Čím Vás naposledy překvapilo Vaše děťátko? Co nového umí?

andrea_nutrilon
26. lis 2014

Každodenní pokroky jsou s přibývajícím věkem dítěte, čím dál tím více viditelné. Rozvoj paměti a koncentrace dítěte probíhá silně v období od narození až do 3 let, kdy mozek dítěte je 2x aktivnější než mozek dospělého člověka. Čím Vás naposledy překvapil o Vaše děťátko? Co nového umí?

mon_88017
26. lis 2014

Překvapuje mě denně, kam zas dosáhne a dokáže vlézt. Zařízení domácnosti se pomalu přesouvá do metru a výš, vypadáme jak kdyby nás vykradli trpaslíci, jak trefně poznamenala jedna teta z Koně 😀
Překvapuje mě, kolik náklonnosti dokáže projevit, když se maminka vrátí z wécé 😀
Překvapuje mě každá nová slabika, překvapuje mě vlastně všechno (jsem vyplesklá prvomatka 😀 )

veruska87
26. lis 2014

Taky se připojuji, jsem prvnička a zrovna dvojčátka....a do toho se kluci narodili dřív, takže s Nutrilonem jedeme už dlouho (teď už jsme u normálního a měli jsme Nenatal) a kluci krásně rostou, každý den, mne překvapí, jak krásně si v postýlkách žvatlají, jak se okrádají o hračky (no jo bráchova je prostě lepší), jak se snaží plazit, už se naučili přetáčet na bříško, jak se snaží dělat paci paci...no a pak se nikdo nesmí divit, že já brečím dojetím a můj manžel si ťuká na hlavu při pohledu na mě 😀

andrea_nutrilon
autor
27. lis 2014

@mon_88017 Pěkný den, to vyjádření s trpaslíky je povedené. Děti v tomto období nenechají nic na svém místě, je to fáze objevování 🙂 A je to tak správně.

andrea_nutrilon
autor
27. lis 2014

@veruska87 Obdivuji Vás, jak to zvládáte s dvojčátky, je to dvojnásobek práce. Vaši kluci mají skvělou maminku, klobouk dolů!

latkovkybrno
27. lis 2014

Náš syn mě překvapuje každý den, často a hodně. Právě svou neskutečnou pamětí, řekla bych fotografickou, kdy zaloví vzadu i detail měsíce starý... Naposledy nás šokoval když ukázal na poznávací značku cizího auta během procházky a řekl - tam je šestiúhelník.. My jsme nechápali, bylo to venku za šera.. a pak jsme si všimli ! Značka technické kontroly má tvar šestiúhelníku !! S manželem nám spadla čelist... 🙂

jaja01k
27. lis 2014

Naše děťátko se naučilo používat zuby. Když dostane do pusy lžíci s jídlem, zakousne se do ní a nechce pustit, takže nám teď krmení trvá třikrát déle 😀

zimkova
27. lis 2014

Davídek je úžesný chlapeček. Naučil se telefonovat. Dělá sice jen aaaa, ale někdy to zní jako halooo. Začíná krásně volat na nočník 🙂 Chodí na něj už od 10. měsíců, a až teď si začíná říkat sám. JE to zlatíčko. 🙂

andrea_nutrilon
autor
28. lis 2014

@latkovkybrno To je tedy šikulka. Kolik má chlapeček let?

latkovkybrno
28. lis 2014

@andrea_nutrilon v lednu mu bude 2,5 🙂

andrea_nutrilon
autor
28. lis 2014

@latkovkybrno Klobouk dolů, co vím, tak geometrické tvary se děti učí až ve 2. třídě základní školy!

latkovkybrno
28. lis 2014

@andrea_nutrilon to fakt ?? on už umí i lichoběžník, ovál atd.. učíme se to hrou - vkládačky atd a baví ho to.. hrozně rád se učí nové věci.

socina
28. lis 2014

Malé je 19m. V obchodě jsme nakupovali jogurty a ona jeden držela (co jsem si ho pro sebe vybrala) a opakovala "to je táty, to je táty..." Pak šla doma spát a já ten jogurt snědla, když se probudila a viděla prázdný kelímek, tak se na mě otočila, zamračila se a prstíkem dělala tytytyt a řikala "TO JE TÁTY" 😅
Podařilo se jí doma se vyčůrat na koberec. Já se jí ptám "kdo to byl"? Ona znuděně přišla, koukla a řekla "DĚDA" 😀

latkovkybrno
28. lis 2014

@socina tak ten děda mě pobavil 😀

socina
28. lis 2014

@latkovkybrno : u nás všechno dělá táta s dědou. Čmáraj na postel, čůraj kudy choděj i na panenky malujou. 😠 😀

latkovkybrno
28. lis 2014

@socina super, máte vtipnou holčičku 😉

andrea_nutrilon
autor
28. lis 2014

Milé maminky, ráda bych Vám popřála pohodový a ničím nerušený adventní víkend. V pondělí se na Vás budu opět těšit 🙂
Andrea