Čtvrteční soutěž o Avent parní hrnec v hodnotě 3300 Kč

klararohlikcz
17. pro 2015

Milé dámy, dnes jsem si pro vás připravila soutěž na téma vařit nebo kupovat příkrmy pro nejmenší🙂
Jaké jídlo dáváte svým nejmenším? Mají raději kupované příkrmy nebo jim vaříte? Já jsem byla typická maminka, co si myslela, že bude stíhat vařit a ještě k tomu pracovat🙂 Realita byla trochu jiná a já jsem kupovala skleničky, Danielka měla oblíbený Hipp. Jednou jsem se dostala k parnímu hrnci od Avent, který zároveň mixuje, a opět jsem se k vaření vrátila, protože je to velmi snadné. Uvaříte, otočíte, rozmixujete a vše hotovo maximálně za dvacet minut. Neskutečný pomocník, který za sebe opravdu doporučuji. Takže za mě jsem poté kombinovala vaření se skleničkami a pro mě tedy značka ideál 🙂

V rámci dnešní soutěže nám dejte tip, jaké jídlo vaše děti milují. Ať už ve skleničce, domácí nebo z restaurace 🙂 Klidně připojte i obrázek.
Příspěvky vkládejte do dnešního půlnoci, jednoho z vás vyberu a dostane od nás Parní hrnec s mixérem Avent v hodnotě 3300 Kč.

Krásný den

Klára

lenkasubrtova
17. pro 2015

Dětem vařím 🙂 Začali jsme s dcerou s mrkvičkou, brokolicí, bramborou, postupně přidávali maso. Takhle budu pokračovat i u syna. Je to časově náročnější než jídlo koupit, ale je to zdravější. Dcera od narození ještě nebyla nemocná 😉 Ale takový robot pomocník? Ten by se mi hodil 😀

petraudr
17. pro 2015

My máme 5,5 měsíců a s příkrmy teprve začínáme. Zatím jsem na tom stejně jako vy a kombinuji vaření se skleničkami a proto by se nám Parní hrnec s mixérem Avent moc hodil. U nás zatím vede dýně s mrkví ;)

lucinka1903
17. pro 2015

Cokoliv co je zelené. Jinou barvu moc neberem 😀

bimmka
17. pro 2015

Palčinka všechno spraví a když už ani tu nechce, pak je moc zle a blíží se nějaká vážná nemoc.

smallinka
17. pro 2015

Rozhodně vařím, podle mě je vždycky lepší domácí strava než kupovaná. Nejradši máme rajskou 🙂 Ale nějakou skleničku ve skříni mám pro případ.....když nemám uvařeno....dávám spíš výjimečně a to většinou takové co nevařím např. tuňák, jehněčí maso.....atd.

sandi777
17. pro 2015

Dobrý den,
našemu bobeši vařím a mrazím do zásoby, skleničkové příkrmy mu ani nechutnají. Nejraději má patizón s olivovým olejem, žlutou řepu a teď tuřín s máslem + nějaké kukuřičné křupky viz foto 🙂 parní hrnec by se nám velmi hodil, protože se nám mixér zrovna rozbil, jinak vařím v páře v hrnci 😉

kajjina
17. pro 2015

Mám doma žrouta,...od malička sní vždycky cokoliv co dostane a když nedostane, tak mlaská kdykoliv někdo jiný začne jíst a chce taky....začínala jsem skleničkama,ale po měsíci jsem začala vařit doma.....vařím doteď,ale sklenička je vždycky nějaká po ruce, když nestíhám nebo někam máme nalánováno vyjet 🙂 je mu jedno co jí, hlavně, když jí 😀 nejoblíbenější jsou asi těstoviny, ty miluje a ládoval be se s něma pořád....přidávám fotku jednoho poprvé - porpvé červená řepa... 😀

imedeen
17. pro 2015

Holky poslední dobou velcí jedlíci nejsou.Ale co vždycky zabere jsou, světe div se, čočkové karbenátky s lučinou. To si dají k obědu a pak je během dne vytahají a sní všechny. Taky jsme zkoušela hrachové lívance a taky měly úspěch.

jaja01k
17. pro 2015

U nás je na prvním místě svíčková 🙂

amaliee
17. pro 2015

Já skleničky dávám jen když jsme na cestách a fakt nestíhám. Mám štěstí, že dcera v jídle není vybíravá. Poslední dobou si oblíbila kuličky z kuřecího masa a nastrouhaných jablek. Fotku s tímto jídlem bohužel nemám, ale přidávám aspoň náš oblíbený snímek s názvem: Kyselé jablíčko až se za břicho popadám 🙂

p_ch
17. pro 2015

první syn měl hrozně rád špenát a pak pohanku s rajčaty... pak přestal teda jíst no :( druhý syn má rád maso a nebo tofu s hráškem... a nebe jen hrášek

terry1512
17. pro 2015

Naše Julinka už vzala na milost domácí jídlo a nejraději má polévky a pak maso.Je mistr světa v třízení jídla na talíři. 😀 přesně pozná když jí tam dám něco co nechce.Okamžitě to separuje od ostatního.

zubr154
17. pro 2015

Našim dvojčatům příkrmy dělám domácí, ale mám i nakoupené skleničky pro případ nouze. Nejvíc jedou jídla, kde je sladká mrkev a dýně hokkaido, ale nepohrdnou téměř žádnou zeleninou, jen tedy řepa moc nevede.
Mám taky pocit, že holčičky nedělají velký rozdíl v tom, zda je jídlo domácí nebo kupované 🙂. Ale někdy to dopadá i tak jako na poslední fotce - zrovna to nemělo tu správnou chuť 🙂.

kalkulantka
17. pro 2015

Myslím, že všechny děti nejraději papají svoje vlastní ručičky 😀 Jinak naše starší má nejradši ze všeho řízky. Když se jí zeptám co si dá, odpověď je vždy jasná. Nejlepší na tom ale je, že jí je jedno, jestli je to jen placička z vajíčka případně obalená cuketa a nebo jestli tam opravdu nějaké maso je jako ve správném řízku 🙂

atevi23
17. pro 2015

Naše Monča miluje rohlíky 🙂 Když začínala s příkrmy, tak jsme kupovali skleničky. Teď čekáme druhé a jsem rozhodnuta většinou příkrmy vařit.

bledulka84
17. pro 2015

Terezka papá jak doma vařené, tak skleničky, skleničky hlavně pokdu jsme někde v poklusu. Od prvních příkrmů miluje dýni (na fotce po úplně prvním ochutnávání v 5ti měsících) a jinak má ráda měkké masíčko a malé druhy těstovin, které může papat sama. A potom cokoliv do ruky, hlavně okurky a křupky. Ale stejně úplně nejvíc miluje mámino mlíčko 🙂

skyvik
17. pro 2015

Natálce chutnají spíše skleničky, než doma vařené jídlo, vě většině z nich jsou totiž rajčata, která miluje. Ovoce trochu sabotuje, domácí zavařené nebo zamrazené ovoce je asi nějaké "vadné", nejlepší jsou ovocné kelímky od Hami, těžko říct, jaké ovoce pěstují, i když namixuji domácí ovoce podle složení kelímku, stejně jí to tolik nejede. A poslední dobou by nejraději jedla to, co já, proto se snažím jíst tehdy, když spí, případně se maskuji za hrnečkem na stole 🙂

sedmiteckas
17. pro 2015

Začínali jsme s mlíčkem, to naše Lucka milovala a bylo pro ni prioritní hodně dlouho, na to, jak se třepala a rozsvítily se jí očička, když uviděla láhev, budeme vzpomínat s úsměvem ještě hodně dlouho 🙂 Potom přišel na řadu chlebík - taky šmakoval. Stejně jako hodně maminek, i já jsem byla rozhodnutá vařit pouze domácí (nejlépe 100% bio) stravu, ale moje ambice postupně upadaly a později jsme hodně střídaly domácí stravu se skleničkami, jedla mi ale vybraných pár druhů, které si zřejmě oblíbila 🙂 Po roce jsme postupně přecházeli na domácí vařené obědy, od skleniček upouštěla a teď už je odmítá. Vařím většinou tak, aby jsme měli všichni stejné jídlo, Lucce jen méně kořením a omezuji zahušťování moukou, kde to jde. Možná také díky dceři vymýšlím zdravější jídla. Doma nám roste velký jedlík, který by nepohrdnul asi ničím, kdyby to bylo na ní samotné. Tvrdím, že to bude milovnice jídla po mě.

koncita
17. pro 2015

I když Toníkův výraz mluví za vše 😀 , tak se právě cpal domácí jablíčkovou přesnídávkou, kterou opravdu svého času miloval 🙂 Máme k dispozici hodně domácích jablek, takže ji vařím rok co rok. Dneska už přesnídávky nejí, bohužel syrovému ovoci a zelenině taky moc nedá, ale tepelně upravenou zeleninku má rád, takže se mu ji snažím vařit často a na různé způsoby.

Doufám, že až bude mít Toníček sourozence, zase budu mít pro koho tu vynikající přesnídávku vařit 😉

hance09
17. pro 2015

Bertíkovi jsem ze začátku vařila i kupovala skleničky. Momentálně u nás vedou omáčky, nejvíc rajská 🙂

igiana
17. pro 2015

Varim hlavne z doma vypestovane zeleniny a ovoce, i kdyz se mi ne vzdy moc chce, ale dcerka je predcasne narozena a je to pro ni nejlepsi co mohu krome kojeni pro ni udelat. Pri domacim vareni se uspini kopec nadobi, zabere spoustu casu, parni hrnec by me moc potesil . Nejradeji ma brokolici, kukurici, hrach a brambory.

snecek.v
17. pro 2015

mám dvě dcerky a každá je úplně jiná - ta starší, to je jedlík, chutná ji snad úúplně všechno, miluje polévky, těstoviny, palačinky, ovoce, zeleninu.. No a mladší dcerka, to je těžký nejedlík.. Chutná ji hlavně stále mateřské mléko, kojení nás zachraňuje, jinak je u ní rekord, že sní půlku banánu, někdy se zadaří a dá si půlku jogurtu a z jídel obědových má docela ráda dýni a brambor, ale vždy je to o pár lžičenkách, snad se to časem zlepší 😉

loc
17. pro 2015

Zajímavá a inspirativní soutěž, jistě se zde dozvíme spoustu zajímavých tipů, čím nakrmit malá bříška našich neposedů 🙂 . I já se ráda podělím o oblíbená jídla mého syna 🙂 .

U nás ze začátku vedly kupované skleničky, jednak to bylo pohodlnější a jednak jsem si byla jistá, že suroviny pocházejí z opravdu bezpečných, prověřených a kvalitních zdrojů. Malému nejvíce chutnaly příkrmy od Hami. Někdy kolem osmi měsíců jsem pozvolna začala vařit příkrmy domácí a střídala to s kupovanými tak půl na půl. Okolo roku ale přišel zlom a malý začal všechny příkrmy (vařené i kupované) odmítat. Zkoušela jsem vše možné a jediné, co byl ochoten papat k obědu, bylo maso do ruky - kuřecí rolády i řízečky, vepřová panenka z trouby (tu miluje), kousky masa z omáček, losos, bílé rybí maso... Lžičce se ale pořád bránil, chtěl jíst lžičkou sám, což jsem mu mnohdy i dovolila, ale skoro nic nesnědl, jen udělal nepořádek. Nakonec se smiloval alespoň nad zeleninovými polévkami, kterými je ochoten se nechat nakrmit 😀 . Mixujui do nich zpravidla i přílohu a maso, aby byly hutnější a nahradily tak hlavní jídlo. No a teď, když čekám druhé, můžu jenom doufat, že to bude větší jedlík než jeho bráška a sousto ze lžičky bude vždy očekávat s otevřenou pusinkou 😀.

No a synova nejoblíbenější polévka je tato 🙂 :

Dýňová
máslo
1 střední cibule
1 máslová dýně
250 ml zeleninového či kuřecího vývaru
3 brambory (není nutné, já přidávám, aby polévka byla výživnější)
sůl, pepř a kari koření dle chuti
smetana na zjemnění

Ve středním hrnci rozpustíme máslo a orestujeme na něm cibulku do měkka, poté přidáme kostky dýně (a brambor) a zalijeme vývarem, aby byly suroviny ponořené (pokud by vývar nestačil, dolijeme vodu). Přikryjeme pokličkou. Vaříme na mírném ohni cca 30 minut, poté rozmixujeme, dochutíme kořením a zjemníme smetanou.

A moc rád má také kuřecí prsíčka na paprice s těstovinami 🙂
lžíce olivového oleje
1 střední cibule
1 kuřecí prsíčko
voda
sušená sladká paprika, sůl, pepř dle chuti
máslo a hladká mouka na jíšku
smetana

V hrnci na olivovém oleji orestujeme cibulku, přidáme kostky kuřecího masa a restujeme, dokud se nezatáhnou, poté přidáme vodu a papriku, sůl a pepř, přikryjeme pokličkou a dusíme, dokud maso nezměkne. Poté si připravíme jíšku a omáčku zahustíme, na závěr přidáme smetanu a omáčku finálně dochutíme. Podáváme s těstovinami nebo knedlíkem.

janinka92
17. pro 2015

Já mám teda ještě svoje miminko malé, ale mam tříletého bratra.
Je to masový chlapec, nejlépe párečky 😄
Ze zeleninky ale od malinká nepohrdne mrkvičkou nebo bramborama s mrkvičkou 😊
S bratrem hrozně rádi chodíme na zahradu a pole, takže brambory i mrkvičku si vypěstujeme 😊 Chodíme spolu sázet semínka a potom to nejraději sbírá a ujídá mrkvičku i sirovou 😊
Takže by se nám mixer tuze hodil 😊
Jinak má rád vyvary a hlavně domácí nudle, ty jsou nejdůležitější 😊 Potom jsou nudle na hlavě, vedle misky na stole, na jídelní židličce na zemi. No radost pohledět 😉
Malý ma hrozně rád i králíky které máme taktéž doma, chodi je krmit, čistí králikárny, dávabjim vodu a počítá malé králíčky, i ldyz umí počítat jen do desiti, tak se pořád opakuje 😊
Jinak asi v roku začal mit malý divnou stolici, no vážně hrůza. Tak jsme asi po týdnu zjistili, že když chodíme na dvůr, tak na zadní verandě ma pes dané granule, které mu chutnaji a jde to znát i na te stolici 😄 Nesni toho kvanta, ale vždy jednu "nenápadně" ukradne, takže psi granulka, našeho Benika mu chutnaji nejvíc.
Ještě že se z nich nedělá oběd nebo příkrmy, to byl náš Daniček nedělal nic jiného než jedl 😄
Dnes ma navíc svátek Daniel, tak by to byl super dárek pro malého,,protože nam Danielek rad v kuchyni pomáhá a krásně by se nám vařilo 🍴

gryfis
17. pro 2015

Kupované jsem dala jednou a stačilo, nelíbila se mi jak konzistence, tak vůně.. takže jen a jen vařím.. a mám štěstí, ten můj prcek doslova sežere všechno.. už aji můru ulovil a snědl 😀 ale jinak vede, kupodivu, špenát, hrášek, brokolice.. prostě co je zelený to se jí.. aji zelený dřevěný kostky nejraději oslintává .-d

sarka49
17. pro 2015

Naše malé miminko teď příkrmy ještě nepapa, ale na začátku léta bych si chtěla alespon osvojit základy jejich tvorby. Kdyby se mi postestilo a hrnec bych vyhrála, bylo by to jednodussi a s málo bychom měli radost jak nám to jde.. 🙂

petra_pf
17. pro 2015

Jak se říká, všeho s rozumem ;) Když zavádím příkrmy, tak kupuji jednodruhové skleničky (Hipp, Hami), pokračuji skleničkami, které obsahují různé druhy mas a různé kombinace zelenin. Pak je fáze kdy vaří, a když nestíhám vytáhnu opět skleničku (návštěvy kamarádek, doktoři, lenóra) 🙂 Nejoblíbenější moje domácí jídlo je 6m holčičky brambora a cuketa (vařím nově v páře). Určitě bych ještě pár měsíců hrnec využila, jelikož Natálka je velký jedlík v 6m už má 9 Kg 🙂 PS: foto 2 měsíce staré a "první setkání s jídlem" 🙂

mymetka
17. pro 2015

Náš Hynek má rád každý den něco jiného, i když na mlsání u něj vede poslední dobou granátové jablko. Nejlepší ale je, když se jídla hodně střídají. Vařím a kupuju skleničky. A stejně nestíhám. Osvědčená varianta je kuřecí vývar anebo rizoto na sto způsobů, ale už mě překvapil, že si pochutnával třeba i na pohance s červenou řepou a olivovým olejem. A že mu chutná poznám nejlíp na tom, že se rád krmí lžičkou sám.

zu_za
17. pro 2015

Náš Filip je velký jedlík a takhle natěšeně každý den očekává nějakou dobrotu 🙂 Ale nejraději má ještě pořád mléko 😲

krikul
17. pro 2015

Amálka je od malička velký jedlík a nejspíš po mě bude hodně těstovinová 🙂 Rozhodně nemá ráda "suchá" jídla, ale miluje omáčky. Nejvíc vždycky sní když jí udělám těstoviny s brokolicí nebo špenátem a zakysanou smetanou. Po tom se může utlouct a když všechno sní chodí po bytě s prázdným talířkem a dělá "ňam ňam" a chce přidat 🙂