Auto pro 4 děti. Máte zkušenost?

bobisek90
2. srp 2022

Ahojky! Vypada to, ze se zase rozrosteme o jednoho clena. Aktualne mame forda S max, 5 mistnou verzi. Pro 3 je super, ale pro 7 mi prijde malo mista (i s dalsima sedackama). Ve hre byl galaxy, ale natrefila jsem na Lancii Voyager nebo chrysler town and country(jsou to. Prakticky stejna auta). Mate s nima nekdo zkusenost?

majaveja
2. srp 2022

Zkušenost se jmenovanymi bohužel nemám, ale máme 9mistny Ford Tourneo Custom a je to pecka 🙂. Sedačky jdou podle potřeby vyndavat/nandavat a v pohodě se tam vejde plno tašek, pes i kočárek 🙂

pepickovapavlinka
2. srp 2022

My máme 4 děti a teď jsme kupovali Wolksvagen Sharan (je to to samé jako Ford galaxy).Spousta místa a ten kufr.Do Voayagra bych nešla jsou to velké obsahy takže bude i žrát.Ty Sharany a Galaxy a ještě Seat Alhambra jsou nejprostornější

bobisek90
autor
2. srp 2022

@pepickovapavlinka voyager Lancia se dela i jako 2,2 v dieslu, a spotreba je 7,9

bobisek90
autor
2. srp 2022

@majaveja joo, nad tim jsem taky uvažovala. Manzelovi se ale nelibi představa jezdit dodavkou :D

uzivatelkapetra
2. srp 2022

@bobisek90 u těchto amerik bude asi pekelně drahý servis, mrkni kolik by tě na to stály třeba komplet brzdy a porovnej s koncernem (sharan aspol)

pepickovapavlinka
2. srp 2022

@bobisek90 ale Voayager je Chrysler vícemístná Dacia je Lodgy
Jo a my máme spotřebu max 6l na 100

bobisek90
autor
2. srp 2022

@pepickovapavlinka ne, chrysler prenechal vyrobu Lancii od roku tusim 2010. (ne Dacii). Na eu trh se pak vratil po roce 2014 s jinym chryslerem.🙂

bobisek90
autor
2. srp 2022

@uzivatelkapetra jo, to rika i manzel. Jde o ten prostor. To mi koncern nenabidne.

pepickovapavlinka
2. srp 2022

@bobisek90 tak se koukněte i na internet Lancia Voayager není.Není to tak dlouho co jsme sháněli auto tak vím

uzivatelkapetra
2. srp 2022

@bobisek90 pokud budete na tom finančně natolik dobře, že vás nemrzí za provozní běžné věci vynakládat násobně více peněz, tak samozřejmě nemusíš na ceny dílů brát ohled. Já osobně bych slevila z nároků na pohodlí, ale to je jen můj názor.
Ještě mě napadá peugeot rifter, že nevypadá zle, ale nevím jak je na tom s místem, vypadá prostorně.

pepickovapavlinka
2. srp 2022

@bobisek90 beru zpět tak je Lancia Voayager.Nocméně za mě se víc vyplatí Galaxy,Sharan nebo Alhambra i co se dílů týče

pepickovapavlinka
2. srp 2022

@uzivatelkapetra no sedmimístný to je ale ze skušenosti ty poslední sedačky co jsou v kufru jsou v těchto modernějších autech dost natěsno.My chtěli brát Mazdu 5 ale právě v tom kufru by místa moc neměli.

pepickovapavlinka
2. srp 2022

@bobisek90 Koukni jak prostorný je náš Sharánek

bobisek90
autor
2. srp 2022

@uzivatelkapetra potrebujeme auta vyměnit obe, co mame. Manzel je jasny, ten chce galaxy. Na dlouhe cesty je ale pohodli k nezaplaceni.

dashyyy
3. srp 2022

@bobisek90 nesouhlasím, že koncern nenabídne prostor, máme Alhambru, vlastně druhou v řadě a u takhle velkého auta bych nešla do klasických dveří, jedině posuvky a zvlášť s dětma, což si myslím Galaxka nemá, jen Sharan nebo Alhambra.. hodně se tím zvětší vlez i na zadní místa, je to fakt velký rozdíl, jestli se ty dveře otevřou nebo rozjedou.. jinak my jezdíváme v 6lidech do Chorvatska a super, děda loni seděl v kufru na šestce a chválil si, co má místa, přitom je to chlap cca 190cm vysokej.. rakev na střechu a jedem 🙂 výlety v 7lidech běžně.. naložím kámošky děti a jedem.. ta naše má najeto skoro 270tisíc kilometrů, je to neskutečnej držák.. už jsme ji chtěli několikrát vyměnit za mladší a není vůbec potřeba.. uzavíráme doma sázky, kolik km celkem vydrží 😀

janedv
3. srp 2022

@dashyyy prosim Te, a co servis, spolehlivost? A jaky mate motor? My mame ford mondeo, 2l naftovy a dalsi auto chci taky silny motor, je to rozdil. Ale mame ho dlouho, jeste tak 2-3 roky mu davame, ale pak uz budeme muset menit. A sice pro rodinu 2+2 je dokonaly, kdyz vozime babicky, uz to nejde, se sedackami to je male. Takze ac jen 2 deti, hledam vetsi. Ale ne dodavku. Takze se sem pripichavam 🙂

dashyyy
3. srp 2022

@janedv je to nejspolehlivější auto, které nám prošlo rukama.. je mi jasné, že je to o štěstí na kus a to my jsme teda opravdu měli.. vůbec nese*e, běžné provozní věci, ale třeba spojka, převodovka všechno šlape.. největší náklad byly asi rozvody, ale už na to měla kilometry.. auto je 2.0tdi 125kw, jezdí kolem 6-7l*/100km.. letos má deset let a zhruba 270km namotáno, něco si opraví manžel sám (je původně automechanik), ale velké servisy a pravidelné kontroly děláme v autorizáku a ty jsou teda mnohem levnější než na Golfa - to je náš druhý vůz, ale hodně specifický motorově.. už dvakrát jsme měli nutkání ji vyměnit, ale zatím fakt nebylo potřeba.. výroba MPV ale už končí, co vím, tak nové modely jak Sharan tak Alhambra jsou jen ve verzi 1,4TSI to ať si strčí do patřičných míst, takovýhle auto za mě musí být nafťák

bobisek90
autor
4. srp 2022

@janedv my mame mondeo, uz 6 let, 103kw, dvoulitr, je to neskutecny drzak. Pak 2 roky mame S maxe, ale tehdy jsme koupili jen 5ti místného :D ale fordy obecne miluju

luckawm
4. srp 2022

@bobisek90 my teda čekáme třetí a máme VW touran sedmi místny. Pro nás teda nedostačující místem a rozhlizime se po dodávce. Pro vás bych volila určitě už dodávku anebo auto jako VW caddy long apod.
A do Chryslera bych nesla má špatný rejd máme v rodině dva chryslery a to jsou krátké oproti tomu co mas vybrány. Je to pak nepříjemný když jedes s dětmi k dr kde je většinou málo místa na parkování apod. A plus není úplně levný na opravy 👍.
Za mě dodávka to jisti 😁.

eshly28
4. srp 2022

Máme také Ford Turneo jako @majaveja a nedam na nej dopustit. Všichni mají místo, odebirame sedacky dle potřeby. Sice je to dodávka, ale není krom vysky nijak větší než třeba zmiňovaná Alhambra nebo Sharan. Jak s námi přestanou jezdit nejstarsi, planujeme auto předělat na spací verzi 😁

kackajes
4. srp 2022

@bobisek90 za naši rodinu mohu doporučit Peugeot 807, posuvné dveře, hodně místa a náhradní díly nejsou drahé

majaveja
4. srp 2022

@eshly28 Přesně, já taky prvně brblala, že s tím nebudu jezdit, že to je obrovský, a pak jsem viděla zaparkovaná obě auta vedle sebe (klasický osobak a Tourneo) z výšky z paneláku a zjistila jsem, že jsou fakt víceméně stejná do šířky i délky, dodávka je jen vyšší. Což je ve výsledku výhoda, protože je ve zrcatkach při parkování vše krasne vidět. A navíc nevím, jak to má třeba ta Alhambra nebo Sharan, ale u Tournea mi vyhovuje, jak se boční dveře neoteviraji klasicky do strany, ale vysouvaji, to je s dětmi fakt k nezaplacení 😀

janedv
4. srp 2022

@bobisek90 tak to mame stejne auto. Paradni. Nic niz nechci. Ale pro 5 lidi, kdyz tam jsou 2 sedacky, to neni.

eshly28
4. srp 2022

@majaveja hlavně my máme parkovací kameru a u osobaku ne😅

alpakovo
4. srp 2022

@bobisek90 a ja jsem si pořídila transporter a jsem maximálně spokojená 😉😉🙃🙃 je tobsice velké auto,ale i děti jsou spokojené, všichni mají dostatek místa a pohodlí, na dlouhe cesty super

bobisek90
autor
26. srp 2022

@luckawm super, diky za prakticke zkušenosti s chryslerem. Nez neco koupim, chci ho prvni projet a zjistit. No uvidime 😁

dashyyy
26. srp 2022

@majaveja Sharan i Alhambra mají posuvky, jsou verze ruční i elektrické (za mě nutnost u MPV), Ford má klasiku 😉

majaveja
26. srp 2022

@dashyyy máme Forda a mame posuvné...

majaveja
26. srp 2022

@dashyyy aha, ale kazda jsme asi psaly o jiném typu Forda, nemáme malýho, ale Tourneo Custom, tam jsou posuvky😉

dashyyy
26. srp 2022

@majaveja ano to ano, já myslela Galaxku, tedy MPV stejně jako Alhambra a Sharan 😉 u mě ty posuvky byly jako požadavek na velký auto.. měli jsme předtím starou Alhambru a fakt to bylo s vajíčkem peklo s klasickýma dveřma