Zkušenosti s autosedačkou Reemy.

adinka19
29. lis 2019

Ahoj maminky / tatinci,

Chtela bych se zeptat na vase zkusenosti s autosedackou od znacky Reemy. Jde mi o Reemy fix 2019, vydrzi vam v ni dite, mate nejake prime zkusenosti ze bezpecne ochranila vase dite pri autonehode?
Drive tu byla diskuze ke ktere se pripojil i vyvojar z Reemy, na zaklade toho jsme sli sedacku koupit, bohuzel nam ve dvou baby centrech shodne rekli, ze je to to horsi, co se na trhu prodava a ze se sedackou nemaji zadne zkusenosti, v jedne ji dokonce hledali nekde ve skladu (standardne ji ani nenabidnou). Je mi jasne, ze prodavacka nemuze znat detaily ke kazdemu zbozi na prodejne, ale ani v jedne nam k ni nic nerekli a "cpali" nam jine prodavanejsi sedacky. Navic, kdyz jsme se zeptali na cokoliv krome ceny, bylo videt, ze otazky nejsou zadouci. Nenasla jsem ani webovky, Reemy nema? Moc dekuju za pripadne postrehy a zkusenosti, jsme z vyberu autosedacky naprosto bezradni ☹.
horsi, co se prodava na
Drive tu byla diskuze

kateees
4. dub 2022

@adinka19
Dobrý den , chtěla jsem zeptat na Váš názor a zkusenosti z autosedačkou Reemy. Moc dekuju za pripadne postrehy a názory. K

rebe
4. dub 2022

@kateees Ahoj, já sháněla sedačku 15+, ve které by dítě mohlo být připoutáno pětibodým pásem. Objevila jsem defacto jen Reemy a Joie Bold, vyzkoušeli jsme obě a naprosto nebylo nad čím přemýšlet, už po prvním vyzkoušením je Joie úplně jinde než Reemy. Zvolili jsme Joie a jsme naprosto spokojeni.

kateees
4. dub 2022

@rebe
máš na mysli kvalitu materiálu, polstrování?
Reemy mluví o velice kvalitních použitých materiálů :

"Vnitřek potahů je navíc vytvořen z pěny s "memory" efektem. Síla pěny uvnitř je 2,5 cm, což je jednoznačně nejvíce ze všech aktuálně prodávaných autosedaček.
Vnitřní vložka pro menší dítě, vnitřek je tvořen dutým vláknem a speciální pěnou s "memory" efektem.
Vložka je navíc oboustranná. Jedna strana pro běžné užití, druhá strana pro horké dny, kdy je nutné odvádět pot od těla dítěte."
Ale jsem ji neviděla naživo

kateees
4. dub 2022

@botkda
děkuji za odpověď.
A jaki máte názor na kvalitu spravování. Vydrží potah sedačky a pěna s "memory" efektem par let? Jak vypadá po několika letech i po několika praní?
A polohování je dostatečně? Potřebuji sedačku na dlouhé cesty

rebe
4. dub 2022

@kateees Zdůrazňuju, že je to můj subjektivní pocit. Ale přišla mi taková fórová, vachrlatá, nepevná, potahovka hrubá a synovi nebyla pohodlná.

kateees
4. dub 2022

@rebe děkuji za názor

botkda
5. dub 2022

@kateees
Já potah čistim jen kartáčkem, jak jsem psala do pračky není vhodny. A jak bude vypadat za pár let těžký říct, každopádně pamatuji si že mi někdo říkal ze sedačky by se neměly používat mám za to déle jak sedm let (nechci kecat nepamatuji si přesně), že prý tomu stárnutí materiálu se nezabrání 🤷 polohování je za me ok, ale je pravda že mám sedačku pořád "vyklopenou na ležení" tak přemýšlím jestli ty nepolohovaci sedačky nejsou prostě víc naklopene? Nemám srovnání s jinou novou sedačkou. Každopádně když jsem to řešila tak mi nebyl schopen nikdo doporučit jinou kde by mohl být syn na petibodovem pasu nad 18 kg. Co píše paní tu Joie jsem asi nenarazila a nebo jsem řešila to že jsme neměli v té době auto s isofixem ? Daniela

botkda
5. dub 2022

@kateees
Jo ještě teda chci zdůraznit že nemám zkušenosti a jinými sedačkami.. ale teda jezdím často za mámou mám to k ní 3 hodiny, syn v sedačce na večer usne a spí celou cestu, hlava mu nepadá a nestěžuje si... Otázka jestli si děti vůbec můžou na takové věci stěžovat nebo se přizpůsobí 🙈😉

kateees
5. dub 2022

@botkda
Moje dítě to dokáže! Spi v autě 30 min a pak zkouší se otočít, změnit polohu. jak zjisti ze to nejde, začíná vyvádět. Ma 2 a půl roku a nikdy nespalo v autě více než 30-40 min :( nevím jestli je nepohodlna sedačka nebo to dítě

adinka19
autor
6. dub 2022

@kateees Dobry den, nakonec jsme ji koupili a jsme spokojeni. Dcera ji ma radsi, nez od Romer v druhem aute. Potah jsem komplet 1x prala a 1x"sprchovala-prala v ruce" a material latky beze zmen 🙂.

botkda
6. dub 2022

@kateees Tak to vám fakt nezávidím 🙈 děti si naštěstí na cestování zvykly obě, protože nevím jak bych to dělala (btw, teď jsme zkoušely na prosbu syna vlak a po všech možných výlukách, zpožděních a poruchách jsme jeli 8 hodin 😆😆, takže taky nemůžu doporučit ) tak snad z toho brzy vyroste nebo vám aspoň za chvíli vysvětlí co mu tak vadí 🙏

botkda
6. dub 2022

@adinka19
Tak hlavně že jste spokojeni ! A děkuji za info, kamosce vyřídím že to bez obav může hodit do pračky (určitě to ocení 🤭). Tak ať slouzi 😉

kateees
7. dub 2022

@botkda
Problém je, že syn spi většinou na břiše. Od doby jak se naučil otáčet, jezdil v kočárku většinou na břiše, i přestal mi v 6 měsících spát v kočárku. Spi jenom v postýlce. Musela jsem vždycky vrátit domů na spaní :( Vydržel mi i 10 hodin bez spaní v 1.5 roku ale v kočárku neusnul! V postýlce 15min i spal. V autě spi jenom 30-40 min a pak nešťastny! Zkoušeli jsme jezdit i pozde věcer cca. V 23h - stejně!
Na dlouhé cesty musím mít hodně her a zábav, knížek a hraček a pak poslední záchrana - telefon a pohádky. Nelíbí mi se to ale jinak by to nejde.
A moc nevěřím že nová autosedačka to změní, ale aspoň zkusím vybrat nejpohodlnější. O víkendu jedeme vyzkoušet.

zmrz_lina
7. dub 2022

@rebe Zuzi, mám dotaz. Jak se ti boldka pouta? Já jsem úplně říčná, K. jsem vzala tu a utáhnout ho, to se musím zapírat a stejně ho neutahnu tak, jak by podle mě utažený být měl. Ochrana mezi nohami nedrží. Fakt je ten, že v porovnání s Reemy (tu má O.) je "masivnější", ale za mě to je asi tak jediná její výhoda.😔

rebe
7. dub 2022

@zmrz_lina Utahování mě zlobilo do té doby, než jsem obejvila fígl v tom, že tam překáží polstrování. Musíš ho stáhnout po pásu co nejníž dopředu, pak to jde utáhnout v pohodě. Přidělávání "pinďouráku" opravdu moc vymakané nemají, ale s trochou síly jde kolem zapínání ta gumička omotat dvakrát a pak už drží. Hodně dodnes využíváme to, že jsou ty pásy skryté pod opěrátkem, každou chvíli vezu nějaké kamarády a ta sedačka je 2 v 1.