Co patří k Vaší tradiční vánoční výzdobě?

pinkorblue_marcela
13. lis 2014

Jsou to věci, které každý rok vytáhnete z krabic nebo máte každý rok jiné dekorace?

katkakiki
14. lis 2014

@pinkorblue_marcela No to by kocourek měl asi radost, ale my zatím žádného nemáme - jsme spíše pejskaři. Jinak klasické věnce a větvičky si zdobím sama... Není to na výstavu, ale mě se to líbí 🙂

mon_88017
14. lis 2014

Zlatý jmelí s červenou mašlí, mosaznej trojramennej svícen s červenejma svíčkama, červenej ubrus a jedlový větvičky na dveřích... Kurňa já už se těšim 😀

amrash
14. lis 2014

U nás jedině živý stromeček, ozdobeny v lidovém duchu - pečeme a zdobíme na nej perníčky, sušíme ovoce (jablka, citrony...), přidáme červené mašle a nějakou tu slaměnou ozdobu. Jinak klasicky jmelí pro štěstí, adventní věnce, věnce na dveřích + tradičně hromada vánočních zvyku u stolu na Štědrý den. Nejde o darky, ale tu neopakovatelnou atmosféru.

glimmer
14. lis 2014

Adventní věnec, vánoční hvězda, jmelí ...

katrinsob
14. lis 2014

Ahoj, u nás nesmí rozhodně chybět vánoční hvězda, věnec na dveřích, adventní věnec na stole, a skoro nonstop zapálená aromalampa. Zrovna minulý týden jsem koupila v DM za neuvěřitelných 15Kč (!!!) olejíček do aromalampy s vůní perníčků. A to je vůně! Na krbu gyrlanda s adventním kalendářem. Dále na stědrovečerní tabuli aranžmá z živých květin. Vše co můžu, tak vytvořím vlastníma rukama, neuvěřitelně se u toho relaxuje a člověk se natěší 🙂
Letos se mi zalíbily přírodní dekorace, viz dřevěný věnec dřevění santové. Na obou se vyřádil přítel s motorovou pilou :D Takže mám doma velkou zásobu dřevěných koleček :D červená a bílá koule je z minulých Vánoc, je z čtverečků organzy zapíchaných do polystirénových koulí.
Snad budou letošní Vánoce pohodové. Už se těším 🙂

lura
16. lis 2014

Andělské zvonění po mojí babičce 🙂

nonacek
16. lis 2014

@pinkorblue_marcela děvčata k vánocům patří neodmyslitene betlém,dit tam to všechno začalo..... 😉
@smisekivuska hezky vanoce😉💙💛💕💟💚💗💜💋
@blahova_andrea
@spygy
@hedusska
@edeltraut
@jika10

hedusska
16. lis 2014

@nonacek to určitě patří, ale opravdu nevim kam bych ho dala a myslim si že by hodně zajímal našeho kocoura..😀 asi jako stromeček, který hned den po vánocích dáváme pryč

edeltraut
16. lis 2014

@nonacek To je pravda 🙂, ale ten u nás každoročně chybí 🙂. Letos to napravíme a s dětmi nějaký vyrobíme 😉

nonacek
16. lis 2014

@hedusska to chápu 😃 😀
@edeltraut Já mam také vyrobeny vlastni prace😆

zvirka
16. lis 2014

Tak já jsem včera pořídila svíčky na adventní věnec, který chci příští víkend se synem udělat. Koupila jsem bílé, takže se hodí ke všemu, dekorace ještě promyslím, ale spíš přírodní. Taky jsem neodolala a vzala zlaté rolničky, tak už jsme je se synkem zavěsili na chodbě. Budeme vyrábět papírová přání pro tety. Pak samozřejmě stromek, máme umělý, ozdoby každý pes jiná ves, ale všechny se nám líbí. Ale proti tchýni jsme ještě slabý odvar 😀 Máme tradici, že každý rok na vánočních trzích přikoupíme jednu ozdobičku, už dva roky vybíral syn, tak letos určitě zase. Taky asi vločky na skleněné dveře, na okna ještě nevím, jestli něco dáme, přece jen 3. patro je dost vysoko. Po Mikuláši napečeme perníky, půlka půjde na stromek. Malý je loni všechny zbaštil a podle mě lepší i hezčí než čokoládová kolekce. Pak nějaké drobnosti, svíčky, díky
@katrinsob za inspiraci, mrknu v DM na tu vůni. Aromalampu míváme taky. No a františky, ale ty manžel nesnáší, tak ty pálím sama nebo se synem. Taky nezapomene zajít na hřbitov s nějakým tím věnečkem a svíčkou, leží mi tam rodiče i prarodiče. Jmelí nám nosí tchýně, no a na víc už si nevzpomenu.

Jinak výzdobu skladujeme ve sklepě, bydlíme v paneláku, ale sklep je slušný, čistý.

jika10
16. lis 2014

@nonacek Jo to patří, to jsem zapomněla, že máme pod stromečkem malý papírový a každý rok jezdíme do Třeště na betlémy 😉

p3tulkaa
16. lis 2014

My vždy měli doma stromeček s ozdobami jako každý rok a světýlky, bylo to nadčasové a vždy to vypadalo dobře 🙂 Dále nesmí chybět jmelí, větvičky, adventní věnec, ozdoby v oknech (bydleli jsme v 7. patře), ale pro mě to znamenalo moc 🙂 Také purpura, vánoční cukroví, a různé vánoční "blbůstky" po domě. Nyní mi ty Vánoce nepřipadají jako kdysi (shon atd.), ale až teď budeme brzy ve třech věřím, že ta pravá vánoční atmosféra přijde 🙂

nonacek
16. lis 2014

@jika10 to je krasne ........ 👍👌

blahova_andrea
16. lis 2014

@nonacek já si tedy betlém dokážu odmyslet úplně v pohodě. nejsem věřící, betlém mi nic neříká. vánoce dokáží být krásnými vánoce i bez betlému. jde o vánočního ducha, náladu, rodinu více spolu, dárky pro děti, krásné zvyky jako krmení zvířátek, pouštění lodiček, domácnost vonící jehličím a vanilkovým cukrem, skořicí...to jsou pro mě vánoce...i bez betlému 😉

nonacek
16. lis 2014

@blahova_andrea nevím tohle nic moc chápu, to je jako kdybych slavila svátek Blanky a přitom žádnou neznám... , ale každý ho názor a věc ☺

blahova_andrea
16. lis 2014

@nonacek vánoce ale slavili i pohané. nemusíš slavit svátek narození někoho na koho nevěříš. můžeš slavit co chceš. pro věřící jsou větším svátkem velikonoce. a ty také slaví i pohané. někdo slaví svátky jara, jiný ježíšovo vzkříšení. není to jedno? důležité jsou úplně jiné věci 😉

nonacek
16. lis 2014

@blahova_andrea ale Já ti nic neodpiram... ani nevivracim........ Každý má svůj názor ! Ty jsis ho řekla,Já také. Hezký vecer☺

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@soleilll Zní to ďábelsky dobře. Jako větší dítě, když jsem mohla zdobit stromeček, taky jsem vytahala všechny krabice a navěšela na stromek prostě všechno. Až později jsem přešla na decentní dřevěné ozdoby. Tak aby to ten stromeček ustál. 😀

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@edeltraut Já myslela, že jít si na stromeček je trestné. Alespoň tak to vždycky říkali ve zprávách, ne? 😉 Mně je to fuk, teta, která má někde v lesích chatu, dělá to samé. 😀 Ve městě si ale člověk neuřeže, protože kde je les, je i spousta "pejskařů" a vsadila bych se, že by nás hned někdo udal. Koukám, že na zdobení a přípravách se podílí celá rodina. Souhlasím, že je to tak hezčí a nesejde na tom, jestli jsou ozdoby letošní nebo loňské. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@kammka To mě dostalo: "...do čeho si kočka nelehne, to pes převrhne." Domácí miláčci jsou nejlepší. Na to, že je máte, ale doma zdobíte hojně. Vánoční ubrus zní dobře. Ten by mi čičina nestáhla tak snadno jako současné prostírky. Už máte jednu rybu doma? V akvárku nebo na zaříznutí? Přiznávám, že rybu vykuchat neumím, takže ani živou nechci. Jednou se nad tím pohoršoval kamarád v Americe, že taková žena není pořádná žena. Když jsem mu řekla, že to taky neumím, nevěděl, jak z toho ven... 😀

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@jika10 To je super nápad to s někým vyměnit a hned mít obměnu zadarmo. Prima. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@aklin Jejda, vždyť už to teď máte takřka dokonalé. Ale větší stom pro větší dary pro větší dítě se taky hodí. 😉

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@katkakiki Tse, když už se hecnu a něco vytvořím, nenechám si to hanět. Je to vždy unikát a nálepka "hand made" dělá všechno dražší. 😀 Stačí si udělat jméno a pak vystavíte a draho prodáte všechno...

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@mon_88017 To je řeč. 😀 Věřím Vám to hned. U Vás do červena. Taky se mi líbí.

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@glimmer Víc než zpráva mě zaujalo 5 dětí. Pak kouknu na Váš profil a koukám, že nejstarší jsou 3 hafíci. Jsem v dobré společnosti. Lidi se zvířatama chápou, že domácí mazel je součástí rodiny a stejně ceněn jako dítě. Není to jen "pes".

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@katrinsob Tééda, to jsou fotky. Všechno vypadá moc dobře. Jak málo stačí k tomu, aby byla krásná dekorace. Chce to ale ten nápad... Vy ho máte. Díky moc, že jste se touto formou podělila. Trochu Vám závidím i ten prostor, který máte doma, ale pak bych zase musela víc uklízet a to není moje oblíbená činnost...

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@lura Moc se mi líbí. Jen jsem nevěděla, že se tomu tak říká. Google ví ale všechno.

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@nonacek Betlém patří k Vánocům, ale pak musím každý rok s někým diskutovat, jestli se to sluší ho jít obdivovat do kostela, když nejsem věřící a přes rok do kostela nepáchnu. Naštěstí je občas i na náměstích, tak nemusím nikoho pohoršovat.

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@zvirka To je hezká tradice přikoupit každý rok jednu ozdobu. Musíte je pak opatrovat, protože kdyby se něco rozbilo, už byste asi kopii nesehnali. Když Vy o těch vůních... musím se podívat, jestli mám ještě ten domeček, do kterého se dávala čajová svíčka a do komínku se kapal vonný olej. Františky mi taky nevoní. Je to na mě příliš intenzivní. Ale každý jsme jiný. 🙂