Oblékáte se slavnostně ke štědrovečerní večeři?

pinkorblue_marcela
18. lis 2015

Znám ty, kteří se hodí do gala i ty, kteří si na to nepotrpí. Argumentace prvních je, že je to pro ně výjimečný svátek a tak ho ctí. Ti druzí říkají, že se "v civilu" cítí líp a nic se nemá přehánět. Nebo jsem ještě na někoho zapomněla? Třeba kravata a tepláky? 😉

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2015

@karolia Ta fotka je každopádně krásná. Velmi vkusně vybrané s ohledem na Vánoce a jistě se dá vše skombinovat s něčím jiným pro jiné příležitosti, ale přemýšlím, zda toto není vliv Prahy.

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2015

@loafeer Když to člověk čte s nadsázkou, je to vtipné. Je prima, že jste se tu něčím inspirovala. 🙂

kubicek11
19. lis 2015

Slavnostně určitě. U nás je to jakási tradice. Slavnostní stůl, musí být doplněn slavnostním oblečením. Pravdou je, že sváteční dny trávíme ve slavnostnějším oblečení 🙂

mr_falko
19. lis 2015

budou to naše první Vánoce společně, ale každopádně jedeme ve slavnostním - šaty, lodičky aspon na tu chvili, muz kosili a kalhoty...nesnášela jsem, když ex tchyne vymenila kamaše za tyrkysovy adidas se 4 pruhama 😝 😝

ivda
20. lis 2015

My se také oblékáme trochu slavnostněji, šatičky, sukně, kluci košile a džíny, manžel kalhoty od obleku a košile. 🙂 Bez toho by to nebylo ono, vždyť je to takový slavnostní den. 🙂

kraluska7
20. lis 2015

Od malička mě moje rodiče vedli k tomu, abych se oblékala na Vánoce slavnostněji, pak se pustili koledy a po večeři se pomalu rozdávali dárečky, vždy se čekalo, než dotyčný rozbalil dáreček a ukázal ho ostatním... teď poslední 3roky slavím s mým manželem a jeho rodiči a babičkou... a manžel se obleče slavnostněji kvůli mě, ale jeho tatínek sedí u sváteční večeře v monterkách, což mě trošičku štve, ale nic mu neřeknu, pak jdou ke stromečku a nikdo nerozdává dárky, ale zapnou televizi, a v loni se talo, že tchýně usnula ještě dřív než se začali rozdávat dárečky... ale příští Vánoce to budu trochu víc hrotit, protože nám přibude mimísek, a přeju si, aby zažíval tak krásné Vánoce, jako jsem zažívala já jako malá...

pinkorblue_marcela
autor
20. lis 2015

@mr_falko Dřív to asi byla móda, ale od té doby se už taky spousta změnila. Vždyť víme, že Čecha v zahraničí poznáme podle šusťákovky od Vietnamců (a la Adidas) a Němky zase chodí po našich horách v botách na podpadku. 😀

lu777
20. lis 2015

ano, oblékáme se slavnostně... stejně jako třeba na narozeniny 🙂

pinkorblue_marcela
autor
20. lis 2015

@kraluska7 Taky bych nikomu nic neřekla. Velím jen ve vlastní rodině, nebo jak hezky říkáte, přítel dělá téměř vše dobrovolně podle mého přání. Mimi to první rok ještě moc prožívat nebude, ale můžete udělat generálku. 🙂

big_el
20. lis 2015

Záleží na tom, co je pro koho slavnostní. Nejsem v teplákách, ale šaty teda nemám..😀 mám ve skříni max. plesový a to by na mě bylo asi už moc. Mám normálně džíny a slušnou halenku nebo legíny a tak něco 🙂 vypadám slušně a nestydím se za to. A chlap taky tak nějak..legíny teda nenosí 😀 ale džíny a košili nebo svetr atd.

pinkorblue_marcela
autor
20. lis 2015

@big_el Snad Vás tady nikdo odsuzovat nebude. 😉 Pochopitelně má každý jinou představu o slavnostním oblečení nebo zda by mělo být slavnostní. A jestli zůstáváte s partnerem v dvou, koukáte jen na sebe a nikdo se nad Vámi pohoršovat nemůže. A pak je otázka, zda by Vás takové pohoršování mohlo vůbec vyvézt z míry. 😀

big_el
20. lis 2015

@pinkorblue_marcela tak to ani ne, ve dvou nejsme určitě, ale přišlo mi zbytečný vyjmenovávat všechny členy se kterýma na Vánoce jsme 🙂 navíc se všichni oblíkáme v podstatě tak, jak jsem napsala 🙂 na podobným duchu a stylu 🙂 samozřejmě každej at se oblíkne jak uzná za vhodný..🙂

slunicko76
20. lis 2015

my se hazime do gala.

stellamaris
21. lis 2015

@pinkorblue_marcela my sa tiez slavnostne oblecieme k slavnostnej veceri,mame s mojimi rodicmi taku tradiciu a neskor sa fotime,takze slavnostne oblecenie patri k Vianociam.Manzel koselu,cierne nohavice a dokonca kravatu.3rocny syn ma koselu a nohavice,minuly rok mal aj kravatu 😉 Ja si obliekam vecerne saty alebo sari.Moj svagor je z Indie a vdaka nemu ma sari pre mna tiez slavnostne oblecenie.( Inak sari nosim k urcitym prilezitostiam alebo ked ideme na veceru do indickej restiky 😉 ) Foto nizsie 🙂

bayt
22. lis 2015

Džíny nejsou slavnostní oblečení. Ty si nebereme ani do práce, natož ke stromečku. Muž má u nás oblek, já šaty. Když jsem byla malá, s maminkou jsme se parádily a předháněly, kdo bude jak nalíčený a oblečený ke stromečku. Vánoce v teplácích a riflích by pro mě nebyly Vánoce.

semonka
22. lis 2015

Byla sem zvyklá z domova že sme se na Vánoce vždy hezky oblékli načesali navoněli apod. První svátky tehdy ještě s přítelem sme slavili v teplákách ☹ Nedokázala sem mu vysvětlit nebo on spíš nechtěl pochopit co to má za smysl. No ale když sem zjistila, že u nic doma se dárky nebalili do krásných vánočních papírů ale v igelitce, už sem se nedivila ničemu. Myslím si, že můžu být ráda, že alespoň to balení dárků do papíru vzal za své. To jak se člověk hodí do gala mě mrzí pořád...

mako2014
22. lis 2015

tak my do gala 🙂 šaty, kravaty a načesané vlasy 🙂🙂🙂

pinkorblue_marcela
autor
22. lis 2015

@stellamaris No téda, sluší Vám to. Děkuji za fotečku. To je prima, když je někdo tak otevřený a přijímá jiné tradice, respektive je dokáže skloubit s těmi svými. Podle výroků jistých českých a slovenských politiků by si člověk málem myslel, že to u nás není možné. 😀 Klukům to podle popisu taky zaručeně "sekne".

pinkorblue_marcela
autor
22. lis 2015

@bayt Děkuji i za Váš názor. Základy všeho se učíme doma, proto je tak důležité se dětem věnovat. Když jste se parádila a líčila s maminkou, jde Vám to i teď levou zadní. Tím spíš nemusíte přemýšlet, zda se takto vyparádit. Kdo nejdřív stojí před skříní půl hodiny a zjišťuje, že obsah šatníku za moc nestojí a pak si málem tužkou na oči vypíchne oko, skončí nejspíš o stupínek za Vámi.

pinkorblue_marcela
autor
22. lis 2015

@semonka Chápu Vás, ale nemá cenu to lámat přes koleno. Kdyby Váš muž nebyl tak úžasný, nevzala byste si ho. Možná tyto případy ukazují, že jsou mezi námi skoro samí dokonalí muži, že člověk zapochybuje, proč to u nás doma nemůže být také tak. Ale je snazší se pochlubit tím dobrým. Kdybych to tu celé vzala příliš vážně, asi bych skončila na psychiatrické léčebně, protože nejdřív bych opustila svého přítele, pak bych opět zjistila, že nelze najít pana Dokonalého a nakonec bych musela začít pochybovat sama o sobě. Tak to teda ne. 😝

evulina77
22. lis 2015

@semonka tak házej do gala sebe a třeba se chytne... aspoň za nos

fidelka81
22. lis 2015

Já byla také zvyklá z domova, že jsme se vždy na Vánoce oblékli slušně, většinou šaty, nebo sukně a halenka a chlapi oblek a hezky se upravili. Dávali jsme si zkrátka záležet 🙂 A naučila jsem to i svého chlapa a syna. Myslím si, že to tak má být 🙂