Jaké máte zkušenosti s praktickými dárečky?

pinkorblue_marcela
17. lis 2014

Mnohé děti oblečení a jiné věci příliš neocení, když je vnímají jako nutnost. Je to u Vás jinak? Dáváte je i přesto, že jste už takovou zkušenost udělali?

lv
17. lis 2014

Moje holčičky jsou parádnice a když dostanou třeba punčošky, nebo pyžamko, jsou i tak rády..samozřejmě převažují dárky pro radost, hračky.

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@lv Neteři jsem kupovala šatičky a tričko a pak brusle. Její maminka říká, že má i z oblečení radost. Bohužel jsem to loni u ní neviděla. Tak jsem mamince napsala, že brusle jsou na narozeniny (v prosinci) a oblečení pod stromeček - od Ježíška. 😀

mandala
17. lis 2014

Dávám pod stromeček i oblečení, aspon toho tam je víc, protože bych musela stejně koupit. Je to ještě pozůstatek výchovy mých rodičů, protože jsem nikdy nic nedostala jen tak... Oblečení jsem dědila a pokud jsem něco potřebovala, bylo to vždy k vánocům, narozeninám apd. Naši žili skromně a i koupě nových kalhot byl pro ně velký výdaj. A já to mám dnes podobně... 🙂

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@mandala Asi je nás víc, co jsme byli nějak vychováváni a říkali jsme si, že u svých dětí to budeme dělat jinak. Je to ale hluboko zakořeněno. 😉 Vaše děti to mají ale určitě minimálně o krapánek lepší, i když nevyhazujete. 🙂

petrajurinova
17. lis 2014

Naše děti dostávají i "měkké" dárky. Malí se mnou často chodí do obchodů a tak kolikrát i sami vidí něco na oblečení (nebo doplňky - čepice, šátky, boty...) co je nadchne a hlásí, že by to moc chtěli, takže když je to aspoň trošku i podle mého vkusu, tak je to vhodný dárek. No a o "víkendové" pubertální dcerce nemá ani smysl v tomhle ohledu mluvit, na jejím seznamu přání pro Ježíška krom elektroniky a kosmetiky nic jiného než supermoderní hadříky není.

nonacek
17. lis 2014

@pinkorblue_marcela užitečný dárky dáváme dětem jako "vedlejší" dárky. Jako z hlavním dárkem (nove boty) jsme totálně pohořeli.. 😲 ale asi to je tam ze máme kluky a pro ty je trestem jsi něco aspoň něco vyzkoušet 😈

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@petrajurinova Nejspíš je to dcerka z předešlého vztahu Vašeho partnera. Většina maminek tady na fóru má zatím malé děti, takže takový úlet nikdo nehlásil. Dnešní generace ale taková je a spousta mladých chce být hrozně "in", ačkoli žijí ještě z peněženky rodičů. Snad i pro ni Ježíšek něco vkusného najde. 😉

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@nonacek To si dokážu živě představit. Bolestivě jste se poučili. 😉 Až to budou boty na lyže nebo snowboard, určitě to bude lepší. 😀

domorodka
21. lis 2014

My dáváme praktické dárky též, aby dítko vědělo, že na světě jsou i důležitější věci než jen hračky...
Určitě z toho nemá radost jako z hraček, to je jasná, ale aby prostě věděl, že je třeba i jiných věcí...
a když má k tomu i něco, po čem toužil, nijak se ho to zle určitě nedotkne - nebo tedy toho našeho caparta 😉

lilibeth
21. lis 2014

Já bych oblečení nebo věci denní potřeby, jako dárek nedávala (pominu-li starší děti, které po tom opravdu touží). Je přece povinností rodičů děti obléknout a poskytnout jim potřebné věci. Dělat z toho dárky mi připadá přinejmenším zvláštní.
Vždycky mi bylo líto kamarádek, které měly měkké dárky pod stromečkem (a radost z nich neměly). Už jako dítěti mi to od jejich rodičů připadalo jako "podpásovka" ... "Chtěla jsi sice Bárbínu, ale potřebuješ svetr, tak jsi dostala svetr. Že máš radost?"

pinkorblue_marcela
autor
22. lis 2014

@domorodka To je fakt. Hlavněže je tam i nějaká hračka. 😉 Ježíšek dobře ví, že by děti bez oblečení umrzly a přišel by "o práci". 😀

pinkorblue_marcela
autor
22. lis 2014

@lilibeth Nechci Vám vyvracet Váš názor, ale nevidím to tak hrozně. Ani neznám nikoho, kdo by dostal výhradně oblečení. Spíš je to "to navíc", co tvoří větší množství a proč vybalování dárků trvá tak dlouho, když už jsou Vánoce a těšení se na ně tak velké. V jiných případech bohužel platí, že peníze nerostou na stromě a každý se "tak dobře" nemá.

domorodka
22. lis 2014

@pinkorblue_marcela 😀 ano 😀 😵

kacenka1979
23. lis 2014

no tak já mám prtě 14 měsíců ...rozum z vánoc ještě nemá ale hračky se mu samo líbí určitě mu nedám pod stromeček ponožky atd....a to ani v budoucnu ale starší děti ocení triko co se jim líbí atd....třeba dcera chce jen oblečení....o ničem jiném ted nemluví 🙂 mladej to má jasný metrový hroch velká tatra na písek kostky tučnák do vody a farma se zvířátky 😎 a dětský mop protože ted uklízí co může celý den tot vše ....a já nic nechci už všechno mám 😀 jen klid hamání cukroví atd.......

kacenka1979
23. lis 2014

jinak pokud chce dítě bundu za 3000 což v pubertě stopro protože musí být in jinak je to špatně tak jí určo nedostane jen tak u nás tedy ne ...bud vánoce narozky nebo zkrátka za něco......kdyby jsme pokaždé dceři koupili co chce tak asi ani nejíme......to je odpověd na názor paní která tu psala že k vánocům oblečení se nedává že je povinnost rodičů dítě obléknout ....tak to nevíte co je puberták v dnešní době....

lilibeth
23. lis 2014

@kacenka1979 Zkuste si někdy přečíst, co jiní píší ... a pak reagovat.

lilibeth
23. lis 2014

@pinkorblue_marcela A proč by vybalován dárků mělo trvat dlouho? To se měří láska nebo nějaké kouzlo vánoc tím, kolik "balíčků" na osobu leží od stromkem nebo kolik minut nám rozbalování zabere? To mi akurát připadá jako učení dětí na to, že aby si vánoce užily musí dostat hromadu dárků, jinak to není ono.

pinkorblue_marcela
autor
23. lis 2014

@lilibeth Ne, nemyslím, že množství čehokoli materiálního o něčem může rozhodnout. Ale na druhou stranu to vidím všude kolem, že od doby, kdy děti vědí, že budou dárečky pod stromečkem, se těší na Vánoce i kvůli těm dárkům. Vždyť sama říkáte, že se dětem mají dávat hračky apod. A pokud děti dostávají dárky na narozeniny, na Vánoce a tím se výčet téměř uzavírá, nevidím ani nemorální, když je tam o nějaký dárek "navíc", pokud to rodinný rozpočet dovoluje. Nic ve zlém. Jen na vysvětlenou...

pinkorblue_marcela
autor
23. lis 2014

@kacenka1979 To jsou hezké dárečky. A nebude to jen hraní, bude to i práce, protože bez práce není cukroví. 😀 Ať máte klidné Vánoce. O cukroví se nejspíš ještě ale musíte postarat sama. Já jsem dnes taky pekla... 😉

kammka
23. lis 2014

osobně jsem nesnášela, když mi rodiče dali pod stromeček oblečení.. byla jsem zvyklá, že jsme tohle kupovaly s mámou společně, to byla šance ovlivnit, co mi koupí, ale když to vzala do svých rukou a koupila nějakou hrůza mikinu, nebo spoďáry..
jenže, co bylo taky tehdy za výběr, že...
dceři dávají měkké dárky babičky, hlavně k narozeninám, má je pralkticky na začátku školního roku, tak ji vlastně vybaví oblečením, teď je v první třídě, tak dostala hezkou teplákovku, kamaše k sukni.. miluje obrázková trička, obrázkové cokoli, třeba i ty spodní kalhotky... ale není to nikdy hlavní dárek, to rozhodně ne.. a abych jí třeba dala pod stromek NĚJAKOU bundu, když bundu zrovna potřebuje, to taky ne.. spíš je to o hezkých tričkách, slušivých sukýnkách.. a třeba takové pastelky, nůžky, fixy nebo nové pero, to je pro naši výtvarnici taky důvod k radosti..
s těmito dárky jsme začali až někdy kolem čtvrtých narozenin, třeba dát dvouletýmu synovi šálu nebo ponožky, to bych neudělala.. přece autíčko za pade je taky dárek a radosti nadělá na dlouho..
dárek prostě musí hlavně potěšit..
někoho by třeba pobouřilo, kdyby dostal od manžela pánvičku nebo papiňák, já bych měla radost, že mně tu někdo poslouchá a ví, co by mi zjednodušilo život.. 🙂

kacenka1979
24. lis 2014

@pinkorblue_marcela jojo děkujeme 😀 zítra do práce a o víkendu hurá na perníčky rohlíčky atd.....zase ten kolotoč pro děti😀 ale mě to baví .....už se těším i když malej to tak uplně vnímat nebude 😎 taky krásný vánoce a to všem 😉

kacenka1979
24. lis 2014

tak dnes mi má dcera oznámila co by chtěla k vánocům ze všeho nejvic....je jí 15...prý pěkného hodného kluka co jí dá velkýho plyšového medvěda....tak nevím jestli jí zabít či co? 😀