Kdy smí Vaše děti rozbalit dárky?

pinkorblue_marcela
19. lis 2014

My je vybalujeme až po štědrovečerní večeři, ale znám i ty, kteří nejdřív rozbalí dárky, aby se pak "v klidu" najedli. 😉

jarunkaxyz1
19. lis 2014

Rozhodně po večeři, vždyť to je na tom super - sváteční atmosféra při večeři, chvíle napětí, učení se trpělivosti, těšení.....

andelka
19. lis 2014

@pinkorblue_marcela my vždycky napřed večeři. Klidně už v 17h, pak ke stromečku, aby byl čas všechno porozbalovat a pohrát si, než bude pohádka a půjde se spát. Kdyby se dárky rozdávaly předtím, myslím že by na jídlo už nebyl ani čas ani chuť (hlavně u dětí).

chroustinka
19. lis 2014

jelikož Ježíšek nosí dárky ve chvíli kdy večeříme tak až po večeři 🙂 před večeří je pod stromečkem pusto prázdno 🙂

happylenulka
19. lis 2014

my od mala vždy po večeři.... a večeře nesměla být dřív, dokud nebyla vidět první hvězda... jako malí jsme jedli třeba o půl paté, čím jsme byli starší, tak jsme nadílku oddalovali a poslední vánoce s rodiči jsme začali s rozbalováním až po 19h ;)
to těšení je stejně nejlepší.... dárky se rozbalí za chvíli a pak čekáš zas celý rok...

hanih
19. lis 2014

My ještě děti nemáme, teprve se snažíme, ale tahle otázka ve mě vzbudila vzpomínky na dětství. Rozbalovali jsme až po hooodně dlouhé večeři. My jsme s bráchou do sebe naházeli klobásu a salát a už bychom šli, ale tatínek si v klidu a pomaloučku vychutnával kapříka, pak si dal ještě klobásku, my s bráchou natěšení a napjatí jak struny... jakmile táta dojedl, už jsme se chtěli hrnout do obýváku, ale taťka si ještě mamce řekl o kafíčko a že rozbalovat se půjde až potom 🙂 Nutno říct, že kafíčko nikdy neprošlo, protože to už bylo moc natahování i na mamku. No a pak nakoukl do obýváku a vrátil se s tím, že tam ještě Ježíšek nebyl, tak se chvíli muselo čekat, pak se to zkoušelo znovu... 🙂 S bráchou na to oba moc rádi vzpomínáme, taťkovo zdržování bylo jednou z hlavních vánočních tradic a dělal to, i když jsme už byli velcí. Byla u toho docela legrace... 🙂

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@jarunkaxyz1 My s bráchou jsme to tak taky měli a nebyl to problém. Náš kluk ale jídlo shltá, aby už to bylo. Bohužel pro něj já jím pomalu. 😀

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@andelka Ano, pohádka musí být. A k večeři se může s první hvězdičkou. Alespoň tak to znám sama. Asi máte pravdu, že přes samé hračky by děti přešel hlad. 😉

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@chroustinka Teda vy máte nějakého osobního protekčního Ježíška, že se staví vždycky při večeři. 😀 Chápu, že při takovém časování se vybaluje až po jídle. 🙂

pavlapl
19. lis 2014

Po večeři.

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@happylenulka "dárky se rozbalí za chvíli a pak čekáš zas celý rok... " 😀 Ještěže jsem to tak nikdy nevnímala. Přeci jen je s čím novým si hrát a co nového tvořit a něco pěkného oblékat, co ještě není okoukané...

chroustinka
19. lis 2014

@pinkorblue_marcela taky nevim jak to dela a jak nam to dlouho vydrzi nez to decka prokouknout 🙂 ale tak nasi to delavali stejne a bylo to fajn 🙂

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@hanih Díky, že jste se podělila o tuto nádhernou tradici. Vzpomínáte s úsměvem, takže všechno v pořádku a nikdo nemá šrámy na duši. 😉

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@pavlapl Díky za přispění "do ankety". Zatím vyhrává "po večeři".

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@chroustinka Když je to tradice, tak to musí fungovat. 😅

betelgeuzz
19. lis 2014

Po večeři, dřív tam ani žádné nejsou 🙂

terkaz
19. lis 2014

U nas take po veceri 🙂

anetka1701
19. lis 2014

U nás taky po večeři 🙂 ale je fakt, že večeříme fakt brzo :o) Ono to je i tím, že by holky dlouho nevydrželi vzhůru...

andelka
19. lis 2014

@pinkorblue_marcela jj, a první hvězdička je v zimě brzo, už kolem 16h. A děti jsou malé, ty už by pak nejedly, rozptylovaly by je předchozí události. Takže pěkně večeře, zvoneček, dárečky a pohádka. 🙂

jaja01k
19. lis 2014

Já jsem z domova zvyklá, že se rozbaluje až po večeři. U manžela v rodině se zase nejdřív rozbalují dárky, až pak je večeře. Dohodli jsme se, že u nás zavedeme systém rozbalování po večeři 🙂

lucifereeek
19. lis 2014

Určitě po večeři, měli jsme to tak doma a myslím si že je to i lepší, dítě se nají a těší se na dárky, a pak si může hrát jak dlouho chce, pochybuju, že by šlo pak dobrovolně k večeři, když bude mít něco nového a nebude to chtít opustit - aspoň u těch malých dětí.

kammka
19. lis 2014

po večeři.. pak se musí uklidit ze stolu, děti půjdou s tátou na chvíli na vzduch, spálí pár prskavek, dojdou na náves k rybníčku pozdravit ovečky a zpátky jsou tak akorát.. u našich to bylo tak, že jsme po jídle šly se sestrou do pokoje, ale samo jsme nevydržely a seděly na schodech a poslouchaly, jak dole v obýváku vržou dvířka od skříněk... 🙂 🙂 🙂 proto se u nás chodí ven, aby to tajemné vydrželo dětem co nejdéle .-)

verunkaw
19. lis 2014

U nás se rozbaluje až kolem 18:30 po večeři 🙂 Jsem zvyklá z domova z dětství tak to učím i naše děti 🙂

castava
19. lis 2014

@happylenulka Jo, tak s tou hvězdou jsme to měli doma také. I když je to kolem 17.hod. tak než jsme se všichni sešli, u stolu se pomodlili a v klidu povečeřeli. Rozbalovat dárky jsme chodili kolem 18.hod. Čím jsme byli starší, tak se nám ten čas také posouval. Dnes už nežiji u rodičů a mám svou rodinu ale tento zvyk dodržujeme i s manželem. Každý jsme si z domu donesli něco, co dodržujeme do dnes. Po rozbalení dárků dáme echo našim rodičům, kteří se staví a spolu se díváme večer na štědrovečerní pohádku a užíváme si atmosféru večera na kterou se celý rok těšíme.

mibar
19. lis 2014

U nas se dodrzoval zvyk,ze se cely den nesmelo svitit,aby se nevyplasil Jezisek.Ke stolu se zasedlo s prvnim rosvicenim okna u nejakych sousedu,to znamenalo,ze u nich uz Jezisek byl. Darky jsme take rozbalili po veceri,po dlouheee napinave veceri 🙂

zzuzinda
19. lis 2014

I u nás se dárky rozbalují po večeři. Máme stromek ve stejné místnosti jako stůl, takže po večeři jdeme s dětmi do vedlejšího pokoje, já ještě porovnám stůl, uklidím talíře, jdu k dětem a pak musím ještě něco dodělat a pak se mi chce hrozně na záchod a ve chvíli, kdy jsem na záchodě, tak z pokoje ječí děti, že za oknem už určitě byl ježíšek a já ho ZASE propásla, tak utíkám k nim a ve chvíli, kdy tam dojdu, tak zazvoní zvoneček a já hrozná osoba zase prpásla ježíška 🙂 Vloni jsme tu měli šváru a to bylo ještě zábavnější, on toho ježíška vyhlížej ještě intenzivněji než děti 🙂 A fakt ho zahllídli, v protějším okně to modře svítilo a zhasínalo 🙂 I když jsem byla malá, tak to bylo podobné. Taky jsme se navečeřeli a šli na zápraží vyhlížet, jestli tam ježíšek není. A táta vždycky při večeři ježíška za oknem zahlédl a to bylo k vzteku, protože já seděla zády k oknu a nikdy jsem to nestihla. A pak šel táta na záchod a taky propásnul ježíška, vrátil se se zvoněním 🙂

domorodka
21. lis 2014

Prý "v klidu" 😀 😀 tak to je vtipné 🙂 nu, my klasicky po večeři 🙂

ladynana
21. lis 2014

Přece, až zazvoní Ježíšek. A ten chodí zásadně, když se večeří, aby ho nikdo nevyrušil. A propó, taky mívám ten večer střevní problémy. 😀

paulie
21. lis 2014

My to máme jinak 😀 Vzhledem k netrpělivosti všech a tomu, že jsou ještě malí, jsme zavedli návštěvu Ježíška po obědě ... než se nastrojí do šatiček a parádního oblečení, záhadně se ozve z obýváku cinkání zvonečku a jdeme společně ke stromečku 🙂
Děti si celé odpoledne vyhrají, večer si dají večeři a celí šťastní jdou spát ... 😀
Ale je pravda, že každý rok si povídáme o tom, jak má Ježíšek během odpoledne mooooc práce a aby to všechno stihl, tak musí začít už po obědě nadělovat těm nejmenším 🙂 Těm starším naděluje později a velkým dětem až po večeři ... čím je nenápadně směřujeme k budoucí "povečeřové" tradici 🙂

magdalenax
21. lis 2014

Vzpomínám a podotýkám velmi ráda, když jsem byla malá. Tatínek v noci přenesl televizi k nám do pokojíku, abychom se mohli všichni dívat na pohádky (tenkrát těch vícero televizí v rodinách nebylo). Rodiče zdobili stromeček v noci z 23 na 24, obývák byl celý den zamčený. Oběd, procházka, když se setmělo, tatínek našel časovou skulinku na rozvícení stromečku, aby Ježíšek trefil. No a po večeři se sklidilo nádobí, přičem tatínek měl samozřejmě pod kontrolou čas a v obýváku zazvonil budík. Bylo to skutečně krásné, protože nejen dárky, ale i ten stromeček, který jsme mívali živý byl velkým překvapením. No, a co mám rodinu, traduji to podobně, až na ten zamčený obývák v posledních letech nemáme tuto možnost vzhledem k situování bytu

jannka15
21. lis 2014

Po večeři, dřív tam přece žádné nejsou 🙂