Úterní soutěž s Rajec - Oblíbený nápoj vašeho dítka? Pije vodu nebo slazené nápoje?

klararohlikcz
26. led 2016

Ahoj dámy, připravila jsem si pro vás dnes soutěž na téma dětského pití 🙂 Partnerem této dnešní soutěže je Rajec kojenecká voda, která přišla s novinkou, kterou jsem opravdu uvítala. Kojenecká voda s pítkem v 330 ml balení. Musím říct, že má dvouletá dcera má ráda vodu, ale když jí někdo koupí sladké pití, tak je nadšená a já skřípu zuby 😀 Má ráda sladký nápoj, ale i lahvičku ze které se to dá lépe pít. Proto jsem měla velkou radost, když na trh přišla tato láhev, ale s obyčejnou vodou 😝

Řekněte mi jak pití svých dětí řešíte vy? Pijí vodu, dětské šťávy, čaje? Nebo máte vlastní recept na pití?

Na pět z vás čeká balíček s kojeneckou vodou Rajec.
Příspěvky vkládejte sem do dnešní půlnoci, t.j. 26.1. a já v neděli vyberu výherce.

Tak na zdraví!

Klára

katuskastbk
26. led 2016

Naše Anička je pořád ještě kojená (16měs.), ale protože už hezky papká tak samozřejmě dostává i jiné tekutiny. Teď v zimě ji vařím celkem často dětské ovocné čaje - neslazené a jinak pije vodu nebo ředěný džusík. Pila z učícího hrníčku a teď konečně už umí i z láhve s pítkem. Takže já vítám, že rajec udělal i tyto malé lahvičky, protože ty pitíčka co se pro děti prodávají jsou strašně sladká i pro mě.

jitka_cv
26. led 2016

Naše 16 měsíční dcerka pije kojeneckou vodu se sunárkem a batolecí mlíčko 😀

ta_kacka
26. led 2016

Syn zatím pije jen vodu, občas mu udělám dětský čaj,který nesladim... Slazene pití nechci dávat, at si na to nezvyka, hlavně to dětské mi přijde extra sladke,, bohuzel

lvicek2000
26. led 2016

U nás frčí čaje, dětský roibos, při virozkách průduškové bylinkové, ty zbožňují, ovocné.V létě hlavně ředěné džusy, vodu apod.

kkouzlo
26. led 2016

Na začátku nebyl problém a pil cokoliv jsem mu dala 🙂 časem začal chtít slazené, tak jsem tolerovala med a různé "medy" z pampelišek, smrčku, jitrocele. Kolem druhého roku nechtěl nic než mléko v jakékoliv podobě. Vždycky pil dost, ale poslední dobou ho musím nutit a hlídat, aby alespon trochu pil :( sám si často říká o vodu, štávu máme jednu asi na půl roku celá rodina, pijeme čaje.
Oblíbené je u JOnáška kafíčko, kdy my si dáme normální kafe a jemu dělám karo s mlékem a kapkou medu 🙂 to vypije vždy 🙂
Mladší se zatím učí na vodu, ale to bude ještě běh na dlouhou trat....

zulitvi
26. led 2016

Doma pije ze skleničky vodu, občas si dá džus. A když jsme na cestách, tak vždy kupujem Rajec, dobře se mu z toho pije a není to sladké

nicky_2
26. led 2016

Malá bude mít rok a nejčastěji pije vodu, ovocné nebo bylinkové čaje a mlíčko. S pitím naštěstí problém nemáme, pije docela dost 🙂 Sladkou šťávu jsem ji ještě nedala a nechci ji na ni moc zvykat, čaje taky nesladíme, myslím si, že je dost cukru v jiné stravě.

daronka
26. led 2016

Svému 7 měsíčnímu synovi začínám denně podávat vodu. Zatím jen čistou kojeneckou. Přemýšlím o nějakých dětských čajích, ale ne těch slazených granulovaných, ale čistých sypaných. Zatím mu však voda chutná a baví ho pít z hrníčku, takže není nutné mu dávat sladké. Samozřejmě se bojím chvilky, až přijde na to, že existují sladké, slazené a bude preferovat jen ty. Doufám, že to zvládneme ukočírovat. Pokud bude vyžadovat sladké pití, budu mu dávat teplé/studené čaje slazené medem. No uvidíme, jak to nakonec dopadne. "Rodič míní, dítě mění" 😀

janadano
26. led 2016

Ja mám 4 dcérky a pijú najradšej nesladenú minerálku. Najstaršia vypije aj čaj, ale nesladený s citrónom a občas džús, jasné, ale denne čist minerálka, druhá dcérka si tiež občas dá džúsik, čajík ten vôbec, ale pohár s čistou minerálkou stále na stole, tretia dcérka tá aj keď ideme do cukrárne, alebo niekdy si sadnúť vypýta si čistú minerálku, džúsiky a sladené vody doslova "nenávidí" a najmladšia 20mesačná najradšej etše stále moje mliečko a čistú vodičku, džúsik sme neskúšali a ani si ho nepýta, keď pijú staršie sestry. takže spotreba v našej 6-člennej domácnosti čistej nesladenej minerálky je obrovská. A ako hovorí náš tatko, že dcérky aj s maminou sú ako studne.
A RAJEC sme túto novinku 0,33l minulý týždeň objavili a kúpila som domov, dcérky sa potešili a včera,keďže aj staršie dcérky si berú do školy vodu aj naša škôlkarka si nabalila a, že či môže detičkám v škôlke ukázať tú super vodičku s makom a tak si do kabelky nabalila-pridávam fotku. Voda je naozaj super, ešte keby tak, ten krásny macko, ktorý je na obrázku z neho vyskočil, dcérky by boli hotové, lebo ho veľmi chcú, ale kde zohnať??? to asi nejde, že? krásny večer všetkým v Rohlíku a v Rajec firme, super dni.

zzandulkaa
26. led 2016

Prcek v bříšku má nejradši mléko a bylinkové čaje. Snad mu toto bude chutnat i dlooouho po narození 🙂

janiczkad
26. led 2016

Dcera je pořád částečně kojená (10.měsíců), takže pitný režim je zajištěn takto a také kojeneckou vodou nebo čajem prozatím z netekoucího hrnečku 😉

jamborka
26. led 2016

Syn pil až do svých 3,5 let jen čistou vodu nebo neslazený bylinkový čaj ... ale ve školce ho "zkazili", protože tam pijí sladké ☹ Dcera teď většinou pije bylinkové čaje s trochou medu a citronu 😉

zachrpe
26. led 2016

Moje skoro 14-ti měsíční dcerka pila do 10-ti měsíců jen mlíčko. Od té doby má nejradši čajíky - buď bylinkový nebo jahodový, občas jen kojeneckou vodu a pro zpestření jí do ní vymačkám sladký pomeranč 😀 Pitný režim je móóóóć duležitý 😉

germaine
26. led 2016

Moje děti pijou jako duha...oba dva. Bohužel čistá voda to není, kupuju sirup Yo a ředíme...to jsou schopni vypít i litr a půl za den 😉

princeznaj
26. led 2016

Kuba pije opravdu hodně a já jsem ráda 🙂 ze začátku to byl trošku problém, protože jako plně kojený neuměl pít z lahvičky, tak jsme zkoušeli a zkoušeli, až jsme ho nalákali na ředěné ovocné šťávy 🙂 postupně přijal i čajík a nyní se učíme i na čistou vodičku 🙂

pernicek1
26. led 2016

Rajec na sedmem schode zraje,
Tata mezitim fotbal hraje.
Mala fandi: do toho!
Vody mame mnoooho!

je to nase taktika,
Vodu kupovat z Rohlika!
Zada uz me neboli,
a tak prikoupime par kremroli.

Na tohle ma Rajec patent,
Nemusime lustit etiketu
Z ciste vody neni nikdo zmaten!
Vim ze z vody jenom kvetu!

minonnka
26. led 2016

Syn triletak pije prevazne vodu a mlicko, obcas si da bylinkovy caj, nekdy s medem, rika mu kytickovy cajik 😀 . Rocni dcerka je jeste kojena, jinak pije take vodu, caj nechce.
Jak tak koukam, tak nejsem jedina, co preferuje u deti vodu (pokud ji dite neodmita). Kdyby tohle cetl tchan, tak ho asi trefi slak 😀 Porad jim prijdeme divni, kdyz nam nevadi, ba naopak jsme radi, ze deti davaji prednost vode 😒 Kdyz jsme u nich a jsem z dohledu, tak se hned synovi snazi vecpat sladke piti.
Misto aby se starali o to, ze synovec pije Kofolu apo., tak jim lezi v "zaludku" voda, nechapu... 😠
Nejlepsi je, kdyz se zminim o tom, ze i jine maminky na MK delaji to a to...to ho dokaze vytocit...nejaky "konik" 😀 😀 😀

lin18
26. led 2016

Od mala jsem synovi dávala jen čistou vodu, případně domácí mošt. Postupně jsem přidávala vlastnoručně vyráběné sirupy při nachlazení...bezový, mátový, jitrocelový. Jediný sladký nápoj měl na snídani...kakao. Bohužel babičky i přes veškeré upozorňování nebyly schopny pochopit, že čistá voda dítěti nijak neubližuje naopak. Syn zkoušel sladké pití vyžadovat i doma...nepochodil. U babiček na návštěvě přimhouřím oko. Ovšem ani ve školce nejsou schopni dávat dětem nesladké pití...resp. prý mu budou dávat zvlášť...ale vím jak děti špatně nesou jakékoliv vybočování z kolektivu, takže jsem toto nepožadovala. Takže výsledkem je pití nesladkých nápojů doma, u babiček a ve školce sladké. Možná jsem měla být důslednější...no jsem ráda, že jsem ho uchránila aspoň do jeho cca tří let. S mladším synem to bude určitě náročnější....brácha mu jistě prozradí tu lahodu sladkého pití a budu nahraná 🙂.

pavlinpaj
26. led 2016

Dcera pije na večeři mlicko, ráno občas taky, ale jinak pije dětské čaje nebo vodu. No nerikam... Když dostane oslazenou vodu od babicek jak ji chutná 😀 sice se mi to moc nelibi,ale to je opravdu málo kdy,tak delam,ze to nevidim.Většinou má dětský caj 🙂

myskyyy
26. led 2016

Našemu Matýskovi dávám pít čistou vodu z filtrační konvice. Doma pije z lahvičky s brčkem, ale umí pít i ze skleničky nebo z Rajec lahvičky, kterou kupujeme často, protože zapomínáme pití doma 🙂 Občas dostane švetskovou šťávu naředěnou, když má problém s vyprázdněním a samozřejmě ochutnal u babiček nějaké ovocné čaje. Z toho jsem moc nadšená nebyla, protože ještě nejsou vhodné pro to malé tělíčko, ale snad neublíží v tak malém množství 🙂 věřím, že bude hůř 😀

kutr26
27. led 2016

Dcerka má dva roky a pořád dávám kojeneckou vodou do které přidávám granulkový čaj nebo vařím dětský pytlíkový čaj a občas koupím i nějakou tu šťavičku 🙂

misel2410
27. led 2016

Malému je 16 měsíců a voda mu vubec nevadí, takže ji má dost často.Když nepije vodu miluje stejně jako já doma odšťavněné ovoce a zeleninu, naředěné s voudou 🙂 Já osobně na vodu nedám dopustit a pítko co vymysleli u rájce je velmi praktické.Syn pak nevpadá po napití, jako by právě vylezl z bazenu 😀

veruunek
27. led 2016

Můj 18 měsíční syn nejradši čistou vodu, převařenou, kojenecké jsme moc nezkoušeli. Potom dětský sáčkový čajík a ředěný džus. Ovšem nejoblíbenějším doplňkem stravy i pitného režimu je uspávací kojení. 🙂

mitote
29. led 2016

moje trileta dcerka pije 90% vodu, k tomu mlicko vecer, nekdy i odpoledne na svacinku... stavicky a dzusiky vubec. Jedine co ji jeste hdone laka je mamino kaficko, takze ji varivam caro. abych sve kafe uchranila 😀

fouskovi
30. led 2016

Já mám sice první dítě,ale už teď vím, že ho nechci cpát těmi sladkými cajky .Za nás se pil čaj nebo voda cotron a trošku cukru a taky jsme na tom vyrostli.