Na co se těšíte o Vánocích nejvíc?

pinkorblue_marcela
11. lis 2014

Já bych to asi shrnula slovem vánoční atmosféra. Na té se musím aktivně podílet, protože sama se nevytvoří. Teď už řeším problém se stromečkem, který podle mě k tomu patří, ale přítel nechce... ☹

lilithka
13. lis 2014

Já se letos strašně těším na všechno. Dokonce i na předvánoční "úklid" 😀 Už začínám. Na pečení cukroví, koledy a štědrý den, kdy se sejdem u mých rodičů, přijede babička, budem smažit kapra, děti se budou pořád ptát, kdy UŽ 😀 Pak zdlábnem kapra, přijede sestra s rodinou a pujdem ke stromečku. No a u stromečku se nejvíc těším na ty rozzářené očička dětí ,až budou rozbalovat dárky. Já už se letos jaksi nemůžu dočkat. Tak jsem to snad ještě neměla. Asi hormoooony 🙂

ladyhacek
13. lis 2014

@pinkorblue_marcela to víš že jo za ta léta si už zvykla, myslím, že kdybychom nic nevymysleli tak by byla smutná, ale je to čím dál víc těžší něco vymýšlet 🙂

pinkorblue_marcela
autor
13. lis 2014

@elvira No Vy jste toho vyjmenovala. Ale všechno tam zapadá. Taky jsem chodívala na hřbitov. Tady poblíž ale nikdo "neodpočívá".

pinkorblue_marcela
autor
13. lis 2014

@lilithka To budou určitě hormony. 😀 Máte to dobře zařízené. Dárky až přijede sestra, takže za to může sestra a děti můžou vyhlížet z okna. 😉 Ať Vám to těšení vydrží.

domorodka
18. lis 2014

Já se nejvíc těším vždy na atmosféru, na vyrábění dekorací a zdobení perníčků, na radost v očích obdarovaných a na tu vánoční vůni odešad - vůně stromku 😵 ta je asi nejvánočnější vůně ze všech 🙂 a pak vůně cukroví, vánočního čaje, skořice, hřebíčku a mandarinek (kdykoli v roce ucítím čerstvě rozloupnutou mandarinku - tak mám Vánoce 😀 )
Na dárky bych se ráda těšila, ale jaksi už dostávám v posledních letech víceméně "jen" ty peníze ☹ což je taky fain, ale to překvapení mi chybí... ... ... postrádá to pak to pohádkové kouzlo...

No a těšila bych se i na to cukroví... ale letos zas nebudu moct kvůli alergiím dcerky... leda bych stihla napéct z toho, co můžeme, ale to právě nevím, zda budu stíhat 😅
na perníčky si musím udělat čas, ale bohužel kvůli synově alergii je nebudu moct nazdobit bílkem... tak budem poprvé zkoušet citrónovou polevu... tak se také těším na to, že synek bude moct zas nazdobené perníčky 🙂

a také se moc těším na rodinné návštěvy, když se tolika nevidíme... 😵

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@domorodka No vidíte, kolik jste si toho našla i přesto, že to máte kvůli alergiím dětí stížené. To by pro mě bylo taky těžké, když mám ráda cukroví, ho připravovat a pak si nemoct dát. Ještěže smíte aspoň mandarinky. 😉 Uvidíte, jak Vám návštěvy pochválí citronovou polevu na perníčkách a příští rok už nebudete sama, kdo je tak bude zdobit. 😀

edeltraut
19. lis 2014

My se těšíme hlavně na společně strávený čas - manžel je v době prázdnin doma, tak jsme všichni pohromadě, pečeme cukroví, dojdeme pro stromek, objedeme příbuzné a známé a máme na sebe trochu víc času - během roku je to u nás dost hektické.... k zaměstnání máme hospodářství, takže se doma scházíme většinou až pozdě večer 🙂. Děti mi během celého adventu pomáhají péct cukroví, vyrábějí výzdobu, děláme věnce.... chodíme na procházky a nosíme do lesa zvířátkům něco k snědku 🙂. Jen koledy u nás moc nefrčí, já je dětem pouštím, ale jakmile přijde tatínek, tak to vypíná, protože to prý nemůže poslouchat 😀.

pinkorblue_marcela
autor
22. lis 2014

@edeltraut To budou určitě hezké Vánoce. Mít takové šikulky doma... Ani nechci věřit, že máte k zaměstnání hospodářství. Takové nasazení. Vím, že jsem líná veš a že by se dalo zvládnout za den víc a nevymlouvat se, že jsem byla celý den v práci, ale nakonec mi to "stačí". A Vy stíháte všechno, co jiní smrtelníci. Máte můj obdiv. Tatínka chápu. Nesnášela jsem koledy na Radiožurnálu při štědrovečerní večeři. To ale vládla moje mamka, takže jsem mohla říkat, co jsem chtěla...

edeltraut
23. lis 2014

@pinkorblue_marcela 🙂 JJ, je to občas náročné a na "palici", ale nás to baví 🙂 a jako bonus dáváme dětem jídlo o kterém víme, že je "bio" 🙂.
Koledy já můžu, mně to nastartuje tu správnou atmosféru, ale kvůli tatínkovi je vypínáme... 🙂

marecek4
23. lis 2014

tak já se těším až děti rozbalí dárky,postupem času teda se u velkých stávají dárky víc a víc praktickými,ale i tak se občas podaří překvapit,ale po včerejšku vím,že malý bude mít překvapení hooodně veliký,pořád sleduje na yutubku nějaké pohádky a reklamy a že by chtěl tohle a tamto-kdyby jsme mu měli splnit a koupit všecko oč si řekne tak si musíme pořídit nafukovací dům a byla by tu hračkárna,ale pořád se vracel k autíčkům co mění barvu ve vodě-jenže tam to byl teda Blesk-mezi u nás prodávanýma Bleskama jsem ho nenašla,ale kamarádka mě navedla a máme hot whels atodráhu s měnícím se autíčkem jako velké překvápko 😀
a jinak celá vánoční těšící atmosféra,pohádky-sice předtím poněkud hektické,ale pak to snad stojí za to,dětské rozzářené oči u stromečku a člověk je pak tak nějak naměkko 🙂

palomitacheca
23. lis 2014

Tesim se hlavne na reakci deti, protoze letos uz to bude vic vnimat i dcera. A jsem strasne zvedava na reakci manzela, az mu predam darek specialne jen pro nej (teda za predpokladu, ze miminko bude spolupracovat a budu mu mit co dat 😀 ).
Vanoce mam uz od malicka moc rada, ale s detmi je to mnohem kouzelnejsi 🙂

nuninove
23. lis 2014

tak ja se tesim na tu atmosferu, na cukrovi, na salat a rizek, na vyzdobu a svetlyka, na vuni vanoc i na ten uklid :D nejvic se ale tesim na to ze vanoce stravim se svou rodinou a uplne nejvic se tesim na to jak to bude prozivat syn 🙂 loni byl jeste maly takze to moc nevnimal a tesne pred vanoci nas propousteli z nemocnice takze to bylo takove ve stresu ale letos uz to budou ty prave vanoce se vsim vsudy 🙂 a stoprocentne pocitam s tim ze si dojetim poplacu az pujdeme ke stromecku a syn bude rozbalovat darecky 🙂

lorrelai
23. lis 2014

Já toho mám letos strašně moc na těšení...Za týden se stěhujeme do nového domu, chci to tam hned vyvonět pečením vánočního cukroví a čerstvou adventní výzdobou a hlavně se nám za ani ne tři týdny narodí miminko, tak doufám, že už na štědrý den budeme všichni doma spolu jako rodina a budeme se dívat na ten náš poklad a sedět v klidné pohodě u vánočního stromečku...
Kouzlo vánoc miluju už od dětství a věřím, že mě to nikdy neomrzí! 😉

benjik
23. lis 2014

Já se těším na první vánoční čas v pěti. Budou to první vánoce naší nejmenší a 2,5letý syn bude konečně také pořádně vnímat-loni ho zajímalo jen jídlo.No a u pětileté dcerky to budou možná poslední vánoce,kdy opravdu věří na Ježíška-počítám,že příští rok ji asi kamarádi ve školce nebo škole uvedou v pochyby. Ono celkově se nejvíc těším na vnímání vánoc očima dětí.Doteď si přesně vybavím,jak předloni dcera zvědavě před večeří div nelezla pod stromek,jestli tam už Ježíšek nebyl.

dorkaa
23. lis 2014

Nejvíc se těším na to, až bude náš Adámek rozbalovat dárečky a budou nám u toho hrát vánoční koledy. Už je z něho takový chytrý prďolka a k tomu ta vánoční atmosféra, světýlka apod... no, už se nemůžeme dočkat.

luca16
23. lis 2014

Nemůžu se dočkat až si rozsvítím vánoční stromeček, uvařím teplý čajík s medem, před sebe položím mísu s výborným vánočním cukrovím, kouknu na manžela a společně pohladíme toho našeho drobečka v bříšku s myšlenkou, že za měsíc už budeme rodina...