím nepustilo a baští jak tepelně upravenou, tak syrovou 🙂

babunka1
7. zář 2016

Naše dcerka baští skoro cokoliv. Ale je zajímavé, že co je zelené, to ji až tak nejede (zřejmě nemá ráda zelenou 😀 ). Takže špenát, brokolice, cuketa....žádný zázrak. Naštěstí se dají prckové ještě trošku "oblbnout", takže tyto zelené ingredience většinou do něčeho zamaskuju a přidám k jiné zeleně. Cuketa se schová snadno, se špenátem je to horší. Ale když tam přidám maso, tak se to dá.

ivulivac
7. zář 2016

My budeme zacinat s prikrmama za necely mesic a uz se na to moc tesim 🙂 Zacneme s mrkvi a dyni a doufam, ze mu bude smakovat, ale jestli je po mamince, tak ano 🙂 Tak treba se na nas taky jednou usmeje stesti, znacce MAM jsme verni od narozeni 🙂

vequi
7. zář 2016

Dcera zeleninu miluje. Jsem za to moc ráda,... někdy ale chuť není a nechce obědvat,... ale není to naštěstí taková hrůza. A když nechce vařenou, dám ji syrovou, alespoň teď přes léto to byla skvělá varianta 🙂

terdo
7. zář 2016

Obě děti neměly při zavádění příkrmů se zeleninou problém, jedly všechnu bez rozdílu, spíš jsme měli problém s ovocem. Starší teď už jí zeleninu syrovou, mladší si ještě chvíli počká. 🙂

sfinga12
7. zář 2016

Dcérke zeleninka chutí. Najradšej má mrkvičku. Nepohrdne cukinou, brokolicou, dynou. Čo moc nemusí je petržlen. Najviac jej chuti zeleninka s cestovinami. 😃

janyna88
7. zář 2016

Prvni dcera nastesti zeleninu papa, a u druhe dcery se zatim musim nechat prekvapit, ale doufam ze ji bude mit stejne rada jako prvni dcera

petra_pf
7. zář 2016

Moje rada je: Nabízet, nabízet a zase nabízet. Nenechat se jedním neúspěchem odradit. Každé dítě má alespoň jednu oblíbenou např. mrkev, okurka.
Moje holky nepřišly na chuť cuketě, tak jsem vymyslela malou sladkou lest - cuketová buchta.

tafinka1975
7. zář 2016

Mam skoro ctyrmesicni holcicku a za chvilku nas prikrmy cekaji tak jsem na ni zvedava jak to kocicka a zvladne a jak ji bude zeleninka chutnat.Pokud ji bude chutnat tak'jako'mamince bude skoro vyhrano, ale urcite se stim taky popere 😉

lendast
7. zář 2016

Naši bobišci baštěj zeleninu ve velkým. Starší má zeleninu y talíře vyjezenou dřív než cokoliv jinýho a mladší ten zatím sfutruje všechno. 🙂

mrkew
7. zář 2016

Dcera zeleninu miluje nejvíce brokolici a špenát takže jsem ráda jedine co nemusí je syrova paprika

baktoska
7. zář 2016

Nás teprve ochutnávání všeho v budoucnu čeká, ale když bude nechuť do zeleniny, určitě to budu dělat jako moje babička se mnou. Vždy, když jsem byla u ní, nechala mne hrát si pod kuchyňským stolem na zvířátka. A protože zvířátka ráda papají, tak jako králíček jsem chroupala zelí, jako kozička mrkvičku.... Uměla to se mnou, vždycky jsem zbaštila všechno co jsem měla. Mám na to krásné vzpomínky a kladný vztah k zelenině, potažmo i ovoci mi zůstal 🙂

bluekobylka
7. zář 2016

Nas kubik miluje vse co se da snist 🙂 ze zeleniny je top: mrkev, hrasek, bataty...A typ ktery jsem nezkousela je pridat do zeleniny trosku um, ze jim to lip chutna..

ammmi
7. zář 2016

Náš prcek nakrájenou zeleninu moc nechce, jedině tak okurku, občas rajče. Ale v polívce sní téměř všechno, takže polévky to jistí

p_ch
7. zář 2016

jakoukoliv vařenou zeleninu sní. Syrovou ale ne-e a ani jim ji nenutím...

petraspl
7. zář 2016

Tak mě to také teprve čeká, ale už se připravuju, jak jen můžu. Na zahrádce nám teď všechno dozrává, takže už mám ovocné i zeleninové příkrmy různých druhů. Ze zeleniny jsem udělala batáty-mrkev, batáty-brokolice, brambor-rajče-cuketa a chystám se ještě i na dýni. Chtěla bych se řídit radou, že bych měla začít zeleninou, aby si miminko nenavyklo na sladké, a pak zeleninu odmítalo. A také trošku doufám, že tím, že já sama zeleninu denně jím, bude chuť 'znát' a nebude ji odmítat. Uvidíme, jak to půjde v realitě 🙂

salenas
7. zář 2016

moje děti milovaly vždy syrovou, u vařený se ošklíbaly :D. Tak když trochu povyrostly, vařená zelenina hrou, vykrajovala jsem jim tvary zvířátek a vždycky se smály, když třeba koníkovi snědly nohu 🙂

laisobel
7. zář 2016

Nase zizala to ma ve vlnach. Byla doba kdy v kazdem jidle muselo byt neco zeleneho, aby to jedla. Pak prislo obdobi ze vzdy muselo byt maso. Pak obdobi kdy jsem do ni nedostala nic čerstvého - ani ovoce ani zeleninu.
A ted co pres leto s dedeckem na zahrade vidi vsechno jak to roste a muze to sama utrhnout nebo vyrvat ze zeme, tak se na to s chuti vrha.
Takze za nas - kdyz nechce tak nenutit, stejne nedonutite. A rozhodne pomohlo ji zapojit do vlastniho pěstování, i treba jen na balkone, pak je ji to vsechno blizsi.

eva1987
7. zář 2016

Moje prdelka Nikolka miluje zeleninu, ale dostala se do obdobi, kdy ji nejede rajce....ale co vzdycky zabere je, kdyz si s ni hraju, povidame si anebo kdyz se koupe ve vane, tak to mi sni uplne vsechno i ty rajcata 🙂 Takze zabalit a krmit 🙂

jajkaz
7. zář 2016

Jsem šťastná, že obě moje děti zeleninu jí - vařenou i syrovou. Není nad to, když chodíme zalévat naši pidi zahrádku a pak pozorovat oba, jak s chutí téměř na místě spucují hrášek, první okurky, rajčátka, kedlubky - přímo ze zahrádky, nic stříkaného 😵 Doufám, že i třeťátko se v tomto "vydaří".
A že jim tak chutná? Myslím, že je to z velké části i o příkladu rodičů. Nestačí jen zeleninku nabídnout. Ale hlavně ukázat, že je mňam, dát si dobrůtku s nimi 🙂

ha_ja
7. zář 2016

Tak náš prcek bude ještě chvilinku na houbách, ale už teď se těším na první příkrmy. Máme zahrádku u domu i na chatě a pěstujeme přes cca 30 druhů ovoce a zeleniny, takže celé léto jíme, co vypěstujeme.🙂 Začneme klasicky mrkví, a pak postupně budeme zkoušet...něco bude chutnat víc, něco míň, ale myslím, že si k tomu postupně najde sám cestu. Jako dítě jsem na tom byla úplně stejně.🙂

alenulkaaa
7. zář 2016

U nas poprve v pondeli mrkvicka a vubec se nelibila, zkousime ale dal, vcera i dnes a je to lepsi a lepsi...lzicky MAM od mrkvi cele oranzove :D na ovoce budeme muset koupit dalsi. MAM je u nas TOP (dudliky, lahvicky, lzicky)! Velka pochvala! 🙂

verunka2292
7. zář 2016

Ahoj 🙂,u nas bude první mrkvicka zítra.Snad bude chutnat a nebudu muset Tomiho přemlouvat.Kasicka mu jede ale moc dobře 🙂,s novou lžičkou by to bylo určitě ještě lepší <3