Cestování s dětmi v karavanu🙂. Rady, tipy?

verucz
25. zář 2021

jsme rodina co letos propadla karavanu, rady, tipy a debata potěší

verucz
autor
25. zář 2021

pod značkou "RV rodina" nás najdete na youtube, instagramu a facebooku

a zde je naše úplně první video, odběr - like potěší🙂

https://www.youtube.com/watch?v=lP3IgrTOl0Y
fandysek_1
25. zář 2021

@verucz hezký, toto téma mi tady chybí. Plánujeme také koupit karavan. Vidím, že máte úplně nový. Odkud je prosím?

verucz
autor
25. zář 2021

@fandysek_1 super, ráda slyším, že jsou tu též fandové! vřele doporučuji a těším se i na Vaše zážitky, karavan je z prodejny Caravan Metropol na Praze 9. Byl to osud, čekal tam na nás přímo náš set up pro rodinu🙂
chceš-li vidět jak cestujeme dále, tak nás určitě sleduj/odebírej, příští týden odjíždíme na 2,5 Tour do Španělska

ja707
25. zář 2021

Wow tak to je pecka, olajkováno! Jste hustý, že jste rovnou koupili karavan. My přemýšleli o zapůjčení letos, ale nakonec jsme na to neměli odvahu. Myslíte, že by bylo lepší si první sezónu karavan půjčit pro lajky, jako jsme my? :D

fandysek_1
25. zář 2021

@verucz jo jo viděla jsem to na FB a těším se na ty videa. Ve Španělsku jsme byli v roce 2019 a moc se nám líbilo. My bychom mohli cestovat pouze v zimě, takže nás láká třeba Sicilie, kde je v prosinci kolem 20 stupňů.

fandysek_1
25. zář 2021

@ja707 my si ho chceme nejdřív půjčit a pak uvidíme, ale tento co mají je fakt luxusní.

verucz
autor
25. zář 2021

@ja707 taky si říkám, že jsme do toho šli hlava nehlava🙂 jenže my jsme takový střelci ... prostě když se pro něco nadchneme, tak to musíme mít.
holky, o půjčení jsme přemýšleli poslední roky, jenže nikdy se nám nechtělo platit takový balík a není to tak pohodlný, když ho vlastníte tak si ho vybavíte dle svých potřeb a přání. Vše je o pohodlí🙂
Asi náš i přesvědčila "covid situace". Určitě, ale doporučuji. Děti to milují

ja707
25. zář 2021

U tohohle článku jsem letos pofňukávala, že bychom do toho fakt měli jít. Chvilku mi trvalo, než jsem ho našla. :D
https://www.rexter.cz/rubriky/recenze/kde-si-le...

Je fakt, že ty ceny i tam napsaný jsou dost vysoký. Zvážíme to a třeba se příští rok potkáme někde na cestách!

Zatím vám to moc závidím a kanál odebírám. Těším se na další videa!! <3

verucz
autor
25. zář 2021

@fandysek_1 chápu, Sicílii máme též v plánu, máme v podstatě ještě letošek na volné cesty, za rok jde dcera Julie do školy a to už taková hitparáda nebude🙂

fandysek_1
25. zář 2021

@verucz nás přesvědčuje taky covid situace a hlavně chceme mít tu volnost. Školu ještě nějakou dobu řešit nemusíme, ale i pak se dají využít prázdniny. Případně uvolnění.

ahooooja
26. zář 2021

klobouk dolů, na karavan asi nikdy mit nebudeme ☹, poridili jsme si vetsi auto, v tom ale dáme 14 dni vic jsme nezkouseli i s ohledem na zver kterou mame doma a musi se o ni nekdo starat. Prikladam fotky kdy jsem byla s holkama sama jen po ČR, jinak vetsi dcerka ma postel na prednich sedackach to uz bychom se nevesli

malinkaelinka
26. zář 2021

Taky máme, už druhý. První jsme si s manželem koupili za pár kaček, staricky, ale funkční. Posloužil pak jako stavební buňka, když jsme stavěli dům. Letos na jaře jsme koupili opět dědečka, ale už s takovym luxusem jako je topeni 😅😅 a v září jsme ho na týden prubli, s dvouletou a dvouměsíční 😁😁 a úplná paráda.

verucz
autor
26. zář 2021

@ahooooja i větší auto je paráda🙂 třeba časem bude i karavan, my se hodně rozhodovali mezi obytnákem a karavanem, každý má své pro a proti, ale pohodlí vyhrálo🙂 mnoho najetých km přejeme!

verucz
autor
26. zář 2021

@malinkaelinka jako první bez topení? mazec, byli jsme před 14dni ve Špidlu a kdyby karavan neměl topení tak asi zmrzneme🙂 s tak malým mimcem obdivuji! my stanovali s dcerou když jí byl rok a půl a poté když přišel na svět syn a tak bylo jasno, že jedině chatka. Ted když už mu je dva a půl tak to je karavan parádní👍

malinkaelinka
26. zář 2021

@verucz první byl jen budka s lednici, stal nás tenkrat deset tisic 😅😅 teď máme zase starej, ale už komplet elektrika, teče tam studená voda, wc teda nemame ani nechceme. My jsme topení používali jen ráno, při snídani, v noci ne, doma taky spíme pořád s otevřenými okny. Byli jsme v Orlických a k ránu bylo kolem osmi stupňů, takže pohoda.

fandysek_1
2. lis 2021

@verucz ahoj, sleduji vaší cestu na youtube a měla bych několik dotazů. Jestli teda můžu. Videa jsou super a místo Sicilie jsme začali uvažovat i nad Španělskem. Kde jste si prosím hledali kempy a případně místa na přespání po cestě? Také ve videu zmiňuješ nějakou kartu v kempu. O co přesně jde? A ještě dotaz k výbavě sebou co se týče jídla? Brala si základ na vaření nebo to všechno nekupujete na cestě? Mám ještě další otázky, ale teď tě nechci moc zahltit. Díky moc předem. Případně mi napiš do zprávy, pokud se nechceš rozepisovat tady.

mirrin8
29. led 2022

Ahoj, taky vás sleduju! A založila jsem skupinu Karavanem křížem krážem, kdybyste se chtěl někdo přidat 🙂

verucz
autor
29. led 2022

@fandysek_1 ahoj, moc se omlouvam, ale neprisla mi zadna notifikace a ja sem na konika jen tak nechodim. Obavam se, ze tedy dotaz neni uplne aktualni. Kazdopadne kdyby cokoliv tak por rvrodina na facebooku reaguji skoro hned. Diky

verucz
autor
29. led 2022

@mirrin8 ahoj, diky! Myslis skupinu tady na konikovi?

mirrin8
29. led 2022

@verucz Ano tady, koupili jsme minulou zimu. Říkala jsem si, že by byla dobrá skupina o karavanech z pohledu matek 🙂)) /Na vás jsem přišla ve skupině na facebooku./

mirrin8
29. led 2022

@verucz Založila jsem ji tedy před chvílí 🙂 Jinak máš můj obdiv, že do toho s manželem jdete! Každý díl je více a více profi, fakt mě to baví!

verucz
autor
29. led 2022

@mirrin8 tak to musim predat chvalu partnerovi, ja jen tak 50% drzim kameru a obcas neco povim😉 ted planujeme zacatkem dubna cestu do italie tak budou dalsi zajimave videjka. No a mezitim hory a nejake shrnuti cest jako vydaje plusy a minusy karavanu a tak😊

fandysek_1
29. led 2022

@verucz aktuální to není, ale nevadí. Sledovala jsem vaší cestu na YouTube a fakt smekám. Jste dobrý, protože neustále se stěhovat, balit a plánovat není pro každého. My jsme se nakonec rozhodli cestu nechat na letošní prosinec a nejspíš si pronajmeme byt. Když nemáš svůj karavan je to méně nákladné. Itálie by měla být naším cílem kolem Velikonoc, ale jestli karavanem jsme se ještě nerozhodli.

verucz
autor
30. led 2022

@fandysek_1 jak pises je to narocne, ale ono si po mesici zvyknes a prijde ti to vlastne uplne normalni. Ted jsme pres mesic doma a je to zase takovy stereotyp🙈 ten byt taky dobry, jen to kouzlo kempu a pratelskosti tech co tam jsou pres celou zimu, to bude chybet. Ale rozumim ze kdyz nevlastnite karavan tak je to pujceni narocne. Tak jsme o tom vzdy uvazovali my. Nikdy jsem nechtela platit pujcovne a vzdy jsme si neco pronajimali.

hella137
27. únor 2023

RV rodina je můj seriál ❤️🤗👍🤣 koukám každý den. Krásně zpracovaná videa a užitečné rady ( už si je sepisuju do sešitu 🙈😂) S manželem uvažujeme o koupi karavanu. Letos si pujčíme obytku a zkusíme projet Moravu a uvidíme, jak to budem zvládat. Máme děti 2 roky a 7 měsíců. Nemůžeme se už dočkat.

fandysek_1
28. únor 2023

@verucz možná i díky tvojí inspiraci jsme vyrazili na delší dobu do Španělska. Sice jen do pronajatého apartmánu, ale z těch vašich videií jsem se zamilovala do Španělska. Takže I lidi bez karavanu inspirujete. Také se mi líbilo to Řecko. Takže budu muset zapracovat na manželovi 😁

fandysek_1
28. únor 2023

@hella137 my jsme si také chtěli koupit, ale nakonec jsme to neudělali. Máme sice větší auto, ale pak většinou řešíme bydlení v pronajatém bytě.

hella137
3. bře 2023

@fandysek_1 nás právě tohle bydlení v karavanu nebo obytce láká. Manžel má velkou dodávku, taky jsme uvažovali o přestavbě ale nakonec asi ten karavan. No, uvidíme v létě po tydnu v obytce 😄A snad se to bude i dětem líbit, jsou to teda ještě prckové ale snad to bude ok.

mirrin8
3. bře 2023

@hella137 Právě s malými dětmi je to nejlepší!!

veronicka89
3. bře 2023

Moc vam to preju 🙂 .
Me na kempovani vadi ze bud je to s malym komfortem ( nebo zadnym ) a s vyhledem prirodou … nebo s perktnim zazemim ale hlava na hlave … vsichni lidi jsou strasne blizko 😅 nereknu takove to nekde dojedem a tam zakotvime … jenomze to je ve vetsine evropy zakazane…