Na co se těšíte o Vánocích nejvíc?

pinkorblue_marcela
11. lis 2014

Já bych to asi shrnula slovem vánoční atmosféra. Na té se musím aktivně podílet, protože sama se nevytvoří. Teď už řeším problém se stromečkem, který podle mě k tomu patří, ale přítel nechce... ☹

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2014

@lamarika Nikdy jsem si nebyla jistá, jestli bych dávala být bez manžela/partnera, tím spíš, pokud už má člověk děti. Je skvělé slyšet, že to funguje a vnímáte to pozitivně.

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2014

@beditha Vy máte taky manžela jen na Vánoce? Hmm, silné a statečné ženy. Tak se nechte rozmazlovat a práci přenechte jiným, aby se Vám to hezky zhojilo. Ať operace proběhne hladce a rodina a Vánoce to vyzdraví.

aklin
12. lis 2014

@pinkorblue_marcela to je pravda.

sariky
12. lis 2014

Ze s nami bude manzel cely den doma a tyden v kuse.

1velrybka
12. lis 2014

@pinkorblue_marcela Já je chápu 🙂 Jeden rok už manželova mamka říkala, že by přišla (brácha by přišel hned, ale zas nenechá mamku samotnou samozřejmě), ale pak si to rozmyslela. Spíš jsem to brala tak, aby nemuseli být sami jen oni dva. Jsem ráda, když jsme všichni pohromadě. Skoro každou sobotu nebo neděli chodí manželova mamka na návštevu k našim (my tam jsme samozřejmě také). A co Silvestr? Jak ho slavíte? Jste doma s dětmi nebo něco podniknete?

nita1984
12. lis 2014

Asi budu za necitu, ale já se z Vánoc nejvíc těším na to, až bude po nich... 🙄

texetka
12. lis 2014

Vánoce mám děsně ráda. Už ted mám polovinu dárků nakoupených, zbytek vymyšlené. Poklízím tak nějak postupně - ty práce, co se dělají jen několikrát do roka ( úklid za skříněmi a podobně ) .
Jak začne adevent vytáhnu světýlka, věnec a nazdobím byt.
A pak už jen lenošíme, odpočíváme a venujeme se sami sobě. Do obchodů už nepáchneme s vyjímkou rychlonákupů na jídlo.
Ob rok se scházíme celá rodina u nás , takže chystám, dělám jídla, cukroví a děsně mě to baví 🙂

punkzuza
12. lis 2014

@pinkorblue_marcela no já to tak právě měla každý rok a pak jsem byla ráda že jsem zasedla k večeři.Letos si to chci vážně užít (no užít 😀 sedět,koukat na pohádky,jíst cukroví,chodit na procházky s rodinou 🙂 ) Chci poprvé od doby co nejsem dítě mít na Vánoce opravdu klid 😉

verunka_korunka
12. lis 2014

Letos se asi nejvíc těším na klid a pohodu... Na pláži s koktejlem v ruce B-) (náhrada za zamlkle těhotenství a příjemnější čekání na snažení)

libara
12. lis 2014

Na 25.12....to je pro mě nejoblíbenější den v roce. Všechno hotovo, šťastné děti plné dojmů z dárků, krásná atmosféra a jediné co "musím" je osmažit čerstvé řízky....no prostě paráda užívat si krásný stromeček protože vánoce miluju!!! 😀

beditha
12. lis 2014

@pinkorblue_marcela Děkuji za přání. Ona ta absence můžů má i svoje výhody (např večer klid pro sebe🙂

weru88
12. lis 2014

Miluji Vánoční atmosféru. Koledy, výzdoba 🙂 ale nejvíce se těším na salát a vinnou klobásu. Mňam 😀

mon_88017
12. lis 2014

@pinkorblue_marcela medvědy tu sice nemáme, ale divočina je tu pořádná a do civilizace daleko 😉

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2014

@1velrybka To je prima, jak se scházíte. Naše rodina tak pohromadě nedrží. Pravda, taky se moc nesnažím... Na Silvestra nic neplánuji. 31.12. jdu na 4 hodiny do práce, 1.1. volno a v pátek do práce. Ale ani jindy jsem na Silvestra moc nedala. Tyto "oficiální" programy s přijetím šampaňským, pět chodů jídla a společný přípitek nebo něco podobného mě ničím neoslovují. Mnohem hezčí program je zajet na chatu ke kamarádům, zase se vidět, hrát hry, společně nachystat chlebíčky a jiné pochutiny, o půlnoci nějaká pusa. 😅

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2014

@nita1984 Taky názor. A už máte jeden lajk. Každý prožívá něco jiného. Asi máte smůlu, že zrovna Vánoce trvají déle než jiné svátky. Snad Vám to příliš neleze na nervy... a jak my se tu rozplýváme taky ne...

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2014

@texetka Nádhera, že se v tom tak vyžíváte a vítáte extra práci, když se Vás sejde kopa. Ale dokud ostatní chodí, dávají Vám na jevo, že se jim u Vás líbí. To je "odměna pro Vás". 😵

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2014

@verunka_korunka Kam vyrážíte? Letenky okolo Vánoc jsou tak notoricky drahé. Držíme pěsti, aby se Vám to tam povedlo, pokud tam ještě nebudete "v tom".

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2014

@beditha To mi přijde úsměvné. Já ten klid mám i tak, když chci. Pošlu ho k počítači a za chvíli o něm nevím. 😀

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2014

@weru88 To jsem se zase něco dozvěděla z Wikipedie. Hlavně se mi nesmějte, že jsem takový neznalec:

Vinná klobása je tradiční česká uzenina, příbuzná bavorské bílé klobáse. Vyrábí se z vepřového, někdy i telecího masa, které se jemně umele, přidají se rohlíky namočené v mléce, bílé víno, muškátový květ a citrónová kůra. Hmota se naplní do přírodního střívka. Klobásy nejsou tepelně opracované, proto se musejí co nejdříve zkonzumovat. Nejčastěji se stočí do spirály, která se zajistí špejlí a opeče na rozpáleném tuku. Protože vznikne červené kolo připomínající Slunce, bývá vinná klobása tradičním vánočním jídlem jako oslava slunovratu.

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2014

@mon_88017 Po pohledu na to poslední zvíře, co jste kuchala, Vám to věřím. To bych nechala na přítele...

weru88
12. lis 2014

@pinkorblue_marcela nn. To já se nesměju. Ale jestli jste vinnou klobásu nejedla,tak doporučuji 🙂 mě moc chutná 🙂 nejlepší je přímo od řezníka. Z obchodu nejsou moc dobré 🙂

ladyhacek
12. lis 2014

Ze všeho nejvíce se těším na předávání dárku mojí mamince. Každý rok vymyslíme nějaký ten vtípek a čekáme na reakci.
tady jsou příklady: strouhanka s fotkou rohliku > puzzle, velká krabice a v ní lísteček možná příště, krabice od značkové sady hrnců a v ní dětský plastový hrnec (hrnce byly schované bokem), strašili jsme jí s pejskem a naplnili náš starý pytel od psího žrádla zabalili a i s kousátkama pro psa > ta byla opravdu v šoku nevěděla co si má myslet, nebo nový mobil takže zase jen krabice s plastovým mobilem, a můj nejoblíbenější chtěla novou kabelku tak jsem vzala pytel na odpadky upravila ho, vycpala, připevnila šňůrku a přilepila nápis Gucci.

Letos? Chce kávu (má vlastní mlýnek) tak jí mimo jiné koupíme rostlinku kávovníku aby si kávu mohla vypěstovat 🙂

verunka_korunka
12. lis 2014

@pinkorblue_marcela letenky byly ok, kupovali jsme je před měsícem. Thajako a Kambodža. Těhotná 100% nebudu... Třetí porevizní MS přijde někdy kolem vánoc, takže ovulace bude až po příletu ☹ kdyby se to zrychlilo, tak bych se nezlobila... Čekání mě vytáčí a v lednu to bude rok co se snažíme... A všechny kamarádky, kamarádi a sestrenice mají děti čerstvě narozené a já mám z toho depku, že se to příště zase posere ☹

1velrybka
12. lis 2014

@pinkorblue_marcela S tím Silvestrem to máme podobně. Dřív jsme bývali s kamarády, poslední roky většinou s našima a vystačili jsme si s pár chlebíčky 🙂

texetka
13. lis 2014

@pinkorblue_marcela
Přesně tak. Navíc nejhezčí dárek je to, že jsme spolu a zdraví. Děsím se, kdy přibude další prázdná židle ☹
Moc z rodiny už mi nezbylo, takže si asi o to víc vážíme těch, co mi ještě zůstali .

texetka
13. lis 2014

@ladyhacek
to je paráda! díky za nápad. Asi takhle vypeču manžela 🙂

pinkorblue_marcela
autor
13. lis 2014

@ladyhacek Ten letošní dárek se mi líbí, i když bych si to kafe šla koupit do obchodu, než to vlastní vypěstuju. 😀 Doufám, že Vás už maminka má prokouklé a má dobrý smysl pro humor...

pinkorblue_marcela
autor
13. lis 2014

@verunka_korunka Buďte silná. Vaše píle bude určitě oceněna. Je jasné, že to nemáte lehké, když se v okolí rodí děti jak mávnutím proutkem. Na dovolené je nebudete mít na očích, přijdete na jiné myšlenky. Nevyčítejte si, že jste na vině. Matka příroda Vám nadrobila, ale máte podporu manžela a společně to zvládnete. Všechno dopadne dobře jako v pohádce.

pinkorblue_marcela
autor
13. lis 2014

@1velrybka Díky za podporu. Někdy mám pocit, že lidi něco dělají, aby něco dělali, protože po Vánocích a Silvestru se ptá každý každého. Když se ale člověk s rodinou cítí nejlíp, proč si neužít vzájemnou blízkost a pohodu.

elvira
13. lis 2014

Těším se na stromeček, na návštěvu u rodiny, na rozzářené oči syna, na to překvapení, až bude rozbalovat dárky, na procházky, na spaní, jak dlouho budu chtít, na dlouhé snídaně všichni spolu, na pohádky, na rozsvěcování betlému...je toho moc, vlastně se těším na všechno - nakonec i naše štěpánské zapalování svíčky na hřbitově už má po letech to svoje kouzlo. 😉
Hlavní je nenechat se strhnout k šílenství. 😀