Co je potřeba zařídit, než se jede do porodnice?

ets
3. dub 2014

Ahojky.Zkoušela jsem toto téma najít, ale bez úspěchu.Potřebovala bych poradit, co je potřeba zařídit před porodem.Nevím jestli se máme nahlásit na matrice u doktora a jestli není potřeba zařídit ještě nějaké papíry.Děkuji za pomoc

gwennie
3. dub 2014

V podstatě se vše dá zařídit až po porodu.. Papíry určitě, jen je dobré mít v záloze pediatra, mnohdy jeho jméno musíš nahlásit v nemocnici, než tě propustí... Ale já to řešila až v porodnici telefonem 🙂

brendamonique
3. dub 2014

Matrika se vyřizuje až po narození děťátka a dr. třeba mi osobně jsme řešili po návratu z porodnice, jsme se nahlásili, ke komu chceme, ale nevím jak to chodí jinde, třeba ve větším městě. To bych se asi radši došla poptat už teď, kdo by vás vzal, víš jak maj dr. kolikrát plno a nepřibíraj 😉 A hlavně taky jestli nejsi oddaná řeší se příjmení, musíš mít potvrzení o tom z matriky, jak se bude mimi jmenovat, jestli jsi vdaná bere se do porodnice oddací list.

smardik
3. dub 2014

skoro nic není třeba-matrika až po porodu, tam může zajít jen tatínek (u nás to vyřídil manžel když jsem byla v nemocnici, stejně tak i pojištovnu), jen pediatra jsem měla před porodem-ale to jsem se jen telefonicky informovala jestli nás vezme, řekl že ano a až nás pustí z porodnice až zavolám a domluvíme se na prohlídce, v porodnici jméno doktora chtěli vědět. my nebyli svoji když se narodil starší syn, tak jsme ještě meli papír z matriky o tom jaké bude mít dítě příjmení

ets
autor
3. dub 2014

Moc vám děkuji 😉