Dovolená na Balatonu s malými dětmi

ninive211
7. únor 2018

Dobrý den, máme dvě děti, v létě budou mít čerstvě rok a 3,5 roku, zvažuji dovolenou u Balatonu. Chtěla bych něco vhodného pro takto malé prcky (zejména zařízení hotelu/penzionu/apartmánu), prostě baby friendly ubytování v vlastním bazénem v případě, že nebude možné koupat se v jezeře. se stravou vhodnou i pro děti, dětské hřiště apod. Přemýšlím spíš o těch větších letoviscích, přece jen úplně "na konci světa" být nechceme. Hlavní letovisko Siófok ale je zase až moc na rodinou dovču, myslím...kde se vám líbilo, kde jste byli spokojení?
Uvítám rady a tipy na konkrétní ubytování (přemýšlím o rezervaci přes booking.com)

kacinda
7. bře 2018

Zdravím, my jezdíme už asi tři roky na balaton. Občas na víkend, občas na týden, někdy na dva (víckrát do roka). Máme dvouletou holčičku a čtyřletého syna, takže zkušenost mám i s malýma dětma. Jezdime do balatonfenyves. Jsme kousek od Ostravy a cesta nám trvá cca 6 hodin. Vyjíždíme s dětma hodně brzo, aby co nejvíce prospaly. Jinak právě tato lokalita kde jezdíme je super v tom, že je tam brouzdaliště, celkově čisté pláže, dětská hřiště, nám se tam líbí. Ubytování bereme přes novasol, vychází to levněji než přes booking a doporučuju pokud chcete i s bazenem tak objednat klidně už v zimě, protože je to docela rychle vše rezervované. My většinou bereme soukromé ubytování, domek se zahradou se nám nejvíce osvědčil, je to blízko pláže, děti mají bazinek a my si třeba něco ugrilujem, posedime...

kacinda
7. bře 2018

Jo a hlavně ta lokalita se vyznačuje nízkou hladinou vody, takže nemáme strach že nám dítko někde šlápne a je po krk ve vodě 😉

ninive211
autor
8. bře 2018

@kacinda Už jsme rezervovali přes booking.com apartmán se snídaní v Balatonlelle 🙂 Plus je tam možnosti večeří normálně v restauraci. Sice tam je kuchyňský kout a možnost vlastního vaření, ale budeme využívat spíš výjimečně. Pro mě jak bych musela vařit, tak to není pořádná dovolená 🙂 Navíc auto máme malé (Ford Focus), budeme rádi, když tam narveme kočár a hadry, ještě s sebou tahat navařené jídlo...
Jedeme 3.týden v červnu, snad bude teplo. Jsme z Brna a cesta by měla trvat cca 4 hodiny (+ přestávky, tak o něco déle). tak jsem zvědavá, jak budeme spokojeni 🙂

kacinda
8. bře 2018

Já myslim, že určitě budete, mají to všude vesměs pěkně uzpůsobené 😊 my jídlo taky netahame,na obědy chodíme většinou někde kolem Balatonu a v obchodech mají vesměs potraviny jako u nás a ceny taky srovnatelné, tak není problem. Teď jen ať počasí vyjde, hezký si to užijte 😉

daisymaminka
8. bře 2018

@ninive211 Zdravím, také jsem chtěla navrhnout Balatonlelle, konkrétně Yacht Club. V ceně jsou bohaté snídaně, oběd/večeři si uvaříte v apartmánu nebo se někde stavíte. Sice je to jedno z dražších středisek, ale výhodou je vlastní písková pláž s pozvolným vstupem do vody, bazén, brouzdaliště pro děti, dětské hřiště... Je tam takové soukromí. Možnost navštívit pláž Napfény v centru městečka (cca 10min chůze), za malý poplatek - bazény, skluzavky, tobogán, šlapadla...Možnost výletů, doporučuji přejet autem do vedlejšího Balatonbogláru a vyjít si na rozhlednu Gömbkilátó, u které najdete i zábavní park s bobovou dráhou. Z rozhledny je krásný pohled na jezero.
Jídlo určitě nevozte, jen to nejnutnější, ve Sparu nakoupíte za stejné ceny jako u nás.
Rezervujeme také přes booking, vždy tak měsíc, měsíc a půl dopředu.
Ať se vám tam líbí a počasí ať přeje. 🙂

ninive211
autor
8. bře 2018

@daisymaminka Přesně tam jedeme anebo do apartmánů hned vede, teď nevím, je to toto https://www.booking.com/hotel/hu/yachtclub.cs.h...
Tak asi je to samé 🙂 Rezervovala jsem v půlce února a už bylo docela dost plno. Teď je už na náš termín vyprodáno.
Tak to ráda ocením konkrétní tipy na výlety v nejbližším okolí, když by to nebylo přímo na koupání 🙂

daisymaminka
8. bře 2018

Vy budete možná v té hlavní budově, ta je hned jak se přijede. Před ní směrem k vodě jsou ty červené kostky s apartmány, tam jsme bydleli my. Každý apartmán má své parkovací místo. U vody a u bazénu je zelená budova, tam je recepce a podávají se tam snídaně. My měli většinou hezky, tak jsme relaxovali u vody, pak podnikli výlet na tu rozhlednu a chodili navečer do centra, jsou tam stánky, atrakce, dali jsme si langoše nebo zmrzlinu a po cestě zpět jsme se případně stavili ve Sparu na nákup.
Byla to tam pokaždé velmi příjemná dovolená. 🙂

daisymaminka
8. bře 2018

Když byste neměli hezké počasí, v patře v zelené budově je wellness, posilovna...

sedmiteckas
11. bře 2018

Ahoj, nadchnula jsem se pro dovolenou na Balatonu. Chtěli bychom uplatnit prispevek na dovolenou od zamestnavatele. Že ubytovací zarizeni vystaví fakturu zamestnavateli. Nevite, kde to akceptuji? Nejaky apartman a td pro rodinnou dovolenou? Dcera bude mit 4 roky...diky za info

kacinda
15. bře 2018

@sedmiteckas nemám s tím zkušenost, ale zkuste ten novasol. zkuste zavolat a poinformovat se, vím že i známí měli nějaké extra požadavky a dost jim vyšli vstříc 😉

kamino
15. bře 2018

My mame radi Siofok, doporucuji.

sedmiteckas
16. bře 2018

@kamino kam konkrétně tam jezdíte? díky 🙂

sedmiteckas
16. bře 2018

@kacinda děkuji

daisymaminka
16. bře 2018

Já bych ještě doplnila, že pro mě při výběru místa záleželo na přístupu do vody. Často je k vidění kolem Balatonu beton a pak molo a schůdky do vody. Podle mě pro děti absolutně nevhodné. Nechtěli jsme to tak ani my, a to jsme jezdili jen dospělí. Takže jsme hledali místo, kde je normální písčitá pláž a pozvolný vstup do vody.

kamino
16. bře 2018

@sedmiteckas kde je volno.. booking, invia a pak dle recenzi.. je tam skvela travnata plaz, melko snad 100m.. jde o.to, kolik chcete investovat. Osobne jsme pohodlni, tak ideal hotel primo u brehu ( co vim, tak se platito stejne vstupy i na verejne plaze ) s polopenzi, treba na te invii..

kamino
16. bře 2018

@sedmiteckas jeste bychze doplnila.k.tem.schudkum.. ty jsou tam hlavne kvuli tomu, ze breh je lemovany kameny a ty schudky je premosti. Uz rocni syn pochopil,.ze tam se neleze.. potesily me i piskoviste s volnetim pristupnymi hrackami a hernimi prvky..

kamino
16. bře 2018

Potesila.. pisu jak jantar 🙂 🙂 pokusim se najit fotky

kami1984
16. bře 2018

@kacinda mohla bys mi třeba do IP poslat prosím odkaz na ubytování? Děkuji

kamino
16. bře 2018

@sedmiteckas nasla jsem jen Sarvar, ale je tam i.vylet do Siofoku https://www.modrykonik.cz/blog/kamino/album/bob...