Cestování s dětmi autem do Chorvatska, máte radu?

23. května 2014 
Ahooj maminy, máte některá radu či typ jaké bylo cestovat s dítětem v autě do Chorvatka, jaké místo jste vybrali a jak se to líbilo prďolovi?
13. srp 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pistolnice1 Ahoj, my byli minulý rok na Brači v Sumartinu a cestu tam jsme jeli v noci a teda děs. Na hranicích, na každé mýtné bráně se nám vzbudila a pak byla v noci 2 hodiny vzhůru a koukala na pohádky. Máme ve střeše zabudované dvdčko, tak jsme pouštěli pohádky. A cestu zpět zvládla v pohodě. To jsme jeli přes den. Ráno jsme byli u moře pak v 11h jsme najeli na trajekt, na makarské jsme dali oběd a pak unavená z moře usnula v autě a vzbudila se až za 4 hodiny. No a pak jsme dělali běhací zastávky. Cesta sice trvala dýl, ale pro nás všechny lepší než ta v noci. Aspoň jsme nebyli tak rozbití jako když jsme jeli přes noc.
14. srp 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simonceli my chtěli také vyjet na noc takl uvidíme, my chceme jen do Omiše, což je asi na 12 hod. jízdy, a jak starou jste měli holčičku?
15. srp 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pistolnice1 tehdy měla rok a půl. My jsme to měli 11 hodin cesty.
15. srp 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak nám je teď taky tak, akorát jsme hrozně živé už jsme jeli autem do Rakouska v březnu tak to šlo to bylo jen 8 hod.,ale teď mám strach bude to delší...ještě uvažujeme o cestě letadlem...tak uvidime, každopádně děkuji
15. srp 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,jeli jsme letos s prckem autem do Chorvatska (Biograd na Moru 12h). Bohůžel to vyšlo,že se jelo ve dne, malému bylo 9 měs.. Ale cesta v pohodě. Na autosedačku jsem přidělala různé hračky a pokud nespal, tak se co 2 hod.stavělo. Ale i tak většinu cesty prospal. Konec už byl dlouhej,tak byl otrávenej a protivnej. Takže dítko v poho,ale pro větší pohodu je letadlo ideální varianta To nám spí celý let
17. srp 2012 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @pistolnice1 @luciana5558 @simonceli a ostatní maminky

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Cestování s dětmi http://www.modrykonik.cz/cestovani-s-detmi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s cestování s dětmi, pomůžete další spoustě maminek, které se na cestu s miminky nebo malými dětmi chystají a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: http://www.modrykonik.cz/wiki/all
14. bře 2014 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciana5558 Dobrý den, můžu se zeptat??? K moři se letos nedostaneme, mám termín posledního srpna, ale ten další rok bych chtěla, ale prcek nebude mít ještě rok....po Vaší zkušenosti je to dobrý nápad? Chci taky Chorvatsko a autem, není to tak daleko......co myslíte? Tuším, že je to asi individuální od miminka, ale i tak a jak dlouho jste byli???? Děkuji Hanka
29. bře 2014 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankatrdlinka my byli s malým v Chorvatsku když mu bylo 11m a tam jsme jeli přes noc, cesta šílená, jeli jsme přes Německo po dálnici, do Rakouska, objeli jsme Slovinsko kvůli dálničnímu poplatku a pak Chorvatskem až do cíle. Už na na česko-německých hranicích (bylo kolem 9 večer) náš syn i ségry dcera (jeli druhým autem a té bylo 9m) začali šíleně plakat, takže zastávka co hodinu V Rakousku se opravoval kus dálnice tak jsme zabloudili na jednom sjezdu, ale pak už v noci pohoda Zpátky jsme jeli přes den, vyjížděli jsme už v 6 ráno, dokud nebyl takový pařák, cesta byla už v pohodě Jen teda doporučuju dát i na noc do okýnka plenku nebo roletku, která fakt hodně zatemní, měli jsme takové ty průhledné zatemňovací nesmysly na přísavku a bylo to k ničemu, plenka je prostě nejlepší a když je horko, tak jí můžeš namočit a zvlhčit vzduch v autě
19. kvě 2014 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@michamicha A co pobyt tam? Co všechno jsi měla sbalené? Myslím pro malého ...já mám na to času dost, ale zabíjím tak čas, když jsem furt doma ....
Kdyby bylo po mém, tak už balím teď ...
Jinak cesta je šílená, ale do Chorvatska je to ještě pohoda, to my jsme před dvěma lety jeli auty do Bulharska....to byl hnus, doba se nám prodloužila pomalu o 12hod, když jsme na jejich silnicích vjeli do díry a udělali defekt na pneu - tzv bublina. Zbytek cesty cca 150-200km, už nevím přesně, jsme jeli asi 90km, už bylo poledne, vedro jako krááááva, že to tak musím napsat, v autě všichni na nervy, protože se jelo ve třech autech, takže jsme brzdili zbytek.......byl to děs!!! Už nikdy více
19. kvě 2014 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankatrdlinka tak do Bulharska bych asi autem nejela, ale letěla
19. kvě 2014 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha my raději tím autem, nemuseli jsme se spoléhat na žádnou dopravu, na nic, když jsme chtěli, vyrazili jsme na výlet, byli jsme např. ve Varně v delfináriu a po cestě zpátky jsme koukali po plážích, zastavili jsme kdekoli nás napadlo....to je velká výhoda vlastní dopravy .
Letadlo má velké plus, jste na místě za pár hodin, paráda, ale nevím, jestli by mě do letadla ještě někdo někdy dostal....nemám z toho dobré pocity ani po cca 5 letech, kdy jsem s maminkou letěla do Řecka
19. kvě 2014 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankatrdlinka my byli loni v chorvatsku (Biograd nad morom). Male bylo 11 mesicu. Vyjeli jsme na noc a usnula asi za pul hodky. Vzbudila se jen, kdyz jsme staveli a to pak zase behem chvile usnula. Bylo to uplne super. Taky jsem se bala, co s ni budeme delat a ona to cely prochrnela. To samy cesta zpet - opet jsme jeli na noc.
19. kvě 2014 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@allisv tak to jste byli šťastlivci....a zkoušeli jste s malou, než jste jeli do Chorvatska, cestovat po republice nějaké delší vzdálenosti, abyste zjistili, jak reaguje na jízdu v autě, nebo jste prostě vyjeli?
19. kvě 2014 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankatrdlinka s malým jsme byli nejdál asi 300 km (několikrát návštěva u babičky na Moravě) pak rovnou 1100 km s malou teď jsme byli nejdál na Lipně, což je nějakých 180 km? ale ona je celkově větší pohodářka než byl malej, tak snad to proběhne dobře jinak co se týče té vlastní dopravy, tak to máš pravdu, z toho důvodu jezdíme jen do Chorvatska, letos chceme i výletovat, ve stejnou dobu jako my, tam budeme mít i přátele, jen o kousek dál, tak chceme podniknout něco společně ale to Bulharsko mi přijde hodně daleko, stejně tak bych nejela autem/autobusem do Řecka, to je sebevražda co jsem tak slyšela vyprávění od známých, byli jednou a víckrát už nikdy
19. kvě 2014 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hankatrdlinka jezdime hodne autem, porad trajdame nekde po vyletech. Takze na auto je zvykla. Ale takhle daleko to bylo poprvy. Rikali jsme si, ze budto dojedem a nebo nekde cestou v penzionu prespime.
19. kvě 2014 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
v 5měsících cesta do chorvatska byla v pohodě.prcek prospal celou cestu.Jako starší a už 2děti to bylo náročnější.Poprvé jsme vezli i pár balíků kojenecké vody z domu,včetně plenek a tak.A bylo to v pohodě,taky jsme bydleli 4metry od vody,takže prcek mohl spát v kočárku(vezli jsme ho sebou) nebo v pokoji na posteli.A my leželi pod oknem v dosahu.
23. kvě 2014 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek