Při jakých příležitostech kupujete dětem dárky kromě Vánoc?

pinkorblue_marcela
10. lis 2014

Někteří dávají dárky na svátek dítěte, na narozeniny... jiní prostě jen tak, když něco hezkého objeví a nemusí to být při nějaké příležitosti. Jak to máte Vy?

kamino
10. lis 2014

@pinkorblue_marcela my nakupujeme minimálně, máme pravidlo jednoho dárku, ale od každého, takže jeden od nás, jeden od tchánovcu.. Ovšem, např teď je zamilovaný do takové garáže na auta, tak jsem mu ji pořídila už teď, nechci čekat do Vánoc.. Takže jak kdy, záleží na okolnostech..

ange_de_la_morte
10. lis 2014

vánoce, svátek, narozeniny, jinak dárky jako takové ne ... občas ale něco dostane i jen tak , před 3 dny manžel koupil malému dětský stan na doma. Nemám problém občas něco koupit, ale ani nebudeme fungovat na principu - když budeš hodný, něco ti koupím, to ani náhodou..... I my si občas uděláme radost, během roku, tak nevidím důvod nekoupit něco i malému - ale náš syn má obrovskou radost i z toho že dostane omalovánku nebo i menší ,,blbost,, takže tak asi ..... jinak babičky, dedečcci nosí ovoce, polystyreny, apod. občas něco malého, ale rozhodně ne vždy - nechceme aby si syn zvykl že když přišla návštěva tak něco dostane

lamarika
10. lis 2014

@pinkorblue_marcela takové ty velké dárky, které jsou vyloženě vysněné, na narozeniny nebo Vánoce. K svátku jen nějakou drobnost. Jinak ty drobnější "dárky" co si děti též přejí a nebo mi padnou do oka, jen tak kdy mě napadne 🙂

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@ange_de_la_morte To se mi líbí, že dítě nemá být zvyklé, že když přijde návštěva, má něco dítěti donést. Znám totiž rodiče, kteří se pohoršují nad tím, že někdo přijde bez dárku pro jejich drobečka. Souhlasím s tím, že i drobnost potěší. Vidím, že Vaše dětí jedí zdravě. 😉 Ať jim to vydrží.

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@lamarika Myslím, že nějaký dárek tuhle a támhle je lepší varianta, než na Vánoce kupa dárků. Možná to je ale moje stigma z dětství, protože my během roku nedostávali téměř nic - až na naprosté nutnosti - a vánoční strom byl zavalen. A pak můj starší brácha přišel s nápadem každý rok dárky zapisovat a počítat a další rok jsme hodnotili, který rok byl "lepší". 😕

berynka
10. lis 2014

narozeniny, svátek, Vánoce, babička občas koupí maličkost na dovolené nebo na výletě. Starší dcera si vybere něco za dobré vysvědčení. To je vše 😉 .

lennnia
10. lis 2014

svátek, narozeniny, Mikuláš, Vánoce, Den dětí, Velikonoce a pak náhodně - když se mi něco líbí anebo dárky dětem kupujeme společně ku příležitosti narození miminka 🙂

lamarika
10. lis 2014

@pinkorblue_marcela který byl "lepší" 😀 on ten stromeček je stejně každý rok zahlcen dárkama, protože když se sejdou od celé rodiny, tak toho je mraky. A to necháváme nějaké dárečky u babiček a dědečků aby děti nebyly zklamané, že tam nic nenašly

nonacek
10. lis 2014

@pinkorblue_marcela Velké neboli dražší dárky pod stromeček..... a male dárky za odměnu. příklad když jsi opravis známku z... tak ti to koupim,většinou se jedna o maličkost třeba DVD , hra do pc.. vse tak kolem 200kc. ale klukovi je deset let tak ta přání nejsou tak pro mne finančne narocna,ale jestli to delame dobře to nevím,je fakt že ta odměna je pro něj motivaci něco zlepšit...... a na druhou stranu bez odměny se nic nelepší ,i když přitel tvrdit,že je to dobry postup,ze se aspoň naučí ze vse se dela za něco a pro něco.. tak uvidíme.

pavlapl
10. lis 2014

My kupujeme k narozeninám, k vánocům, za vysvědčení a k svátku jenom drobnost.

mafeska
10. lis 2014

Svátek, narozeniny a Vánoce. Během roku dcerka dostává hračky z lásky vyrobené od maminky 🙂

zuzisu
10. lis 2014

Veľké, vytúžené budú k Vianociam a k narodeninám.. tie drobnejejšie pre radost 🙂 kedykoľvek ...

tkanicka
10. lis 2014

Dárky dáváme od Ježíška, k narozeninám a svátku, ale jinak čas od času dostanou děti něco i jen tak, ale není to bráno jako formou dárku. My si taky s manželem kupujeme věci i během roku a neříkáme tomu dárek.

kikimaruska
10. lis 2014

Narozeniny, svátek, Vánoce a případně nějaká velká událost mimo. Hodně ale ted rozmýšlíme, jelikož mladší má spousty hraček po starším a mají dohromady, tak co vybrat, aby malej měl radost a přitom jsme nebyli zavaleni hračkama. Nějaké maličkosti nebo naučnou praktickou věc ale dáváme kdykoliv během roku, když by se aktuálně využila a byla potřebná(třeba synovi na učení pro přípravu do školy). Jen velké a drahé věci jsou kupovány cíleně (kolo, odrážedlo, velké hračky na zahradu, ,autodráha atp).

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@lennnia To je myslím takový ten klasický seznam, i když Den dětí bych asi opomněla. To se mají děti dobře. A narození mimi je určitě ten svátek největší. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@berynka Já bych skoro řekla, že i k Mikuláši něco dáváte, ale protože to asi nejsou takové ty typické věcné dárky, ale ovoce (nebo uhlí 😝), nemáme to v té škatulce dávání dárků. Mám pravdu nebo ne?

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@lamarika To je pravda, jak je to od všech, je předsevzetí umírněnosti zase "v tahu". Překvapivé, kolik těch adres Ježíšek stíhá a to všechno jen kvůli jednomu dítěti nebo dvěma... úžasné.

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@nonacek To je těžká otázka. Škola je důležitá a některým dětem ta motivace skutečně chybí, a proto nosí špatné známky, ač jsou chytré. Snad ho ty lepší známky samy začnou těšit nebo pochvala za zlepšení od paní učitelky, abyste od toho časem upustili. My dáváme taky za vysvědčení a připomínáme to během roku. 😉

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@pavlapl I ta drobnost se počítá. V jiných zemích se svátky vůbec neslaví nebo nejsou jména v kalendářích. To se máme dobře...

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@mafeska Jé, Vy krásně pletete. To neumím, tak hledám po obchodech. Můj favorit je ta kráva. Kdo se mnou souhlasí, že je geniání? 🙂

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@tkanicka Podle mě záleží na formě. Když se to zabalí a hodí okolo toho stužka, je to vnímáno jako dárek. Když se to předá "jen tak" určitě to taky obrovsky potěší, ale možná to neulpí jako dárek. Říkám to taky tak trochu kvůli sobě, protože byly časy, kdy jsem těm obalům moc nedala...

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@kikimaruska Hmm, Vy máte děti s větším věkovým odstupem a oba kluky, tak to je jasné, že se doma už něco najde a současně se o to nepřetahují. Buďte ráda, že starší syn dobře o hračky pečoval a mladší jich ještě užije. 😉 Jinak se shodujete s tím, co už někteří psali, že velké nebo dlouho vysněné dárky se dávají k velkým příležitostem. Ježíšek je statný, on to zvládne... 😎

eimmy
10. lis 2014

tak tady budu asi jediná, ale kupuju dceři dárky i během roku jen tak... nemusí nic slavit. Prostě se mi to líbí tak jí to koupím. Vánoce jsou u nás OPRAVDU ve velkém. Babičky když přijedou tak přivezou sladkost,ovoce. Narozeniny tak o 3-5 dárcích. co se týče kamarádek tak si občas kupujeme dárky pro děti navzájem a nemusí nic slavit.

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2014

@eimmy Jaktože jediná? Kdepak, i jiné maminky tu napsaly, že tu a tam něco koupí, když jim to padne do oka. A co se týče Vánoc ve velkém? Nejsme tu hodnotící porota. Je zajímavé se dozvědět, jak je to jinde. Myslím, že děti neřeknou: "A mami, proč jsi těch dárků nakoupila tolik? Vždyť na to nemám místo.." 😀 Problém může nastat v budoucnu, když to budou chtít aplikovat u svých dětí a jejich partner bude jiného názoru. Ale to už budou dospělí, tak si s tím poradí. Tak daleko ještě ani nechcete vidět, že? 😉

ladie
10. lis 2014

Tak velké dárky (nad tisícovku) jako Lego, koloběžku atd. dostává k narozeninám nebo Vánocům. Ale běžné dárky jako knížky, skládačky, autíčka... kupujeme během roku jen tak. Pro radost 🙂
+ samozřejmě vždycky nějaký dáreček ke speciální příležitosti (Den dětí, Mikuláš, svátek...)

berynka
10. lis 2014

@pinkorblue_marcela k Mikuláši asi jen o něco víc sladkostí než normálně 😉

veverun
10. lis 2014

U nás také klasicky k Vánocům, narozeninám, něco malého k svátku, o Velikonocích je to spíš koleda... Ale protože syn potřebuje velmi podporovat a motivovat ke společensky přijatelnému chování, něco malého dostane i za to, že se mu něco povedlo, že splnil slib či se moc snažil... třeba dostane samolepky. To u nás zatím funguje. Nechci ho odměňovat pouze sladkostmi, ikdyž i ty občas dostane za odměnu. A dcerka je zatím malá, takže Vánoce, svátek a teď budou první narozeniny. Když se mi líbí nějaká drobnůstka, koupím ji dětem i jen tak, ale ne příliš často. A protože návštěvy k nám nechodí zase tak často, od nich děti vždy něco dostanou.

eimmy
10. lis 2014

@pinkorblue_marcela to jak se dcera bude za 25-30 let chovat ke svým dětem bude její vc já jí do výchovy rozhodně zasahovat nebudu mojii rodiče mi do ní také nezasahují i když pokusy byly, ale neuspěli. Máme jasně daná pravidla co smí dělat a co ne. Jinak co se týče místa na dárky tak s tím problém nemám, veškeré oblečení co je dceři malé a hračky se kterými si nehraje nikdy nevyhazuju ale věnuju je sestře či kamarádkám.

white_tie
11. lis 2014

U nás se kupují dárky klasicky na Vánoce, narozeniny a svátek. Za vysvědčení plánujeme do budoucna nějakou drobnost. K Mikuláši dostanou drobnou hračku a nějaké sladkosti, to samé Den dětí, atd.
Sem tam koupíme nějaký dárek i během roku, pokud nás něco opravdu zaujme.

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2014

@veverun Děkuji i za Váš podrobný popis. Drobnost pro motivaci je určitě příjemnější než jedna na zadek. 😉