Autosedačka pro miminko. Jakou koupit?

andyskarsgard
18. črc 2020

Ahojky jakou jste kupovali autosedačku něho jak to říct pro miminko? Já koukala a vůbec tomu nerozumím. 😳
Nechci kupovat dohromady s kočárkem v kombinaci.

jelenice_zavodnice
18. črc 2020

@andyskarsgard Protoze socialni media a anonymita techto medii. Ve skutecnosti by si se asi ciziho cloveka na ulici na vhodne vajicko neptala. A tady je to takova virtualni ulice, takze jsou tam i otraveni a nudici se uzivatele, takovi co potrebuji ukazat, ze jsou lepsi a “vzdelanejsi” nez ti druzi a pak takovi ostrileni matadori zijici v teto bubline nepripoustejici si myslenku, ze ne kazdy ma nastudovane vsechno o tech “spravnych” vychovnych metodach od doby carky na tehotenskem testu. Ale jak jiz zminily holky vys, typ auta hra docela roli protoze i ta nejdrazsi a nejbezpecnejsi sedacka ti nemusi uplne sedet v aute a napr. ditku muze padat hlavicka nebo jsou kratke pasy nebo spatne umistnis sedacku. I kdyz u vajicek to neni tak caste jako u dalsich pokracovacich sedacek.

martiniquest
18. črc 2020

Maxi cosi Cabriofix. Bezpecna, velka

monca_24
18. črc 2020

Cybex Aton 5. Mají v lidl shopu 🙂

zelenaesmolda
18. črc 2020

@versatilka
to neni pravda s tou isofix zakladnou,zalezi taky na typu auta.treba v oktavkach jsou zkosene sedacky a tam prave isofixova zakladna neni vhodna kvuli sklonu sedacek protoze diteti pak pada hlavicka.

versatilka
18. črc 2020

@zelenaesmolda máš odkaz na zdroj, že isofix není v některých autech vhodný a bezpečnější? To mě nenapadlo. Dětem hlava nepadala v žádném autě, co jsme zrovna měli, přičítala jsem to kvalitní autosedačce 🙂 ale do oktávky jsem to nezkoušela, to je fakt.

zavodnice
18. črc 2020

To bude asi nějaká novější generace. V první generaci oktávek sedačky zkosené moc nejsou. Problémy se základnou jsem nezaznamenala.

zuzita15
18. črc 2020

@yvarp co to je za nesmysl? My mame Skodovky dve, predtim jsme meli taky skodovku, tchanovci maji dva VW a vajicko s isofixem sedi do vsech a rozhodne neni dite v sedu - Superb, Kodiaq, Yeti, Golf, Passat

yvarp
18. črc 2020

@zuzita15 v pořádku, zřejmě máte vajíčko vhodné pro vaše auto, já se s vámi hádat nebudu😉

kkkt
18. črc 2020

@andyskarsgard za me bylo i podstatne aby mela 5bodovy pas. Meli jsme britax romer tu nejnovejsi a isofix zahladna byla polohovatelna, takze sedela do vsech aut. A isofixx za me nejlip utracene prachy 😇

marta_kovar
18. črc 2020

Máme aton 5 a isofix, teď byla daná do auta (Škoda octavia 2019) a teda nepřijde mi nijak, že by dítě v tom víc sedělo. Pouze jsme to zkusili, zda-li to je nějak pro dítě horší.

xxx3d
18. črc 2020

Ahoj, já bych koupila Doona plus autosedačku, kdybych se teď rozhodovala, ano, je dražší, stojí deset tisíc, ale obrovská výhoda je mobilita, kterou jsme ocenili hlavně při návštěvách lékařů, když jsme chodili na rehabilitační cvičení, když jsme jeli do obchodů, prostě super.
Taky jsem si koupila kočárek trojkombinaci v domnění, jak to bude super, a nebylo. Vajíčko jsme použili jen jednou, na odvoz malého z porodnice, pak už vůbec ne.

krupka3
18. črc 2020

Mame Cybex Aton 5 a k nemu base. Da se poutat na pasy i isofix.

puhelin
18. črc 2020

@zuzita15 Opravdu to v nekterych luxusnejsich autech dela problem. Jak jsou tvarovane sedacky, paradoxne to nesvedci protismernym autosedackam. Videla jsem konkretne trojkovy superb, nedalo se napolohovat.

puhelin
18. črc 2020

@xxx3d Staci mit adapter, ktery umozni vajicko pripevnit na ram kocarku (misto korby).

squezy
18. črc 2020

@andyskarsgard Doporucuju také cybex aton. Celkově cybex jsou dle testu nejspolehlivější, a s isofixem nejvíce. Mrkni na fb na marketplace, celkem ho holky prodávají. Jediná nevyhoda, že je vajicko drobet těžší, ale je proste kvalitní a v případě nehody bezpečné.

zuzita15
18. črc 2020

@yvarp jen ze pisete, ze Skodovyk a VW maji zkosene sedacky a nejsou tam vhodne sedacky s isofixem. To je dost zavadejici informace.

@puhelin Verim, ze nekde to muze byt problem, my jsme meli problem s vajickem na miste spolujezdce v Superbu II s bazi, ta tam nesla, v Kodiaqu mame i vepredu isofix a neprijde mi, ze by v ni dite sedelo. Rozhodne bych to teda nezobecnovala na Skoda a VW a problem s isofixem

puhelin
18. črc 2020

@zuzita15 To rozhodne ne, ale u techto dvou znacek si treba na FB Deti v protismeru lidi nejvic stezuji. Mozna je to tim, ze ty dve znacky jsou nejprodavanejsi 🙂 My jsme v jednickove fabii problem nemeli. S prednim sedadlem zkusenost nemam, nikdy jsem tam dite nevezla.

g_m
18. črc 2020

Měli jsme přesně tuhle (https://www.lidl-shop.cz/CYBEX-Detska-autosedac...) a byla boží. Kupovali jsme ji z bazaru - vajíčko se používá mnohem míň než větší autosedačky, takže jsem se tolik nebála opotřebení a byla jako nová! Osobně bych mrkla zase po bazarech a novou koupila až větší autosedačku... U nás obě děti jezdily ve vajíčku do 10m (rychle lozily i seděly) a pak protestovali už v protisměru a měli ji tak tak, takže větší jsme kupovali novou, ale bazarové vajíčko bohatě stačí.

zelenaesmolda
18. črc 2020

@g_m
u bazaroveho vajicka nevis, jestli nebylo bourane,to je nesmysl,ze vajicko narozdil od pokracovaci sedacky staci z druhe ruky...

zelenaesmolda
18. črc 2020

@versatilka
cerpam vetsinu informaci ze skupiny,casto tam prispiva i odbornik na autosedacky,pan Radek.

surikata131
18. črc 2020

Kvalitní značky jsou cybex aton nebo cloud (cloud se dají mimo auto rozložit do lehu), britax romer, be safe, klippan dinofix, maxi cosi. Preferovala bych 3 bodové pásy, je to prý lepší kvuli kyčlím, tím pádem bych vyřadila be safe a britax romer. Největší vajíčko je klippan dinofix, takže bx mělo vydržet nejdýl. Cybex z lidlu bych nekupovala, nelíbí se mi ta vložka, nemxslím sí že to dobře fixuje hlavičku....isofix i pásy jsou stejně bezpečné, isofix je pohodlnější (jen nacvakneš na základnu), ale musíš zas koupit základnu, za kterou dáš ještě jednou tolik jako za vejce. U aut s více zkosenými sedačkami (např škoda) může být s isofixem problém, že po usnutí padá miminku hlavička. My máme cybex aton M i-size s isofixovou základnou v octavii III, hlavička nepadá, ale je fakt že po vyndání “novorozenecké” vložky (kterou jsme měli cca do 8-9 kg, 6-7 měsíců) je tam více vsedě a některému dítěti by hlavička padat mohla...ale teď jsme týden jezdili bez základny a to poutání pásem mi lezlo na nervy a pás vede dítěti přes nožičky, takže trochu omezuje...vejce s 3 kombinací bývají často šunty a malé-jen do 10 kg (kvalitní jsou do 13 kg)

zavodnice
18. črc 2020

Mám zkušenost jen s tím Aton 5, ale musím potvrdit, že poutání pásem je fakt na palici. Základna k tomu stojí pár kaček. Ale když jsem musela po nákupech dodávkou, to bylo neustálé poutání a odpoutávání, že by se z toho člověk opupínkoval. Takže z tohohle pohledu jednoznačně palec 👍 nahoru pro základnu, jeden cvak a je připoutáno. Jezdila jsem prakticky denně.

pe_tu_ss_ka
18. črc 2020

@kkkt právě u vajíček je 5 bodový pás nežádoucí, kvůli kyčlím mimin.. Proto většina značek má tříbodový, aby je ty děti měli ve správné poloze a mohly s nimi hýbat..

pe_tu_ss_ka
18. črc 2020

@andyskarsgard jinak my měli cybex cloud q, mimo auto polohovací, je těžší, ale bylo super, teď je nová verze cloud z.

dandaa
18. črc 2020

Máme už na druhé dítě maxi cosi cabrio fix a pebble oboje s isofixem. Auta nový superb a Peugeot Rifter absolutně bez problémů. Vajíčka maxi cosi jsou lehká a prostorná.

versatilka
18. črc 2020

@zelenaesmolda děkuji, ale to pro mě asi není relevantní zdroj. Do skupiny si může psát kdo chce co chce, kdo je pan Radek netuším (v jakém oboru je to odborník, značka/auto.. odborníky se internet jen hemží). Měla jsem na mysli nějakou studii nebo test. Nebo třeba přímo reakci ze škodovky/vw, že se do octavie isofix nehodí.

kkkt
18. črc 2020

@pe_tu_ss_ka Podle me je to bezpecnejsi, a dite netravi v sedacce tolik casu aby to melo nejaky vliv. Ne nadarmo i dalsi sedacky maj 5bodovy pas.

zelenaesmolda
18. črc 2020

@versatilka
je to odbornik pres autosedacky a poradnu ma i tady,pokud mi neveris muzes zkusit napsat bud do poradny tady na MK nebo ve skupine si precti jeho rady v prispevcich,jeho nick je Realny Radek.
Skodovka ti k tomu reakci asi neda,byli by sami proti sobe...

marta_kovar
18. črc 2020

@versatilka Já jsem vkládala fotku s isofixem v Octavií a nepřijde mi to teda nějak víc “do sedu”. Navíc i u isofixu je jasně napsáno do jakých modelu to může být využito. A je tam napsána jak Octavie Plus další modely (škodovka) tak i VW. Tak já nevím.

zelenaesmolda
18. črc 2020

@marta_kovar
tak dat tam tu sedacku muzes ale diteti pravdepodobne bude padat hlava ve spanku coz neznamena,ze ho nemuzes pouzit ale dobre to neni...
do tiramisu taky muzes dat pomazankove maslo misto mascarpone ale uz to proste neni ono,zaroven to ale nezhnamena,ze to tiramisu nebude jedle...