Dovolená
nuonuon
5. bře 2013

Kam nepotřebuje dítě pas?

Ahoj maminky,

poradíte mi? Musím pro malého vyřizovat pas, když uvažujeme o dovolené v Rakousku nebo Maďarsku? Nestačí nějaká ta dětská občanka? Pokud musí být pas, tak poprosím o formuláře a info, jak žádat.

Děkuju!
marketnieuw
5. bře 2013
@nuonuon v EU staci obcanka
(plus Island, Norsko, Lichtenštejnsko a Švýcarsko) a Chorvatsko, ktere do EU stejne pristupuje
ia.
5. bře 2013
Občanka pro dítě Ti stačí pro všechny země EU, tzn. i do Rakouska nebo Maďarska. Pokud byste jeli jinam, musíš mít pro něho pas.
blanka.k
5. bře 2013
Pas stojí 100,-, OP 50,- (teda loni stálo), takže rozdíl minimální a s pasem nemusíš přemýšlet, kam můžeš jet, kam ne, papírování je u obou stejné.... dojdeš na úřad, oni ti dítě vyfotí, sami vyplní formuláře,ty jen zkontroluješ, podepíšeš, zaplatíš na pokladně a max. do měsíce je to hotové.
zandanem
5. bře 2013
my jsme pořídily pas a máme na 5 let klid 😉
olusenka
5. bře 2013
my pořídili OP. Po EU stačí, i do toho Chorvatska, jak tu někdo píše, ale pouze v případě cesty autem. Letecky do Chorvatska je nutný pas. Do Rakouska i Maďarska Vám stačí OP. Jak dětský pas i OP je ale nutné častěji měnit, kvůli fotce, a měnící se podobě dítěte. Člověk nikdy neví, ale kontrola by ho mohla zastavit a poslat zpět. Nás takhle loni kontrolovala hlídka na hranicích do Něm., i když už jsme v Schengenu.
veruska007
6. bře 2013
Já pořídila pas, i jen tak - pro jistotu, kdybychom chtěli někam vyjet, třeba jen na den. A pas s sebou beru občas i na úřady, abych nemusela tahat rodný list 😉
hardlove
8. bře 2013
Starsi ma pas a mladsimu jsem poridila obcanku stejne ji musim do pul roka vymenit jelikoz se jeho podoba jeste hodne zmeni.
vera_vila
8. bře 2013
pas nyní musí mít každé dítě kamkoliv... Manžel jel se synem do Německa a pas jsme mu museli vyřídit, i když je to EU... Nebo se dá pořídit něco jako "občanka", každopádně je potřeba, aby dítě mělo jakýkoliv doklad totožnosti - tak nám to zdůvodnili, když jsme to tehdy řešili...

Začni psát odpověď...

Odešli