Exotika s dětmi 8 měsíců, 2 roky. Máte zkušenost?

kwk
2. únor 2023

Milujeme cestovani a chceme k tomu vest take deti.
Rozhodli jsme se pro cestu do Thajska (Phuket) a rada bych si precetla zkusenosti nejakych maminek, ktere jsou take odvazne a jeli do exotiky s detmi pod 2 roky.
Starsi uz ma neco malo nalitano, ale zatim zadnou (divocinu)
Jak to deti pod 2 roky zvladaji?
Co vzit sebou za leky, pripadne na co si dat pozor, aby jsme predesli nemoci atd…?
Vim, ze kdyz to oznamim pediatrovi, tak mi rekne ze jsme se zblaznili. Hlavne kvuli mladsimu diteti.
Preci jen si uvedomujeme zodpovednost🙏 a nepojedeme jen s batuzkem jako driv.
Budu rada kdyz mi napisete vase zkusenosti.

zelenaesmolda
4. únor 2023

@somalicats
Vidim to uplne stejne,pockam jeste par let nez bude schopna vydrzet let.

somalicats
4. únor 2023

@zelenaesmolda Ono je to i myslím lepší z hlediska zážitků. My tam s dcerou zvládly třeba výlety se šnorchlováním - pozorování těch ryb tam pod vodou je něco úžasnýho - a to to dvouleté dítě nedá, třeba šestileté už ano. Totéž to jídlo - já měla nějakou představu o thajské kuchyni, na místě jsem zjistila, že to, co člověk považuje za thajskou kuchyni, je jen parodie na realitu 😀. A zase - batolata na to zvyklá nejsou, co tam budou jíst? Skleničky? A zase být celý pobyt jen někde v resortu - to třeba mně osobně přijde škoda, kór když tam letím přes půl světa.

zelenaesmolda
4. únor 2023

@somalicats
No,ja si to neumim predstavit se svoji dcerou ani v jejich 6 letech,nejdriv tak v osmi ale tak samozrejme kazde dite je jine.
A zavrit se v resortu to je kravina,hotely a bazeny jsou stejne vsude na svete,to muzeme jet do Chorvatska

somalicats
4. únor 2023

@zelenaesmolda Moje děti jsou vodní živly, takže u nich si to už představit umím. Já jsem hlavně na ty zážitky, do těchto destinací se nedostanu každý rok, takže to mám sama tak, že tam vezmu děti ve chvíli, kdy z toho budou něco mít. Dokud bude pro dětičky vrchol blaha plácat bábovičky na pláži a cachtat se, tak na to nemusím lítat tak daleko. Mě teď láká docela Zanzibar - taky je tam kupa možností včetně výletů na safari - ale to taky musí počkat, dokud z toho nebudou mít "wow" i ty nejmladší holky.

zelenaesmolda
4. únor 2023

@somalicats
moje dite se vseho boji a nic nechce zkouset takze opravdu jeste pockam par let nez se nekam dal vypravim.Za sebe z exotiky muzu vrele doporucit Kubu,to je moje srdcovka.

somalicats
4. únor 2023

@zelenaesmolda O té jsem už taky přemýšlela. No, bude na co vydělávat, při našem počtu budou tyhle cesty i bez cestovky docela řacha 😀

zelenaesmolda
4. únor 2023

@somalicats
Kuba neni draha,bez cestovky,je ale treba sledovat letenky.Vim,ze jsem par let zpatky videla zpatecni z Vidne s Turkish airlines asi za 15k.

somalicats
4. únor 2023

@zelenaesmolda Jj, ono jde hlavně o ty letenky. To je stejné s tím Thajskem, to taky aspoň tenkrát drahé nebylo, nejvíc vlastně stály ty letenky, a to jsem je vyhrábla v akci. Akorát když letí 6 lidí, tak už to i s levnými letenkami něco stojí 😀

zelenaesmolda
4. únor 2023

@somalicats
To teda.Nebo muzes deti poslat na tabor a jet na dovolenou :D

somalicats
4. únor 2023

@zelenaesmolda Tak mě to s nimi baví, to zas já je ráda vezmu někam na zážitek 😀

zelenaesmolda
4. únor 2023

@somalicats
To je jasne.Ja treba v budoucnu chci pokud to pujde vzit dite k mori ale taky tam jet aspon na par dni sama.Taky si chci odpocinout.

somalicats
4. únor 2023

@zelenaesmolda Já se většinou odreagovávám na kongresech. Letos poprvé po covidu a té mozkové příhodě manžela poletím SAMA 😀, sice "jen" do Dublinu, ale i to se počítá 😀

zelenaesmolda
4. únor 2023

@somalicats
bude Guiness,bude :D

somalicats
4. únor 2023

@zelenaesmolda No to každopádně 😀. My na těchto kongresech míváme každý večer mecheche, takže na to se už taky těším 😀

zelenaesmolda
4. únor 2023

@somalicats
to verim :D

zelenaesmolda
5. únor 2023

@kwk
odkud chces letet?

ellyem
6. únor 2023

Letime do Thajska pristi mesic, syn bude mit 20 mesicu.

tereza0111
6. únor 2023

To se hezky doplnuje s moji dovolenkovou diskuzi :D Tak sem doplnim, ze jsme leteli se dvema detma, kdyz mladsi bylo presne kolem tech 2 let. Pediatricka nam rekla, ze jsme se zblaznili, ockovani zlavne zloutenka, jinak mela vse z beznych i nepovinnych v cr, brisni tyfus jsme neockovali.

Cesta naprosto v pohode, mela vlastni sedadlo, takze jsme s holkama sedeli po krajich dospeli, uprostred deti. Jak jsou mrnave, tak si obe dve docela obstojne lehli. Presouvali jsme se pak v Thajsku +- co 4 dni, pro malou jsem mela batoh plny "mlicek v krabicce" (mlikco s kasi od Hami tusim, uz si nejsem jista), kdyby se nam nepodarilo na miste najit prihodne bezpecne jidlo, ktere by pozrela, at nemusime resit - to se nam nekolikrat vyplatilo. Doporucuju s sebou alespon par kousku nebo neco podobneho.

Dost se nam to zdramatizovalo pred odletem do Prahy, kdyz dostala horecky. Bylo to vyborne, byli jsme zrovna v chatrcce v dzungli, v noci neskutecna bourka, zadna elektrina ci siroko daleko svetlo a do toho dite strasnou horecku z niceho nic. Bylo to docela demonicke. Hned po priletu do Prahy jsme mirili do nemocnice s podezrenim na horecku Dengue :/

Diky bohu ji nemela (byla to jedina vec, ktere jsem se bala pred cestou), ale trvalo mi vice nez 4 roky nez jsem se oklepala a vyrazime nekam znovu (ted uz se 3 detma a nejmladsi tahne na 4 roky). Uz budu hodne opatrnejsi na narocnost cestovani, vice odpocinku, mene presunu. To jsem si planovala i kdyz jsme jeli posledne, nemeli jsme dopredu itinerar na vice nez par dni s tim, ze se budeme ridit tim, jak to deti budou davat. Nepoznala jsem, ze na nejmensi je tech zazitku, aktivit, vseho proste uz moc.
Kdyz jsme tam byli, tak mi mala (nez odpadla) prisla uplne v pohode, porad se smala, behala, radila jak cerna ruka, nadsena ze vseho. Horecka pry byla asi signalem vycerpani, pak se pri ceste pridala dehydratace (nepoznala jsem to :( ) a vysusene sliznice z letu... - vysledkem bylo totalne apaticke, horici dite, kteremu neustale tekla krev z nosu i z pusy. Fuj.
Ale tohle si ona uz nepamatuje a na dovcu vzpomina moc rada :D