Vitamín C nebo vitamín D?

denisa_medaprex
Moderátor
25. říj 2020

Je podle vás na podporu obranyschopnosti důležitější vitamín C nebo vitamín D? A jak tělu v dnešní době vitamíny dodáváte? Já sázím na pestrou stravu, sluníčko (i když teď už se vitamínu D moc bohužel netvoří :( ) a pak také tu a tam na doplňky stravy - konkrétně na tyhle dva, Immunity s liposomálním vitamínem C, kurkumou a piperinem a pak na Collagen + 11 by ANNA BRANDEJS, ve kterém je kolagen pro pleť, ale hlavně hodně vitamínu D.

amazonkajanik
25. říj 2020

@denisa_medaprex sluníčko,ryby a tím to hasne. C doplňovat nemůžu,osypu se a paradoxně jsem si to způsobila přežráním se pomerančů a cucanim ascorutinu jak bonbónu 😣 ale jinak jsem zdravá v rámci možností. Nedávno po dlouhých letech silnější nachlazení,které jsem přežila pomocí coldrexu,jinak jedu výhradně bylinky. Takže třeba smrkovy čaj,který má víc vit C jak citrón 😉 ale ten mi moc nejede 😂a čekám,až naši udělají rakytnikovy sirup,ale to se zasobim fenistil kapkami,pro jistotu 😁
Jinak colagen na pleť je v podstatě nadbytečný,pokud je dostatek C,jelikož potlačuje volné radikály,které způsobují stárnutí pleti,dostatek hydratace organismu ,ale taky je to o genetice. Máme v rodě,že vypadáme cca o 10let mladší,než nám je...

keksik002
25. říj 2020

Jim zeleninu a ovoce, doplňky stravy neuzivam a jednou za cas a spíš na chut si rozpustim multivitamin 🙂 naposledy jsem byla nemocná s antibiotiky pred 4lety a to jsem prechodila chripku a byl z toho zapal plic a predtim hoodne dlouho ne..
Za me je dulezity i pohyb a otuzovani, protoze samotny vitaminy to nespasi ;)

misha_1989
25. říj 2020

@denisa_medaprex jak už jsem psala v předešlých příspěvcích tak vitamín C užívám ve formě vitamínů z ovoce a zeleniny nebo tabletech celaskon ale jen když na to nezapomenu a vitamín D jasně že sluníčko to je TOP 1 ale momentálně užívám tablety i když jsem raději na přírodní cestě. S léky mám problém užívat vždy zapomenu.
Když už jsme na vitamínech nevíte které pomáhají na nepadání vlasů? Po porodu mě hrozně padají 😐

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@amazonkajanik Tak to máte štěstí, geny jsou základ, říkám to pořád 🙂 A musím říct, že s tím vitamínem C mám stejnou zkušenost! Jednou jsem takhle během nemoci, respektive při jejím náběhu, konzumovala fakt hodně citrusů, plus k tomu klasické céčko v prášku... A osypala jsem se 😀 Takže od té doby taky raději opatrně 🙂 S tím kolagenem - sám o sobě kolagen až takový zázrak není, v tom "našem" Collagen+11 jsou i další látky, na pleť hlavně vitamíny A, C, E a pak komplex ceramosidů, ten v našem doplňku se získává ze pšenice, ale hlavně jde o to, že v pleti zvyšuje vlastní hladinu ceramidů - té "malty", co drží pleť hutnou a posiluje ji tak, že pak nemá tendenci vysychat nebo přehnaně citlivě reagovat. Ale faktem je, že geny jsou geny 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@keksik002 Jasně, je to komplexní. A otužování - tím myslíš zakončení sprchy studenou? O to se snažím. Ale je to boj dost často 😀

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@misha_1989 Co se týče toho padání vlasů, po porodu je to docela normální, protože vlasy v průběhu těhotenství zůstávají všechny delší dobu v tzv. katagenní fázi (už nerostou, ale stále drží v cibulce), a právě pak po porodu přejde to velké množství do fáze telogenní, kdy vypadne. Takže to není tak, že by jich vypadávalo víc. Ale spíš jich na hlavě vydrželo mnohem delší dobu větší množství, které pak naráz vypadne 🙂 a pak ten ohon působí méně hustý. Co se týče živin důležitých pro vlasy, je to hlavně zinek, měď a selen + biotin, a samozřejmě céčko coby antioxidant. Kdyby Tě to zajímalo, jukni na náš Beautiful Hair by ANNA BRANDEJS https://medaprex.cz/cs/internetovy-obchod/dopln... Přiznám se, že já sama ho nepoužívám, ale od zákazníků máme poměrně pozitivní reference (ty reference, co máme na stránkách, jsou opravdu od našich normálních zákaznic, které jsme požádaly, aby nám k němu něco napsaly, pokud jsou spokojené). Jen tedy upozorňuji, a je jedno, zda by to byl tenhle nebo jiný doplněk stravy, že v případě účinku na vlasy je třeba ho užívat mnohem delší dobu než třeba u pleti. Protože u vlasů, aby sis všimla rozdílu v kvalitě a růstu, je nutné nejdřív vyživit vlasovou cibulku a až pak je možné pozorovat rozdíl na vlasech jako takových, takže minimálně 3 měsíce...

amazonkajanik
25. říj 2020

@denisa_medaprex geny,psychický a fyzický stav. Jak je člověk urvany,vypadá hned o 20let starší. Přeci jen,kruhy pod očima a naštvaný,nebo ustarany výraz přirozené vrásky spíše odhalí,než úsměv od ucha k uchu 😉

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@amazonkajanik Pak jsou ale i ty vrásky od smíchu, to bude asi v budoucnu můj případ 😀

amazonkajanik
25. říj 2020

@denisa_medaprex Jj,jednou jsem četla o paní,ale to byl extrém. Že se prý 20let neusmala,nedala najevo žádnou emoci,jen aby neměla vrásky 🤦
A to já se směji ráda a nějaké vrásky neřeším. Mám i viditelné šediny. Ale jelikož nosím půl hlavy obarvenou na modro,tak si toho jen tak někdo nevšimne 😂(a ještě mám vlasy podholene,takže v culiku extrém 😂) a setkávám se s pohledy,že jakože "další hodně mladá,nevyzrala maminka " ,přitom za pár měsíců budu mít kristova léta 😁

lennus
25. říj 2020

@denisa_medaprex Užíváme od podzimu obojí. Přesto že se snažím o pestrou stravu, dodávám. D jako prevenci, C navyšuju při zdravotních potížích.

misha_1989
26. říj 2020

@denisa_medaprex Deni děkuji já se podívám celkem uvažuji že začnu nějaké přípravky používat a je mi jasné že se musí brát delší dobu aby se poznal účinek. 😊

keksik002
26. říj 2020

@denisa_medaprex sprcha taky a ne studenou ale vlaznou, ale zbytecne se moc neoblikat, vic vetrat i v zime, chodit ven i za nehezkeho pocasi 🙂

levandulina
26. říj 2020

Já doplňuju oba. Vitamín D kapkama, vitamín C stravou.

verdos
26. říj 2020

@denisa_medaprex Ze sluníčka se momentálně v našich zeměpisných šířkách vitamín D netvoří vůbec (nikoliv že "ne moc"). Snažíme se o pestrou stravu a doplňujeme i vit. C (ten teda jen přes zimní období, z aceroly) a vit. D (ten celoročně a společně s vit. K2).

denisa_medaprex
autorModerátor
26. říj 2020

@verdos Děkuju za upřesnění!

verdos
26. říj 2020

@denisa_medaprex Ona na to existuje nějaká tabulka - tuším, že to je od dubna do září (?) a ze začátku a na konci je to třeba jen chvilku a ještě kolem poledne třeba... Sluníčko musí svítit pod nějakým úhlem, aby to mělo ten účinek. Ale já jsem to jen prolítla (takže si detaily úplně nepamatuju) a řekla jsem si, že teda fajn, že ze slunka to nestačí (kromě léta), a že to budem řešit jinak a tak jsem to nijak blíže nestudovala a nehlídala si, abychom v určitou dobu třeba vylezli ven a ještě na určitý časový úsek, někdy je to i nereálné... Děti jedí ryby (já jsem vegetariánka a zvířata nejím) a jinak doplňujeme, doplňujeme, doplňujeme.

denisa_medaprex
autorModerátor
26. říj 2020

@verdos Pravda je, že u toho vitamínu D to asi opravdu jinak ani nejde... Můžu se zeptat, jak suplementuješ, když píšeš, že jsi vegetariánka? Vybíráš nějaké speciální doplňky stravy, které jsou vegetariánské? Vím, že většinou je vitamín D v doplncích stravy živočišného původu.

verdos
27. říj 2020

@denisa_medaprex Ano, hledala jsem a našla jsem vegan D + K2 v podobě kapek bez chuti, což je ideál, protože já jsem spokojená, že to není živočišného původu, a děti jsou spokojené, že to v jídle nijak chuťově nepoznají, a přímo se toho dožadují, že chtějí "kápnout vitamínek" na snídani 🙂).

tynus7
29. říj 2020

Za mě určitě obojí

petrasipkova1
29. říj 2020

v současné době na to dbám u celé rodiny více než dříve, děti cpu zeleninou, ovocem, hodně nyní jíme zelné saláty a domácí jablka. Jinak děti užívají vždy na podzim, zimu sirupy s Imunoglukany, střídáme co je v nabídce a vitamin D v kapkách. Já nyní celaskon a tabletky s déčkem, a když si vzpomenu tak spolknu nějaké Centrum. Kojím už velkého chlapíka, tak si myslím, že potřebuji o to víc pořádnou zásobu. 😀

herbinaaa
21. bře 2021

vzhledem k dnešní době bych určitě doporučovala oboji