1. dovolená bez dítěte

zuzslabova
1. črc 2016

Zítra odjíždíme na naší první dovolenou bez naší malé (15 měsíců). Nemusím tady psát o pocitech úzkosti, špatného svědomí a odloučení na 7 dní. Vím, že malá to zvládne. Teď jen, abych to zvládla já. Máte rady, jak si užít dovolenou bez toho aniž bych myslela stále jen na ní? 🙂

izz76
1. črc 2016

@zuzslabova Já mám 22měsíční a nejela bych bez ní ani na víkend. Ty jsi jistě všechno dobře rozmyslela,dítě svěřila osobě která má tvoji důvěru a malá je s ní určitě ráda a je asi na hlídání zvyklá,není mamánek jako ta moje...Nemyslet na dítě asi nejde,ale i tak užij si dovolenou,bude to relax a pohoda,docela zavidim 😀

luciiinka87
1. črc 2016

Myslim, ze hlavu nedokazes oblafnout a budes na ni porad myslet. Je to normalni, vzdyt jsi mama. Ale nekde jsem kdysi cetla, ze trochu uvolneni prichazi asi 4 den dovoleny, ze to uz zenska vi, ze to doma zvladaji i bez ni a dokaze aspon na chvili vypnout... Uvidis sama. Ja bych taky nekdy rada od male vypadla s manzelem pryc, ale kdyz uz pak planujeme kam, tak si stejne nakonec shodne rekneme, ze by nas to vlastne ani bez ni nebavilo a planujeme tedy neco, co si hlavne dcerka naplno uzije a vyradi se.

milius
1. črc 2016

Já jsem jela s manželem do Říma, když bylo malé 18 měsíců. Je od malička zvyklá na babičku a měla těch 5 dní jako prázdniny. Hrozně si to užila ona i babička. Pro mne to bylo strašně těžké, skoro jsem to zrušila. Pak jsem ale četla nějaký článek o tom, že "nemůžeš být dobrou mámou, pokud nebudeš dobrou manželkou" - teda že je potřeba budovat vztah s partnerem, aby to doma všechno fungovalo. To mě přesvědčilo. A stálo to za to. S manželem jsme si to hrozně užili, bylo to jako za svobodna. Na malou jsem myslela, ale žádná hrůza to nebyla. Užij si to 🙂

zuzslabova
autor
1. črc 2016

To ráda slyším holky. 😅 Snad to nějak zvládneme všichni bez újmy.