Jak se připravujete na Vánoce?

klararohlikcz
15. pro 2015

Vánoce jsou za dveřmi. Jak se na ně připravujete? Dodržujete nějaké vánoční zvyky? Podáváte tradičně kapra s bramborovým salátem? Vzhledem k tomu, že naše dcera je na zvyky ještě malá, tak máme tradičně jen stromeček. Místo kapra máme lososa bez kostí, ale třeba rybí polévku si neodpustíme. A pro letošní rok jsme si slíbila, že všechny dárky a potraviny nakoupím na internetu, protože se mi do přeplněných nákupních center nechce 🙂 Dáte mi tipy, jak si užíváte Vánoce vy?

Na Rohlíku najdete také stránku s recepty, kde si potřebné ingredience můžete rovnou vložit do košíku - Mrkněte se na www.recepty.rohlik.cz

Pro inspiraci tu máte ode mě vánoční recepty 😉
https://recepty.rohlik.cz/1099-vanocka-podle-petry
https://recepty.rohlik.cz/1073-tradicni-brambor...
https://recepty.rohlik.cz/tema/69-jedle-darky

petra_pf
15. pro 2015

Jsem vůbec netušila, že rohlík má také recepty. Super, kouknu se 🙂 U nás vyhrávají kadaňské rohlíčky, i bez náplně ;) recept zde: http://www.brydova.cz/recepty/moucniky/309-kada...

A rada jak si užít Vánoce? Bez stresu, bez výčitek (že jsi neumyla okna), s dobrým jídlem a pitím a HLAVNĚ se svými nejmilovanějšími!

klararohlikcz
autor
15. pro 2015

@petra_pf mrkněte se, recepty každý den rozšiřujeme 🙂 tedy škoda, že nejste v Praze, hned bych rohlíčky ochutnala, vypadají luxusně 🙂

jjustyna
15. pro 2015

My máme kapra. Syn ho miluje. Občas ho dostaneme i během roku a to má mamka jasno, že se nenaobědvá/nenavečeří. Nejdřív vybírá kostičky a nakonec občas zjistí, že jí kapr nezbyl 🙂 . S dětma si tradice teprve vytvoříme. U nás se hlavně vánoce moc neřeší. Pečení je zábava a ne stres a hon za největším počtem druhů cukroví, úklid se provede, ale moc dlouho nevydrží, hlavně že zbyde čas na zábavu, výzdoby se vyrobí, letos až příliš moc. Dárků máme pár." Měkké" nenakupujeme, to se koupí, když se potřebuje, hraček jen pár, při třetím balíčku už stejně neví, co bylo v prvním. Důležitější je moment překvapení a atmosféra objevení těch dárečků.
Letos mám takovou perličku z pečení. Tříletý syn mi pomáhal a když jsme pekli linecké, tak jsem udělala do kytiček dírku (klasika) a než jsem se vzpamatovala, tak mi ty dírky zalepil kouskem těsta, protože děravé nechtěl. 😀

tria002
15. pro 2015

Tak ja mam napeceno, nazdobeno..
Veceret budem rizky a klobasu se salatem. Maly ma pred vanoci narozeniny, tak budeme mit slavici maraton. 🙂
Letos jsme se rozhodly,ze si dame hand made darky. Dcera ( 13) neco tropila s vodovkami, ja udelala domaci karamelovy liker, dedovi fotoalbum s fotkami maleho..
Jsem rada,ze se vsichni sejdem.

ava9
15. pro 2015
Uživatel ava9 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ava9.

Já se chystám na pečení až tento víkend. Jinak u nás je to klasika. Hezky se oblečeme na večeři. Jako předkrm máme paštiku, potom rybí polévku, kapr se sálátem a něco sladkého. Ten den je celkově hodně náročný, takže je čas akorát na procházku a pouštění lodiček na vodě 🙂

verkaunka
15. pro 2015

Zdravím, my máme také napečeno, jen krémy dodělat... výzdoba je také hotová, takže už jen stromeček koupit, nazdobit, seznam na večeři a další dobroty, a jsme připraveni 🙂

zuzka3112
15. pro 2015

Zdravíčko, tak my se připravujeme tak, že všechny přípravy jdou kolem a marodíme. Zodpovědně jsme lehli i s babičkou 😀 už je to lepší a brzo bude zase hej. Cukroví letos opravdu skromně, něco jsem si nechala i udělat, zoufalost sama... Uklizeno jakš takš je, ale s malým dítětem to můžete dělat pořád dokola 😀 Manžel zítra jede na stromeček, už se těším opět na jedli (po smrčku mám ruce jak dvě opuchliny). Stromeček zásadně zdobím já, jsem do toho vždy zažraná a nevidím a neslyším 🙂 na večeři tradičně rybí polévka, obalovaný kapr a hromada bramborového salátu. A letos mě ani to cukroví nenapečené tak nemrzí, každým rokem si říkáme, že zase zbyla hromada a pro nás je nejlepší cukroví tácek chlebíčků a jednohubek 🙂)))) Dárečky jsem stihla pokoupit, než nás bacil přepadl... Snad už jen ten sníh, kdyby chtěl napadnout... Tak přeji všem hlavně pohodové a poklidné přípravy, no stress a bohatého Ježíška!

zuzka3112
15. pro 2015

Jo a abych nezapomněla tradici-bydlíme s babičkou (po rozvodu si nás nechala doma a je nám spolu strašně dobře). No a takže babička háže papučí ke dveřím a pořád nic 🙂 Tak jí říkáme, že ji stejně nikam nepustíme 😀 😀

zimkova
15. pro 2015

Pečeme, uklízíme a olupujeme perníčky z perníkového adventního kalendáře. Fotečka mi připomněla, že se chystáme s dětmi vyrobit si ještě lodičky. Děkuji za připomenutí 🙂

lucianapolis
15. pro 2015

Letos jsem to konečně pojala klidně. Žádné nervy, stresy, panika z dárků apod. Dárky s malou dcerkou vyrábíme, přidáme nějaký sirup Kitl a šmitec 🙂 perníčky pro dcerku upečené, s přítelem pro něj uděláme příští týden vosí hnízda a konec 🙂 a úklid? Ten probíhá tak nějak pravidelně, takže to ošolíchnout a je to 🙂 stromeček ozdobíme 23. večer a už teď se těším na ta malá rozzářená očka 😉

klararohlikcz
autor
15. pro 2015

S tím pečením 🙂 já jsem si letos opět nechala napéct od jedné paní, co nám peče i narozeninové dorty. A musím říct, že je vážně skvostné, prostě skvělé domácí cukroví 🙂 Ale perníčky jsme samozřejmě zdobili 🙂
Jen jsem si letos slíbila, že to letos nebudu prožívat a zatím se mi to vážně daří 🙂 Prostě chci si to letos užít bez stresu a Rohlik mi doveze i rybku na večeři, protože loňskou frontu na ryby v jednom nejmenovaném velkém řetězci jsem dvě hodiny stála naposledy 😀

ducik
15. pro 2015

Den před štědrým dnem chodíme pravidelně pěšky pár kilacku pro kapra, říkáme tomu pochod zmrzlého kaprika, i když většinou je spíš blativy. Snad i letos zvládneme a kočárek a pupkem.
Večer ostrojim jehličí na ráno, k obědu bývá vinna klobasa. Večer kapr a salát, přes to nejede vlak 🙂 dárky a pak pohádka. Všichni se tradičně precpeme cukrovim 😀
Ráno 25.12. snídaně vanocka a k obědu tradičně kacena se zelím a knedlem. Svátky žrádla, jak mají být 😀 ale každý den chodíme prochazkovat, abychom to aspoň nějak kompenzovali

klararohlikcz
autor
15. pro 2015

@ducik vy si alespoň můžete říct, že jíte za dva, ale co my, co zrovna těhotní nejsme 😀

ducik
15. pro 2015

@klararohlikcz no ony ty vánoce tak probíhají každoročně 😉

juliemichal
16. pro 2015

tak napečeno máme,udělanou i Vánočku,nabídla se mi tento rok má nevlastní maminka,že mi napeče a udělá Vánočku,protože dělá i na tento rok zakázky na cukroví,tak se mi nabídla,že udělá taky i mi 🙂 takže o cukroví máme postaráno 🙂 dnes jsme nakoupili skoro vše na Vánoce,ještě chybí koupit kapr 🙂 stromeček už ozdobený máme,takže nám chybí jen kapr,a salát 🙂

apacheee
AMBASADORKA
18. pro 2015

Pro mě je na Vánoce nejdůležitější především pohoda, takže nešílíme, děláme pár druhů vánočního cukroví, udělali jsme si hezkou výzdobu a užíváme si především jeden druhého a třetího🙂
Pro představu, jak u nás vypadají Vánoce v klidu, přidávám i jeden obrázek z focení🙂

klararohlikcz
autor
18. pro 2015

@apacheee tak to je opravdu pohodička 🙂 my máme také výzdobu, cukroví jsem si nechala udělat, ale za to jsme dělaly s dcerkou perníčky 🙂

klararohlikcz
autor
18. pro 2015

A kdo váhá s vyzkoušením, tak nyní máme akci pro nově registrované zákazníky, že od nás dostanete 200 Kč zdarma na nákupy. 100 Kč dostanete rovnou při registraci ve formě kreditů a dalších 100 po prvním nákupu 😉