Detox. Co si o něm myslíte?

denisa_medaprex
Moderátor
23. říj 2020

Ahoj holky, mám na vás další otázku k zamyšlení 🙂 Zajímal by mě váš názor na detox. a tím myslím jak detox ve smyslu očisty těla (detoxikace organismu, tlustého střeva), tak duše (detox od internetu a od sociálních médií). Dodržujete? Nebo na to kašlete? Jsem zvědavá na vaše odpovědi 🍀❤️

klokanka31
23. říj 2020

@denisa_medaprex Já detox nedělám. Ale... Měla jsem nechtěně detox duše loni v lednu, stěhovali jsme se, a dodavatel internetu nám nebyl schopný za celý měsíc přehodit internet. Takže celý měsíc bez netu, ale nakonec jsem zjistila, jaká to byla paráda. Manžel nebyl na počítači, já měla čas na čtení... Prostě paráda 😊 se těším až zas někdy bude aspoň výpadek proudu ☺

moonulka
24. říj 2020

Detox od internetu je fajn udělat jednou za čas. Ale detox organismu ve smyslu že budu něco speciálního jíst/pít je podle mě nesmysl. Pokud se člověk stravuje jako prase tak stačí začít jíst zdravěji. Jinak na detoxikaci máme játra.

petulejan
24. říj 2020

Detox organismu je k ničemu,pokud se celý rok špatně stravujete,tak třeba pár dní detoxu je k ničemu. Jen reklamní triky. Se zdravým stravováním žádný detox nepotřebujete 😊

stepankaf
24. říj 2020

@petulejan A pokud někdo jí nezdravě, tak myslíš ,že mu stačí začít jíst zdravě? 🙂 A ty nánosy ve střevech a zanešený organismus se asi sám nevyčistí, nebo?

blondynka400
24. říj 2020

@stepankaf a rádoby jednorázový detox tomu má pomoci?..... Organismus není blbý, umí se s tím vypořádat i bez rádoby detoxu, když se k němu začneme chovat slušně...

stepankaf
24. říj 2020

@blondynka400 Mě docela zaujaly přerušované půsty. Přijdou mi rozumné a ani by mě nenapadlo je držet jednou a dost.

blondynka400
24. říj 2020

@stepankaf a čem mají být dobré?..... Základ je se k tělu chovat dlouhodobě slušně, ne toto....

stepankaf
24. říj 2020

@blondynka400 Pokud Tě to zajímá, koukni na některé z videí od Margit Slimákové na Youtube. Pěkně to tam umí vysvětlit.
Jsou zdraví přínosné.

blondynka400
24. říj 2020

@stepankaf tak na tuto paní se zrovna fakt koukat nemusím 😀

misha_1989
25. říj 2020

Detox ani náhodou občas si dám nějaký detoxikační čaj a tím to u mě končí 🤭

stepankaf
25. říj 2020

@blondynka400 však ona napsala i plno článků. 😃

stepankaf
25. říj 2020

@misha_1989 taky je mám ráda. Třeba s Vilcacorou,apod.

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@klokanka31 To si vubec neumím představit, být měsíc bez internetu 😲 Ale neříkám, že mě ta představa neláká 🙂

lachtanice86
25. říj 2020

Držím při uplnku pusty minimálně 24hodin, spis 36hodin a jim dle pravidel prerusovaneho půstu. Tak bych řekla že tělo a střeva ok, co se týče netu, kazdy den chodím ven, s dcerou a občas ještě behat

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@blondynka400 Ahoj, ty přerušované půsty mají urychlovat apoptózu (buněčnou smrt) defektních buněk a nějakým mechanismem také stimulují k aktivitě imunitní systém, také nějak regulují hladinu krevního cukru. U mě se pak osvědčily i proto, že jsem vždycky po obědě v práci byla na dvě hodiny úplně odepsaná 🙂 zatímco bez jídla si připadám tak nějak víc soustředěná 🙂 taky to ale asi nebude fungovat na každého.

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@stepankaf Štěpánko, souhlas. Přerušované půsty jsou fakt zdravé. Já už takhle "přerušuju" přes dva roky, samozřejmě s výjimkami 🙂 A docela mi to vyhovuje. Dřív jsem je dělala, že jsem jedla jen od 12 do 20 hodin. Teď jsem přešla na to, že vždy jeden den jím a druhý ne. A musím říct, že je fajn, že člověk neřeší pořád, co kde bude jíst, aby to bylo bylo zdravé a dobré. Což je velká náplň mého života 😀 A s těmi čaji - Vilcacora - kočičí dráp je super. A na detox je taky fajn řešetlák počistivý, lopuch, nebo třeba fenykl 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@lachtanice86 A když držíš půst těch 36, cvičíš do toho, nejsi unavená? Mně třeba moc běhání ke konci 24hodinového pustu moc nešlo. Přišla jsem si unavená 🙂

lachtanice86
25. říj 2020

@denisa_medaprex právě únavu necítím vůbec a jsem schopná jít běhat nebo i cvičit doma tabatu. Ale jasný, jsou dny kdy to nejde a tak se zase klidně najím

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@lachtanice86 jasně, ono je fakt nejlepší poslouchat své tělo, i když to zní jako z nějaké marketingové příručky osobního rozvoje 🙂

blondynka400
25. říj 2020

@stepankaf ano a nejen článků... Ale paní je celkově dost kontroverzní a odtržená od reality 😀 Na začátku bývala fajn, než se s z ní stala fanatička....
@denisa_medaprex ono jde hodně o to, co si k tomu obědu dáš. Když je to taková ta klasika, co jí většina lidí, tak se ani nediv, vylítne hladina krevního cukru a člověk je zralý si jít tak akorát lehnout 😀 Jídlo celkově tělo zatěžuje a bere mu část výkonu, takže to co píšeš na sobě určitě pozorovat můžeš, ale za mne je to opravdu hodně o tom, co a jak člověk jí. Na půsty i přerušované současné lidské tělo není stavěné. Co mne fakt vždy pobaví je, když vidíš, jak se lidi stravují a pak si myslím, že je detox zachrání...

denisa_medaprex
autorModerátor
26. říj 2020

@blondynka400 No to jo, loupnout tam deset fastfoodů týdně a pak čekat zázraky od detoxu 😀

stepankaf
26. říj 2020

@blondynka400 zas tak vehementně ji nesleduji. Vím o ní snad od loňského ledna a viděla jsem pár videí, četla nějaký ten článek.
Co mě zaujme,to si z toho vezmu. A to je u kohokoliv. Přijímám informace vždy s rezervou.
🌼

herbinaaa
1. únor 2021

slyšela jsem, že na detoxikaci je dobrý i ostropestřec mariánky. Brala jste ho některá? Pomohlo to?