Do zahraničí bez dokladů dítěte

judlinkadd
3. črc 2018

Ahoj holky, máme možnost jet do Chorvatska, ale 7M synovi vydají pas až zítra. Jeli jste někdo bez dokladů dítěte? A???

journals
3. črc 2018

Bez dokladu bych rozhodně nikam nejela, to asi není zrovna moc dobrý nápad.

janikas85
3. črc 2018

Tak jeďte zítra až vyzvednete pas. Bez dokladu s fotkou nesmí dítě vycestovat z republiky!!!

arielka222
3. črc 2018

@judlinkadd bez dokladu opravdu ne. To jako fakt není dobrý nápad a při kontrole by byl velký problém. A nedejboze co kdyby potřeboval nějaké ošetření, jak prokazete ze je Váš? Ani RL v zahraničí neuznávají, jen doklad s fotkou.

judlinkadd
autor
3. črc 2018

díky moc holky, já "potřebuju důvody" pro manžela, já jsem posera, ale on je střelec 😀

janikas85
3. črc 2018

@judlinkadd pokud by se nedej bože stala nějaká nehoda nebo byla jen namátková kontrola na hranicích,tak vás můžou obvinit z únosu dítěte,protože nebudete schopni prokázat, že se jedná o vaše dítě.

kami1984
3. črc 2018

@judlinkadd zrovna Srbové loni kontrolovali v této době každé auto.. Pokud bude pas zítra, tak bych vůbec toto neřešila. Nás kontrolovali 12km od domu, hned za hranicemi v Polsku

kami1984
3. črc 2018

Důvody: neznalost zákona neomlouvá a v krajním případě vám jsou schopni i dítě odebrat...

barchen
3. črc 2018

@judlinkadd Je to velke riziko. A pokud se nepletu, Chorvatsko neni jeste ani v Schengenu. Pokuta je asi to nejmin, co by vas mohlo potkat.

barchen
3. črc 2018

@judlinkadd Jo, nas tatinek byl stejny. Ale jen do doby, kdyz okusil, jake je to zustat v cizine bez dokladu...

mataharyy
3. črc 2018

Jezdila jsem, ale za jiné situace (mezi ČR a SR) na telefonu právníka a v tašce dvoje doklady, české a slovenské, spoléhala jsem na štěstí a informaci že "domů" je vézt mužů (mají dvojí občanství), ale jinam bych to neriskoval, hrozí zadržení do prokázání totožnosti a po tu dobu dítě v ústavní péči, zákaz vstupu do dané země, pokuta a to jsou jen ty lehčí následky...

leniczka23
3. črc 2018

Kontroluji vzdycky..manzel neni strelec ale blazen. Totalni nezodpovednost jestli to mysli vazne.

judlinkadd
autor
3. črc 2018

@leniczka23 Byla to jen momentální nabídka, daná cca v 19hod, a nevěděli jsme

mku
3. črc 2018

Tak minimalne na chorvatske hranici po vas pas budou urcite chtit...

janapetrvalska
3. črc 2018

treba v Rakousku kdyz Vas takzo odchyti, tak hned berou dite , nedavno jsem o tom cetla , ze se to nejkaym cechum stalo , a meli veeelky problem a tyden bylo dite v Rak. v kojenaku ...to fakt za to nestoji

misakri
3. črc 2018

před cca 3 týdny jsme byli na víkend v rakousku a kontrolovali nás při běžné silniční kontrole, kde jsme museli ihned ukázat doklady od dětí, vysloveně si je vyžádali.. takže tak 🙂

priefi
4. črc 2018

@judlinkadd radeji bych si odpustila nekam jet, nez nebezpeci, ze mi seberou dite a klidne x hodin, nebo dnu ho neuvidim... co to jsou za otazky....

martaskaaa
7. črc 2018

Na hranicích kdyz vidi čechy tak jen mavnou že mame jet dal. Loni a pred tydnem taky. Ale nahoda je blbec a ze ten průser to nestoji

priefi
7. črc 2018

@martaskaaa ja do chorvatska jezdila x let a skoro vzdy nas kontrolovali nekde na hranicich. Ani nednou se nestalo, ze by vubec nebyla kontrola. A ted, v dobe uprchliku, jo kontroluji.

babulinkab
7. črc 2018

ve středu jsme se vrátili z Chorvatska - ve Slovinsku hodinová kolona na hranici - všem kontrolovali pasy

babulinkab
7. črc 2018

@priefi přesně tak, Slovinci dělají problémy vždy

sahir
7. črc 2018

Taky jsme na začátku června narazili na super nabídku dovolené a v ten moment nám došlo, že těžko někam pojedeme bez pasu pro dceru, tak jsem hned druhý den šla podat žádost a hold jsme dovolenou odložili a pojedeme někdy během léta. Ale bez dokladu pro dítě je to šílenost, někam vyjet.

marketak7
9. srp 2022

Dobrý den, ráda bych obnovila diskuzi.
Můj bývalý partner má možnost vzít syna na tři dny do Nizozemska. Bohužel syn nemá ani pas ani občanku. Jeho otec by si prý troufnul ho vzít jen s rodným listem a také proto, že ho nikdy žádný policista nezastavil a nikdy žádný doklad ukazovat nemusel.
Prý to až moc řeším a jen synovi kazím hezký výlet. Když jsem mu ukázala tuto diskuzi, bylo mi řečeno, že by do ní mělo přispívat víc chlapů a určitě by vypadala jinak.
Mohly byste se tedy zeptat i doma svých partnerů, jestli by takhle bez dokladů, se svými dětmi vyrazili do ciziny...

petrasipkova1
9. srp 2022

@marketak7 ne, manžel je svědomitější než já, rodný list nemá opustit zemi, takže to vůbec. Prostě bych zažádala o rychlopas a jela později.

marimanta
9. srp 2022

@marketak7 zrovna v Nizozemsku jsou na to prý důkladní. Viz článek https://zena-in.cz/clanek/z-odjezdu-na-dovoleno...

darinka84
9. srp 2022

@marketak7 to je těžko, náhoda je blbec...my cestujeme celoročně po EU a nikdy v žádné zemi nás nekontrolovali. párkrát zastavili, chtěli vidět řidičák manžela.deti viděli že máme a nechtěli nic..jednou byly děti spící, to jsem si říkala, že takhle jednoduše převezes ukradené děcko...zfetujes a jedeš.... nadsázka samozřejmě 😁 takže za posledních deset let jsem neukázala občanku ani jednou.ale takhle vědomě nevím zda bych jela...

tynka9
9. srp 2022

@marketak7 rozhodně bych to neriskovala. Náhoda je blbec. Kdysi jsme ještě bezdětní cestovali do Norska přes Švédsko. Ve všech průvodcích psáno, jak je tahle hranice spíš formalita a nikdo nekontroluje. Hmmmm… hodinu jsme tam strávili, vzali si veškeré naše doklady, dívali se, co máme v autě, ptali se kam jedeme, kde budeme zůstávat…

2hanah
Autor odpověď smazal
Zobraz