Dovolená s 2 letým - na co nezapomenout?

meggie12345
19. čer 2019

Ahoj holky,
prosím o zkušenosti 🙂 Vyrážíme na dovolenou do Itálie do apartmánu. Se synem (2 roky) jsme doteď na výletě s přespáním nebyli, takže jsem mu ještě nikdy nebalila věci na tak dlouhou dobu... Hoďte tipy, na co nezapomenout, co se vám osvědčilo?
Moc děkuji 🙂

makronka222
19. čer 2019

Leky, jeho oblibeny hracky. Ja nasi v tomhle nejak neresim, balime par tasek s nejnutnejsimi vecmi a proste jedem. Jidlo a blbiny do vody nakupujeme na miste. Ona stejne vzdycky je z vody a pisku tak mimo, ze vecer padla do pelechu a byl klid:D

malenka3
19. čer 2019

Léky, opalovák, něco na pokrytí hlavy, pár hraček, ale ne moc, já to vždy táhnu zbytečně, dítě se zabaví jinak, dětský příbor. Pokud používá nočník /redukci, brali jsme i to.

barboramastalirova
19. čer 2019

Chůvičky na večer .

summer2012
19. čer 2019

Kinedryl...akorát jsme se vrátili z apt v Italii, kluky 4 a necelé 2 roky...dlouhá cesta a po Kinedrylu byli klidní, spaví a nebylo jim zle...dává se čtvrtka od 2 let a moje mudr odkejvla i takhle dřív...jo a něco proti komárům prevence i na stipance (Fenistil)...nevím kam jedete, ale sever, tzn Bibione, Caorle a okolí jsou jich ted mraky, množí se v nedalekých lagunách...ideální něco do zásuvky...svíčky apod.se dají koupit i tam, repelenty mají jen na citrónové bázi...a pak proti sluníčku čepička s kšiltem a vzadu s prodloužením, trička do vody s UV, botky do vody (rozlamane mušličky na kraji moře, horký písek), plážový stan (lepší než slunečník), panthenol na případné spálení...

lida9
19. čer 2019

repelent, fenistyl... prkynko na wc (redukci)...

zlatoja
19. čer 2019

Lekarnicku. Ja pred detma jezdila jenom s ibuprofenem, takze ted si davam pozor, abychom meli zakladni leky - kasel, teplota, ryma, desinfekce, plus teplomer, odsavacka...

bayt
19. čer 2019

@meggie12345 Hlavně léky, teplomě, odsávačka, opalovák 🙂 Všechno ostatní se asi stejně v nejhorším na místě koupí. S tímhle mottem se balím už roky 😃

magicaetezzz
19. čer 2019

My za par dni odjizdime též s dvouletou. Do auta berme tablet a albi tužku. Lekarnicku: fenistil kapky, psilobalsam na stipance, panthenol, nurofen, teploměr, mě ibac. Krémy na opalování, deku na pláž (jedem do Chorvatska), plavky, uv triko, ksiltofky a nějaký kyblik a par blbosti k vodě (má s Peppou, takže si Prej musí vzít s sebou), redukci na záchod, prosteradlo (nepropustny) do postýlky a její spací deku, slunecni brýle. A víc na to 💩, co bude chybět nepotrebuju nebo koupím tam. Dneska jsem si vyzvedla dálniční známky a par eur a nazdar 😀

p_ajina13
19. čer 2019

Brali jste někdo něco na alergii? (Pro jistotu třeba na bodnutí vodou vcelo) malou ještě nic nabídlo tak nevím jestli je nebo není alergická

lajla
19. čer 2019

To bez čeho se neobejde, to má každé dítě jinak a každé jinak ji..sama musíte vědět, pokud bývá nemocný vzala bych i první pomoc, lékárničku určitě máte, a hlavně nejedete do džungle ale civilizace, kdykoliv cokoliv se dá koupit a zařídit

lajla
19. čer 2019

@p_ajina13 fenistil nosím sebou stále, to určitě

6miska4
19. čer 2019

Čepičku (máme s ÚV ochranou z Decathlonu), plavky (máme Bambinomio), pončo místo ručníku je super, u nás nesmí chybět pásek a kroužky na plavání, které miluje. Léky, pár oblečků, boty do vody (Decathlon). Kyblík k vodě.. Dobrý opalovací krém.

lida9
19. čer 2019

ja jen ze zde zminuje kazdy tu lekarnicku, tak pridavam aktualni zkusenost ( teda ze zeme od more v ramci evropy) : synovi se objevila slun. alergie, nikdy ji nemel, takze v lekarnice na to sem nic nemela pro dite (pro sebe ano).... neni to sice ohrozujici stav ale u dvouletaka prvni den dovolene celkem neprijemna zalezitost... pojisteny jsme byli, tak jsem se odvazila volat, cesky dispecink, vse jsem probrala, oni z ceska zaridili lekare - pak zavolali jen cas kdy si me a syna vyzvedne v hotelu, doveze do ordinace... bez problemu, ani slovo anglicky clovek nemusel umet🙂

magicaetezzz
19. čer 2019

@lida9 nám slunecni alergii by snad měl zabrat fenistil kapky což? 🤷‍♀️

malinkaelinka
19. čer 2019

Já vždycky balím tak, že si nejprve v klidu tvořím seznam. Projdu si každý den od rána do večera, co nás čeká, co budeme potřebovat a každý nápad hned házím na papír - mám to na kategorie - oblečení, hygiena, lékárnička apod. U oblečení si píšu i konkrétní kusy, abych měla vše vyprané apod. Ale my jezdíme na turistické dovolené mimo civilizaci, takže důkladná příprava je nutná, navíc si všechno nosíme na zádech, takže vždycky každou věci dvakrát vezmu do ruky, jestli je fakt nutná. Ale ten seznam si tvořím vždycky a všude, i na prodloužený víkend u rodičů, nikdy nic nezapomenu a nikdy netáhnu kraviny (takovéto radši si vezmu 10 triček, kdyby náhodou - jaká náhoda, na 5 dní mi musí stačit 3 trika, kdyžtak přemáchnu a hotovo, a hned je méně věcí, méně balení, méně zavazadel 🙂 )

lida9
20. čer 2019

@magicaetezzz z vlastni zkusenosti vim, ze na tuto alergii fenistil nezabere, mozna na nejlehci formu, ale jinak ne☹

barumat
20. čer 2019

Byli jsme vloni s 2,5letou u moře a krom toho, co víš, že používáte denně (u nás tehdy třeba nočník, metlička+miska+kaše na večer, nevylitelný hrnek na pití, oblíbený polštářek, několik v tu dobu frčících hraček/knížek), standardní sestava oblečení, krém na a po opalování, rukávky, a hygienické potřeby (kartáček, pasta, vlhčený toaleťák) a lékárnička minimálně s teploměrem, něčím na bolest a horečku a desinfekcí s náplastí, za sebe říkám ještě chůvy, nepromok na postel a tablet nebo rezervní telefon s náloží oblíbených pohádek v paměti, ne přes wifi/data.

barumat
20. čer 2019

@makronka222 To ti tedy závidím. Dcera spí stejně ať je celý den doma nebo lítá celý den po pláži, ať se doma poflakuje na dvoře nebo blbne celý den ve vodě. Žádná velká únava, žádné padnutí, žádné tuhé dítě u večeře nebo naopak ještě v osm ráno. Jede prostě svoje, jako podle jízdního řádu 🙄

teeerez
20. čer 2019

Za me hlavne dobre vybavena lekarnicka - teplomer, Nurofen, Paralen cipky, betadine desinfekci, naplasti, obinadlo, sterilni ctverecky (nevim jak se to nazyva spravne 🙂 ) fenistil kapky, fenistil gel, kulisek a Smecta na zvraceni / prujem, u nas i Zyrtek kapky a dal co vis, ze uz jsi nekdy pouzila a mohla bys potrebovat (Acc, musocolvan, Stoptussin..)
Pak krem na opalovani + Panthenol, krem co puzivate bezne, sprej na komary - dopurucuji i ten do zasuvky, vhcene ubrousky, bezna hygiena
Na noc - pleny, nocnik vozime, samozrejme lahvicku na mleko a mleko pokud pije (za me k nezaplaceni Hami mlicko s kasi - nepotrebujete na pripravu shanet vodu a rychlovarku, coz muze byt obcas problem). Pak beru vzdycky nejakou ovockou kapsicku + susenky - hodi se na cestu, vylety i na plaz...
Na usnuti muchlacek + 1,2 knizky, 2 hracky (hry), pastelky a malovni ....
Vsechno ostatni uz se da zapomenout :D ale je to jasne - dostatek obleceni, jestli mate tak rohoze na plaz, jestli ne tak pribalit vetsi osusky, hracky na plaz, nejakou nafukovacku (jestli se vam nechce vozit, budou tam vseho kolem prodavat tisice 🙂 )