Škoda Fabia jako rodinné auto. Máte zkušenost?

6. bře 2024

Ženy, čeká mě koupě auta, staré (Roomster) dosluhuje. Mám tři děti, jsem zvyklá na dostatečný prostor v kufru. Šla bych zase do Roomstera, ale ojetiny na trhu jsou dost staré. Já ale nutně potřebuju auto spolehlivé, tedy spíše novější, tak mě napadla ta Fabie, resp. mého technického poradce. Kdo máte, jak Vám vyhovuje? Jste spokojené - s čím ano, s čím méně? Vím, že rozhodnutí bude na mě, ale zajímají mě názory, zkušenosti. Předem moc díky!

ninive211
6. bře 2024

@dandaa Souhlasím s Octávkou, zpětně nechápu, jak jsme si vystavili s Fordem Focusem,takovým prdítkem. No tehdy jsem do auta vůbec nemluvila, prostě se objevila možnost koupit relativně levně auto od známého, první majitel, auto opečovávaný a je fakt, že první roky bylo naprosto spolehlivé a "bezúdržbové". Ale na ten prostor, na ten jsem nadávala celou dobu, že to prostě není "rodinné" auto ani náhodou. Ale pár dovolených jsme s ním taky nějak zvládli, i se sporťákem.

dandaa
6. bře 2024

@ninive211 já měla Octavii jako své první auto a ten kufr byl skvělý, odvozila jsem v něm vše, nikdy se mi nestalo, že by se něco nevešlo. Pak jsem měla i verzi kombi a ta byla taky fajn. Ale Octavie z roku 2021 měla kufr menší, tu měl muž služební a i můj Superb měl kufr menší než dřívější model . Pak jsem měla chvíli Sharana a ten byl bezedný ,kočárek jsem nemusela skládat a celkově se nemuselo řešit co se vejde . Teď máme velké SUV a kufr také obří, hlavně úložné místo pod deklem je bonus navíc,kam se vejdou takové ty blbě skladné věci jako taška bot , stan na pláž, taška hraček atd .

knuffel
6. bře 2024

Fabia combi pro 4 úplně v pohodě, jeli jsme s ní Itálii v 5 lidech, vzadu 2 puberťáci a 1 dítě na podsedáku. Bylo to na hraně ponorky teda, ale přežili jsme všichni. Z hlediska kufru úplně v pohodě...

fyii
6. bře 2024

zkus kouknout i po jiny znacce, skodovky jsou cenove i ojete pomerne drahe.. jako fabka je pro auto o nicem, ale je to auto jako kazdy jiny.. maly, nehezky... chapu, ze s rozpoctem co asi mas, ti to vyhovuje, kufr to ma mrnavy.. ale pro tri deti a ridice, pokud to jedno bude v predu se vejdete..

adelisss
6. bře 2024

@knuffel Přesně. Máme teda starší model. Ale umíme věci skládat do kufru, teda chlap (má talent na Tetris :D).

dura175
6. bře 2024

Já bych tedy vzala v úvahu kromě pořizovacích nákladů i náklady na servis a náhradní díly. Čím větší auto, tím je všechno dražší. Takže fabia obecně vyjde levněji než octavia nebo nedejbože superb, VW je zase o chlup dražší než škodovka.
A jinak za mě Fabia je pro rodinu dostatečná, pokud se jedná o běžné dojíždění do práce/školy/kroužky a krátkodobé pobyty. Na týdenní dovolenou u moře v kempu, kam člověk táhne půlku domácnosti, to není (ale to je opravdu otázka životního stylu).
Jak tu někdo psal, že fabia je malé ošklivé auto, tak to nemůžu souhlasit. Nejnovější fabie je designově velmi povedená, vypadá "dospěle", jak má ostrou karoserii a široká je jako jedničková octavia.

patypresdevaty
6. bře 2024

@fyii ta aktuální Fabie fakt není ošklivá. Mám ji a je moc hezká, přitom starší typy se mi nelíbily vůbec.
A není to jen o ceně auta, ale i o servisu. A servis na Fabii je jeden z těch nejlevnějších. Kdyz jsme předtím meli méně obvyklý typ Fiatu, bylo to skoro jako servisovat Ferrari, co se dostupnosti dilu tyka 😅 na Fabii je mnoho autorizaku a umí to i kdejaký garazista

majena39
6. bře 2024

My jsme 4 člena rodina. Dva dospělí a dvě děti (rok a 2,5) a zpětně lituji, že jsem koupila fabii. Opravdu je pro nás jen tak tak. Ale zas stále vozime pro děti hodně krámů (cestovní postýlka, dvojkočárek), pliny... Ale za rok-dva až toto všechno odbourame si myslim bude bohatě stačit. Kufr ma prostorný dost. Když se nenacpe samýma krámama pro malé děti 🙂

martinka_33
6. bře 2024

Naši jsou fábíčkáři, maji combi, kufr teda velký na to jak to auto působí male. 3 autosedačky vzadu jsou scifi, ted uz maji 2 podsedaky a autosedacku pro nejmensi, to se vejde, ale toho prostoru vzadu je strasne málo, batole kope dedecka do zad kdyz dedecek řídí, takze musi sedet za babickou, ta je nastesti malá 😃

pachtovarenata
7. bře 2024

Není dlouhý, je to možná o maličko delší než Roomster nebo možná ani ne tak delší jak mohutnější. Nicméně my jsme Tourana měli tedy toho prvního před faceliftem a nemůžu si stěžovat. Jízda parádní, dost místa pro všechny, žádné mačkání, v kufru jsme klasicky každý rok odvezli vánoční strom🤣🤣🤣 chce to jenom vybírat pořádně motoricky. Je 2.0tdi 103kw to je vražda a kasička na peníze, ty se snad ale po roce 2008 přestali vyrábět si myslím. Každé auto trpí na něco jiného. Škodovky na orezliny, VW na lak apod. Roomster je třeba hezký, ale pro nás malý uvnitř celkově v tom Touranu je uvnitř dost prostoru a místa jak nad tebou tak i vedle tebe, do Fabie bych ja osobně nikdy nešla, to je nákupní taška ne auto a pochybuju, že by to byla pohodlná jízda se 3 dětma🤣🤣🤣

kacka1994
7. bře 2024

máma ma fabii combi a vejdou se dvě úzké sedačky a vejce, nebo dvě úzké a já mezi ně v octavce je víc místa 🙂 pohodlné to není :D kufr mi přijde dostatečný, ale my třeba teď budem kupovat na octavku kombi rakev na střechu 🙂 2 dospělí a 3 děti - vozíme cyklo dvojvozík a kočárek na dovču a pak se nám vejdou věci horko těžko 🙂

fyii
7. bře 2024

@patypresdevaty no nevim jestli pani premysli uplne o novym aute, ono i ty garancky nestoji dve koruny..taky jsem mela skodovku...jako nekomu se libi nekomu ne, ale obecne skodovky jsou dost drahy..

kackabis
7. bře 2024

My máme dvojkovou fabii combi a pro mě jako pro ženskou skvělé auto. Kufr velký, dobře se s tím parkuje. Dozadu ale tři sedačky nevlezou. Ani jeden dospělý mezi dvě sedačky.. tři dospělí se tam nacpou. Uvažujeme o třetím dítěti, tak jsme koupili VW Touran, skvělé auto, opravdu prostorné. V zadu máme dvě sedačky a já se tam s dětma vlezu úplně v pohodě. Kufr obří. Krásně se s tím jede. Chvíli teda trvá než si zvykneš, je to dost vysoké auto, a i širší než třeba ta fabie, takže první dva měsíce vybíráš parkovací místa, kam si troufneš, ale pak už pohodička. Ten náš má parkovací senzory, takže i když je to dlouhé, tak jsem s tím zatím do ničeho nenacouvala 😀

dasipe
7. bře 2024

Já bych šla do Octavie v kombíku 🙂

emillyhk
7. bře 2024

Já mám Fabii, manžel Roomstra. Dítě máme jen jedno, ale jak jedeme všichni, jedeme Roomstrem, protože je prostornější uvnitř. Kufr má myslím taky větší než Fabie, ale muž vozí milion krámů, tak možná se mi to jen zdá.

dashyyy
7. bře 2024

Mám Golfa, rozměrově asi jako Fabka a jako rodinný vůz pro 4 bych ho nechtěla.. mám ho do práce, popojíždění město, škola, treninky, občas ho vyvezu někde dál, ale jako rodinný vůz máme Alhambru a to je jiná.. nedám na Golfíka dopustit, je to láska, ale v tomhle případě bych šla buď do toho Tourana nebo Octavia v kombíku 🙂